Co byste chtěli od MMORPG?

Všechny ostatní hry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Jireky » 27.09.2009, 20:20 hod.

Desetitisíce skillů? Vrať se na zem.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 27.09.2009, 20:47 hod.

hmm tohle snad ani nebudu komentovat... je to stejně jako s questy...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 27.09.2009, 21:18 hod.

Ale teď vážně.
V dnešní době není možné tohle udělat. A když ano, tak se hra bude vyvíjet tak dlouho, až všichni dohrajem Diablo 5 a budem čekat na datadisk.

- Viděli jste někdy level 1000? Já ne. Lepší by bylo udělat neomezené levely. Protože tisicovká je až příliš.
- Ty desetitisíce skillů je samozřejmě blbost, jedině tvorba vlastních. Ale tolik defaultních skillů je příliš mnoho.
- Je to strašně přeplácáné! Jistě, úplná svoboda ve hře je fajn, ale zatím to nevypadá jako hra, ve které si děláš co chceš, ale jako obrovská hromada rozlišných funkcí a možností. Třeba tvorba skillu s určitou silou, množstvím použité many, teleportnutím o kousek dál a nakonec použití skillu.
- To, že vás někdo naexpí na vysoký level a zůstane vám stejné množství HP, skillů atd je hloupost. Level osmistovka s dvěstě HP a pár skilly, když ostatní osmistovky běhají s tisíci HP a stovkami skillů? A že vás jiný hráč naučí skilly a dá HP? Ne, tohle není pořádná hra, ale hra ve které jeden člověk udělá max level a potom expí ostatní, až jsou lvl1000 všichni.
- Pro mě je každá MMORPG jako jiná MMORPG. Tyto hry jsou úplně stejné, nezáleží na grafice, enginu, množství skillů, ras, lokací - je to jenom další hra, ve které běháš a expíš až na max level. Třeba nechápu co dělají lidi ve WoW, až dosáhnou max levelu, mají nejlepší věci a hromadu peněz, dál přece hrát nejde.

A Gramme, bez urážky: proč by to měla být tvoje hra? To mohu jít do Blizzardu a říct: "Hele, udělejte nejlepší hru jaká kdy byla a pojmenujte ji po mě!"
Ty přece máš jen nápady a celou práci udělá firma, která si ji vezme na sebe.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Garn » 27.09.2009, 22:21 hod.

To, čemu se ve hře říká úplná svoboda, předvedl už Oblivion. Dál už to posunout nejde, ať kvůli interakci, systému, přehnané složitosti, vyváženosti, technické náročnosti atd. Bylo by fajn mít MMORPG s bojovým systémem Oblivionu, interakcí prostředí z Assassin Creed, realističností STALKERa nebo ArmA II a grafikou Far Cry, ale toto je prostě nemožné. Po přečtení 10 A4 tvého textu ten systém pořád nechápu, jen tutorial k této hře by trval aspoň 10 hodin a odradil by 99% lidí. Jen zlomek hráčů je připraven na takovouto hru. Už jsem ti psal, proč je WoWko tak úspěšný, tak se nebudu opakovat. I pokud by se ti podařilo takovou hru prosadit, tak už jen kvůli té volnosti se ti hra sesype jako domeček z karet. Pokud si vezmeš takové množství buildů, tak něco jako vyváženost postav se s touto hrou neslučuje. Je krásné snít, ale je důležitější snít v rámci možností.

Jinak souhlasím se Spellswordem.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 28.09.2009, 00:23 hod.

vy jste prostě hrozně omezení... miluju lidi co všechno nové odmítnou dvěma slovy: to nejde...

Spellsword: pokud to ani teď nechápeš tak už se o to ani nesnaž... ;)

co vám na tom připadá tak složitý? A proč pořád vnímáte level stejně jako to je všude jinde když tady je to úplně něco jinýho?

btw. Spellsword: ty to opravdu vůbec nechápeš... :roll: ten tvůj příspěvek je plnej nesmyslů :lol: :lol:
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 28.09.2009, 00:28 hod.

