Co byste chtěli od MMORPG?

Všechny ostatní hry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:
Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 16.12.2010, 07:34 hod.

tak já trochu rozvedu ty atributy, za každý bod v atributu dostaneš menší body, které rozdělíš mezi příslušné atributy tak jak potřebuješ, ovšem jak sem řekl, žádné "stat points" za level nedostáváš, takže stejně jako můžeš získat bonus +x to strength, tak můžeš získat +x to damage, které pod streghth spadá...

strength (možnosti těla - se strength 20 nemůžeš vypadat jako chuck norris)
+ damage
+ stabilita
+ síla (musí být větší než součet tvojí váhy, váhy equipu, všeho co máš u sebe, a teprve zbytek používáš pokud chceš něco zvednout, např. monstrum nebo šutr)
+ defense (defense je koeficient snižující obdržené damage, každé brnění má redukci škod, které rapidně klesá s durability, pokud máš ovšem dostatek strength, brnění vůbec nepotřebuješ)

agility
+ "attack rating"
+ block skill (postava se bude částečně krýt i sama, podle tohohle atributu)
+ speed (attack, block, run, walk...)
+ jump skill (výška, vzdálenost, tohle je krásný příklad, pokud budete často skákat, zvýší se vám tenhle atribut nehledě na výši agility)
+ evade skill

dexterity
+ "attack rating"
+ damage (více pro missile weapons, bič, laso, meče, hole atd, méně pro palice, sekery atd)
+ critical strike (a další speciální útoky)
+ dexterity (nutná pro itemy, skilly, pokládání pastí a vlastně všechno co se dělá rukama)

(rozdíl mezi agility a dexterity je ten, že agility určuje vaší tělesnou hbitost a schopnosti, dexterity vaší šikovnost)

vitality
+ hp
+ regenerace
+ endurance (schopnost vyrovnat se se zraneními, jedy, critical strike, omráčením, paralýzou, bezvědomím, hit recorvery speed atd...)
+ "stamina" (tělesná energie, pro všechno namáhavé, i když jste maximální silák, nemůžete šutr nad hlavou držet věčně nebo běžet maraton)

magic
+ mana (magická energie pro všechno magické)
+ regenerace many
+ skill damage (zvyšuje limit na max. skill damage a maximální mana cost)

magic agility
+ cast rare
- casting delay
- mana cost
+ přesnost
+ magic agility (pro requierments skillů a itemů, musíte mít určitou schopnost ovládání magie abyste zvládli třeba nějakou mocnou hůlku)

magic resist
+ resistance (rozdělujete do všech možných, podle toho kterou potřebujete)

special points (slouží k nahrazení itemů a speciálním bonusům)
tady bude asi tak milion věcí, které se budou "kupovat" za special points
od jednoduchých bonusů typu +x% damage nebo hp přes speciální schopnosti (promlouvat ke zvířatům, dýchat pod vodou, odrážení kouzel, absorpce) až po drahé a na level náročné superability (permanentní štít, imunita = možnost resů nad 100%, létání)

mezi "skill taby" bude i jeden, do kterého se budou skilly přídávat samy (sword mastery, jump mastery, climb mastery, run mastery), tyhle skilly se budou zvyšovat používáním a atributy (např. climbing potřebuje agility a strength)

kromě special points můžete získat ještě speciálnější atributy několika způsoby:
- hodnost (destroyer, chief, avatar)
- stav (vampire, undead, holy, cursed, demon)
- quest
- item

se svým charem bude tedy opravdu možné se neuvěřitelně piplat a množství možností je nekonečné, nemluvě o tom že nejsou pevné skilly a kouzla a učíte se ty na které narazíte...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 16.12.2010, 10:11 hod.

Bude možné hrát za jeden class, nebo se to dá kombinovat? Třeba warrior nejprve cíl ostřeluje lukem, hodí na sebe buffy, nějaký summon a pak půjde mlátit cíl?

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 16.12.2010, 12:32 hod.

můžeš hrát za co chceš... pokud se budeš s charem piplat dost dlouho, může umět všechno (tím nemyslím všechny kouzla)...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 16.12.2010, 13:47 hod.

