Trhání hry na high PC. Proč?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Belzebub
Quill Rat
Příspěvky:35
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Belzebub » 09.11.2014, 10:54 hod.

Když laguje internet, tak monstra stojí, mapa se nenačítá (doběhneš na okraj čtverce a dál nic není atd.), ale na fps to vliv nemá.

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Ryliah » 29.11.2014, 23:41 hod.

Mal som problémy s trhaním a poklesom FPS na notebooku. Je pravda že D3 je dosť slabo optimalizovaná. Momentálne po kúpe nového PC (I5-4690k, GTX 970, SSD) je všetko v pohode. Nemám problémy s Rakkis ani Ceaspools. Odporúčam zapnúť VSYNC, FPS sa lockne na 60 a obraz je stabilnejší. Bez Vsyncu bežím stabilne na 200-250 FPS+ s max nastavním.
S4 Monk 1100+

smukrle
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od smukrle » 09.02.2015, 12:52 hod.

Mno ja mam prave ted problem ze kdyz zapnu V-sync tak se FPS lockne na 30 (ac monitor ma 60hz) a hra tim padem malinko trha. Pokud V-sync vypnu tak mam 270 fps ale zase mi litaj pres obraz ty delici cary. Nevi nekdo kde se da menit na kolika FPS se ma locknout V-sync ?

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Kuki10 » 09.02.2015, 14:48 hod.

V sync se lockne na 60 ale když to padá moc tak na 30,15..... Diablo asi nemá adaptive v sync nebo ho zkusit natvrdo zapnout v panelu nvidia, ati....

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

smukrle
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od smukrle » 09.02.2015, 15:16 hod.

hmm to je dost podivny ze by to dost padalo pod 60.

mam I7 3,5ghz, Gtx 780 oc, 16gm ram a diablo je na SSD.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Kuki10 » 09.02.2015, 15:27 hod.

To je hrou ne masinou takže s tím nic moc neuděláš. Osekej detaily ve hře a ještě něco se zvukem se dělá. Když to tu proctes tak to najdeš.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od witekcz » 10.02.2015, 15:54 hod.

Odškrtni Foreground & Background FPS, zapni V-Sync.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Uživatelský avatar
Belanduryl
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Gurthaur#2884

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Belanduryl » 21.02.2015, 21:47 hod.

Hraji na téhle mašině: http://www.alza.cz/dell-xps-l702x-strib ... .htm#popis v panelu nvidia mám diablo přidané a nastavené využívání vysokovýkonný procesor nvidia. Hru můžu nastavit jak chci FPS mám 20-40 max ve velkých fightech 8-15 FPS. Přečetl jsem mraky fór a zkusil všechna možná nastavení. Jiné mnohem náročnější hry mi šlapou jako hodinky. Jsem z toho pěkně nas**nej. :OXO :OXO :OXO :OXO :OXO Je mi jasné, že mi asi nepomůžete... :-| Víte už alespoň o nějakých novinkách. Řeší se tento problém? Nebo blizz. hraje mrtvého brouka? :ble:

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od NargarotH » 22.02.2015, 00:03 hod.

Blizz nic nehraje, blizz je mrtvý brouk. Ale tak hraješ na noťasu no, GT555 je sice fajn ale jestli to jedeš na FHD tak to prostě stačit nebude.
R.I.P. 27.3.2014

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Y0G1 » 22.02.2015, 08:59 hod.

Da sa v hre nejako zapnut prikaz na ukazanie fps ?

Uživatelský avatar
Mikolkator
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MIKOLKATOR #2570
Bydliště:Rajec

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Mikolkator » 22.02.2015, 09:07 hod.

Y0G1 píše:Da sa v hre nejako zapnut prikaz na ukazanie fps ?
Ctrl+R

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Ryliah » 22.02.2015, 09:25 hod.

GT 555m na D3 vo Full Hd je malo. Moj stary notebook mal 750m a ani to nestacilo na plynule hranie. Zniz rozlisenie na 1600 a povypinaj AA..
S4 Monk 1100+

Uživatelský avatar
Belanduryl
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Gurthaur#2884

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Belanduryl » 23.02.2015, 10:31 hod.

'Uznávám, že ne full vůbec ne... Ale když dám vše na off a na minimum, tak bych očekával plynulejší chod. :(

falen
Wraith
Příspěvky:176
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:falen#1289

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od falen » 23.02.2015, 11:19 hod.

Já bych řekl že pomalu veškeré nastavení je na prd... . Já ať nastavím co nastavím jede to na pí.... . Čekal bych, že když nastavím low tak to nějak pojede a když nastavím všechno na nejvíc tak se mi to ani hýbat nebude... . Když sleduju vytížení paměti,CPU,GPU tak se to všechno "fláká" respektive diablo3 je nevyužívá :-( sere mě to:-( U mě asi problém že GF 9800GTX není v podporovaných grafikách - ale proč to ví bůh.... . Kdyby ji diablo3 využívalo aspon na 80% tak ji vyměním, ale nevyhodím 5 tis aby mi to možná chodilo o tři FPS lépe.....