Neber si to špatně, já jen nechápu, proč to musí být tak přeplácané...
Mě moc nevadí ztvarnění hry, možnosti a podobně. Já nechápu, jak to může někdo udělat. Až svoje návrhy předhodíš nějaké společnosti, tak ke konci z nich zbude tak polovina, snad. Řeknou ti "Tolik skillů hra nepotřebuje. A tahle rasa? Ta je tam nanic. A co je tohle? To tam nebude."
Jinak asi končím s tímhle tématem a až mě něco napadne, tak napíšu.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 28.09.2009, 00:35 hod.

tak tedy pěkně znova:

Tahle hra není o huntění levelu ale atributů. Protože se získávají různě, budou postavy ještě rozličnější, různorodější, plus si každý může udělat svojí podobu...
Level, tobě tisíc připadá hodně, musíš ale pochopit že to není level tak jak ho znáš, klidně by místo něj mohlo bejt 1000 handicap points, který by postupně ubývaly...
High char může někomu dát atributy do začátku, ale nemusí, byla to jen možnost, která vyplývá z toho, že high char může cokoliv!!!

Co je vlastně cílem hry? Co nejlíp namaxovat svůj char a pak se třeba rpg trochu zvrhne v rts, buď se připojíš ke klanu nebo založíš vlastní a jdeš dobývat města, nebo sbíráš poklady... Lovíš hráče, prostě děláš co chceš, ale pochop že level 1000 není konec, je to jen konec dejmetomu technology tree (příklad na strategii, taky nejdřív kyneš k nej jednotkám, až pak je vyrobíš, a pak teprv smeteš cizí základnu z povrchu zemského)...

Moje hra... Samozřejmě že to nebude jen moje hra, ale jsou tam věci, na kterých prostě budu trvat...

A ano, taková hra by mohla existovat i dnes, pokud by někdo měl chuť (a peníze) se s tím patlat. Zatím to ale nikdo nenavrhl...

Garn: to že považuješ oblivon za vrchol je... no omezené, v oblivionu sice můžeš běhat kam chceš, ale jaký máš vlastně možnosti? hrát kampaň nebo plnit úkoly guid... nic víc...

Desetitisíce skillů... ano, ale budou tam většinou jen drobné nuance (rozdíl mezi ice a fire bolt je jen v barvě a damage, zvířata mají o chlup jiný skilly než lidi atd...)
bude skill na zapálení svíčky, bude skill na světlo, bude skill na tmu, bude skill na darování exp, atributů a skillů, budou skilly na léčení i zraňování, na přetváření terénu, vyvolávání, změny počasí, skilly na buffení, aury, sání a kradení, na transport, na alchymii a kovařinu, na tvorbu, na ničení, skilly ledové, ohnivé, temné, světlé, magické... jen jsem realista...

vůbec nad tím nepřemyšlíte, nebo mi to tak alespoň připadá...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Garn » 28.09.2009, 08:09 hod.

Přemýšlíme, jen ty neodpovídáš na naše posty. :lol: Tvrdil jsem, že buď to hráči nesnesou nebo tam bude technický problém. Oblivion je maximální svoboda, kterou hráči můžeš poskytnout. Uvědom si ale, jakou svobodu máš, když se teď otočíš a vyjdeš ven z domu. Co můžeš dělat? procházet se po ulici, jít do obchodu něco si koupit + se bavit s NPC. Kdyby toto bylo ve hře, tak je to s*it. V Oblivionu můžeš vlízt komukoli do baráku, zabít ho, vykrást mu dům atd.

To co jsi ty vymyslel je to, jak by měla vypadat ideální hra. Jenže jednak není ideální tím, že je příliš složitá, druhak není ideální tím, že by zabrala desítky let vývoje. Jo, taky by mi nevadilo v Oblivionu vylézt na strom a odtud sejmout někoho lukem jak Robin Hood, ale to už zavání virtuální realitou, ne hrou.

