Furnace x Ancient Devastator

Odpovědět
Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413
Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Mlok » 13.01.2015, 12:17 hod.

Já bych u DH učritě craftil. Nejde jen o slušný roll u Ancient Barbu, ale také o 10% RCR, které bude vhodné použít. Z přímého dropu bude lepší v podstatě jen Buriza a ještě jen v případě slušného rollu. Tedy šance sehnat přímý drop, který by mohl být lepší než dobrý craft je strašně malá.
S Etrayu to bude bída, to budeš pořád bez hatred. Kombinace rychlejší zbraň + chybějící jeden vyšší roll RCR dělá hrozně moc.

U DH má craft podle mě daleko větší význam než u Wiz. U Wiz. dost lidí má Furnace, kde si nemusí craftem ani moc pomoct. A pak ancient Devastator může překonat více ancient dropů. A ještě k tomu k Devastatoru by to chtělo ancient offhand.
Takže je šance, že časem seženeš něco lepšího. U DH si myslím, že spousta hráčů nikdy nic lepšího než dobrý roll ancient Arcane Barbu nedropne.

Mimo zbraně budu craftit jen omezeně, materiálu není nikdy dost (aktuálně mám 20k+ od všeho, ale i to je pořád hrozně málo). Tam kde daný kousek craftu nemám vůbec (třeba Reapers s dex), tak budu craftit dokud nedám buď hodně pěknou obyč verzi nebo průměrnou ancient. Na perfektní ancient čekat nebudu.
Za zbraně pak klidně vyplácám vše, protože tam to bude pro mě přínos opravdu velký (u DH pro každého, u Wiz. nemám Furnace).

Hcx
Fallen Shaman
Příspěvky:51
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Hcx » 14.01.2015, 07:54 hod.

Jen dotaz.. když mám jen wizze a hraju jen wizze tak stejně mi je matroš k ničemu a mám zkusit AD že? stejně muj roll furnace není ani nějak super.. co myslite?
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Hcx- ... o/51459356

NS ........................... SC
24.01.2015 - 625 plvl 10.3.2015 - 410plvl
17.12.2014 - 312 plvl 24.2.2015 - 255plvl

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od hulkxxxl » 14.01.2015, 08:05 hod.

podle mě určitě a k tomu nějaký hezký source
Obrázek Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Mlok » 16.01.2015, 10:15 hod.

Dava_C:
Koukám, že jsi zkusil GR a už jsi zase na první straně za GR42. A je to s pěkným časem, takže to půjde ještě znatelně výše. Zkoušel jsi to s Furnace nebo aDevastatorem?

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Dava_C » 16.01.2015, 10:41 hod.

AD easy první pokus 40 > 42 > 44 a to sem nezkoušel, ale při normálním rollu to půjde dát, jel jsem s Pain Enhancer jako T6 :D, předpokládám, že s BoTT by to mělo být lepší (nikdy jsem s ním nehrál) . AD + AFBO dá mému Furnace na zadek ve všem kromě Toxin a PE, kde vede Furnace. Jak jsem psal dříve, jsem si jist, že za starých podmínek bych dal GR41+, jen jsem se o to nesnažil a nebudu se snažit ani teď, rank GR není nic, na čem by podle mě v D3 záleželo. Minimálně do doby, než bude wizard dávat Trial jako DH, pak věřím, že by nastalo období, kde bych neodolal nějakému tomu GRift fishingu. Ono, když vezmu, že aniž bych se snažil s 3+ měsíci starým pokusem jsem skončil přech patchem na 6xx. místě, tak to o něčem vypovídá :).
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Mlok » 16.01.2015, 10:57 hod.

I ten půj pokus také starý 3 měsíce a to bez Furnace v žebříčku vydržel do spuštění patche (teď už je pryč, jak byl asi 20 míst od konce před spuštěním). Byl jsem překvapený, že tam vůbec vydržel.

Já se také více snažit určitě nebudu a to ani když klíče mít můžu. Na PTR jsem dal klíče na GR47 s DH, takže GR46-47 klíče půjdou i teď i kdybych se na DH už vykašlal (píšu raději GR46- protože jsem DH sebral WH oproti PTR a rerollnul ho na int pro Wiz.).

Pokud nějaké GR dám, tak spíš možná pár pokusů na upgrade gemů o 2-3 lvl. A to už bude na lvl, které v limitu dávat nejspíš nebudu.

Pain E. nebude úplně špatný ani na GR. Odhaduju, že během riftu to může být i dokonce o chlup lepší než Trapped. U RG ale na Trapped ztratí dost, tedy celkově bude Trapped určitě lepší.

