Trhání hry na high PC. Proč?

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764
Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Lemurman » 27.08.2014, 09:32 hod.

Psycho píše:No jo 1024 ; )
jojo, jedu na starým CRT monitoru ADi MicroScan :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Frozen » 27.08.2014, 09:41 hod.

@lulinak: Osobně nechápu tvoje útočné příspěvky v komunitě, které jsi členem, ale je to jen tvá vizitka.

Pokud ti hra běží, tak krásně, mohl by si nám ukázat tvůj D3Pref a s videem, kde jdete ve 4 (společně a ne každý na jiné bounty) a jak ti snímky nelétají až pod 20? Mě to totiž taky běhá na 60 FPS ve třech lidech... a nebo ve 4, ale každý jinde

Je mi jasné, že nic takového neuděláš, protože i kdyby ti to běhalo, tak jak ty říkáš, tak ty nemáš potřebu se ospravedlňovat před někým kdo hledá důvody primárně jinde a sedí u PC více než je zdrávo. Jenže pár lidí se tu snažilo najít aspoň nějaké řešení a poradit. Místo toho, aby si pomohl taky a uvedl sestavu, OS, D3Pref a jiné, tak se snažíš založit flame.

ps. Znám jedno krásné přísloví: "Chytrému napověz a hloupého nakopni".
Obrázek

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od coyd » 27.08.2014, 10:44 hod.

lulinak: no delas ocividne cest svemu nicku. Nejaky lulinak mi nebude rikat ze se neumim postarat a nebo se spatne staram o sve PC - o mne vis prd a o mem PC taky (kdytakz specifikaci mas na predchozi strance a cele to jede na 14dnu "starem" win 8.1.. Ale sam o tom vis zrejme kulove jinak bys tu netlachal a prihodil nejake dukazy
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Tyckin » 27.08.2014, 10:53 hod.

Tak low a max. detaily dle mnoha zkušeností (včetně mé) absolutně nic neřeší, vůbec nic se při tom nezmění, jen to vypadá hnusně. To samé platí třebas i pro rozlišení - jestli 1280x1024 a nebo 1024x768 je úplně jedno, výsledek bude stejný. Na tom je právě vidět, že chyba není v našem výkonu - za 20 let hraní her se mi nevybavuje jediná, kde by změna detailů či rozlišení (tzn. úleva CPU a/či GPU) nepomohla k vyšší plynulosti hry, D3 je specialita :D
Mě to taky běhá většinou 50-60fps (V-Sync), ale ty situace 12fps prostě občas jsou, naštěstí velmi vzácně 8-)
Včera jsem zkusil zapnout adaptive v-sync (nVidia) a žádná změna, holt se s tím musíme asi smířit když na to Blizz kašle no :roll:

smukrle
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od smukrle » 27.08.2014, 11:37 hod.

Zdravim,

Tak ja to mam trosku jinak. Me hra bezi plynule na max detaily + Antialiasing akorat zvuk mam na low (Rozliseni 1680x1050), a hra se mi ani ve ctyrech (klidne se trema zoo doctorama) netrha ani pri velkych bojich.

S cim ale je problem ze v par lokacich se nesmyslne zasekava. Napriklad jak je 3 act z battlefieldu k tomu mostu kde je pak Gate guardian. Tam se to pokazdy skube.

Sestava :

CPU: Intel® Core™ i7-4770K CPU @ 3.50GHz
GPU: EVGA GeForce GTX 780 Dual Classified w/ ACX Cooler 3GB (GPU clock 1046 MHz, 3GB GDDR5 6008MHz)
SSD: Samsung SSD 840 EVO - 120GB (Na kterem je installovano Diablo)
RAM: Corsair Vengeance Black 16GB (2x8GB) DDR3 1600 CL9
Deska: ASUS MAXIMUS VI FORMULA - Intel Z87

Takze mi prijde ze by to urcite melo jet vsechno v cajku. Jiny hry vsechno v ultra detailech plynuly.

Bude to urco optimalizaci no jinak si to nedokazu vysvetlit.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Kuki10 » 27.08.2014, 12:21 hod.

Chtělo by to fps než ze se ti to neseka....

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Tyckin » 27.08.2014, 12:27 hod.

Tak v tvém případě to řešíš "fakt hrubou silou", vše extra výkonné komponenty, zejména grafika :) Tam se to asi i přes špatnou optimalizaci hry cukat nebude, ale je to jako brát kladivo na mravence :D
Pokud jde o zmíněnou lokaci, tak to je stará známá věc (tuším název Rakkis crossing - prostě ten dlouhý most v A3) - tam jsem udělal na novém kompu i 7fps, absolutní tragédie, tam mají něco opravdu ukrutně špatně :ble:

Uživatelský avatar
Still-Alive
Doom Knight
Příspěvky:548
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:StillAlive#2220
Bydliště:Praha/Vsetín - klasická náplava :)

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Still-Alive » 27.08.2014, 18:21 hod.