EDIT: Jediný důvod vidím v tom, že se ještě nenašel programátor, který by pochopil, co po něm daný "snílek" chce. :lol: A ještě si vem tu dobu vývoje, když se D3 dělá 7 let, tak toto si zahrajou možná moje vnoučata v 70-ti letech...

A ještě jedna otázka na závěr, na kterou bych prosil odpověď: "Myslíš si, že jsi jediný, koho něco takového napadlo? A když ne, tak proč si myslíš, že někdo takovouto hru ještě neudělal?"

Nicméně stejně nedokážu pořád pochopit, proč se tu pipláš s takovou blbostí, když vidíš, že nejúspěšnější MMORPG a zároveň hra všech dob je primitivní omalovánka. Je to něco jako dělat auto pro offroad, silnici, vodu, kameny, když vidíš, že frčí závodní auta a na takovouto "svobodu pohybu" ti každej kašle.

EDIT2: Tak si třeba vem skill na změnu terénu. Jak to chceš udělat technicky? Většina MMORPG (všechny) mají textury v clientovi, ne na serveru. Jenže kdyby jsi chtěl mít změnu terénu, tak by musely textury být na serveru a hráč by je musel stahovat. Nemá snad ani cenu říkat, že textury z 14-ti gigovýho WoWka tvoří minimálně těch 10GB, což nikdo není schopný při hraní stáhnout ze serveru. Jako když si představím, jak jsem nervil, když mi GW stahovalo ty svoje 10megový balíčky, tak u této hry si nedokážu představit jak bych rozdejchal stáhnout třeba 200MB jen proto, že nějakýmu borcovi se nelíbil ten kopec. :lol: Jestli tohle je realismus PC her, tak to jde dobře doháje :-D
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Jireky » 28.09.2009, 09:27 hod.

"Jako když si představím, jak jsem nervil, když mi GW stahovalo ty svoje 10megový balíčky, tak u této hry si nedokážu představit jak bych rozdejchal stáhnout třeba 200MB jen proto, že nějakýmu borcovi se nelíbil ten kopec."
Nemůžu se přestat smát. :lol: :lol: :lol:

Jinak, kdyby nám sem třeba přišel Diablo a záhadnou magií nám vyčaroval programátorské studio, zkrátil dobu vývoje, všechno zaplatil, zmenšil všechny data na alespoň 20GB a udělal reklamu, kdo to stejně bude hrát?

- "Čus hele slyšel's o tý nový hře? Můžeš tam dělat úplně všechno!"
- "FAKT JO?!?! Zkusim!"
Po pár dnech:
- "Hele, mě už to nebaví, furt se nemůžu rozhodnout, co tam dělat, žádnej pevnej směr tam neni, čeho bych se mohl držet."
- "Jo, už mě to taky nebaví, pojď hrát *něco*"

Říkám, přílišná volnost vždy vede k tomuto.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 28.09.2009, 09:35 hod.

Garn má úplnou pravdu. WoWko je tak oblíbené hlavně kvůli své jednoduchosti. Má omezené pohyby postavy a možnosti, ale sedí u toho jedenáct milionů zavisláků.
Má grafiku jako dětská omalovánká, modely bych udělal snad i já, nic zajimavého v ní není. I ty obrovské plamenné meče, nebo ještě větší světelkující sekery jsou hlavními magnety pro nové hráče.
Prostě ve WoW nenajdeš nějaké super vymoženosti, ale je nejhranější MMORPG.

V jednoduchosti je síla. Hlasové ovladání a Natal je fajn, to se může nechat. Mixování svých skillů úplně od nuly už je horší - to budeš mít seznam základních schopností (fireball, teleport, zvýšení atributů...) asi na několik A4 listů. A v tom budeš hledat, to co potřebuješ.
Svoboda jednání, pohybů atd je super nápad, jenže by to vypaddalo divně. Logneš se do hry a vidíš jak několik elfů zalezlo na stromy a visí hlavou dolů a orkove se snaží nacpat do komínu v domku. V tom přijde high char, změni se v draka a podpálí celé město.