A do hry importovat editor, ve kterém bude možné změnit textury, takže si vytvoříš vlastní tetování, symbol na štitu a podobně. Pak to třeba budeš moct vyměňovat s ostatními hráči nebo prodávat.
Mě by se to líbilo.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 16.12.2010, 13:55 hod.

to by mi bylo málo... jak u postavy, tak u předmětu můžeš libovolně měnit i model (ale musíš určit co je co, co je ruka, co je rukojeť atd, hra si sama pohlídá, aby věc fungovala, kdyžtak tě seřve), hora toho bude pochopitelně přednastaveného (desítky druhů paží, čepelí atd) s tím že si s modelem pak můžeš drobně pohrát (tohle celé bude asi od lvl 800 výš), takže uděláš návrh zbraně (hra ho dokáže vytáhnout i z obrázku), dáš jí nějaké základní vlastnosti... podle složitosti a vlastností musíš najít kováře, který jí dokáže udělat (pokud to nezvládneš sám), jiné vlastnosti (velikost např.) určují zase potřebný materiál (některé materiály budou mít i pevná specifika), materiály jsou kapitola sama o sobě, a připravit si ideální materiál bude stejně složité jako předmět samotný. Když už máš předmět hotový, příjde na řadu magie, nejdřív alchymista, hodíš to do kotlíku s patnácti přísadama aby měla věc chtěné vlastnosti, pak příjde mág a ještě do toho vloží pár zakletí... ještě ti něco chybí? :)

Výroba, těžba, alchymie, stavba, to všechno budou samostatné mírové obory, plnohodnotně konkurující bojovým...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 16.12.2010, 14:13 hod.

K úplnému štěstí bych k tomu dodal nějaké super unikátní věci (krystaly, runy), které se hodně těžko hledají, ale do itemu přidají super vlastnosti.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 16.12.2010, 16:55 hod.

to všechno patří k alchymistickým přísadám...
takže, příklady:
materiály: bronz, ocel, stříbro, zlato, měď, krystal, sklo, obsidián, rubín, kost...
potom alchymistické přísady: rostliny, půda (ze hřbitova třeba), nejrůznější elixíry, krev...
věci pro očarování: kameny, runy, třeba kus kamene který spadl z nebe atd...
magie: vložit do meče duši (když vložíš kousek své, vždycky se k tobě zbraň vrátí), kouzla, očarování, kletby...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Open_cz
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Dworkinn#2612

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Open_cz » 16.12.2010, 18:31 hod.

http://www.mortalonline.com/index.php

Příklad MMORPG, ve kterém se snaží, aby si hráči tvořili svět sami, a je tam spousta možností. Zčásti mi to připomíná to o čem se tu bavíte..
Hru dělají strašne dlouho, a je taky strašně zabugovaná.. Tak by mě zajímalo, kdy/jak/s kým atp. na tom hodláš pracovat?

Toto není ani v nejmenším kritika tvojí budoucí hry.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 16.12.2010, 19:26 hod.

kdy jak s kým nemám ponětí, čím později bude, tím bude lepší... :D

ale vidíte že pokusy jsou a pokusy budou, pak ale příjdu já, hračička, co má tuhle hru v hlavě už deset let a kterej se postará, aby to byla nejlepší fantasy hra na světě, kde nic nebude nemožné...

edit: k tý hře... mrkl sem na to videiko a grafika a fyzika úděsná, navíc to nebude ono... já nevim jak to popsat...

tahle hra se bude snažit napodobit dynamiku starých her, bude to živé asi jako... asi jako když vidíte trailer (klidně i k diablu), prostě živé, dokonalé kolize s fungující silou, funkční a využitelná fyzika, všechno se bude hýbat jak má a bude se to stále hýbat, žádné "udeří po trajektorii z X do Y a pak stane ve výchozí pozici"...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 16.12.2010, 19:46 hod.

já tušil že blizz nezklame...

takže pro představu jak bych chtěl aby hra vypadala, nemyslím teď přímo grafiku (i když při pohledu na ArmA, proč ne) ale spíš dynamiku, pohyb postav a fyziku...

http://www.youtube.com/watch?v=1FWd6O5LC2w

žádné monstrum ani postava neudělá 2 kroky stejné, to je můj cíl, sek bude veden myší, každý pohyb bude mít nuance, a bude to živé já doufám že mě chápete...

edit: tak tohle je ještě lepší, jen si představte že byste se mohli do toho traileru vnořit a stát se jeho součástí...

http://www.youtube.com/watch?v=dYK_Gqyf ... re=channel
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 16.12.2010, 21:49 hod.

Ten Mortal Online vypada fakt super. Škoda jen, že je to placený... Alespoň by mohli udělat Trial.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 16.12.2010, 21:56 hod.

k tý dynamice patří i to, že postavy budou dýchat, zrychleně pokud jsou unavené (nemrtví ne), budou reagovat na prostředí, bude možné udělat vlastně jakýkoli pohyb, jaký vám klouby dovolí...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 16.12.2010, 22:00 hod.

Bude možné ovládání přes Kinect, že?

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Welwet » 16.12.2010, 22:59 hod.

jo , boj nebo vůbec ovládání kdy člověk sám seká nebo stříli mám rád, to se mě třeba líbilo na Savage, ale to je řezačka bez známek rpg..je tam jen volba zbraně a charu a hlavně stavění..


jinak co si já představím pod pojmem ideální mmorpg...

