Torchlight 1 + 2

Další hry z rodiny RPG.
Odpovědět

Hlasování: Co si o Torchlight myslíte?

Super, lepší než Diablo!
16
12%
Dobrá hra, ale na Diablo nemá.
66
50%
Nic moc, ale ukrátím si jejím hraním čekání na D3.
22
17%
Slabá napodobenina, hrát ji nebudu.
19
14%
Hrůza!
9
7%
 
Celkem hlasů: 132

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia
Re: Torchlight

Příspěvek od Lord_Sp » 05.11.2009, 20:00 hod.

Helljovany: otevri PC a koukni či nemáš zanesenej filtr ... mne to pri niakých náročnejších hrách tež robilo :-D

Uživatelský avatar
Lego
Fallen Shaman
Příspěvky:72

Re: Torchlight

Příspěvek od Lego » 05.11.2009, 21:42 hod.

To je vyhoda notebooku, ten otevirat a cistit nemusim :waving:
The darkness determinates the light.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Torchlight

Příspěvek od Garn » 05.11.2009, 21:53 hod.

Notebook má zase miliardu jiných nevýhod. :waving:
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Torchlight

Příspěvek od Spellsword » 06.11.2009, 12:56 hod.

Já jsem si ten Torchlight zahrál.
Warcrafťacká grafika mi moc nesedí a nemohu se strefit do pobíhajicích nepřátel. :) Je to super hra, jenže má hromady nedostatků. A za chvíli mě to přestane bavit, je to pořád to samé.
Ale jinak je to fajn gamesa se kterou se dobře krátí čas čekání na D3. :wink:

Uživatelský avatar
Hrus
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Bydliště:Praha

Re: Torchlight

Příspěvek od Hrus » 06.11.2009, 14:45 hod.

Vcera sem si stahnul demo, potesilo me, ze to bezi i na mym compu, kterej mam momentalne bez grafarny. (Stacila onboard grafika.) Pokud se mi to bude libit, klidne si stahnu i full verzi - tech 20$ klidne dam.
Self-found S/U Grail: Complete, all 504 found

AJey
Gorebelly
Příspěvky:330

Re: Torchlight

Příspěvek od AJey » 06.11.2009, 15:03 hod.

me to osobne bavi .. a je tam par super vychytavek .. napriklad nachytat ruzny veci pri rybareni A PAK SI MNENITVZHLED PETA :twisted: .. NEBO HO POSILAT S LUPEM na prodej. Celkem me to prijde jako fajn oddychovka. Grafiku sice moc nemusim ale rad to hraju... me to bavi :waving: dobr e me prislo ze muzes delat hodne zajimave buildy ...
D3Pedia.cz

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Torchlight

Příspěvek od Spellsword » 06.11.2009, 22:53 hod.

Jo jo, hra je to super. Jenže mám inventář přeplněný Scrolly a elixíry - to se v Diablu nestávalo. :)
A jsem to jenom já kdo se nemůže strefit do nepřátel? :D Furt pobíhají...

AJey
Gorebelly
Příspěvky:330

Re: Torchlight

Příspěvek od AJey » 07.11.2009, 00:29 hod.

ja se trefit nemam zadny problem .-) ... ted sem se dostal pod 17 patro do nejake jungle a s lukem je to na normal HC v pohudce .. asi zkusim hardore hc .-) .. jediny co bych vytknul je warrior .. je extremne silny ... potom je hodne silny luk .. a mag je docela orezavatko oproti nim .. nejslabsi .. ale zase je s nim hodne srandy
D3Pedia.cz

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: Torchlight

Příspěvek od Lord_Sp » 07.11.2009, 11:40 hod.

no ja sem se dostal za dzungli a tam už mi teho wara celkem davajú :-D ... (hraju very Hard bez HC )

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Torchlight

Příspěvek od Spellsword » 07.11.2009, 15:39 hod.