Skus vynechat nějaké high-end nápady.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Garn » 28.09.2009, 09:45 hod.

Taky si myslím, že by jsi měl spíš vymyslet něco, co by ke hře lidi přilákalo, než vymýšlet nějaký změny terénu, destrukce světa apod. Podívej se, jaké se hrají MMORPG, máš tu třeba Age of Conan, WoWko, Guild Wars. Toto jsou nejhranější MMORPG, z nichž jedině AoC je opravdu "next-gen", jenže je jím jen v mezích.

Když jsem si přečetl: "Co je vlastně cílem hry? Co nejlíp namaxovat svůj char a pak se třeba rpg trochu zvrhne v rts, buď se připojíš ke klanu nebo založíš vlastní a jdeš dobývat města, nebo sbíráš poklady... Lovíš hráče, prostě děláš co chceš", tak mi přišlo, že ani nevíš, co od té hry chceš. Všechno co jsi napsal je v každé MMORPG. Guild Wars je stavěné na PvP, máš stovky skillů, ale vybrat si můžeš jen 8. Je to o spoustě PvP módů, zabírání území, zajmutí vlajky, survival apod. Oproti tomu WoWko je zase stavěné především na PvE, na nascriptovaných událostech, na eventech u bossů a taktice. Kdyby jsi viděl některé boss fighty ve WoWku, tak by jsi čuměl, jak je to interaktivní a promakané. Age of Conan staví především na dobré grafice, na reálné grafice narozdíl od GW a WoWka. Ovšem je tam velmi kvalitní PvP, viděl jsem, jak po sobě borci stříleli z patra do patra lukama, vypadalo to opravdu skvěle. Nevím jestli jsi z těchto MMO něco hrál, ale vypadá to, že ne. Světoborně přijdeš s dobýváním měst, které už v AoC je, poklady máš v každé hře, guildy taky, PvP je taky v každé MMORPG... Takže co by mělo hráče přilákat na tuto tvoji hru? Nazýváš Oblivion omezeným, ale v čem je tato hra lepší? Mimo neuvěřitelně složitý systém vývoje postavy nevidím nic nového.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 28.09.2009, 10:16 hod.

občas zabíháte do OT, ale nechám to...

"Myslíš si, že jsi jediný, koho něco takového napadlo? A když ne, tak proč si myslíš, že někdo takovouto hru ještě neudělal?"

ne, to určitě ne, akorát lidi jsou líní a dávají přednost kvantitě před kvalitou (uděláme Mohaa s dvěma novými prvky aby to lidi bavilo a za dva roky uděláme další díl)...

Co je cílem většiny her? Splnit nějakou dějovou linii, popř. být lepší než ostatní. Taková věc jako např. Travian, jednoduchá webovka, cílem je jen být lepší než ostatní (div světa je až velmi druhotný) a počet hráčů je několikanásobně vyšší než u wow (u nás 200000, což je btw. 2x víc lidí než se v ČR ročně narodí). Lidi tohle baví...

Proč by měli hrát tohle? Řekněme že většina her mě v určité fázi něčím irituje, a když všechno tohle odbouráš, vznikne ti co navrhuju já. Hra je svým způsobem jednoduchá...

Jsem lama, poprvý jsem to spustil, vyberu si rasu a hra mi nabídne několik míst kde se můžu objevit, kliknu tam kde se mi to nejvíc líbí. Objevim se uprostřed malého města, po chvilce procházení a koupení malé sekerky abych měl aspoň něco v ruce narazim na NPC s (dejmetomu) vykřičníčkem nad hlavou, řeknu si aha, asi něco chce. Nabídne mi quest, abych šel zabít vlka, který trhá malé sběrače borůvek. Na mapce už mám šipičku takže prostě vylezu bránou ven. Chvíli jdu směr les až narazim na žáby kterým očividně vadím, pár jich pobiju. Nakonec dorazim už na lvl 4 až k vlkovi, sice je celkem tuhý, ale po dvou minutkách boje ho zabiju. Okolo je pár mrtvol, tak z nich posbírám nějaký to brnění a lepší sekerku. Zamířim zpět k NPCčku, cestou zase pobiju pár žab a další havěti. Za splněný quest dostanu +50 hp a první skill, bash. Když na něj kliknu pravym tak vidím že je ze skill tabu "combat skills", můžu nastavit čím ho použiju, zalíbí se mi tlačítko "use as primary attack", sice je tam tlačítko "skill settings" ale je šedé, takže na něj prozatím kašlu, pak si dojdu pro další quest atd atd...

