Diablo 2 vs. titan quest ??

Všechny ostatní hry...

Hlasování: Titan Quest nebo Diablo 2 Lord of destruction

Titan Quest
8
10%
Diablo 2 Lod
75
90%
 
Celkem hlasů: 83

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:
Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 19.06.2010, 11:10 hod.

Lord_Sp píše:no ja se ted prosekavam poslední obtížností ... je to presne to co diablo, lehké-lehké- lehké-mrtev ... monstra nic nevidrží, hrdinové monster jak kdy, bossové- mínos mi dal zabrat ale telkin zanim slabej jak caj ...
Počkej na Telkina 3 (z Orientu) - to je Pan Potížista, u něj budeš umírat jak na běžícím páse..., pokud
1) nebudeš mít pořádnou výbavu
2) nepoužiješ trochu vojenské taktiky, lsti, maje dostatek času....
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Vorvy » 19.06.2010, 12:52 hod.

telkin z orientu je neprijemnej, ale daleko horsi mi prijde quest s vudcem neandrtalcu + nonquest porazeni ty okridleny potvory chimery nebo jak se jmenuje (one hit killeri).. hydra a lich king se daj uhrat..

no a pokud mas IT, tak i secret lvl je dooooost brutalni.. takze se mas na co tesit.. kdyz jsem to hraval, tak sem mel se svou nej postavou 2 RIPy a oba prave u zminenych potizistu.. oba jsem nakonec dal, ale jen s touto postavou (sen+val)
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 19.06.2010, 20:09 hod.

Vorvy píše:telkin z orientu je neprijemnej, ale daleko horsi mi prijde quest s vudcem neandrtalcu + nonquest porazeni ty okridleny potvory chimery nebo jak se jmenuje (one hit killeri).. hydra a lich king se daj uhrat..

no a pokud mas IT, tak i secret lvl je dooooost brutalni.. takze se mas na co tesit.. kdyz jsem to hraval, tak sem mel se svou nej postavou 2 RIPy a oba prave u zminenych potizistu.. oba jsem nakonec dal, ale jen s touto postavou (sen+val)
Nepamatuju si, která potvora je "Chiméra", ale z mého pohledu byl nejtěžší Telkin 3 (LEG), Barmanu = "šéf neandrtálců (LEG) a ten "nemrtvý býk" před vstupem do Žlutého Paláce...
Ale jemně se vrátím k tématu - přestože nás někdo s*al, tak byla možnost najít nějaký předmět, nebo si ho vyrobit a i tihle Potížisti byli v pohodě... Uber Level je v TQ brutální, uznávám, třeba ten Kozlík, co se změní na toho mága, nebo kostřička "Nate"... ale pořád víc fér věc, než Uber Tristram...
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Vorvy » 19.06.2010, 21:54 hod.

tusim ze chimera je v egypte kdesi hluboko v jeskynich (nepamatuju si mesto, ale je to jedna z jeskyni v oblasti, kde jdes zabit krale skorpionu..

no UT znam jen z avalonu, kde to je dost oddychova zalezitost, takze nemuzu srovnavat.. ale tohle me treba na TQ vadilo, ta nevyvazenost monster.. celou uroven nic, vsichni akt bossove jsou snadny a pak prijde jen nejakej low quest boss a s tim se clovek dela kolik hodin..

no uber TQ mi navic prijde dost usnadnenej tim, ze si pro tebe chodi po 1-2.. v UT se to na tebe sesype ze vsech stran a kdyz nemas nic plosnyho, tak si neskrtas (oddelavat jednoho po druhym je des a hruza).. zato ten drop v UTQ :love: :love: .. no a naopak drop v TQ shledavam oproti dia hure resenej, sice je pekny ze dosahnes na dobrej equip aniz bys daval bosse, ale to pak boss neni bossem a neni to takova zabava.. budes mit vetsi radost z toho kdyz skolis leg. Hada s low nebo s high equipem??
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 20.06.2010, 21:02 hod.