Spíš zatím nevím co hrát z trojice Pain, Toxin, Powerfull při použití Zeis + Trapped. Dle výpočtů je to nejasné a každý lepší v jiné situaci. Tedy bude to dost vyrovnané.

Sverda
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:FATALISTA#2920

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Sverda » 16.01.2015, 13:42 hod.

Cus Kluci,

Na kolikatej pokus ste nacraftili aDevastator?

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Mlok » 16.01.2015, 13:45 hod.

Já cca 250 kousků.

Sverda
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:FATALISTA#2920

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Sverda » 16.01.2015, 13:49 hod.

huááá :D skoro jsem řekl to sprosté slovo na P

a to jsi bouchnul craft 250 ks a jen si čekal co z toho bude?:)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Mlok » 16.01.2015, 13:53 hod.

Měl jsem matroš asi na 500 kousků, takže tam byla rezerva. Horší to bylo u Arcane Barbu, ten stojí o dost více bílého matroše, který mi jediný došel (po craftu aDevastatoru a aArcane Barbu a jedněch aReapers).

Spíš nevylučuju, že časem zkusím ještě nový craft. Dmg je ok, ale chtěl bych zkusit z toho vymlátit kousek, kde bych mohl rerollnout base dmg pro další element na EE. Případně kousek bez rerollu base dmg, ale aby zase měl LpK, což se u toho současného také nepovedlo.

Sverda
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:FATALISTA#2920

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Sverda » 16.01.2015, 13:57 hod.

jak říkáš problém bude matroš.
Mám cca na 60 ks z toho zkusím něco vymlátit :)
Kdyby náhodou něco padlo napíšu o radu na reroll.

dík a Zatím

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Demogorgon » 16.01.2015, 13:59 hod.

Sverda: já mám pokusy napsané u obou mých Devastátoru výše. První 105 pokusů. Dobrý ale chtěl jsem zkusit přetočit na jiném base DMG a to je ten druhý kousek udělaný na 60 pokusů. Ten taky použivám :) .

Sarevok
Wraith
Příspěvky:181

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Sarevok » 16.01.2015, 16:25 hod.

Chlapi, vďaka nedostatočnému popisu skillov je pre mňa fungovanie wizarda ako maturita. Mám pár otázok:

1. Prečo nepoužívate mammoth hydru? To vám stačí appocalypse?
2. Mne sa zdá že keď mám sparkle (2xhydra + appocalypse, ktorý vraj nestackuje) tak to má tiky úplne inde ako bez hydry. Vidím to teda ja dobre, že 2x hydra stackuje? Napríklad na RG to dáva neskutočné čísla keď do neho búšia 2 hydry naraz. To mi pripadá akoby dostával firebird DOT + aj momentálny 2x hydra damage + appocalypsa.
3. Ovplyvňuje moj attack speed damage hydry? oplatí sa mi zamerať na AS? Ak áno, má to zasa nejaké skryté breakpointy?
4. Nie je lepšia sparkle (možnosť 2x hydra dmg) ako devastator?

Asi budem hrávať teraz wizarda lebo zmena M6 ma po vyskúšaní tak znechutila že neviem či ešte niekedy DH zapnem.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Mlok » 16.01.2015, 17:43 hod.

Na T6 pokud mas dost dmg, tak Hydru nepotrebujes.
IAS uz s Mamoth funguje. Breakpointy jsou vedle ve vlaknu. To bylo ale jeste z PTR ale asi je ro stejne. Na US foru v tom original vlaknu uz jsou aktualizovane.

Na T6 je SS k nicemu. Na GR se uvidi, ale az nekdo bude mut ancient verzi.

Sarevok
Wraith
Příspěvky:181

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Sarevok » 16.01.2015, 18:33 hod.

sakra ja som si to druhe vlakno nevsimol, och. :(

Sarevok
Wraith
Příspěvky:181

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Sarevok » 16.01.2015, 21:16 hod.

Akurát som dropol furnace. V rýchlosti som to nahodil a skúsil pár runov. Na normal monštrá sa mi zdá SS oveľa lepší ako furnace. Dokonca aj na elitky. Lenže tie padajú príliš rýchlo. Hydry sú oveľa rýchlejšie ako pri furnace a tam je navyše iba jedna a vzdávam sa magefistov... Musím skúsiť vyšší GR, skúsil som iba 32 a neviem či sa mi to zdalo ale tiky som mal 330M na RG, najviac s SS som videl 135M, tak som skúsil 33 no vysummonoval sa Orlash a ten mizol furt a tam som nevidel tik vacsi ako 170M, tak som zmätený... Musím vyskúšať ešte pár riftov zajtra večer aby som zistil to čo ma zaujíma najviac, či je lepšia furnace ako SS.