co je na tom sakra složitýho?
A teď tě jistě napadne že tohle je v každém jiném MMORPG, ovšem. Výhoda toho mého není co všechno musíš dělat, ale co můžeš dělat, proč myslíš že na každou hru vznikají modifikace? Lidi si to chtějí přispůsobit. Můžeš se držet určité dějové linie, plnit questy a později se plnění questů změní na plnění cílů tvého klanu... Budou od tebe potřebovat abys něco našel (= někoho zabil), abys vydělával prachy atd...

A teď k vaší idiocii: lidi chtějí stále nové věci a nové možnosti, co hraješ za hry? Diablo 2? Proč ne Diablo 1? Vždyť je to úplně to samé, jen v D2 je víc možností! Dokonce i quest je stejný = zabít diabla :D
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Garn » 28.09.2009, 10:51 hod.

Oukej, ty první odstavce dávají smysl, ale jak jsi sám napsal (a já předtím) - je to v každé MMO. To co jsi popsal jako příklad je jen tak btw skoro přesná kopie začátku hraní za Night Elfa ve WoWku. :lol:

Pořád tam ale nevidím nic tak nového a revolučního v té volnosti. Nic, co by už nebylo v GW, WoW, AoC, Oblivionu, Falloutu nebo Dofusu. Dobývání hradů, guildy, stavění pevností, dobývání pevností guild navzájem, lovci odměn, sbírání pokladů, questy pro neutrální guildy a spolky, bitvy 100v100 hráčů. Toto všechno už v těch hrách je.

Poslední odstavec je spíš tvoje idiocie. Podle něj by WoWko ani žádnou hru neměl hrát nikdo a všichni bychom skončili někde u Evochron Renegades, protože je tam nejvíce možností...Škoda, že ER nikdo nehraje, přestože je tam více možnosti a více novinek než ve WoWku. Taky tomu odporuje to, že pařím NFS: Carbon, kde se možnosti omezují na to, že jedeš jeden z 10-ti druhů závodů a tím to končí. :lol:

Co by mě na "tvém" MMORPG zaujalo by byla hierarchie, středověký systém společnosti, jak byl v reálu. Král, jeho garda, aristokracie, výpravy. Naproti tomu různé polooficiální spolky, cechy vrahů, zloději, prakticky stejná hierarchie v podsvětí. Problém je, že toto by nemohli ovládat hráči, protože půlka z nich jsou tupí magoři. :-) A pokud by tam byla NPC, tak z toho máš multiplayerový Oblivion.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 28.09.2009, 11:20 hod.

Ale ano, to sem psal, že tam budou města která i na sebe navzájem budou posílat armády atd... můžeš se nechat naverbovat... o královi a guildách taky byla řeč...

v čem bude moje lepší? tak dám pár příkladů, to bude asi nejpochopitelnější (i pro Spellsworda :mrgreen:...

hraju dejmetomu za člověka, co střílí z kuše, mám pár lightning skillů a pár aur, který se mi povedlo kdesi posbírat. Jdu si lesem a najednou vidim velkej černej kostel, mám level 548, co by mě mohlo ohrozit? Tak tam sebevědomě vkráčim. Když tam vlezu, dveře se za mnou zabouchnou a nejdou otevřít. Zaslechnu podivné zvuky, hučení. Pak se ozve zavřeštění a kolem mě vzplanou stěny zeleným plamenem. Na stropě se rozzáří děsivý obrazec. A všude okolo mě se vyrojí hordy nemrtvých, kteří mě po chvíli roztrhají na kusy... Je snad zbytečné dodávat že všechny události v kostele měl na svědomí druhý hráč, o kterém sem ani nevěděl...

