Co byste chtěli od MMORPG?

Všechny ostatní hry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
legend
Quill Rat
Příspěvky:14
BattleTag:Paratus#2193
Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od legend » 30.07.2009, 20:42 hod.

hmm to stím lesem vypadá zajímavě ale mě by se docela líbil těžařský prvek v mmo u dolů by byly lomy u lesů pily a zde by se člověk mohl vycvičit v dřevorubectví a nebo na práci v lomu a za vytěžené suroviny by pak dostával zlato a ty vytěžené suroviny by pak odkupovaly klany na stavbu svých bašt (myslím že něco takového je v age of conan že si tam klan může postavit klan house a jiný klan jim ho samozřejmě může zničit) mohl by tam pak vznikat klanové války že by jedni obléhali a druzí bránili a pokud by dobyvatelé jejich house dobyli mohli by si ho zabrat nebo ho rozkrást

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 30.07.2009, 21:29 hod.

no tak samozřejmě, to už sem psal...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Lego
Fallen Shaman
Příspěvky:72

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Lego » 31.07.2009, 10:35 hod.

S tim ze by mela byt moznost studovat pro kazdeho nejaka zahalovaci kouzla aby svoji bastu mohl ukryt, prtz ne kazdy chce kazdy den branit svoje uzemi :)
The darkness determinates the light.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 31.07.2009, 10:43 hod.

jó to už taky bylo zmíněno :mrgreen:
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 31.07.2009, 11:43 hod.

grafika L2 smrdí, když sem se poprvé setkal s těma chodícíma stromama tak mě zabili, protože sem spadl ze židle jak sem se smál...

některý NPC budou mít i good itemy (resp. klasický NPC nebudou mít magic itemy, jen obyč, ale speciální NPC něco magickýho na skladu mít budou), ale ne tam kde budeš začínat žejo :) třeba v hlavním městě bude nabídka o dost lepší (a o dost dražší)

to tvoření itemů... začíná u kováře, ten vytvoří dejmetomu zbraň s určitými atributy, damage, rychlostí, velikostí, tíhou, nároky atd... pak jí čapne mág (anebo může bejt mág i kovář) nebo alchymista a dál si s ní pohraje, buď jí jen očaruje nebo jí hodí do kotlíku a přidává různý přísady, každá přísada bude mít určitej rozsah vlastností (např +20-50 life), kde záleží na schopnostech hráče, jak moc to přidá (high levelům např. vždycky +50)...
takže pár příkladů přísad: dušičky hráčů (boostujou atributy + speciální vlastnosti, jako např. že se zbraň vrátí do ruky majitele když jí po někom hodíš, protože díky tomu že má zbraň duši tak se s ní spoutáš a z toho plynoucí další a další vlastnosti), kameny (obsidian, rubín, safír, diamant...), kosti, části těl, rostliny, třeba trocha hlíny (ze hřbitova, z posvátné půdy), voda, krev, lektvary no a pak třeba skilly, když do kotlíku hodíš fireball, tak třeba zbraň způsob při zásahu výbuch, nebo bude mít chance to cast atd....

u tohohle je důležitý aby to bylo přehledný, v Oblivionu sem myslel že z toho zešílim...

vzít si princeznu nepůjde, žádný svatby, nechci z toho dělat Soap Operu, legálně to získat nepůjde :) a byl to jen jeden příklad...

eventy tam budou, to prostě nesmí chybět...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od damagedeath » 02.08.2009, 11:22 hod.

S tou princeznou to fakt už bylo trošku moc. S těma itemama máš Gramme pravdu, protože v Oblivionu to byl vážně občas chaos. Jinak stejně jsi našel best meč a pak už tě jiný itemy nezajímaly. Proto si myslím, že vyváženost itemů by byla na místě. S tím vyráběním to taky není vúbec špatnej nápad. Podle svýho gusta a časem si můžeš vytunit něco jinýho.

Jak to bude s cestováním? Portály, nebo dopravní prostředky?

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 02.08.2009, 11:59 hod.

cokoli tě napadne...

začneš pěšky, čímž proběhneš okolní lesy, pak nasedneš na koně a na něm se vydáš do nejbližšího města, můžeš obevit portál nebo nějakou zkratku přes podzemí, můžeš někam plout, můžeš na něčem letět...

no a nakonec se ty sám portneš kam budeš chtít, ty si uděláš portál, a ty poletíš :)
taky by tam mohl bejt unique na způsob sedmimílových bot :D
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od damagedeath » 02.08.2009, 12:10 hod.

Ale ten postál, kterej si vytvoříš sám bude snad jen dio lokací, který už znáš, nebo i do cizích. Nemužeš se přece portovat do lokalikt, o kterých nevíš.

Uživatelský avatar
Lego
Fallen Shaman
Příspěvky:72

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Lego » 02.08.2009, 12:35 hod.

