KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Sekce pro SinglePlayer hráče.
Odpovědět
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od ZOMB » 12.07.2014, 22:12 hod.

DH jsem taky jel :)

Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od dawemorraless » 13.07.2014, 08:45 hod.

Dh taky doporučuju je to jak říkáš spojení 2 nej class s D2 :green: ...jinak reflect pocitíš až budeš mít řádnou dmg pak občas dokáže zabolet :wave:
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Dark_Deamon » 13.07.2014, 13:38 hod.

Tak jsem toho Demon Huntera rozejl rovnou na obtížnost Hard a to už je jiný kafe. Ještě jsem se nedostal ani ke Skeleton Kingovi a už jsem 3x pocítil kouzlo červené obrazovky :) Hlavně vlastnost Frozen mi dala co proto. Na druhou stranu mi je toto hraní bližší. Je to jak v D2 frčet od prvních krůčků na p8 :)

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Lemurman » 13.07.2014, 13:55 hod.

jo, Frozen je hnus :ble: ale sílu má teprv až s dalším affixem :twisted:
Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 13.07.2014, 14:17 hod.

3x rudo ke Kingovi :?: ...tady začíná zavánět vykuchaná ryba :shock: :lol: (se chceš na to asi podívat, jak to vapadá, což? :D )
Frozen je asi nejhorší Affix, pokud na něj nejseš vybavenej. A za mě je to tak na stejný úrovni ještě Vortex. Vypadá celkem nenápadně, ale když tě stáhne v pravej moment do nějaký mely, tak je ámen a nenaděláš nic..

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Dark_Deamon » 13.07.2014, 15:26 hod.

Tak ripnout se mi nechce :D Jen jsem chtěl vyzkoušet, jak velkej je rozdíl, mezi obtížností Normal a Hard :) Dá se to ustát. Sice občas musí člověk udělat pár kroků zpět, ale když má člověk po ruce skill Vault, tak je to jednodušší. Největší dilema budu mít, jestli používat Bow, 2x 1H Xbow nebo 2H Xbow. Zatím frčím s lukem, kterej mi nejvíc sedí, i když mi už padla uniq 1H Xbow a o dost by mi zvedla dmg. Jenže mám v palici zafixovaný, že kuše jsou k prdu, což tady možná nebude pravda.

Každopádně mezi Wiz a DH budu nejvíc pendlovat :) Časem možná otestuju další hrdiny...možná :)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 13.07.2014, 15:41 hod.

Ono je to tu trochu jinak. Obecně se sice dá říct o skupině zbraní, že nejsou výhodný, ale občas je mezi nima kousek, co opravdu stojí za to. Třeba 2h zbraně nikdo nechce. (krom Crusaderů, protože je dokážou nosit jako 1h)
No, ale třeba Maximus nebo The Furnace jsou přesto výborný.

Nejčastěji rozhoduje specka (oranžově popsaná spec. vlastnost na legoškách) jestli je zbraň/item k použití nebo ne. :wave:
(já v podstatě všechny lege - mimo ringy - bez specky rovnou šrotuju)

V RoS je běžná praxe, že se rozhodneš kvůli jedinýmu itemu klidně překopat celou postavu, protože se to vyplatí 8-)



Obecně je platná výhoda dualu, že máš ze dvou zelenejch šutrů +260% CD (ale pozor, třeba DH umí na offhandu až +20%CC!, nebo štíty +10%CC)
(Teď nevim, jestli má Manticora -2h Xbow- 2x Socket i v Ros, ve Vanille měla ;) )

Ani AS vždycky nechceš. Pokud máš Source spender, kterej hodně bere, může být výhodnější jít do pomalejší zbraně. Protože pokud ti dají papírově stejnou DPS (rychlá a pomalá zbraň), tak pomalá zbraň na to potřebuje méně hitů = menší nároky na Source - klidně až poloviční.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Dark_Deamon » 13.07.2014, 17:04 hod.