Vorvy píše:tusim ze chimera je v egypte kdesi hluboko v jeskynich (nepamatuju si mesto, ale je to jedna z jeskyni v oblasti, kde jdes zabit krale skorpionu..

budes mit vetsi radost z toho kdyz skolis leg. Hada s low nebo s high equipem??
Omlouvám se, Vorvy, že tak redukuju tvůj příspěvek, přečetl jsem ho, jen mi přijde pitomý, abychom vlákno zahlcovali celými citacemi...

Jooo, už si vzpomínám - takový "řemdich" na ocásku... a plivala blesky, něco jako Diablo... Ta byla jakžtakž... člověk mohl časem odhadnout, kdy uštědří pohlavek, kdy tě flákne ocasem, nebo kdy máš uhnout, protože bude chtít kauterizovat...

Víš - já ze všeho nejvíc oceňuju, nebo "bažím" při RPG hrách na předmětech... prostě sehnat si XLS nebo jiný strukturovaný výpis, pročíst fóra a jiný podkladový materiály a šup na sběr, nálezy zaznamenat, exempláře deponovat u "nosičských postav" nebo je extrahovat do databáze (jako D2I, např.) no takže už chápeš, proč oceňuju drop v Titan Questu... V D2 je to strašlivý MF a navíc neschroupatelné bossí pravidlo 6 předmětů a to stačí, případně 6 předmětů, z toho 4 elixíry...
A světe div se, i v TQ platí, že "magic či rare předmět, je-li vhodně dovybaven" je lepší, než set či unikát...
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Vorvy » 20.06.2010, 21:27 hod.

jo tak v tom pripade tomu rozumim.. kazdy je svym zpusobem sberatel, na webu si clovek brouzda dokud si nenajde nejakej equip kterej by se mu libil.. ja to delam dnes a denne u vsech her co hraju.. :wink: .. s tema rare v TQ mas pravdu, ja osobne si oblibil savlozub a s nim jsem to hrave dohral a daval si to i v secret lvlu..

a pokud se pamatuju, tak pokud jsi pred chimerou chtel utect, tak z te sve bambule vyprskla gejzir ostnu a ten uplne brutalne vysaval HP, neco jako poison od avalonskejch sestricek pro low chary :wink:

btw: dokud se diskuze ucastnime jen my dva tak asi citace nebudou treba vubec, pozname komu je to namireno :wink:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 20.06.2010, 22:37 hod.

Vorvy píše:jo tak v tom pripade tomu rozumim.. kazdy je svym zpusobem sberatel, na webu si clovek brouzda dokud si nenajde nejakej equip kterej by se mu libil.. ja to delam dnes a denne u vsech her co hraju.. :wink: .. s tema rare v TQ mas pravdu, ja osobne si oblibil savlozub a s nim jsem to hrave dohral a daval si to i v secret lvlu..

a pokud se pamatuju, tak pokud jsi pred chimerou chtel utect, tak z te sve bambule vyprskla gejzir ostnu a ten uplne brutalne vysaval HP, neco jako poison od avalonskejch sestricek pro low chary :wink:

btw: dokud se diskuze ucastnime jen my dva tak asi citace nebudou treba vubec, pozname komu je to namireno :wink:
Když odhlédneme od grafického pozlátka a porovnáme TQ a D2 LOD z hlediska herního penza, tak jsou ty hry takřka stejně dlouhé, TQ je ve "4. aktu" (Týfón) o trošku kratší... ale vezmi si, kolik je v TQ předmětů setové a unikátní povahy... (nemluvě o prefixech a suffixech u magických a rare předmětů)... I při zachování MF , kdyby Blizzard přidal v patchi 1.13 či dalším, unikáty a hlavně setové sady, tak ta hra bude mít větší šmrnc...
nemusí to být nic "overpowered", tedy "nadměrečného", ale ...

