Zeď nářků

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610
Re: Zeď nářků

Příspěvek od manusky11 » 13.08.2014, 09:12 hod.

Darkness píše:...
Túto zmenu zaviedli s uvedením RoS(tzv.garancia dropu).

To Dava_C:Vidíš,mne zase padlo všetko čo tebe nie,niekolko krát,ale WoW ani raz :(
Naposledy upravil(a) manusky11 dne 13.08.2014, 09:27 hod., celkem upraveno 1 x.
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Zeď nářků

Příspěvek od hulkxxxl » 13.08.2014, 09:20 hod.

já třeba NIKDY nenašel ice climbery... ty co mám jsem dostal počítám za celou dobu d3v i ros, takže za cca 1600+ hodin prd

dřív si jeden skočil na ah a koupil si je že :D
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Shadou
Minion of Destruction
Příspěvky:905
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Shadou#2399

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Shadou » 13.08.2014, 09:36 hod.

Darkness píše: nemel to nastaveny na uctu, ale koukli na historii co mu padlo a bylo to jako by treba 1000x hodil kostkou jen 1 nebo 2 ... tj. nic mu neupravovali, jen mu potvrdili, ze mel sakra smlulu a proto, ze takovou smulu proste muze obcas nekdo mit tak zavedli v nekterem patchi opatreni, ze se po hodine sance na drop legendarky zvysuje ...
to jo, ale ty když založíš účet, tak ti automaticky naskáče dejme tomu kukri 0,1% krumpáč 2% manajuman 1,5% atd. někomu skočí dvě procenta ke kukri a třeba manajuman 0,1% tuhle šanci na drop má každý jinou a tudíž někdo nějaký item prostě nevidí, nebo uvidí za sto let...co se týče toho, že padají lege, to ano, ty padají, ale samý močky...takže po hodině se ti zvedne šance na legendárku, ale ta legendárka je rozbetlovaná do těch procent co to za tu legendárku bude a když má nízký drop rate na nějaký item, tak prostě nepadne....mě za odpoledne napadá 25+ lege, ale je z toho 25+ soulů, když potřebuju jen ty dva itemy, na který mám prostě nízký rate a tudíž smůlu...

jediná šance je najít někoho kdo má na to co potřebuju vyšší šanci(už to několikrát padlo) a jít s ním v partě...už se něco upeklo, tak sem zvědavej...
==========
Poison fetish WD
-------------------
Seasonal DH Fire
Seasonal DH Cold

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Darkness » 13.08.2014, 09:44 hod.

ale ne, procenta sance na drop maji vsichni stejny .... neni to vazany na ucet, ale globalni
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Zeď nářků

Příspěvek od manusky11 » 13.08.2014, 09:46 hod.

Shadou píše:
Darkness píše:...
Takto to nefunguje,to bola fáma s "loot table",ktorý sa ti mal akože generovať pri založení každej hry,ale toto nikto ofiko nepotvrdil.
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Uživatelský avatar
Shadou
Minion of Destruction
Příspěvky:905
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Shadou#2399

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Shadou » 13.08.2014, 10:19 hod.

no nevím, na ten tiket mi odpovídal nějaký game master z blizzu, tak asi ví co píše ne? Navíc mi to tak i přijde, nebo proč když mám najeto na WD 1500 hodin a nic jinýho nehraju, hraju pravidelně, proč mi za celých těch 1500h nepadl WH pásek? Padlo mi tísíce jiných pásků, ale tento ne, to je divné a spíš to napovídá tomu co sem psal, protože kdyby byla šance na drop u všech stejná, tak proč někomu kdo má najeto třeba jen 900h padly ty pásky dva?? že by to bylo takový štěstí tomu se mi fakt věřit nechce...
Naposledy upravil(a) Shadou dne 13.08.2014, 11:39 hod., celkem upraveno 2 x.
==========
Poison fetish WD
-------------------
Seasonal DH Fire
Seasonal DH Cold

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Zeď nářků

Příspěvek od hulkxxxl » 13.08.2014, 10:28 hod.

pokud to napsal tak je to pravda... extrémnímu smolařovi asi nezbude než si koupit další účet :D

RNG je potvora, ale fakt je že vidím na účtu co má paragon 100 několik WH a to je prostě divný, tat ruky jsem já třeba taky nikdy neviděl a někomu padají každej tejden

co už nabrečíme potřeba hrát v partě a nějak si to mezi sebou popřehazovat (ale tuhle jak někdo psal bože zas mi padly ice climbery to bych fakt vraždil :D
Obrázek Obrázek

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Zeď nářků

Příspěvek od manusky11 » 13.08.2014, 10:30 hod.