Dvě armády se střetly, probíhá litý boj, mágové zezadu masakrují řady nepřátel. Vítězíme. Náhle se ale nad hlavami protivníků zhmotní velká temně fialová koule o průměru asi 20m. Která se vznáší ve vzduchu. Začnou z ní šlehat magické blesky a drtit naši armádu. V tu chvíli by nikoho nenapadlo, že to může být hráč. Má velký fear factor, takže naše neohrožená armáda se dává na panický útěk. Palba, která kouli zasypala je zdánlivě bez účinku...

atd atd... vymysli si co chceš, ve hře to půjde :D

ještě k těm možnostem: co jsou datadisky? není vždy jen rozšíření hry? A nekupujou je snad lidi jak diví?, od datadisku se vždy čeká jen to co přinese do hry nového...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Garn » 28.09.2009, 11:30 hod.

Tak potom už můžu jen dodat, že tvá hra bude pastva pro zamindrákované dementy, kteří v reálu trpí pocitem méněcennosti a hrajou na compu 20hodin denně. :lol: Ale co už, třeba to nebude tak zlý a někdy se ti to povede. Mám rád roleplaying světy, ale moc lidí to nedokáže hrát...viz pojem "hustodémon" :-D Až budeš v alpha verzi, tak se ozvi, rád ti to otestuju. 8) (beze srandy) Ale nevím, pořád mi to, co nabízí SW:TOR, přijde zajímavější. :-)
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Crowen
Quill Rat
Příspěvky:11

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Crowen » 28.09.2009, 12:44 hod.

V podstatě jdou ale i velmi složité principy zamaskovat za jednoduchý a intuitivní interface, který je ovšem podmínkou, neboť (jak říká správně Garn) to lidi nepochopí a vykašlou se na to. Možnosti obrovského 'skill settings' se můžou a nemusí vymstít, každopádně pokud tam budou někde pod tlačítkem 'Advanced' a skilly budou fungovat i defaultně, tak to bude působit příjemně, každý si vybere, jestli se mu s tím chce drbat. Ovšem na vysokém množství (stejných) skillů u shořel nejeden titul. Hlavně ve chvíli, kdy je možnost obrovského modifikování, je vysoký počet zbytečný.

Co se týče těch nových nuancí, ta svoboda, jak jsi ji popsal, nevypadá vůbec špatně (ikdyž se přiznám, že si to taky nedovedu nějak představit). Ale inovátorskej směr mě poslední dobou příjde, že přidávaj hodně příběhu, popř. některé další singleplayerové prvky, jako kampaně pro 1 hráče apod., jak to má třeba teďka AION. Proč? Protože lidi nebaví si jen bušit postavu, resp. nechci mluvit za všechny, mě to rozhodně nebaví.
Grammator píše:Diablo 2? Proč ne Diablo 1? Vždyť je to úplně to samé, jen v D2 je víc možností! Dokonce i quest je stejný = zabít diabla :D
Vždycky jsem měl radši D1. S možnostma to nijak nesouviselo.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 28.09.2009, 12:50 hod.

Tak já bych to taky rád otestoval :) Ale to bys mi to musel vypálit na několik DVD nebo uploadnout na CZShare. :)

A jak jsi psal o te pasti v tom kostele. To tam ta past zůstane i po tom co odejdu, nebo budu muset celý den sedět a čekat? Já bych to udělal tak, že až se někdo chytí, tak tě to tam automaticky portne. A pasti bych dával převažně pro Rogue nebo Thief, protože třeba warrior co používá pasti je divný. Takže ne všechny skilly budou pro všechny - budou Special Skills pro různá povolání.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Spellsword » 28.09.2009, 21:12 hod.