Jak jsem poněkud offtopickově nadhodil ve vláknu "Rady beginnerovi" v komunikaci s "Marastem", změnit logiku předmětové politiky, obohatit množinu prefixů, suffixů, více setů a unikátů a Diablo II bude zas o něco lepší...

A ještě jednu, souvisejícíně-nesouvisející "myšlenku" utrousím :lol: na TQ fóru byl (možná stále je, ale asi už se tomu nevěnuje) jistý Luskahn, který si stanovil cíl, že vyrobí mód (nejprve jen 2. akt) z Diabla II LOD do Titan Questu... Začal, vypadalo to úchvatně, ... nevím, jak by třeba vyráběl Unravellery (radamenty a spol., to jsou jedny z monster, která nemají v TQ ani stejného, ani podobného protějška...)
Kdybych měl alespoň trochu programátorského ducha, přihlásil bych se mu jako spolupracovník....
Btw - tady mě napadá - Diablo generuje mapu, předměty a nepřátele, TQ generuje pouze vybavení nepřátel, mapa i skladba monster je konstantní...

Edit: Nedalo mi to, a osvěžil jsem si paměť... Chiméra je na začátku 3. aktu, na konci paláce nad těmi Visutými zahradami... Ta potvora, o které mluvíme oba, je Mantikora (Manticore).
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od damagedeath » 21.06.2010, 07:11 hod.

Ano, přesně tak, oproti Mantikoře je však čajíček ze sáčku...

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Vorvy » 21.06.2010, 07:36 hod.

no ono kdyz se nad tim clovek zamysli, tak si i vzpomene ze chimera je takova ta legendarni potvora smichana z divokejch zvirat :D .. navic ta podoba s mantikorou z HoMaM III... no takova zacatecnicka chyba :D :D

ano to co rikas je pravda, v podstate jsem i od 1.13 cekal nejakej hlubsi zasah, obohaceni hry.. toho jsme se nedockali :? co se tech map tyce, tak je to dalsi minus pro TQ, alespon pro mne :D
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 21.06.2010, 13:30 hod.

Vorvy píše:no ono kdyz se nad tim clovek zamysli, tak si i vzpomene ze chimera je takova ta legendarni potvora smichana z divokejch zvirat :D .. navic ta podoba s mantikorou z HoMaM III... no takova zacatecnicka chyba :D :D

ano to co rikas je pravda, v podstate jsem i od 1.13 cekal nejakej hlubsi zasah, obohaceni hry.. toho jsme se nedockali :? co se tech map tyce, tak je to dalsi minus pro TQ, alespon pro mne :D
Na druhou stranu - generování nové mapy v Titan Questu - tam vycházíš z prostorového rozprostření některých reálných měst... navíc - ne všechny questy jsou vázány na monstra (jak je tomu povětšinou v D2)...
A i kdyby se ta nová mapa generovala, nechtěl bych vidět celkovou velikost hry, ještě vyšší paměťové nároky, nemluvě o velikostech souborů s uloženými hrami...
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Vorvy » 21.06.2010, 13:53 hod.

to ano, jeste by zvedlo HW naroky, ktere uz i takhle jsou relativne dost vysoky..

ja to beru tak, ze v D2 me to alepon nuti hrat a hledat, v TQ muzes jit rovnou za tim co hledas a muzes se vyhybat neprijemnostem.. asi by to tu a tam prospelo i D2 (napr zacatek 3. aktu), ale dela to ze hry vic nez jen tupe klikani mysi..
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 21.06.2010, 17:47 hod.

Vorvy píše:to ano, jeste by zvedlo HW naroky, ktere uz i takhle jsou relativne dost vysoky..

ja to beru tak, ze v D2 me to alepon nuti hrat a hledat, v TQ muzes jit rovnou za tim co hledas a muzes se vyhybat neprijemnostem.. asi by to tu a tam prospelo i D2 (napr zacatek 3. aktu), ale dela to ze hry vic nez jen tupe klikani mysi..
Jinak - jednu věc TQ upřít nelze, logické "vybavování" monster předměty... Včera mě málem zabila "menáda"... Přitom mi nikdy nic nedělají... a proč? Protože měla v ruce, pokud se nepletu "Antropos Assistant" - byla tam vlastnsot "x % šance na snížení protivníkova zdraví o 98%" a ono se jí to povedlo...

