Xatrova počítačová poradna pro všechny

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 06.06.2010, 10:35 hod.

já jsem měl 1000H a teďka mi crashl, takže půjde na reklamačku. Nebyla by nějaká dobrá duše, co by mi na příští týden(pondělí, úterý, středa) půjčila notebook(notně ho potřebuju na cisco)
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Spellsword » 14.06.2010, 21:26 hod.

Nazdar Xatro, měl bych dotaz. Doufám, že se vyznáš v grafice. :wink:
Hraju Hellgate London - to utáhne každý komp. Dávám si to v DX10 na střední detaily. FPS je okolo 30-50. Ale občas se to nepatrně, ale stejně sekne, jen na okamžik, pak to jede v pohodě. A takhle dokola. Komp na hru bohatě stačí, ale hra se někdy na okamžik sekne.

Takže dotaz: To se může sekat i když mám vysoké FPS? Já myslel, že pokud se to nedostane pod cca30, tak je to OK...

Díky.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 14.06.2010, 21:37 hod.

Každý komp asi těžko, moje šunka, co mám teď pučenou určitě ne :D Napiš co máš za sestavu, operák a tak. A u jiných her se ti to taky takhle seká?
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od damagedeath » 15.06.2010, 06:38 hod.

Spellsword: no tak neřekl bych, že hellgate utáhne každý stroj, má docela nároky na grafiku a je fakt, že se občas seká...mě se i stalo, že se hra kousla a já ji musel shodit na lištu, pak se zase znova rozjela :D (jinak o Hellgatu bychom mohli pokecat. Mám s touto hrou hodně zkušeností :D ) kdyžtak založ nový téma v příslušné sekci...

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Spellsword » 15.06.2010, 12:43 hod.

Xatra: Teď jsem ve škole, tak si zkusím vzpomenout na konfiguraci:
CPU: Intel i3 - 2,1gHz
GPU: nVidia GTS 360 - 1GB
RAM: 4GB
OS: Win7 Ultimate 64bit

Drivery jsou nejnovější, místa na disku dost, volná paměť OK. Může za to těch 70-80 stupňů na grafické kartě? :) U jiných her se neseká nic, pokud jsou v přijatelných detailech.

Damagedeath: tak to založ a můžem si tam pokecat. :wink: Mě se to jednou seklo a skvělý armor co vypadl z bosse byl pryč.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 15.06.2010, 18:15 hod.

Takovej stroj sem viděl i ve snu, takže to na tom jet musí. Zkontroluj ale ovladače grafiky,u některch starších her to může způsobovat záseky a na HGL stáhni nejnovější patch. Jestli máš nečistou verzi, tak skus obstarat jinou. A GTSky se s výrobním chladičem přehřívají, takže jestli ti záleží na životnosti grafiky, tak skus sehnat chladič, nebo podtaktovat grafiku. Jestli ale u ostatních her nemáš takovéto problémy, tak to je problém v té konkrétní hře.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Spellsword » 15.06.2010, 19:19 hod.

No teda, update patche mě fakt nenapadl. Už jdu stahovat.

Ještě k tomu přehřívání. Podtaktování sníží výkon karty a navíc se v overclockingu nevyznám a nechtěl bych si grafiku zničit.
Ale přemýšlel jsem o "ručně vyrobeném chladicím systému" - větráček pod notebookem připojený přes USB. :D Šlo by to?

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 15.06.2010, 20:41 hod.

Jestli máš notebook o takové konfiguraci, tak seš fakt pracháč :D
Ale k problému:K notebookům jdou koupit chladící podložky. Pasivní(plast a měděné žebrování), nebo aktivní(žebrování+ventilátory). Pasivní stojí zhruba do 1500, aktivní od 1500 nahoru. Jednoznačná volba pro takovýto herní notebook je podložka aktivní. Odvádí teplo a ještě chladí. U výběru takovéto podložky bych se snažil zkusit zjistit, kde má tvůj notebook procesor, a při výběru podložky bych na to bral ohled. Ale takovéto podložky se shání hodně špatně, ale mají lepší chladící schopnosti než klasická aktivní. Takovéto"customized" podložky se nevyrábí přímo, musíš prostě jít do obchodu s noťáskem a jít zkoušet. Ale i obyčejná aktivní by ti stačila. "Customized" by byla ale lepší. Rozhodně je lepší jakákoliv kupovaná, než ručně vyrobená :D
U stolního PC lze koupit chladič na grafickou kartu a vyměnit ten referenční(drží na dvou šroubcích, odšroubuješ, na grafické čipy a jádro-"černí broučci" na grafice se nanese chladící pasta, přišroubuje se chladič, zapojí se do základovky/vývodu ze zdroje a je to). Problém ale nastává při koupi chladiče, protože každý výrobce grafických karet rozmisťuje čipy na svém modelu trochu jinak(takže třeba grafika 123 od firmy X nebude mít stejně rozmístěné čipy jako grafika 123 od firmy Y). To znamená vzít si grafiku a zkoušet(ideálně v obchodě, je-li taková možnost). Jinak jak už jsem psal Marastovi, statická elektřina je pr*vít, takže při zásazích do PC dbej na to aby ses odizoloval(jak jsem psal Marastovi). V případě jakýchkoli dotazů se klidně ptej.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Spellsword » 15.06.2010, 21:01 hod.