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Seton » 23.02.2015, 11:51 hod.

Já už to jakž takž vyladil.
V partě u elitek sem se dostal ze 7 FPS tak na 15 :D :D což je pro mě, kterej na těch 7 FPS odehrál GR40 a 2/3 celýho diabla naprostá paráda :D.
Teď když to po sobě čtu, je to hodně smutný :D :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
DoctorFish
Wraith
Příspěvky:102
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:DoctorFish#2128

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od DoctorFish » 23.02.2015, 11:58 hod.

Od doby, co jsem si nastavil sound quality na medium, tak mam klid. Predtim se to nehorazne sekalo v urcitych lokacich (6-10fps). Po prenastaveni kvality zvuku mi to vyskocilo v inkriminovanych lokacich na 40+, coz je naprosta parada.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Doct ... o/27172904

We're going to get you. We're going to get you. Not another peep. Time to go to sleep.
Evil Dead

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Mlok » 23.02.2015, 12:01 hod.

Sice hra je optimalizovaná špatně a v některých místech a situacích to dobře nejede ani na pořádném HW. To ale neznamená, že veškerá nastavení jsou na prd. Na notebooku kde mám slabou grafiku to v nativním rozlišením a max detailech jede pod 20fps. V nativním rozlišení a snížené detaily je to už ke 30fps. A po snížení rozlišení na ještě akceptovatlenou hodnotu (není to ještě nijak extra hnusné) to už drží tak polovinu času 60fps a propady dolu nejsou už tak velké a časté.

Akorát tedy bylo třeba nastavení ladit přímo v ovladaších a vynutit pro danou hru (tedy v tomto případě D3). Při nastavení pouze ve hře to půlku nastavení ignorovalo (třeba ohledně AA).

Jinak ale opravdu nikomu se slabším HW nezávidím. Na notebooku i když už to celkem nějak běží, tak je to pořád obrovský rozdíl oproti stolnímu PC, kde mám HW dostatečný (a tedy solo už jen ojedinělé propady v pár konkrétních špatně naprogramovaných lokacích - ty ale nejsou v GR).

DoctorFish: Sound quality může někdy pomoct, ale jen na určitém HW. Mně to třeba na noteobooku už nijak nepomáhá tam kde to HW nestíhá. Je to ale o konkrétním HW. Já mám na notebooku silný CPU (I7), 16GB RAM a SSD a brzdou je slaboučká grafika (je to pracovní notebooku, v podstatě na něm nehraju vůbec). Sound quality pomůže v případě horší zvukovky a slabšího cpu.

Uživatelský avatar
DoctorFish
Wraith
Příspěvky:102
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:DoctorFish#2128

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od DoctorFish » 23.02.2015, 12:29 hod.

Nejsem zas na tom az tak spatne, co se tyka zvukovky a procesoru. Mam i5-2500k a SB Recon3D. Neni to nic extra, ale nemyslim si, ze by to byla az takova brzda.
PS : grafiku mam GF GTX770
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Doct ... o/27172904

We're going to get you. We're going to get you. Not another peep. Time to go to sleep.
Evil Dead

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Y0G1 » 23.02.2015, 13:19 hod.

ja mam toto

Intel Core i5 4200 Haswell, 15.6" LED 1366x768 matný, RAM 4GB, NVIDIA GeForce GT 840mm 2GB, HDD 1TB 5400 otáčok +win 8.1

Ked hram solo tak to mam naplno nastavene vsetko aa tiene proste vsetko na full , bezi mi to bez trhania ziadne dropy ani nic podobne , ale akonahle idem pub alebo ak mam partu tam uz kvalitu zvuku davam na 16 tiene vypnute a vsetko ostatne okrem textur tie mam na high stale.

Vsimol som si ked sa niekto napoji do hry , alebo sa niekto na niekoho porti hra sa mi skubne na 1/2 sec a potom zase bezi v pohode.


Moj osobny nazor stacilo by pridat v hrani v parte aby sme nevideli efekty spellov proste len by sa postavicka pohybovala a robila animacie ..inak elity afixy atd atd vsetko zapnute okrem vasich spellov , pretoze take dh ked striela zo sentryn , alebo tam zacne wizzna hadzat meteory alebo neviem co vsetko mozne pouziva to uz ide potom pekne do ....D

Uživatelský avatar
Still-Alive
Doom Knight
Příspěvky:548
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:StillAlive#2220
Bydliště:Praha/Vsetín - klasická náplava :)

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Still-Alive » 02.03.2015, 20:43 hod.

Otázkou je jak s tím zamotá ten nový formát D3 souboru co připravují... to by mělo tyhle dropy atd docela řešit...

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“