Edit: alebo skúsim ghooma, to bude vierohodnejší test

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Mlok » 16.01.2015, 21:50 hod.

Na T6 nic zkoušet nemusíš. Tam je SS akorát tak velký propadák. S Furnace (nebo ancient Devastatorem) stačí 1 Apocal. na oneshotnutí téměř všech elitek, tedy pořád běžíš a ani se nezastavuješ. Takže nějaké zdržování s hydrou nemá vůbec žádný smysl.

Na vysoké GR při té velké hustotě monster bude možná ancient SS dobrý, uvidíme až to někdo ze schopných hráčů dropne a vyzkouší. Obyč verze SS lepší než ancient Devastator nebude.

PS: Nějak mi ty GR s Wiz. už nebaví, tam je to takový divný styl hraní. Zkusil jsem GR42, ten jsem na první pokus dal i když čas mizerný a rezerva tam nebyla. Roll ale žádný zázrak. Všichni ostatní už jsou přede mnou (někdo lepší čas GR42, někdo už GR43, že).

Tím GR42 jsem ale chtěl jen ukázat, že hydra není všechno. Nechal jsem skill setup z T6, tedy bez Hydry s Familiar a šlo to.

Jestli budu zkoušet vyšší GR, tak asi spíš s DH pokud na DH budu mít vůbec chuť.

Edit:
A jinak na hydru je tedy ten můj WH dost trapnej. Abych dal breakpoint, tak mi se SoJem přesně to 1% IAS chybí a je potřeba 7% IAS WH.

Sarevok
Wraith
Příspěvky:181

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Sarevok » 17.01.2015, 10:30 hod.

Mne stále nedá pokoj to čo som videl pri RG a to že keď som ho nechal tikať s infinite DOT a potom som tam hodil hydry, tiky sa podstatne zvýšili, to sa mi iba zdalo? Toto chcem vyskúšať. Akoby sa priratával dmg tikov k okamžitému dmg od hydier.
SS má ale 2 hydry. Ak sa mi to teda nezdalo tak by SS mohol dohnať stratu na devastator s realtime dmg ktorý ide popri dot-ke, ak teda 2 hydry stackujú. Toto nemám vyskúšané lebo som wiza začal hrať iba teraz.
Neviem tiež či uprednostniť pain enhancer oproti BotP keď použivam slabý dmg 1 hander.

Inak s tým DH, ja som teda úplne v koncoch. Pre mňa to je nerf ako prasa. Čo z toho že som mal predtým EA za 8-9M a teraz je za 33-35M keď 5x sentry hitoval oveľa silnejšie a častejšie. Ja musím behať, uhýbať, dopĺňnať hatred a tým pádom aj keď mám vlastný dmg oveľa väčší, v skutočnosti nedávam ani to čo pred patchom. Zábavné je že M6 bol zlý štýl hrania, lebo bolo treba hodiť 5x sentry a schovať sa, no firebird je dobrý štýl lebo treba hodiť 2x hydru a schovať sa :)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Mlok » 17.01.2015, 12:27 hod.

Přímá dmg hyder se samozřejmě sčítá s infinite DoT, to samé jakákoliv jiná dmg (Apocal., BH, atd.). Na T6 to ale vůbec k ničemu nevyužiješ, tedy až na těch pár sekund u RG.

Pain E. se slabou 1-hand bude samozřejmě také slabý. To je jeden z důvodů (ale zdaleka ne jediný), proč je SS na T6 úplně k ničemu.

Na T6 je aktuálně DH rozhodně silnější než dříve když se to správně postaví a hraje. Na vysoké GR to není tak jasné, ale i tam je mírně silnější. Tedy srovnávám s frost/fire buildem. Slow ball build byl samozřejmě někde jinde (tomu se aktuální stav DH ani nepřiblíží).

Uživatelský avatar
Saablic
Quill Rat
Příspěvky:30
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Saablic#2190

Re: Furnace x Ancient Devastator

Příspěvek od Saablic » 17.01.2015, 12:47 hod.

Sverda píše:Cus Kluci,

Na kolikatej pokus ste nacraftili aDevastator?
Ahoj,

já měl štěstí a stačilo mě 12 pokusů na pěkný AD s ca 2,9k DPS (po rerollu, předtím měl 2,7k), ale třeba narollovat na něm +10 % dmg mě stálo skoro 300m :lol:

Odpovědět

Zpět na „Wizard“