hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
krcmar
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:krcmar#1535
Bydliště:Struhařov 223, 251 64
hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od krcmar » 12.01.2015, 14:27 hod.

Ahoj, koupil jsem novy 4K monitor a testuji diablo III ve 4k rozliseni
zacal jsem nvidia 750
http://www.alza.cz/gigabyte-n750oc-2gl-d2166282.htm
pak jsem zkousel nvidia 760
http://www.alza.cz/gigabyte-n760oc-2gd-d441866.htm
a ted mam nvidia 970
http://www.alza.cz/gigabyte-n970g1-gami ... 173239.htm

a porad se to nejak seka, hrajete nekdo ve 4K, s jakou GK ?

jinak mam CPU i5 3570K a 16GB RAM

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od Gold Eagle » 12.01.2015, 14:47 hod.

Mám 24 palcový monitor a v PC GeForce GT 240 a GT 640 a seká se mi to taky i když mi to ukazuje 30 fps po ořezání všech detailů, takže si nestěžuj a hraj. :D

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od McT » 12.01.2015, 14:58 hod.

Diablo se to může sekat ať máš cokoliv v PC :-)
Jinak grafiku bych už nezvedal, tedka už možná jen procesor za i7 :-)

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od Tyckin » 12.01.2015, 18:12 hod.

A předpokládám že máš alespoň 30" monitor (popř. hraješ na TV) kde to 4K má vůbec nějaký smysl, protože malá úhlopříčka + 4K = marketingovej nesmysl :)
Při mizerné optimalizaci D3 to bude chtít grafiku pořádný dělo aby to běhalo, i FullHD je problém na slušnejch kartách pokud se hraje ve čtyřech lidech a je to plné efektů...

krcmar
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:krcmar#1535
Bydliště:Struhařov 223, 251 64

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od krcmar » 13.01.2015, 00:39 hod.

mam Dell P2815Q (DisplayPort), chtel jsem proste hrat v nativnim rozliseni

s full HD jsem nikdy nemel problemy, zkusim prejit na i7 CPU

diky

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od SilverHandCZ » 15.01.2015, 09:36 hod.

krcmar píše:mam Dell P2815Q (DisplayPort), chtel jsem proste hrat v nativnim rozliseni

s full HD jsem nikdy nemel problemy, zkusim prejit na i7 CPU

diky
To budeš muset. i5 je na to co chceš k ničemu. Podívej se schválně během hraní na vytíženost grafický karty. Bude tak na 50%.
Na to aby jsi ji nakrmil 750 a výš, aby to běhalo jak si představuješ, potřebuješ minimálně Intel Core i7-4820K. A i tak to nebude ono.
Pak taky nezapoměn na to, že pokud máš integrovanou zvukovku na desce, nedej bože nějakou USB se sluchátkama, měl by jsi přemýšlet
o pořádný PCIe zvukovce. Integrovaná ti jenom zatěžuje procák a to ne málo kór u Diabla, stejně tak některý USB integrovaný na sluchátkách.
Naposledy upravil(a) SilverHandCZ dne 15.01.2015, 18:20 hod., celkem upraveno 1 x.
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od Kuki10 » 15.01.2015, 12:54 hod.

Hlavně testovat 4k na diablu moc efekt nemá....

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od NargarotH » 15.01.2015, 15:12 hod.

SilverHandCZ píše: To budeš muset. i5 je na to co chceš k ničemu. Podívej se schválně během hraní na vytíženost grafický karty. Bude tak na 50%.
Na to aby jsi ji nakrmil 750 a výš, aby to běhalo jak si představuješ, potřebuješ minimálně Intel Core i7-4820K.
Můžu znát zdroj této informace? Protože větší s*ač jsem pár dnů už nečetl.
R.I.P. 27.3.2014

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od SilverHandCZ » 15.01.2015, 18:15 hod.

NargarotH píše:
SilverHandCZ píše: To budeš muset. i5 je na to co chceš k ničemu. Podívej se schválně během hraní na vytíženost grafický karty. Bude tak na 50%.
Na to aby jsi ji nakrmil 750 a výš, aby to běhalo jak si představuješ, potřebuješ minimálně Intel Core i7-4820K.
Můžu znát zdroj této informace? Protože větší s*ač jsem pár dnů už nečetl.

Projdi pár online benchmarků s i7 a s i5 se stejnou kartou. Případně si pust DIII a nějakej bench a pak si projdi výsledky
a porovnej zatížení GPU vs CPU. Budeš hodně překvapenej, možná tě pak nebude muset vypípávat bot na fóru.
Například už jenom proto že i7 podporujou HT, kdežto i5 ne, takže dát do kompu 950GPU a procák bez HT je špatný nápad
a poznáš to právě na těch místech kde je to potřeba.
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od Tyckin » 15.01.2015, 18:44 hod.