Nie nesúhlasím.Tá garancia dropu nezaručuje že ti za určitý čas padnú všetky legendy,ide len o to že ti za určitý interval niečo padne.Garancia čo,je v oblasti random.
To máš to isté ako s LOTTOM dávaš 30 rokov rovnaké čísla a nemusia padnúť.

Nikto,nikde negarantoval že a určitý čas ti padnú všetky legendy,random je vždy prítomný.

P.S.-Pokial ti to napísal niekto z blizzu,skus to postnúť to by ma fakt zaujímalo.Dík
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Dava_C » 13.08.2014, 10:36 hod.

Mám kámoše PL 606 a předevčírem mu padly první TnT, ale hraje za DH a rollnul se mu int, AS, vit ... :) (ještě podotýkám, že o rift dříve padly druhému spoluhráči taky TnT - jaká náhoda - tabulky :P ) . Jinak z mojí zkušenosti padají ty vzácné itemy po určitém časovém úseku, možná má každý účet na ten kterej item různou šanci a tudíž delší či kratší interval mezi jednotlivými dropy, ale zaručeně někdy padne.
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Mlok » 13.08.2014, 10:45 hod.

Shadou píše:no nevím, na ten tiket mi odpovídal nějaký game master z blizzu, tak asi ví co píše ne? Navíc mi to tak i přijde, nebo proč když mám najeto na WD 1500 hodin a nic jinýho nehraju, hraju pravidelně, proč mi za celých těch 1500h nepadl WH pásek? Padlo mi tísíce jiných pásků, ale tento ne, to je divné a spíš to napovídá tomu co sem psal, protože kdyby byla šance na drop u všech stejná, tak proč někomu kdo má najeto třeba jen 900h padly ty pásky dva?? že by to bylo takový štěstí tomu se mi fakt věřit nechce...
To by mě zajímala citace odpovědi v originále a kdo přesně to odpovídal. To je totiž opravdu hodně divné. Nejen, že v blue postech bylo psané něco úplně jiného, ale hlavně navíc by si tím opravdu hodně zkomplikovali implementaci takové funkcionality a výrazně navýšili zátěž serverů. To by byli samo proti sobě, kdyby takový nesmysl realizovali.

Srovnávat statistiku, že jednomu hráči za 900h padnou dva kusy a druhému za 1500h ani jeden nemá vůbec žádný smysl. To nemá vůbec žádnou vypovýdající hodnotu. A k tomu by to nebylo vůbec nic divného. Jakmile je něco na bázi pravděpodobnosti, která je malá, tak při tom množství hráčů D3 bude existovat spousta hráčů, kterým předmět nikdy nepadne. A naopak bude i dost těch, co jim padne opakovaně.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Kuki10 » 13.08.2014, 10:50 hod.

Wh mam asi 3.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Shadou
Minion of Destruction
Příspěvky:905
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Shadou#2399

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Shadou » 13.08.2014, 10:54 hod.

Mlok píše:
Srovnávat statistiku, že jednomu hráči za 900h padnou dva kusy a druhému za 1500h ani jeden nemá vůbec žádný smysl. To nemá vůbec žádnou vypovýdající hodnotu. A k tomu by to nebylo vůbec nic divného. Jakmile je něco na bázi pravděpodobnosti, která je malá, tak při tom množství hráčů D3 bude existovat spousta hráčů, kterým předmět nikdy nepadne. A naopak bude i dost těch, co jim padne opakovaně.
někomu to divné nepřijde, mě ano :) a to velice...když někdo dělá nějaký sport a trénuje sedm dní v týdnu dvoufázově, tak je taky lepší lépe připravený, než někdo kdo trénuje dvakrát týdně, že? (viz těch 1500h oproti 900 při stejných drop rate...)
Každopádně jestli je to tak, že všichni mají stejnou lajnu a tím pádem prostě jen nemám štěstí i když tomu štěstíčku jdu naproti, tak pak nevidím smysl v dalším hraní diabla moc...sportku sem taky přestal dávat po pár letech kdy sem vyhrál prd :D
==========
Poison fetish WD
-------------------
Seasonal DH Fire
Seasonal DH Cold