Jinak - když přemýšlím o tom "zasazení D2 LOD" do Titan Questu, tak z monster mi opravdu naprosto bez "náhrady" připadají radamenti...

Co si tak z hlavy vybavuju -
fallenové a pod. - náhražka v podobě ohnivých a ledových čertíčků z TQ...
kostry = kostry
kozlíci = kozlíci
lučištnice, kopinice, zbrojnošky (a Countess) = menády
zombie (vč jedovatých) = zombie (vč hnisajících zombie)
Radamenti = ???
netopýři = netopýři
střevlici a jiní broučci = brouci
chlupatí obři (vč. Frozensteina) = obři (kyklopové)
misshapen a spol. = menší minotauři
carrion bird = carrion bird
červi (kladeči vajec) = červi
spirits (vč. foams) = duchové
Jen s Boss akty a těmi radamenty by byla potíž...

Edit : Ale to je jen takové moje zamyšlení...
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Vorvy » 21.06.2010, 18:23 hod.

mnoooo..vim kam tim miris, ale rekl bych ze v Dia je preci jen to slozeni monster trochu rozmanitejsi, ale je tam opravdu hodne podobnosti :wink:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 21.06.2010, 19:11 hod.

Vorvy píše:mnoooo..vim kam tim miris, ale rekl bych ze v Dia je preci jen to slozeni monster trochu rozmanitejsi, ale je tam opravdu hodne podobnosti :wink:
Před chvilkou jsem si připomněl dalšího "nepříjemného" potížistu - přerostlý hrdinský android (automatron), jak plive oheň, dává bleskový útok + znehybnění nebo švihá řetězem...
Ale - v truhle nechal epické brnění a legendární helmu

A to tu máme další dvojsečnou věc D2 LOD, která jej zdobí oproti TQ...
Talismany... 3 velikosti, fajn... ale jen 2 druhy (magic a unique, žádné rare nebo dokonce setová sada talismanů)...
Skiller talismany - aby člověk pohledal... když už, tak 1 k ... a špatné profese...
Když na Hell najdu obřímí talisman s +1 k síle, připadám si jak v první pomocný... tohle se v TQ nestává, úroveň veškerých předmětů roste s hráčem (normal, magic, rare)... množina setových a unikátních se mění spolu s herní progresí...
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Vorvy » 21.06.2010, 19:37 hod.

no talismany mozna, zato kameny me v tq lezly krkem, proc 3 urovne? je to zbytecne prekombinovany, pokud chtel clovek slozit nejakej recept, tak musel mit truhlu plnou kameni ktery k nicemu jinymu nebylo..

jo Talos je previt, nejednou jsem u nej RIPnul :D :D ale v te lokaci se uplne nadherne expilo :wink:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 21.06.2010, 22:31 hod.

Vorvy píše:no talismany mozna, zato kameny me v tq lezly krkem, proc 3 urovne? je to zbytecne prekombinovany, pokud chtel clovek slozit nejakej recept, tak musel mit truhlu plnou kameni ktery k nicemu jinymu nebylo..

jo Talos je previt, nejednou jsem u nej RIPnul :D :D ale v te lokaci se uplne nadherne expilo :wink:
Já u něj hebnul jen 1x... u koho jsem hebnul vícekrát (nyní už jen tak 1x a to jen na legendary) je Týfón... Když jsem za ním poprvé přišel a on na mě s kamením, nebo sáním many a života... Takový "Duriel" Titan Questu v tom smyslu, že byl v kontextu ostatních "výjimečný" - výjimečně silný, výjimečně životaschopný (HP), výjimečně úderný (poškození)...
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Vorvy » 22.06.2010, 05:20 hod.

tak tyfon mi dela problemy predevsim na normal, pak uz jde vetsinou dobre (coz ale neznamena ze u nej neRIPnu) :D :D .. ale stacilo si hru parkrat celou projit a pak uz clovek vi jak na nej :wink:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Sir_Mac
Wraith
Příspěvky:101
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Sir_Mac » 22.06.2010, 11:57 hod.