To: MrSchizo

Tohle je nesplnitelné? Ne.
Vývoj počítačové technologie a her se řítí rychle dál. Co nevidět budeme hrát hry na superpočítačích jak má NASA a bude to úplně 3D holografická hra ovládáná pohyby a slovními příkazy. Dále se to rozvine na myšlenky - taková telepatie. Můj názor je ten, že v budoucnosti lidstvo bude žít ve virtuální realitě - zapomeneme na ekologické problémy a podobně. Dnes máme Natal a nVidia 3D Vision. Počkejme pár let.

Grammova hra, kámo, je teprv začátek. Herní průmysl se rozvíjí snad nejrychlej. Od Pongu a PacMana k next-gen titulům.
Ale ano, v dnešní době tato MMO přesahuje "limity". Tvorba enginu bude trvat možná i roky, animace se dělají hrozně těžko a dlouho, scripty...nad těmi budou scripteři sedět celé dny i noci, server na kterém to půjde bude muset být hooodně dobrej.

Dále si vem kapacitu záznamových médií. Obyčejné DVD má 4,8GB, BlueRay asi 8GB, high-end flashky i 150GB. A vyvíjí se nové druhy DVD, lepší, větší rychlejší. Pokud sečteš celkový obsah hry, přesáhne dnešní největší. Já se koukl na můj disk: WoW:WotLK asi 12,5GB, Witcher - 9,15GB. Takže hry co mají deset giga je dnes normální.
Verikt: Hra bude mít něco přes 30GB. A v té tobě - kdy už hra vyjde - budou DVD s kapacitou 100GB normální, takže OK.

Uživatelský avatar
Lego
Fallen Shaman
Příspěvky:72

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Lego » 29.09.2009, 12:05 hod.

MrSchizo píše: a jeste neco, koukal sem na tvoje priklady "desetitisice skillu" typu skill na zapelni svicky atd atd... dovedes si predstavit jak by to vypadalo? uvedu priklad... mam skill vareni... chci si udelat polivku... tak si nakrajim zeleninu... krajeni okurky mam na 50 ale ejhle... mrkve jen na 10 tak ji nemuzu udelat... k tomu vsemu mam zachazeni s panvickou jen na 20 tak hrozi ze se postava zrani spalenim... vem si kolik by "uvareni" takovej "polivky" zabralo casu... a pak by prislo na radu jeste jezeni... zachazeni s vidlickou, nozem, lzici, umiti nadobi atd atd... kdyby to takhle vazne bylo, tak by lidi "zili" u pc... vyspali se najedli a sli 14 hodin zit do fantasy sveta...
Tak toto me rozsekalo :lol:

Kazdopadne nikde sem necetl ze Gram chce aby to byla nejhranejsi MMORPG vsech dob. Kdyby tam meli hrat vsechny idioti co hrajou wow tka bych to snad ani nehral. A budu rad kdyz je "slozitost" odradi. Stejne jako nevim co na tom nechapete, me to prijde docela jasne a da se to zabudovat i komplexne, napriklad po ukazani na skill ti vyjedou sipky cim se da vylepsit, kam bys mel jit atd, kdzy to bude dobre zabudovane nebude na tom nic sloziteho zase.
A ja vidim rozdil v te svobode, ze zabava bude "xpit" a dostavat se na vyssi lvly. Ne jako ve wow kdy xpeni je nejvetsi opruz a pak se tepvr zacina hrat... Diky tomu ani nemusis dosahnout nejvyssiho cile a nejvyssiho lvlu, muzes treba byt naky druid v lese na 300 lvlu co leci kolemjdouci poutniky a pomaha parte skolit nebezpecnejsi protivniky...
The darkness determinates the light.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od damagedeath » 29.09.2009, 12:10 hod.

Já jsem taky pro max. svobodu v hraní, ale nazývat idiotem každýho wowkaře? Já Wowko taky nemusím, ale znám lidi, kteří ho hrají a idioti to rozhodně nejsou, neházej všechny do jednoho pytle, to už je snad v 21. století pro inteligentního člověka přežitek, nemyslíš?

Odpovědět

Zpět na „Další hry“