Diablo 2 vs. titan quest ??

Všechny ostatní hry...

Hlasování: Titan Quest nebo Diablo 2 Lord of destruction

Titan Quest
8
10%
Diablo 2 Lod
75
90%
 
Celkem hlasů: 83

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:
Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 02.09.2010, 00:36 hod.

V D2 je ta potíž, o které jsem už mluvil v jiném vláknu s Marastem...

Zatímco v TQ rostou předměty s tebou (vyšší nároky na nošení předmětů, jejich vyšší atributy a hlavně - předmět pro LVL 5 nenajdeš na obtížnost EPIC, ani LEGENDARY), tak v D2 není problém, aby ti na HELL vypadl charm "1 k síle" nebo prsten "+5 k odolnosti vůči ohni", nebo aby ti vypadl setový kus "ISENHART'S CASE" ... to je ten zásadní problém...

Takže - V TQ najdeš věci dejme tomu +/- 5 lvl od tvé postavy (vlastnostmi i požadavky), ale v D2 čím jsi dál, tím je větší ta "cílová množina"... předměty se prostě kumulují... nu a pravda, v TQ neznáme "odolnost vůči" (immune to...)

Diablu stačí jediná věc - rozmanitější vlastnosti (prefixy a suffixy, navýšení setů, unikátů, úprava jejich dropu na Nightmare a Hell), zvedne se hratelnost...
A hlavně UBER LEVEL nebude jen pro vyvolené postavy s "požadovaným vybavením"... vem si, jak to funguje v TQ - kde kdo tě může doběhnout, ale ty máš stejnou možnost, doběhnout kohokoliv, máš-li na to výbavu...
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od damagedeath » 06.09.2010, 13:37 hod.

Sir_Mac: No, co se týče toho dropu, tak máš samozřejmě pravdu, ale ještě že to u Diabla není naopak, myslím, že ti nedropne Titan´s Revenge na 12 levelu...

Jinak je třeba si uvědomit, že Diablo 2 je oproti TQ dosti stará záležitost a že TQ tak nějak na D2 stojí. Je jednodušší vylepšovat (minimální) chyby u úspěšně hry.

TQ má ale jednu velkou chybu. Když si ji rozjedu dnes již poněkolikáté, tak mě to u Kentaura přestane bavit a dám si zase normal d2 nebo Avalon.

Uživatelský avatar
Moredecay
Wraith
Příspěvky:102

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Moredecay » 06.09.2010, 13:51 hod.

To Damagedeath: presne tak to s TQ funguje aj mne >:D

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 06.09.2010, 14:38 hod.

Chápu, pánové... krajina pořád stejná, negeneruje se nová mapa... Ale zatímco D2 je fiktivní svět, TQ se "snaží" vycházet z reality, takže kdyby se objevila Sparta kdesi na severu Řecka, bilo by to do očí...

Jak jsem už v tomto vláknu zmiňoval - jak D2 tak TQ hraju kvůli sesbírání všech předmětů a spolu s tím si zkouším charaktery...

Na TQ zrovna mám uprostřed Epic DREAM + SPIRIT (Diviner), orientovaný na boj zblízka (melee) a jede to jak po másle.
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Almayce
Quill Rat
Příspěvky:9

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Almayce » 17.09.2010, 18:01 hod.

Diviner je jeden z nej charu podle me, taky jsem ho hral, dream full, na nightmare jsem nejel, tranz jsem jsem mel ten prvni myslim, druhy byla jen regenrace nebo neco takoveho. No a ve spiritu jsem to dotahl na auru druhou uroven, pak uz tam nema smysl do niceho davat...samozrejme kdybys jel na summonera, tak by ses chtel dostat vys, ale jak jsi rikal meele, tak mi cvaklo, ze budes asi mlaticka.

A jinak skrz veci bych rekl, ze shaneni itemu je v TQ tezsi nez tady v diablu... Na hell si zajdu na mephista se svoji chargedzonou, 45 sekund jedna navsteva a do hodiny mam obstojnou vybavu na novej char ...(nerikam ze vzdy, ale nekdy je holt stesti) kdezto na TQ se to vsecko hur prochazi a ty dropy nejsou nijak valne(ted uz nevim, jesli je tam nejaky druh MF nebo tak neco). To je jedna vec a druha, ze typhona, hada a takovy typky, ze kterych bych asi chtel sbirat drop bych nemohl jit s nejakou podradnou vybavou, kdyz mas problemy s tim je zabit i s tim nejlepsim, cos sehnal.

Jo a taky miluju antiku, takze s prostredim ja problem nemam+ mytologie recka je taky zajimava a vsecko z te hry neni vymyslene.