Vorvy píše:tak tyfon mi dela problemy predevsim na normal, pak uz jde vetsinou dobre (coz ale neznamena ze u nej neRIPnu) :D :D .. ale stacilo si hru parkrat celou projit a pak uz clovek vi jak na nej :wink:
S tím překombinováním úlomků (zvířecích i hrdinských) - nemáš pravdu... Vem si, že v D2 LOD máš runy od EL po ZOD, přičemž se ty runy dají "rozdělit" do tří tříd - základní, vzácnější a výjimečné... A teď, když by sis vzal ty tři (přibližně stejně velké) skupiny run, tak bys je mohl nazvat EL-NO, EL-NI, EL-HE... Pravda, u run se liší jejich vlastnosti, ale stejně tak ze stejných úlomků (vymyslím si "normální kančí kožešina + normální Artemidina tětiva + normální Hermovy sandály" dávají něco jiného, než "legendární kančí kožešina + legendární Artemidina tětiva + legendární Hermovy sandály"), víš, co myslím ... ?

Já bych třeba u Diabla namísto run uvítal destičky s písmeny... A - Z, anglická abeceda, substantiva, příp. slovesa, příslovce, adjektiva... v základním tvaru... ne předložky a spojky (pokud to slovo nemá i jiný význam a tudíž slovní druh)...

Pak se dostáváme na dvoj- až šestipísmenná slova...
"OX" (koza)
"HIT"
"KILL"
"BREAK"
"POISON"

Edit: OX = vůl... jsem já taky vůl... říct, že "OX" je koza...
Umění se rodí z utrpení, za to, že není moje vlastní, za to já nemohu.
92% hráčů nosí charmy v inventáři napravo, pokud patříš mezi zbylých 8% hoď si toto do podpisu...

Uživatelský avatar
EwilOne
Quill Rat
Příspěvky:47
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ježiš

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od EwilOne » 21.08.2010, 17:31 hod.

ze pismenka tak si stahni scrable mod na d2 tam mas namiesto run pismenka :D a je to na verziu 1.10 alebo 1.12 nvm presne LOOOL

Almayce
Quill Rat
Příspěvky:9

Re: Diablo 2 vs. titan quest ??

Příspěvek od Almayce » 21.08.2010, 18:24 hod.

No procetl jsem to tu cely, a donutilo me si to tu vytvorit ucet(a jeste muj zakys s mou amou ve 3. aktu na hell ;D, ale o tom jinde).

Tyto hry jsou pro me zcela rovnocenne, diablo je proste legenda a musim rict, ze TQ neni zas tak lacinou napodobeninou... Pribeh se mi libil u obou a hratelnost byla taky u obou dobra(k diablu se vracim pravidelne co pul roku, na TQ jsem ztratil cd, ale v dohledny dobe to planuji znova rozjet)

anyway, zaujala me tady ta diskuze mezi Sirem a vorvym, rad bych se pripojil(urcite ne v tak odborne hladine jak pise Sir, ale snad nejaky ty zkusenosti jsem posbiral)

Prosel jsem cely TQ se seerem(dream) a nemel jsem nejmensi problem, na dalsi obtiznost jsem si pridal valecnika a ten damage vzrostl pekne. nejvetsi problem jsem mel ze zacatku s takovym samanem neandrtalcu a to je tak vse... ted v diablu na hell se proste nedokazu prokousat tretim aktem s chargedzonou(hraju ho na single, mozna nemam ten nejlepsi equip, ale jit by to melo, coz mi nejde...) Takze obtiznejsi je spis diablo pro me.

Odpovědět

Zpět na „Další hry“