Knihy...

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Uživatelský avatar
MadBull
Fallen Shaman
Příspěvky:54
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: Knihy...

Příspěvek od MadBull » 04.01.2012, 21:27 hod.

Tak přidám i já něco do mlýna...

Poslední dobou moc nečtu, není čas... aspoň tak si to odůvodňuju:D Ale jinak jsem četl dost... O víkendech to byly hodiny denně... V týdnu jen o něco míň:)

Exupéry - Malý princ - dělal jsem z toho projekt do školy, přečetl jsem si ho asi 5x (vzhledem k jeho délce to byla záležitost jednoho večera - toho před prezentací projektu), a docela se mi zalíbil
Jules Verne - Nový hrabě Monte Christo, Tajuplný ostrov, Cesta do středu země a další. Prostě klasa:)
Darren Shan - sága o upírech... moc hezký a čtivý
Jack London - Bílý tesák a Bílý den... co dodat...
J. O. Curwood - Vlčák Kazan - jedna z mých nejoblíbenějších knih, ne-li nejoblíbenější... Pokud jste někdo nečetl, rozhodně to napravte... Uvažuji o tom, že si ji přečtu znovu, i kdyby to mělo být ve škole pod lavicí...
Miloslav Švandrlík - úplně všechny jeho knížky...:)
Arthur Ransome - třeba Boj o ostrov

Pak taková ta klasika - mušketýři, Robinson, Robin Hood...

Uživatelský avatar
neithusak
Fallen Shaman
Příspěvky:99
Currenly, I'm playing:Diablo
BattleTag:Armada#2262

Re: Knihy...

Příspěvek od neithusak » 05.01.2012, 00:05 hod.

Knihy ktore mozem odporucit >>>
Hermann Hesse - Der Steppenwolf
Jack Kerouac - The Dharma Bums

Avsak mojou oblubenou literaturou je Horror >>>
H. P. Lovecraft - Necronomicon

Nepohrdnem vsak ani kvalitnou sci-fi, ci fantasy >>>
Iain M. Banks - The Player of Games
Momentalne sa chystam na sagu od Andrzeje Sapkowskeho o Zaklinacovi :twisted:
Please, listen to me. The Archbishop Lazarus, he led us down here to find the lost prince. The bastard led us into a trap! Now everyone is dead...killed by a demon he called the Butcher. Avenge us! Find this Butcher and slay him...

Uživatelský avatar
Mastrix6
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mastrix#2316

Re: Knihy...

Příspěvek od Mastrix6 » 11.01.2012, 19:24 hod.

BliiNky píše:Po přibližně šesti letech jsem si opět přečetl trilogii Pána Prstenů. Je zajímavé sledovat, jak se člověk s věkem mění; tehdy ve třinácti jsem všechny zdlouhavé charakteristiky překousával s nelibostí a nadšení z četby se dostavovalo leda tak při popisu bitev a nejrůznějších krvavých střetů.

Dneska? Nemůžu se toho nabažit. Tolkienův styl psaní je naprosto uchvacující, nemluvě o vytříbenosti jeho smyslu pro detail. Už dlouho jsem žádnou knihu nečetl s takovým úžasem a je škoda, že už ji mám za sebou. Můžu jedině doporučit :)
Úplně souhlasím přes letní prázdniny jsem se do toho taky pustil (asi po 7 letech) a to co jsem dříve přeskakoval či mě to nudilo jsem teď četl opravdu s obrovským zájmem a maximálně mě to bavilo. Úžasné je, že to může člověk číst třeba 5x a vždycky tam objeví něco úplně nového nebo něco lépe pochopí...
" Everyone dies. Sometimes we must return to finish what we started ! "

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Knihy...

Příspěvek od SkoroPaladin » 05.01.2013, 23:43 hod.

Malé Princ, Saturnin, Meč a Kříž, Quo Vadis, Krakatit, Slovácko sa súdí, sága Píseň ledu a ohně (snad mně GRRM nehebne a stihne to dokončit), sága Zaklínač, Hobit, Ivanhoe.
No když byl SkoroPaladin poněkud menší - nejraději měl obrázkový knihy Krteček ;-).
Z té brakovější... milerád přelouskám takřka cokoliv ze světa Warhammeru/Warhammeru40K.
We are knights who say... NI!

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Knihy...

Příspěvek od Xenter » 13.02.2014, 13:30 hod.

Čtu převážně fantasy literaturu, mezi nejlepší z toho co jsem zatím četl řadím tři autory.

Tolkien - Silmarillion, Húrinovy děti, Hobit, Pán prstenů
Martin - Píseň ledu a ohně
Erikson - Malazská Kniha padlých

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Knihy...

Příspěvek od Tib3rian » 23.08.2014, 15:53 hod.