Nemůže mi někdo poradit?
Nějak jsem asi mačkal ALT a teď jsou vidět nadpisy věcí co jsou na zemi i když ALT nedržím. :) Jak to mám vrátit do normálu?
A na co je Fame?

AJey
Gorebelly
Příspěvky:330

Re: Torchlight

Příspěvek od AJey » 07.11.2009, 16:42 hod.

v herni liste u skillu vypni lupu ... lol .. v manualu nic o fame nepisou
D3Pedia.cz

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: Torchlight

Příspěvek od Lord_Sp » 07.11.2009, 17:22 hod.

to máš pod levelem ... v "C" ... za každý lup u teho dostaneš skill navíc

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Torchlight

Příspěvek od Spellsword » 07.11.2009, 17:25 hod.

Tak ten ALT už jsem stejně našel, sorry za otravování :)

Uživatelský avatar
Lego
Fallen Shaman
Příspěvky:72

Re: Torchlight

Příspěvek od Lego » 09.11.2009, 19:05 hod.

Sak v tipech to bylo napsane na co je fame, nemate je vypinat =P Fame vam pribyde za Qs a zabijeni silnejsich potvor (oranzovy napis) a za kazdou uroven dostanete skill point

jinak trefovani mi taky delalo problemy zvlast u lucistnice ale maji to vychytane - kdyz drzite SHIFT tak stojite na miste a utocite - staci namirit smerem kde je potvora a jde to do ni

Tak ja jsem uz nekde na 20 floor a uz me to fakt nebavi protoze v podstate porad ty same prisery, sice vzdycky jine prostredi, prisery vypadaj jinak ale chovaji se porad stejne - treba ti maly potvory co chodi ve vetsim mnozstvi a chovaj se jak falleni sou v kazdym prostredi jen maji jinou texturu, a tak je to v podstate se vsema priserama coz je dost omrzujici casem

Jinak alchymista me prisel naopak nejsilnejsi asi je to dost o buildu, jel jsem jen ice a lightening s max+critem tkze to litalo jedna radost a zadnou defense sem ani nepotreboval...
The darkness determinates the light.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Torchlight

Příspěvek od Garn » 09.11.2009, 20:10 hod.

Lego píše:jinak trefovani mi taky delalo problemy zvlast u lucistnice ale maji to vychytane - kdyz drzite SHIFT tak stojite na miste a utocite - staci namirit smerem kde je potvora a jde to do ni
Tak tímto jsi mi způsobil záchvat smíchu na další 4 hodiny. Vychytaný 10 let starý systém Diabla. :lol: :lol: :lol:
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Lego
Fallen Shaman
Příspěvky:72

Re: Torchlight

Příspěvek od Lego » 09.11.2009, 23:00 hod.

dobre no dlouho jsem diablo nehral... aspon jsem nekoho rozesmal xD
The darkness determinates the light.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Torchlight

Příspěvek od Garn » 09.11.2009, 23:25 hod.

Fakt nic proti, ale je vtipné, když u nové hry někdo objeví božský prvek, který vymysleli už první tvůrci her před x milióny let. Aspoň jde krásně vidět degenerace dnešních hráčů. (ke kterým se řadím také) Měli bychom se ptát proč tam něco není a nasadit laťku vysoko a nebýt tak tolerantní a hodnotit hru jako dobrou jen proto, že nás zabavila. To mě zabavilo i Solitare nebo Hledání min a to jsou aspoň pařby. O Mahjongu ani nemluvě!

Občas tak přemýšlím o hrách, o mainstream žánrech, o tom, co hráče naláká, jaké hry se dělají, vývoj progamingu apod. Občas si říkám, že bych na toto téma mohl psát i úvahy, třeba by to někdo i četl.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Lego
Fallen Shaman
Příspěvky:72

Re: Torchlight

Příspěvek od Lego » 10.11.2009, 11:52 hod.

ale ja vubec nerekl ze proto ze tam je toto ze je to uzasna hra :o) jen jsem tim reagoval na nekoho kdo psal ze se nemuze trefit nic vic... ani jsem to nebral jako uzasnou vec ktera nikde driv nebyla, me by prislo logicke neco takoveho zaimplementovat kdybych takovou hru delal... a to ze to bylo v diablu jsem zapomel proste proto ze jsem ho dlouho nehral a mam (velmi) spatnou pamet
The darkness determinates the light.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Torchlight

Příspěvek od Garn » 10.11.2009, 14:55 hod.