Alesh
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alesh#2167

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Alesh » 13.08.2014, 11:02 hod.

hele, sázím dědovo sloupeček čísel do sportky každý týden, který dával celej život. (a já to tak nějak z respektu po něm převzal, když odešel ze světa) a zatím milionář nejsem, ale jednou to určitě vyjde. a pokud odcituji dědečka: "už se to blíží, dneska je ten den." musíš vydržet ;)

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Dava_C » 13.08.2014, 11:04 hod.

Shadou dyť máš prd nahráno :). Na druhou stranu já jsem zastáncem toho, že po 100 hodinách čistého by ses měl koupat ve WoH, Kukri, TnT, Frotsburnech atd. atd. atd. Bohužel, je hra čím dál více nastavená pro Gabinátora, který mimochodem včera vzdal Ubery, protože mu z nich nic nepadalo :).
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Uživatelský avatar
Shadou
Minion of Destruction
Příspěvky:905
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Shadou#2399

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Shadou » 13.08.2014, 11:08 hod.

to alesh: to sem si taky říkal pár let, že dneska to přijde a prd :) a třeba to přišlo a já zrovna nevsadil...
to dave: no nevím kolik bych ještě měl hrát hodin sakra :D Kdyt sem takovej minigabinátor, tři čtyři hodky denně, to už je skoro nolife :D
==========
Poison fetish WD
-------------------
Seasonal DH Fire
Seasonal DH Cold

manusky11
Gorebelly
Příspěvky:304
BattleTag:fionka#2610

Re: Zeď nářků

Příspěvek od manusky11 » 13.08.2014, 11:21 hod.

TO MLOK:Presne to som písal,ale v jednom riadku.Pokial je tam random a ten tam je,tak nejaká štatistika dropu nebude nikdy relevantná a vypovedajúca hodnota.

Tú odpoved by sme radi videli :)
Main char.: Wizzard Female Fionka
Clan: Dark Guardians EU
Profil : http://eu.battle.net/d3/en/profile/fion ... ero/270098

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Mlok » 13.08.2014, 11:27 hod.

Shadou píše: někomu to divné nepřijde, mě ano :) a to velice...když někdo dělá nějaký sport a trénuje sedm dní v týdnu dvoufázově, tak je taky lepší lépe připravený, než někdo kdo trénuje dvakrát týdně, že? (viz těch 1500h oproti 900 při stejných drop rate...)
Každopádně jestli je to tak, že všichni mají stejnou lajnu a tím pádem prostě jen nemám štěstí i když tomu štěstíčku jdu naproti, tak pak nevidím smysl v dalším hraní diabla moc...sportku sem taky přestal dávat po pár letech kdy sem vyhrál prd :D
To si možná úplně nerozumíme. Já bych systém také postavil méně na náhodě než je teď postavený. V tom se shodneme.

Když už ale systém na náhodě Bliz. postavil, tak potom není vůbec divné, že existují ty dva uvedené případy (1500h s 0 dropem x 900h 2 kousky). Naopak budou existovat ještě daleko extrémnější případy. Jako celek (všichni hráči) to jen bude mít Gaussovo rozdělení.

Pro dokreslení příklad (čísla jsou jen pro vysvětlení příkladu a budou tochu jinak, nemám dostupné zdroje pro přesná reálná čísla):
- máme 1.000.000 hráčů D3
- každý zabije 500.000 monster
- šance na drop konkrétního vzáceného itemu bude 1:100.000
- v průměru padne daný item při zabití 500.000 monster 5x
- a teď Gaussovo rozdělení (zase jen přibližná čísla)
- 300.000 hráčům padne item 5x
- 200.000 hráčům padne item 4x
- 200.000 hráčům padne item 6-7x (nepočítal jsem pravděpodobnost pro padnutí 4x oproti 6-7x, tedy je to jen rychlý odhad, možná, že vyjde mjísto toho 6-8x nebo něco ještě lehce jiného, jde tu jen o demonstraci jak to obecně funguje)
- 100.000 hráčům padne item 3x
- 100.000 hráčům padne item 8-12x
- 40.000 hráčům padne item 2x
- 40.000 hráčům padne item 13x20x
- 9.000 hráčům padne item 1x
- 9.000 hráčům padne item 20-40x
- 1.000 hráčům nepadne iem ani jednou
- 1.000 hráčům padne item 41x a vícekrát (a z těch 1000 hráčů může třeba jednomu padnout ten item i třeba 100x)