Ludia, doporucte mi nejaku super knihu. Fikciu. Donedavna som bol knizny analfabet co cital iba HP a Smeleho Zajka :) Nie, vazne. Povedzte mi ci existuje nieco lepsie v zanry nez Duna, napriklad. Pocul som nieco o Hmlovina Andromedy. Neviem, proste nieco velke. Moze byt aj fantasy alebo nieco spionazne, dobrodruzne ak to stoji za to.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Knihy...

Příspěvek od NargarotH » 23.08.2014, 17:05 hod.

Nekroskop - Brian Lumley, Noční klub - Jiří Kulhánek, Predátoři - Miroslav Žamboch, Drsný spasitel - Miroslav Žamboch, Bez slitování - Miroslav Žamboch, Na ostřích čepelí - Miroslav Žamboch, Wing Commander - William R. Forstchen, Hawkwoodova cesta - Paul Kearney, Jestřáb a Rybářka - Simon R. Green.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
witekcz
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:1206
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:VitekP#2890

Re: Knihy...

Příspěvek od witekcz » 23.08.2014, 20:55 hod.

Tib3rian píše:Ludia, doporucte mi nejaku super knihu. Fikciu. Donedavna som bol knizny analfabet co cital iba HP a Smeleho Zajka :) Nie, vazne. Povedzte mi ci existuje nieco lepsie v zanry nez Duna, napriklad. Pocul som nieco o Hmlovina Andromedy. Neviem, proste nieco velke. Moze byt aj fantasy alebo nieco spionazne, dobrodruzne ak to stoji za to.
Jack Campbell - Neochvějný a další z této série.
Pokud si mě chcete přidat do přátel na Battle.net, napište mi soukromou zprávu zde na fóru.

Xenter
Gorebelly
Příspěvky:315

Re: Knihy...

Příspěvek od Xenter » 24.08.2014, 20:01 hod.

Tak ona fantastika je celkem široký pojem a něco se doporučuje těžko, záleží co ti konkrétně sedne.

Ke Sci-Fi jsem se zatím nedostal, ale napadá mě minimálně Asimov (Nadace, Roboti) nebo Simmons (Hyperion a Endymion) nebo třeba Card Orson Scott (Enderův cyklus) a tebou zmiňovaná Duna.

No a z těch významějších fantasy, co mám přečteno Zelazny (Kroniky Amberu), Feist (Trhlinové války, Sága o Impériu), Sapkowski (Zaklínač - ten mi ale úplně nesedl), Rothfuss (Kronika Královraha) no a jako vrchol v tomhle žánru celý Tolkien (ten má sice taky dvě roviny, a ne každému to sedne, kde pod pohádkovějším povrchem, alespoň v Hobitovi, se skrývá určitá dokonalost) a potom samozřejmě Martin (Píseň ledu a ohně) a nakonec asi to nejlepší co jsem četl Erikson (Malazská Kniha padlých - ale to je současně pravděpodobně i nejtěžší na přečtení a každému to nesedne).

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Knihy...

Příspěvek od Javurek » 26.08.2014, 18:28 hod.

Simmons je podle mě jeden z nej sci-fi/horror autorů současnosti.

Hyperion není špatnej ale je to taková už hodně sci-fi :), mám od něj radši jiné knihy. Njelepší jeho dílo je podlě mě: Hladové hry . Ale je fakt že jsem nečetl ještě úplně vše.

Až budu mít čas, napíšu víc a můžu ti toho doporučit hafo :D

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Knihy...

Příspěvek od Tib3rian » 29.08.2014, 16:18 hod.

Super. Diky za vycerpavajuce odpovede. ja sa na to pozrem, co ste mi napisali. Pana Prstenov tu niekde mam v cestine, ale inak nic moc. snad nieco z toho zozeniem.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Knihy...

Příspěvek od NargarotH » 30.08.2014, 01:24 hod.

PP je celkem fajn, ale znova bych to už nečetl, způsob vyprávění je dost divný, navíc tím spíš že už všichni viděli filmy to musí být trochu o ničem. Hobit už se četl o dost líp, ale je zase takový pohádkovější.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Knihy...

Příspěvek od Marast » 30.08.2014, 15:59 hod.

Kdyz je tu zminka o Tolkienovi, tak jako vubec prvni vec jsem cetl Silmarillion. Je fakt, ze v tomto pripade je namoceny i jeho syn, ale pro mne jde o vubec nejvetsi jeho dilo.
Hobita jsem cetl, da se rici, soubezne s filmem, aby mne pak film samotny v mnohem zklamal. Kniha jako takova se mi ve vysledku libila, byt je spise vic cilena na deti.
Pana Prstenu jsem cetl docela nedavno a chvilemi mi to jaksi drhlo. Jsou tam pasaze, kdy ma pribeh spad a z toho je to takove umorne a zdlouhave jako putovani Samveda s Frodem. :D Prvni dve knihy jsem mel precteny docela rychle, ale dalsi ctyri mi misty davaly zabrat.