Uplně se směju lidem, kteří si koupili monitor s G-Sync čipem... za který si nVidia nechá extra zaplatit, protože je tu open source varianta :P

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Kuki10 » 27.08.2014, 18:25 hod.

Už je?

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od coyd » 28.08.2014, 06:15 hod.

Musim sem hodit sve zjisteni z 2.1 ktere bylo docela nemile nebot se mi hra na fulscreenu neprijemne zaskubavala byt fps stale ukazovalo 60 popsal bych to jako takovy trhany obraz ale bez tearingu ale proste se na to nedalo koukat.. Ze zacatku mi hra dokonce bezela jen na 30fps a pomohlo az vypnuti a zase zapnuti vsync. Nakonec pomohlo az nastaveni modu fulscreen windowed. Fakt nechapu co zas domrvili v blizu, zkousel jsem i mazat d3prefs ale proste musim jet na windowed modu. Pozitivni je ze to ted zas jede lip nez predtim, ve full parte i s hodne mobama jsem nesel pod 40fps :)
Zajimalo by mne jestli jste taky zaznamenali neco podobneho nebo je to jen u mne.. na netu jsem nic podobneho zatim nenasel
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od lulinak » 28.08.2014, 08:08 hod.

i kdyz to asi neradi slysite, ale vcera hrano cca jen hodinu, a i po novem patchi jede na publicu vse bez viditelnych zaskubu, clovek by snad i rekl "plynula hra" :-)
Mel jsem tam jednoho crusadera, druheho wizarda s full TR, a jednoho barba, poskakovali tam jak splaseni, metali blesky, a FPS se IMHO opet nijak nevymykalo z bezneho standardu.
Cili jen znovu potvrzuji, ze neni vse cerne a bile, a existuji na svete lide, kteri si na sekani proste nestezuji ani v nejmensim. Coz vnimavejsim muze evokovat myslenku, ze pripustit, ze nemala cast problemu muze byt na strane PC, neni uplne zcestne, jak je zde obcas predkladano.
Necekam odpovedi (mimo nadavek apod. ty samozrejme cekam), jen snazive reportuji zpetnou vazbu :-).

Uživatelský avatar
maja
Doom Knight
Příspěvky:582
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maja#2296

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od maja » 28.08.2014, 08:28 hod.

tak to máš ok, já to musím teprve otestovat, můžeš udělat screen nastavení ?, díky.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Kuki10 » 28.08.2014, 08:33 hod.

Počkej tak jak.:-D
Vyditelny záškuby je co?
Někdo nevidí ani 40 fps...
A pak napises fos v normálu je co?

Coyd: ji mel jsem to stejný.:-D

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od HELLERcz » 28.08.2014, 08:35 hod.

takové "reporty" jsou k ničemu ... když není jasný důkaz.
To taky můžu napsat, že já nevím co .. ale není důkaz, tak holt nemůžeme věřit :)
Obrázek

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od lulinak » 28.08.2014, 08:55 hod.

inu. pokud thread o sekani FPS ma uz 13 stranek, laik by rekl, ze situace tedy musi byt vice nez vazna...
Ale klidne je to zejmena o tom ze kazdy ma jinak postaveny prah bolesti, a (pripadne) trhani, ktere napr. ja ale fakt vubec nevnimam, protoze ho proste nevidim, jine oci vnimaji jako jeho postave temer zivotu ohrozujici.
A pokud se prida HC postava, pak chapu, ze jakykoliv i minizaskub FPS muze okamzite privodit kardiovaskularni prihodu :-)

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Tyckin » 28.08.2014, 11:06 hod.

12fps vidím jak očima, tak mi to ukazuje čísílko vpravo dole :D

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od fuxicek » 28.08.2014, 17:17 hod.

12 fps je luxus, ja jedu pod 10 a to je teprve HHHCCC, musim mrkat ve stejnem rytmu, jako jsou ty skuby, abych to trhani eliminoval na minimum, je to strasne unavujici, ale hratelne.....

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Alfajk » 28.08.2014, 22:39 hod.

NargarotH píše:Je vtipné jak si lidi myslí že rychlost netu může ovlivnit fps, přitom by na hraní stačil klidně 128kbit dial-up.
vtipnej ses ty,rychlost netu muze uplne klidne ovlivnovat rychlost internetovy hry,pokud je dementne naprogramovana,coz diablo je

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Frozen » 29.08.2014, 05:59 hod.

Dle mě by to mohlo souviset s tím, že veškerá monstra jsou umístěna u blizzardu a ne v herních pc. (ochrana proti pirátství...) Ale jinak musim říct, že po patchi 2.1 mi hra ve 4 neklesla snad pod 30. А to výjimečně pod 40.
Obrázek

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od dawemorraless » 29.08.2014, 06:14 hod.

No mám opačný problém po 2.1 mi to ve full partě vesele padá na 0 i v městě ou jeeee
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“