Tak jsem si při své současné nemoci našel čas, abych se podíval na Torchlight. Po zapnutí hry jsem ani moc nepřemýšlel nad možnostmi, uviděl jsem střelce, tak jsem si ho lupnul, kočičku k tomu, nejlehčí obtížnost a šel jsem. Vyvraždil jsem půlku patra a hodilo mi to level, takže jsem měl důvod k tomu mrknout na skill trees. Přišlo mi to hlavně velmi jednoduché, není tam prostě nic složitého, naprosto základní věci. Tak jsem to začal prát všechno do Marksmanship a valil jsem dál. Co se základních statů týká, tak to je vyloženě dělané tak, že každý charakter má defense + nějaký svůj stat. Tak jsem si začal ze střelkyně dělat glass cannon, klasický build. Jako po několika hodinách hraní a spoustě projitých pater musím uznat, že ten nápad s naložením a následným vysláním peta do města je opravdu brilantní, ale to je tak vše, čím mě hra upoutala. Člověk, když hraje nějakou novou hru, tak má před jejím spuštěním takový pocit rovnováhy, takový klid kombinovaný s napětím, očekáváním a zvědavostí. Bohužel pro Torchlight jsem měl tento pocit i po 5-ti hodinách hraní. Je to dobře rutinně udělané RPG, ale celou dobu jsem měl pocit, jakoby to byla hra typu "výcvikové centrum pro děti tíhnoucí k RPG". Důvodem je totální RPG jednoduchost. Nedá se tomu ani říct RPG systém. V kombinaci s primitivním ovládáním a pochybným grafickým stvárněním není co řešit.

Pokud bych měl hodnotit hru od 0% do 100%, tak bych asi volil něco mezi 50 a 60 procenty, ovšem pro potřeby tohoto fóra si stojím za svým hodnocením "Hrůza". RPG samotné je v dnešní době spíše okrajový žánr, který nesedí většině herní scény. Všichni musíme uznat, že progamingu už přes 10 let vládnou střílečky a strategie a z technických důvodů asi ke změně nedojde. Z tohoto důvodu bych řekl, že si tato scéna zaslouží více než takovýto "mainstream".
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Torchlight

Příspěvek od Spellsword » 10.11.2009, 16:07 hod.

Když jsem poprve zapnul hru, tak mě trochu zklamalo hlavní menu - čtverečky jako tlačítka dole v liště jsou jaksi stará a nezajímavá. No nic, pobavil mě pohled na Destroyera s obrovskou dolní čelisti nebo brýlatého Alchymistu. U výběru postavy jsem nepřemýšlel a vybral si toho svalnatého tupouna. :) V prvním dungeonu se počet obyvatel rapidně snížil, dostal jsem level. Jako v D2 - pět bodu do atributů, jeden do skillů. Za chvilku další level, lepší věci. Super hra. Hodnotím ji na 90% ze 100. :wink:
Je dobře, že ve dnešní době jsou i takové "jednoduché" hry. Třeba dnešní hry jako Crysis nebo Assassins Creed II se dají rozchodit jen na silném PC. Torchlight běžel v pohodě i na mém notebooku, který si ještě pamatuje vynalezení elektřiny. :)

Jen pro zajímavost: teď mám Destroyera, Easy obtížnost, level 35, zabil jsem Odraka, půlka věci jsou Unique, za enchant jsem utratil okolo osmdesáti tisíc goldů A FURT MĚ TO BAVÍ :D

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“