Uživatelský avatar
EwilOne
Quill Rat
Příspěvky:47
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ježiš

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od EwilOne » 25.09.2010, 00:49 hod.

dobra rezba len skoda ze tam neni blood to je velky minus hry :-|

Kdo drti Titan Quest Immortal Throne moze si vyskusat toto funguje v singleplayeri aj multipayeri navod jak to rozjed je prilozeny k tomu aj 3 sreeny na ukazku a nejake hudby vyextraktove z hry len taky vyber ;)

http://www.ulozto.net/5974328/tqitachileus.rar

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Tib3rian » 03.03.2011, 03:57 hod.

Blizzard ma na tento zaner monopol. Jasne TQ je dobra hra, ale mna prestala rychlo bavit. D2Lod je v celom svojom vyzneni uplne niekde inde. Znovuhratelnost v nom funguje a je takmer nekonecna. O tom sa moze TQ len snivat.

Jednoducho nikto nevie napodobnit to, co fungovalo uz v roku 96 v D1.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Vorvy » 03.03.2011, 07:41 hod.

tak nejde o znovuhratelnost, TQ bych hral stejne jako diablo porad dokola.. spis jde o nizkou obtiznost hry a take o to jak ji tvurci oklestili.. preci jen si s tim meli trochu pohrat :{
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Tib3rian » 03.03.2011, 11:07 hod.

Ano je to hlavne v tom, ze Blizz na tom makal a balancoval az kym nebola hra dokonale vyladena. Tento zaner nie je sam o sebe az tak prevratny, na co ine diablovky doplacaju. Je naozaj potreba sa s tym pohrat
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Garn » 03.03.2011, 11:13 hod.

Pro mě je Titan Quest jiný žánr, už jsme to s Vorvym probírali, ale prostě v Titan Questu máš 2 skilly s 10s CD a jinak autoattackuješ. V Diablu si vybereš 2 skilly, které dáváš 2x za sekundu a zabíjíš tím. Podobný jako TQ mi přišel i Sacred. Naproti tomu Torchlight je fakt Diablovka. Takto to vidím já. Jinak TQ hraju teď a docela se mi líbí, jen je tam fakt velký stereotyp. To občasné používání skillů tomu fakt ubírá. Měli oslabit skilly, umožnit hráči vzít si jich víc, snížit cooldowny atd.

Na druhou stranu se mi líbí, že hra poskytuje fakt crazy buildy. Třeba moje druhá postava je defense/nature. Tank-healer s docela slušným dmg outputem.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
EwilOne
Quill Rat
Příspěvky:47
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ježiš

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od EwilOne » 13.03.2011, 10:05 hod.

suhlasim s tebou ten stereotip je skoro v kazdej hre :lol: a hru hrajes v nejakom mode alebo klasika? Ja osobne to hram v mode je to o polovicu tahsie ako original hra nekedy mi to seka v hre nestiha procesor grafika ani ramky :lol: Dame priklad v Helose ked ti zadaju ulohu skosit šamana tak pri nom su asi 4 tucny satyri ale na 2 obtiaznosti hry na kazdej urovni hry je to ine. :shock:

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od damagedeath » 14.03.2011, 11:57 hod.

To hraješ x-max mód nebo achillea? Ze startu je to těžší, ale nakonec se tak naleveluješ, že ti ve finále nedělá problém téměř nic.

Uživatelský avatar
EwilOne
Quill Rat
Příspěvky:47
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ježiš

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od EwilOne » 15.03.2011, 18:20 hod.

yeap achileus mod ale aspon o 5 levelov ta to posunie rychlejsie ako v original hre a este tam mam kamerovy mod ale ten som este neskusal :D

Uživatelský avatar
Opethian
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Hellfire Peninsula

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Opethian » 27.04.2014, 10:29 hod.

neříkam že TQ je nuda je to celkem zajimava hra a to i proto, že jsou zde Vedlejší Questy, Dvojí Povolání.. Ale strašně nemám rád ten drop itemu kdy vam padne 5x za sebou ta stejna zbraň a inventař se ihned zaplní.. pak jsem neměl rád tu pomalou chuzi kdy jsem téměř pul hodiny stravil nad tím dostat se do lokace kde jsem měl udělat quest :) takže TQ má něco do sebe, ale je to strašně pomalá hra a každý RPG hráč chce v ten den co ji začal hrat ještě vidět nějake překvapení aby si ji na 2. den pustil znova ;)

thomas_
Wraith
Příspěvky:113
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HiddenKiller#2511

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od thomas_ » 31.07.2014, 09:10 hod.

Mě Titan Quest hodně bavil. Diablo 2 mě bavilo ve své době a TQ zase ve své. U TQ mě třeba ale hrozně vadili některé extrémně nudné a dlouhé mapy a taky, že mi občas nic nepadalo -.-

Andreas
Quill Rat
Příspěvky:6
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Andreas » 13.09.2014, 16:04 hod.

Diablo je svižnější.

Odpovědět

Zpět na „Další hry“