Jo ty formy cestovani jsou dobry a asi urcite by ses nemel teleportovat tam kam ses dostal, a mozna by to mohlo byt udelano na zpusob ze se muzzes teleportovat jen tam kde si to misto "oznacis". Napriklad prijdes na nake misto a udelas tam naky ritual :) Pak to jeste misto nak zahalis aby to tam tak nebylo citit po magii

Jinak by se mi libilo letat na dracich ale to nvm jestli nak pujde provest kdzy to budou hraci :lol:
The darkness determinates the light.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od damagedeath » 02.08.2009, 12:40 hod.

Draci jako forma dopravního prostředku zase tak špatná není, spíš trochu ohraná.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Garn » 02.08.2009, 12:49 hod.

ale Grammator psal, že tam bude drak i jako herní postava. Pak by bylo vtipné, kdyby drak letěl na drakovi :-D Ale zase by hráč mohl sloužit jako dopravní prostředek dalšímu hráči. Že by jeden hráč měl postavu draka a druhý třeba mága...pak by letěli spolem, drak by řídil a metal plameny a mág do toho nějaký firebally.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od damagedeath » 02.08.2009, 12:59 hod.

A děla by ostatním taxíka, jako povolání na vydělávání.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 02.08.2009, 13:56 hod.

jo, taky možnost :D

proč by ses nemohl portnout tam kde si nebyl? v diablu to děláš běžně...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od damagedeath » 02.08.2009, 14:12 hod.

To si nemyslím. Portuješ se snad do města, ve kterým každej akt začínáš. Jestli máš na mysli teleport u Sorcky, tak snad, ale já myslel spíš ty townportály.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 02.08.2009, 15:10 hod.

no tak portál musíš udělat někde mezi známými místy... to jo...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od damagedeath » 02.08.2009, 18:37 hod.

OK!

Napadlo mě pár věcí.

Co se týká itemů, hodně se mi líbil systém v Morrowindu s chytáním duší do kamenů, díky nimž jsi ocasťoval itemy. Když jsi měl tu nejlepší duši v nejlepším šutru, tak jsi do itemů dodával konstantní efekty, třeba regen healtů, reflekci, bonus do síly...

Budou vlastnosti jako síla, vitalita...ovlivňovat i jiné věci, třeba síla nosnost, vitalita zároveň výdrž, inteligence manu a vyšší sílu kouzel...Ślo by to propracovat hodně.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Garn » 02.08.2009, 18:47 hod.

Mě se líbil Oblivion jako RPG...tvorba postavy byla dost zajímavá, systém levelování byl originální. Velký počet frakcí, frakčních questů, Dark Brotherhood, Aréna, profese, The Blades...jediné co mě vadí je, že když chceš mít "dokonalou postavu", tak si musíš naházet skilly úplně nesmyslně a dělat věci totálně mimo RP...jo a taky katana není jednoruční zbraň...ale to je stejné jako vykládat jim že v Americe se nepoužívá označení munice v mm :Diablo

Možná bych být tebou zvážil ten jejich systém levelování...je rozhodně víc RP než expy...nevím jak jsi v Oblivionu zběhlý, ale předpokládám, že to znáš. Líbí se mi na tom hlavně to, že expíš na tom, co používáš...že warrior leveluje tak, že mlátí mečem a dosává rány do brnění...můžeš mít teoreticky i non-combat char - alchymistu - který bude chodit po barácích, krást ovoce a rostliny a dělat z nich potky a TÍM levelovat. Taky se mi na tom líbí, že je to krok k tomu, aby ta hra byla více RP a méně "hraní s čísly".
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od damagedeath » 02.08.2009, 19:14 hod.

Ten systém levelování v oblivionu je prakticky shodnej s morrowindem, jen ořezali počet mistrovství, ve ketrých můžeš používáním či trénováním získávat zkušenostní body. Líbí se mi ale taky, že můžeš trénovat i ta mistrovtsví, která k levelování nepotřebuješ, máš pak ultraboostpostavu. Jinak se mi u toho taky líbí to, že pokud máš třeba schopnost Blades, tak čím víc bodů máš, tím větší dmg dáváš (u oblivionu) nebo máš větší šanci na strefení (u morrowindu). Celkem si myslím že TES série má silný RPG prvek, který mi u jiných RPG docela chybí.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od Grammator » 02.08.2009, 19:16 hod.

snad jen že byste si to vážně mohli prosím přečíst všechno, myslím že je to celkem i zábavý čtení... ať se tu pořád neopakujeme ;)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Co byste chtěli od MMORPG?

Příspěvek od damagedeath » 02.08.2009, 19:20 hod.

Já to všechno Gramme četl. Mě se ten systém postav hodně líbí, proto připomínám TES.

Jo ještě jedna věc: do jaké míry bude vybavení měnit vzhled postavy? Jakou máš představu? Něco jako v Diablu, nebo to bude propracovanější, třeba jako v Hellgate?

Odpovědět

Zpět na „Další hry“