Btw. Pisen ohne a ledu nezacnu cist do te doby, dokud nebude kompletni. Nechci uz, aby se mi opakovala situace z minuleho roku, kdy jsem x mesicu cekal na posledni dil ze sagy Stiny nad Uldartem jejiz autorem je Markus Heitz. A kdyz zde zminuji tohoto autora, tak vyborne recenze jdou na jeho sagu o Trpaslicich [fantasy] i hororove Ritus a Sanctum...
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Knihy...

Příspěvek od NargarotH » 30.08.2014, 17:21 hod.

Jj, na Trpaslíky od Heitze jsem zapomněl, taky doporučuju.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Knihy...

Příspěvek od SkoroPaladin » 30.08.2014, 18:57 hod.

Marast: Mně se od Tolkiena líbí nejvíc Silmarilion. Se ságou Písně ohně a ledu držím na čtení palec - suprózní počteníčko (už aby byla další knížka na světě).

Pokud někdo hltá Zeměplochu/Pratchettta - tak vřele doporučuju "EBENEZUM" (napsal to ňáké Craig Shaw Gardner). Drak - který by sice měl žrát princezny (semtam si ho na to někdo pronajme), ale místo toho radši ochotničí v divadle. Barbar který zná jen pár slov a má skvělou magickou zbraň, kterou si ale nevědomky pronajal od strašlivé démonie (a tak ho pronásledují hrozivý démoničtí exekutoři na každém kroku). Nejlepší... nejslavnější kouzelník, který má strašlivou alergii na magii. Pubertou a sexem posedlý čarodějný učeň Wuntvor. Mluvící kouzelný meč, který nesnáší krev. Dobrácký pravdomluvný démon... atp.
Škoda že v češtině vyšly jen tři tituly (aspoň mysllím).


Když už se zdá, že není naděje, když všechno kolem vás úpi jako zavržené duše a všechna vaše kouzla selhávají, když se zdá, že chaos a zlo přece jen nakonec zvítězí nad dobrem, pak je ten správný čas na malou dovolenou
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Knihy...

Příspěvek od Welwet » 30.08.2014, 23:10 hod.

SkoroPaladin: hele..to mám takovej dotaz..viděl jsem zřejmě pár filmů co bylo o tvorbě toho pána , a zajímalo by mě co se tak dá sehnat a co je nejlepší..

já nejsem moc velkej čtenář, ale tohle vypadá že by mě sedlo, . :)
ehm, ideálně v CZ ;)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Knihy...

Příspěvek od SkoroPaladin » 31.08.2014, 07:53 hod.

Welwet: Kterýho? :-). Pokud Craig Shaw Gardner - já od něj čet jen trilogii "Ebenezum": S alergií na magii, Příliš mnoho příšer, Dlouhá noc v démonii (z Ebenezuma toho nejspíš v češtině víc nevyšlo a mně se nejvíc líbí "Dlouhá noc v démonii").
Vím že vydavatelství polaris (kdysi) připravovalo navazující trilogii "Wuntvor", ale už to nějak nezrealizovalo.
Ále - on používá často smyšlený autorský jména - takže je možný, že toho od něj v češtině vyšlo víc (a dycky je to trilogie).

Tož to já zas musím checknout ňáké film - páč sem zatím nic neviděl (co by bylo natočeno podle jeho bifle).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Knihy...

Příspěvek od Welwet » 31.08.2014, 08:35 hod.

ehm, sorry já myslel Pratchetta :lol:

ale když někde narazím na to cfo píšeš, tak uvidím no .. ;)

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Knihy...

Příspěvek od SkoroPaladin » 31.08.2014, 11:42 hod.

Paratchett - začal bych prvním dílem Zeměplochy (Barva kouzel)... uvidíš jeslti tě to chytne :-)
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Vizharan
Wraith
Příspěvky:188
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Vizharan#2979
Bydliště:Ostrava

Re: Knihy...

Příspěvek od Vizharan » 06.12.2014, 18:11 hod.

Mé knihy které jsem přečetl:

krom povinné četby..

všechny knihy o Diablu od R.A.Knaaka - z těch tří dílů se mi nejvíce líbil Pavoučí měsíc ( Byl tam můj oblíbenec Zayl :) )
od Carol Berg Proměna - u ní jsem přečetl celou první knihu ale ke konci už to nebyla taková zábava jako na začátku...
Sapkowski - Zaklínač
od Tolkiena - Hobita

a na další knihy se ještě chystám...

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“