Noťas stál okolo dvaceti tisíc. Asus G51J - Republic of Gamers :wink:
O podložce jsem uvažoval taky. Je tu ale taková zvláštnost. Hřeje to jenom vlevo nahoře (od Ecs po Ctrl a ještě trochu vlevo od touchpadu - asi kvůli ruce) ostatní plocha notebooku je ledově studená. Takže to chce podložku s ventilátorem jenom tam, proto jsem chtěl zkusit udělat vlastní.
Takhle jsem sušil knihu z knihovny co jsem náhodou utopil. :D Stačí položit knížku k notebooku a zahrát si CoD6.

Mimochodem, nový patch nic nemění, tak jsem přešel zpátky na DX9 a sem šťastnej.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 16.06.2010, 07:55 hod.

Ideální by bylo takovou sehnat, ale takový věci se shání dost špatně. Nejlepší by bylo nějakou aktivní podložku koupit- Ono notebook(netbook) je dobrá věc možná do školy, ale notebook na hraní je podle mě dost špatnej nápad, protože součástky jsou tam na sobě namačkaný a hřejou jako prase, takže se jim při takovýchto herních seancích podstatně zkracuje životnost. Proto ty podložky.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Marast » 16.06.2010, 10:35 hod.

Nazdárek Xatro :!: Uvažuji o koupi externího HDD. Mohl by jsi se mi k tomu vyjádřit :?: Jestli se ti to zdá jako dobrý nápad, či je to jen škoda peněz. Případně. Jestli by jsi mi mohl nějaký doporučit. Osobně mi to přijde jako dobrá věc, neboť je možné jej v případě potřeby i přenést a hlavně :!: Už bych nemusel myslet na ty denní problémy spojené se svým HDD o kapacitě 20GB. :lol:
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Grammator » 16.06.2010, 11:29 hod.

já si koupil box za 200 na svůj 250 gb HDD z ntb když mi odešel do věčných lovišť... nemůžu si ho vynachválit, dobrá flashka :D
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 16.06.2010, 17:27 hod.

Takže externí disk je dobrý jako odkladiště dat, ale jako další disk do PC je to naprostá pitomost, protože přenosová rychlost USB 2.0 je nula nula nic. Takže jako odkladiště třeba filmů a přenášení velkých objemů dat ano, ale jako další pevný disk do počítače je to pitomost. Jestli ale chceš externí disk jenom na přenášení dat, tak ti můžu doporučit toto:
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

nebo obecně jakýkoliv disk od WD. Sice jsou drahé, ale spolehlivé. Jak ovšem vidíš při srovnání z běžným diskem

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... H1TW000G60

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... H1TW000LJZ

tak se nevyplatí externí HDD jako další pevný disk do PC jako pitomost i z cenového hlediska.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Vorvy » 16.06.2010, 18:19 hod.

jj, ja mam wd my passport elite 500gb a nemuzu si stezovat, je to vyborna vec a dokonce mi z nej sla hrat i nejaka hra.. tusim ze GTA san andreas :D :D
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Grammator » 16.06.2010, 18:40 hod.

taky s externím diskem nemám problém, hrál sem z něj Supcoma :P (i když fakt že supcom má dokonale skvělý loadingy)...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 17.06.2010, 15:35 hod.

Ano. Z externích disků lze pouštět filmy a hrát nich hry, pochopitelně. Ovšem Marast chce externí disk jak prostě náhradu dalšího disku do počítače. Je to dražší a ostrouhá i s rychlostí.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Marast » 17.06.2010, 17:19 hod.

No spíš aby to bylo tak nějak univerzální. Především bych to chtěl mít jako skladiště filmů, hudby a dokumentů, protože ta uvedená kapacita 18,6 GB je opravdu tristní. A pro ostatní jistě k smíchu, takže je s tím potřeba něco udělat. :)
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Vorvy » 17.06.2010, 17:35 hod.

ty si ale srostak :D .. ja mam 16GB 8)
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Grammator » 17.06.2010, 21:56 hod.

xatra: nedávno sem tam zálohoval přes 50 GB a neměl sem problém, pravda na utp nemá, ale že by to bylo pomalé, to ne...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 17.06.2010, 22:05 hod.

Disk je rychlej, ale brzdí ho usb 2.0.
Neříkám, že je to úplně na nic, ale trvám si na tom, že jako další disk do pc je externí 2,5" disk naprostá pitomost. Jednak je dražší a jednak je pomalejší než klasický SATA(2) disk. Maraste, jestli nijak netrváš na přenášení disku, tak ber normální pevný interní disk. Jestli chceš přenášet velké množství dat, ber externí disk. Jinak ti už vážně neporadím.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“