-vývážený systém pvp
-pvm
-obchodu craftění, tudíž dobrá zaběhnutá dobře udělaná ekonomie, což také znamená nula bugů..a samozřejmě možnost craftovat cokoliv, nebo spíše hrát cokoliv, třeba farmera..bankéře..nebo podobně..
- nutnost RP..
-žádná dobrá nebo temná strana, né že budou dvě strany jako ve wow nebo diablu, ale možnost přidat se a aktuálně měnit podle rp a charakteru..
..nelíbí se mě že třeba chcu hrát zloděje ale nutně musím být zlej nebo na zlé straně...tím sedá také říci že politika je ovládána hráči.
- nakonec třeba možnost ničení okolí kouzlama,..nebo spíš třeba možnost prokopat skálu krumpáčem, takže v poctatě plně zničitelné prostředí..ale to je snad největší sen jakej by u mmorpg mohl být..

více méně vše nabýdne UO..ale tam jsou dva problémky..grafárna a spolehlivost GM teamu..Grafárna zejména kvůli tomu že spoustě lidem nepostačuje..a hlavně není už žádnej shard co by za něco stál..

problém je také ten že hodně shardů má přesně stanoven příběh, božstvo a dané charaktery..bohužel jsem poznal za tu dobu co hraji UO jen jeden shard kde nebylo žádné takové omezení, bohužel spousta bugů..support a podobně..

Omlouvám se za ot, jen jsem smutnej když vidím že se tolik promrhává potencionál jakej má ta hra..a taky že ji hraje čím dál méně hráčů...

tak a už jsem si pobrečel..
kdy jak s kým nemám ponětí, čím později bude, tím bude lepší... :D

ale vidíte že pokusy jsou a pokusy budou, pak ale příjdu já, hračička, co má tuhle hru v hlavě už deset let a kterej se postará, aby to byla nejlepší fantasy hra na světě, kde nic nebude nemožné...

Jo takovích snů mám také...zkus navrhnout něco co se dá realizovat a já ti budu líbat klidně prstíky.. :love: :lol:
jinak ten návr se mě docela líbí, konkrétně třeba:
a používání skillů, magie bude za magickou energii ("manu"), bojové schopnosti za tělesnou energii ("staminu")...
+ tam budou speciální druhy energie (pokud se staneš avatarem boha magie budeš mít např. rudou manu nebo tak něco)
a abych nezapoměl..říkáš volnost ve světě..ale zahlédl jsem třeba možnost být obr na 200 levelu a být v poctatě neporazitelnej..úplná volnost asi nebude nikdy a mýslím že ta zase škodí, to je potom jenom o tom udělat si hezky char podle sebe ale vůbec se neměnit podle okolí a nereagovat na něj (potom to v poctatě hraješ sám..)..tím chci říct že dosáhnout absolutní moci a přitom nebýt ničím omezován - to mě dohromady nejde..



A ještě poslední věc která mě nedávno vrtala před spaním:

Já bych si vystačil s tímto:

Absurdní čtverečkovanej svět, něco jako miny..Hráč by chodil tahama, nebo podobně..ale - měl by vlastní charakter a na výběr by bylo moc druhů účesů, tváří, ras, povolání a podobně..vlastně takové MMorpg pro nenáročné..na mapě by sice byl vidět jen jako nějaký znak nebo něco, ale na jeho profilu by byla postava, kde by bylo možné volit emoty..nasazovat věci a tak růžně..vlastně naprosto nenáročná hra která by přitom měla hrozně moc možností..:oP

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 17.12.2010, 07:12 hod.

kinect... to nevím, podle dosavadního návrhu to pořád bude možné ovládat myší + hlasové příkazy jak sem psal dříve...

Welwet: asi by sis měl téma přečíst celé, hromada věcí (strany, zničitelnost) byla rozebrána už dřív...

co se týče těch dvou stran, vždycky byly a vždycky budou, rozdíl je v tom, kdo je pro tebe dobrý, a kdo špatný a pro koho jsi ty... tzn. že klidně můžeš rabovat v jednom městě a v druhém být hrdina...

ohledně obra, na 200. levelu určitě ne, level jsme rozebírali taky dřív a je to jen technology tree (odemyká skilly, možnosti a zvyšuje limity)...
krásně to napsal tuším Garn: tvoje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného, to znamená že si můžeš dělat co chceš, ničit co chceš, létat kde chceš, ale jakmile potkáš srovnatelně silného protivníka, jsi v háji...

politika ovládaná hráči bude řešená klany, klany povedou války atd... počítačová města budou mít vlastní politiku, do které sice hráčí budou moct zasahovat, ale nebude se jim to líbit (nicméně jak sem zmínil dřív, můžeš se stát i králem)...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Odpovědět

Zpět na „Další hry“