Nejhorší na tom je, že vůbec nepobírám, o čem tu píšeš :D :(

A to je právě ono...jelikož ještě nevím co-jak přesně funguje a co se k čemu hodí, tak mám obavu, že někdy zahodím item, kterej jsem zahazovat neměl. Vlastně to u mě momentálně funguje takto: najdu novej item...pokud dmg a thoug svítí zeleně, tak měním.
Kuki mi třeba říkal, ať si projedu sety a uniq itemy, jenže i když na ně koukám, tak stejně moc nepobírám, na co se mám vlastně zaměřit...Netuším, jaký vlastnosti tady frčej... :roll: Páč je mi jasný, že člověk nemůže všechno prát jen do dmg.
Zas se tu ale nechcu ptát na kdejakou kraviny, páč bych vám hodně brzo začal lézt na nervy a to nechci :)

Na druhou stranu, když už tady teda použiju tlačítko "Hledat", tak mi to buď nic nenajde nebo to najde odpovědi "kup si to na AH" a nebo se dočtu, že daná věc už dávno neplatí, protože je všechno 3x jinak...

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Lemurman » 13.07.2014, 17:13 hod.

co se týče luk × kuše, tak teď ber to, co je lepší. Volba luk/kuše nech pak na 70.
Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 13.07.2014, 17:25 hod.

DD:
Jasný, dlužím ti vysvětlení zkratek:
(někdy se malinko lišej, jak to kdo píše ale s tím se už popereš) - takže DPS rychlokurz ;)

- CC - critical hit chance
- CD - critical hit damage
- AS - attack speed
- DPS - damage per second

(všechny tyhle věci vyčteš v Invetory/Details)

Pokud pominu věci, který jsou jako vliv na DPS jasný (jako main STAT, AS nebo samotné DPS zbraně) tak ti "základní DPS" (to číslo, který prostě ukazuje hra jako útčné poškození) hodně nahoní CC+CD. (šance na kritické poškození + jeho výše, když kriticky zasáhneš)

Jednoduše: ve Vanille platilo DPS = CC+CD+AS (tzv. trifecta) - čím víc, tím líp vše padalo



V Ros je to to samé, jen je NUTNÉ tuto "základní" DPS násobit vhodnými bonusy. To může být třeba:
+X% do elemental damage (pokud jsi třeba říkal cold, tak vše val do cold), nebo +X% poškození do Elit

Pozn: bonusy za elemental damage (EDPS) ti potom budou fungovat jen u Cold Skillů. (je potřeba mít ve skillech Runy s Cold) DPS bonus do Elit maká vždy a stále na Elitky.

Vhodný poměr si musíš najít sám, ale v RoS opět obecně platí, že DPS je dost "nafukovací". Takže i z malýho základu se dá udělat dost veliký poškození do Elit. Většinou se vyplatí upřednostnit ty bonusy do elementů nebo elit, protože jsou to násobitelé. Takže třeba z 700k DPS v základu nahoníš třeba i ke 2M EDPS do Elit. :wave:



edit: zdá se toho hodně, ale brzo na to přijdeš, jde asi o pět věcí - napsal jsem zhruba to nejdůležitšjší, tak se k tomu sem můžeš vracet jak se ti to při hraní bude postupně vyjasňovat ;) - tohle je teď momentálně platné :green:

edit2: kdybys ti někdo vyprávěl ještě o AD (Area Damage) tak tím jsem tě už nechtěl motat. Jestli budeš chtít, stačí říct a písnu ti o tom.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Dark_Deamon » 14.07.2014, 21:20 hod.

DrSma: Díky moc za informace a čas, který mi věnuješ ;) Když tu zkratku rozepíšeš, tak vlastně vím, o co jde. Akorát mě mate to, že se vlastnost v každým díle zkracuje jinak, což je pro novýho hráče zbytečně komplikovaný, přičemž efekt má stejnej. Ale časem to člověk určitě dostane pod kůži a až si za půl roku budu tyto své příspěvky číst, tak se jim budu smát :) Zas na druhou stranu mají tyto začátky své kouzlo :)

Ještě takovej dotaz...ty hraješ pouze solo? Nikdy jsi nehrál multi nebo chvílku jo, ale pak jsi přesedlal na osamnělé hraní?

Každopádně hodně štěstí v dobívání PL 500 :)

Lemurman: Jj...nasadil jsem tu uniq xbow + rare xbow a střílí ji to taky pěkně :) Jak vidno, tak v D3 se dá i s kušema killovat :)

Btw...asi se nenaučím říkat "Legendárky"...pro mě to budou dycky uniq itemy :)

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Kuki10 » 14.07.2014, 21:54 hod.

Demone taky kvůli tobě jsme udělali globální téma zkratky.:)

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Dark_Deamon » 14.07.2014, 21:59 hod.