No nevím co pomůže HT, když jsem jsem tak koukal, D3 mi ze čtyř jader Core i5 vytěžuje jedno :D Rozdíl mezi i5 a i7 (a grafiky pak taky) bude znát tak u moderních náročných a optimalizovaných her pro více jader, ne u takového programátorského sajrajtu jako D3 :D
A o tom že int. zvukovka nějak výrazně zatěžuje CPU rovněž silně pochybuju, tohle neplatilo už před 10 lety :)

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od SilverHandCZ » 15.01.2015, 18:58 hod.

Procák: HT=HypperThreating není o více jádrech, ale právě o tom, že každý jádro dokáže zpracovat dvě instrukce naráz. Právě proto, že DIII není optimalizovaný na víc jader. HT si řídí processor sám a tudíž to nevyžaduje od programu. To se tu nebudu zmiňovat o tom kolik dalších operací dělají další jádra, když ty hraješ. Sám jsi si vlastně odpověděl proč je I7 lepší na DIII než i5.

Zvukovka: Vynikající názor. Rozdíl mezi integrovanou a samostatnou zvukovkou je právě v tom, že samostatná odlehčuje processoru tím, že 80% výpočtů se zvukem dělá sama a mnohem rychleji - obsahuje totiž zvukovej processor - pokud ho nemá počítá to driver pomocí CPU. Pokud je dobrá a má ještě podporu pro 3D tak ulehčí processoru ještě mnohem víc. Další věci jako, že mají na sobě cache atd. opět jenom přidává. A že zvukový výpočty třeba pro pozice pro 7.1 nejsou vůbec nic jednoduchýho. A proč ji mít na DIII? Právě a zase proto, že si s optimalizací nikdo moc hlavu nelámal. Pokud si nastavíš STEREO v kanálech tak to fakt řešit nemusíš, ale jestli chceš prostor...
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

SilverHandCZ
Wraith
Příspěvky:169
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:SilverHandCZ#2534

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od SilverHandCZ » 15.01.2015, 19:07 hod.

Uff jako bych neměl co lepšího na práci...bože...
"All that is necessary for the triumph of evil is that good men do nothing. " Edmund Burke

http://eu.battle.net/d3/en/profile/SilverHandCZ-2534/

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od NargarotH » 16.01.2015, 01:14 hod.

To že D3, a spousta jiných novějších her, je špatně optimalizované a využívá víc procák že bývalo u her zvykem protože jsou to většinou předělané konzolovky neznamená, že ten procák nějak tu grafiku zpomaluje. Říct že už na gtx750 potřebuješ i7-4820K abys ji využil na 100% je krávovina, na lepší karty pak budeš potřebovat co, celé pole top CPUs?
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od Tyckin » 16.01.2015, 06:54 hod.

HT samozřejmě znám, chtěl jsem tím naznačit, že rozdíl i5 (4 jádra) a i7 (4 jádra - 8 virtuálních) je u D3 prostě o ničem, když D3 plně zaměstná jedno jádro a ostatní se flákaj na pár procentech. Tady se spíš uplatní vyšší výkon (frekvence) jednoho jádra, než velkej počet.
Int. zvukovka samo něco CPU ubere, ale opět je to bezvýznamné v celkovém výsledku, zejména v takové situaci jaká u "optimalizace" D3 panuje.
A vůbec, D3 a 4K je stejně trochu úlet :D

Uživatelský avatar
Talis
Burning Soul
Příspěvky:669
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Talis#2996
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od Talis » 16.01.2015, 07:15 hod.

Kuki10 píše:Hlavně testovat 4k na diablu moc efekt nemá....

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk
To ne, doporučil bych mu Heartstone :D
Seasonal Hc
Diablo III Collector's Edition.
ROS:Digital Deluxe Edition.

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: hrani ve 4K rozliseni, jakou GK

Příspěvek od coyd » 21.01.2015, 08:12 hod.

@SilverHandCZ: nezlob se ale 4820K na gtx750 ? jako really ? gtx750 je low end karta cece tu utahne v podstate cokoli co je na trhu. Jo kdybys rek gtx980 nebo amd 290X, tak reknu ok. Jinak to, že si procesor s HT nejspis lip poradi s diablem je celkem mozne. Diablo potrebuje hlavne 64bit klienta co dokaze vyuzivat vice fyzickych jader a pak bude vse ok
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Odpovědět

Zpět na „Obecně“