Při průměrném dropu 5 itemů bude nemálo hráčů, kteří budou velmi vzdáleni od tohoto průměru. Čím dále od průměrného dropu, tím to bude méně hráčů. Při tom množství hráčů co D3 hraje budou i velké extrémy u menšího počtu hráčů.
manusky11 píše:TO MLOK:Presne to som písal,ale v jednom riadku.Pokial je tam random a ten tam je,tak nejaká štatistika dropu nebude nikdy relevantná a vypovedajúca hodnota.

Tú odpoved by sme radi videli :)
Tak kdyby statistika byla za opravdu velký počet hráčů, třeba za všechny hráče D3 (což je v miliónech), tak už vypovídající hodnota bude velká. Když by byla statistika aspoň pro jednotky tisíc hráčů, tak už také něco napoví.
Pro jednotky hráčů je zcela k ničemu, tam samozřejmě souhlas.

Příspěvky sloučeny. Petros

Uživatelský avatar
Shadou
Minion of Destruction
Příspěvky:905
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Shadou#2399

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Shadou » 13.08.2014, 11:37 hod.

tak sem to asi možná blbě pochopil, každopádně mi to pořád přijde postavený na hlavu a logika hadr, když nahraju dvojnásobek, tak chci logicky dvakrát víc než člověk, který nahraje půlku ne???

To pak není postavený systém pro gabynátory jak psal davac, ale spíš pro hráče, který hrají pár hodin týdně a ne denně...když jim za mín hodin napadá ten daný item víc, než jinému, který nahraje třikrát víc...to je teda motivace panečku...to akorát teda motivuje k tomu se na to čtrnáct dní vyprdnout a pak zahrát pořádně jeden den a pak to zase vypustit a třeba se to štěstíčko teda přikloní , než to farmit denně jako tele a nulová výtěžnost...
==========
Poison fetish WD
-------------------
Seasonal DH Fire
Seasonal DH Cold

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Gold Eagle » 13.08.2014, 13:03 hod.

Normální statistika. Na vysoký technikých a přírodních typů se s tím prudí dost často.

Z 1 000 000 hráčů, který to hrajou pár hodin týdně napadají OK itemy do měsíce 10 000 hráčů a zbylých 990 000 občasných hráčů na tom bude hůř a z nich 10 000 nepadno za měsíc skoro nic. Gaussova křivka rozdělení náhodnosti zajímavého dropu.

Pak do toho vstupuje psychologie, kdy ta první 10 000 hráčů si pochvaluje jak to padá a ta druhá 10 000 hráčů řeve po fórech, že je drop itemů co chtějí na prd. A ze zkušenosti víme, že ti co jsou mezi, tak většinou mlčí.

Vždyť je to jasné.

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Zeď nářků

Příspěvek od Tyckin » 13.08.2014, 13:21 hod.

No já už na ten specifický drop rate "u každého jinak" mám podezření delší dobu, a pokud to napíše někdo od Blizzu, proč tomu nevěřit :)
V původním D3 mi WH pásek padnul jen 3x (a že jsem toho nahrál dost a dost), v RoS ani jeden. A to jsem nasypal asi 30k shardů na pásky do Kadily - marně :twisted: Rovněž IceClimbers či Kukri jsem neviděl ani z rychlíku :evil: A to celé RoS hraju výhradně WD :!: Kámoš hraje všechno možný, teď pár desítek hodin za WD a už má pěknou Kukri v prackách :OXO Jinému dropla Kukri při hře s Crusaderem :D
Mimochodem včera na konci riftu - staff, začátek nového riftu - staff, o minutu později staff - wtf :?: Asi vstoupím do stáfky :D
Naposledy upravil(a) Tyckin dne 13.08.2014, 13:25 hod., celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“