Hmm...já si říkal, že to není náhoda :) Každopádně díky ;) Určitě mi budou přínosem...stejně jako dalším nově přichozím :)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 15.07.2014, 07:03 hod.

DD: vůbec není zač, stejně tu furt smrdím a co jsem napsal je opravdu jen takovej hrubej rámec na první zorientování 8-)
(jestli ti mý odpovědi v něčem pomáhaj a stojíš o to, klidně se zeptej, pokud budu vědět, poradím, popř. tě odkážu)

Já jsem hrál všechna Diabla vždy Solo. Pouze D3 jsem v jednom takovém projektu, který jsme založili, zahrál coop s Lemurem a Dawem (dnes Poetové). Lemur z toho má ještě velmi vzácnej památeční screen :green: Šlo o čas max. do 5h. V podstatě mi tam Lemur vysvětlil, jak se co v coopu má, mě se to nelíbilo a tak jsem po pár hodinách šel od toho. To není nic pro mě.

Teď jsem pyšnej, že na US Serveru mám naprosto čistej Solo účet. (bez AH /Auction House/ v době, kdy byla) Do posledního EXP, goldu a předmětu čistě moje práce :)



PL500? No když vezmu jakej byl krutej rozdíl mezi 200-300 a 300-400, tak 500 tipuju tak na Vánoce :green:
(hold, Solo není nejjednodušší ani nejvýhodnější cesta, to je jasná věc :) )



PS: tak řekni Hulkovi, ať ti mezi zkratky přidaj uniq = lege >:D
Naposledy upravil(a) DrSma dne 15.07.2014, 07:21 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 15.07.2014, 07:10 hod.

Kuki, Sekce je teď na fantastickým místě!!

I :love: YOU, vole :green:


EDIT: a samozřejmě děkuji za svěřenou důvěru, pokusím se tu o to starat, jak nejlíp budu umět :wave:

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od dawemorraless » 15.07.2014, 17:26 hod.

DrSmane gratule k povýšení sakr koho budu hejtit u tebe to smrdí banánem :green: :ble: jinak sem koukal na pracovní formu zkratek a vypadá to velmi dobře gj :wave:
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 15.07.2014, 17:34 hod.

Klid, banánovník jsem zasadil už v BH 8-) ...a do teď se neurodilo :roll: :green:
Dík za pochvalu, rozhodně to potěší i Hulka. Ten má na svědomí 95% obsahu a já jsem se tomu pokoušel dát formu.
Večer by se to mělo objevit jako Globální Téma až to doplní ještě Kuki ;)

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od dawemorraless » 15.07.2014, 17:42 hod.

jo eče ten casual a nolifer tam chybí jak sem psal včera ;) Dava by to nedal
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od DrSma » 15.07.2014, 17:50 hod.

Beru na vědomí :D

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KECÁRNA - HLAVNÍ DISKUSNÍ VLÁKNO SEKCE

Příspěvek od Dark_Deamon » 15.07.2014, 19:44 hod.

DrSma: Tak ještě abych se za pomoc zlobil, to bych byl dobrá roura :) Určitě mi to pomáhá se v těch začátcíh líp orientovat ;)

Jinak včera jsem chvilku sondoval na YT a celkem se mě líbilo toto video.



Malá otázka...jelikož se ještě neorientuju v itemech, je možnost to equipem vytáhnout na T6 nebo je toto možnej strop? Ono to totiž vypadá, že to borec celkem solidně krájí, i když hraje solo. Toto totiž asi bude cesta, kterou bych se rád vydal :) Možná jen s menšíma úpravama, co se týče skillů.

Jinak teda smekám, že všechno co máš, tak je tvou osobní zásluhou. Musí to být neskutečná piplačka dostat se z nuly až tam, kde jsi teď...a to určitě ještě není konec...pořád máš určitě co vylepšovat :)
Když nad tím tak přemýšlím, tak takové hraní mi není cizí. Navíc si tímto stylem člověk prodlužuje prožitek ze hry...pokud je teda psychicky odolnej a nechce vše hned. D2 jsem takhle hrál z 95%. Jen občas jsem s někým hodil multi gamesku. Čím víc nad tím ale přemýšlím, tím víc mě láká něco podobného zkusit :) Občas bych chtěl ale s někým hodit multi....budu to muset nějak promyslet :D Možná jeden char tak a druhej mák :)

Btw...gratulace k zelené barvičce ;)

Odpovědět

Zpět na „Solo Selffound“