Trhání hry na high PC. Proč?

Odpovědět
Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436
Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Alfajk » 27.05.2014, 15:34 hod.

skube to kazdymu,jen to nekteri proste nevidi a ignoruji to...

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Frozen » 27.05.2014, 15:43 hod.

mrMongus: ještě OS a drivery

Alfajk: mdmT to má i v nejhorších chvílích na 55 FPS...
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Kuki10 » 27.05.2014, 15:50 hod.

Já celou dobu v poho a poslední tejden me to padá občas...
Ale z hlavy všechno nevím, tak kdyztak večer.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
MrMongus
Wraith
Příspěvky:133
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MrMongus#2526

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od MrMongus » 27.05.2014, 17:13 hod.

Frozen píše:mrMongus: ještě OS a drivery
...
OS Win 7 64, grafiku jsem psal, zbytek jednou měsíčně kontroluju a případně aktualizuju (základovku, zvuk, atd.)

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Frozen » 28.05.2014, 07:13 hod.

btw jinak odpověď od nich:

Kód: Vybrat vše

I apologise for the time it took to reply to your ticket. Rest assured I will do everything to help you. 

I understand how frustrating it can be to have low fps.

However, note that MMO's are games that rely alot on the Processor. The more people, spells and mobs you have on screen at the same time, the more your perfomance will drop. It's not uncommon to have 30 fps in highly populated areas or big raids.

Clutter density is one of the more taxing details, especially if used in conjunction with a high shadow details. The more clutter you have, the more shadows and model calculations have to be done, droping the performance in many places.

As for the sound, even if you have a good sound card like the Xonar, it is "stealing" some processing power from your processor, resulting in a slight fps drop. 

To ensure that you get the most out of your pc, make sure you keep all your graphics card and sound card drivers updated. Also, make sure you are not running any other application while playing.

I wish you a pleasant Afternoon and Have a Nice Weekend! :)
nechal jsem to být, ale včera jsem se tak vytočil, že jsem ten ticket teď otevřel znova a napsal jsem jim že diablo není žádné MMO, můj procesor se u diabla nudí a grafika skoro spí, takže problém je u nich a ať s tím laskavě něco dělaj....

samozřejmě, že s tím nic neudělaj, možná jsem zbytečně trávil 5 minut psaním, ale aspoň jsem si ulevil :lol: a zároveň jsem se zeptal co by měl mít člověk za sestavu, aby si zahrál diablo plynule.
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Mlok » 28.05.2014, 07:23 hod.

Frozen píše:zakopanej pes bude uplně někde jinde, stejně tak si nemyslím, že to může omezovat procesor. Včera jsem měl zapnutý monitoring a FPS dropy jsem měl, ale výkon procesoru nebyl ani na 40% a GK? heh tak ta spala pořád dál...
On to ale omezuje právě procesor. To, že jsi viděl 40% neznamená vůbec nic, protože limit je vždy v danou chvíli jen na jednom jádru. Pro 4-jádrový cpu by to nesmělo chodit ani na celých 25%, abys měl jistotu, že to cpu nelimituje. Ono někdy se využije více než jedno jádro, takže to takhle jednoduše poznat nejde. Nemáš žádnou jednoduchou možnost jak zjistit, jestli v danou chvíli daná limitují operace běžela pouze na jednom jádru nebo mohla běžet na více.

A už jsem to tu psal. Nevím o kolik je na cpu náročnější hra více hráčů. Já hraju sólo a trvale mi to drží 60fps (zapnutý v-sync). A spadne to níže opravdu jen ojediněle a to jen trochu (pod 30fps jsem snad neviděl nikdy) a okamžitě se to vrátí zpět na 60fps. A tohle mohou být z větší části načítání hry (mám to na rychlém SSD, takže se to skoro nestává).

CPU je Core i5-4670.

Jediné co z nastavení nemám na max. je pro jistotu zvuk. Ten mám na 64 kanálech.

Při více hráčích to bude na cpu ještě náročnější a je možné, že i mně by to častěji padalo pod 60fps a i na nižší fps.

Na grafiku počet mobů až tak moc velký vliv nemá. Na grafiku má daleko větší vliv v jaké konkrétní lokaci se právě hraje a jaké má grafické efekty. Proto grafika je oproti cpu daleko stabilnější a při slušné grafice tam žádné větší propady nejsou. R9 270x OC to udrží trvale kdekoliv nad 60fps se všemi detaily na max.

U cpu to bude chtít co největší výkon jednoho jádra. 4+ jader to stejně plně využít neumí a je to vždy limitované operací běžící na jednom jádru.

Jinak ještě pro srovnání. Sice to bylo ještě před RoS, ale chvíli jsem hrál na slabším cpu (staré 4-jádro Intel Core 2 Quad Q9300). A to už se stejnou grafikou jako teď a také už na SSD. A padalo to pod 60fps často a to i níže. Tedy jasný limit cpu a to výkon jádra (všechna jádra to nikdy plně využít neumělo).

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Frozen » 28.05.2014, 07:31 hod.

Měl jsem nastavené sledování a těch 40% bylo na jednom jádru... ne na procesoru, možná jsem to blbě napsal. Každopádně ve 3 mi to běhá krásně, v solu se FPS ani nehnou, ale ve 4 a velkých soubojích to je hnus velebnosti.
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Mlok » 28.05.2014, 07:42 hod.

Zřejmě každý další hráč ve hře bude dost velký rozdíl. Aspoň nějaká výhoda, že hraju sólo.

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od hulkxxxl » 28.05.2014, 08:01 hod.

je to hnus, pamatuju jak vylezlo 2,0 tak mi rázem šlo fps úplně dokytek a bylo to už fakt nahraně že jdu hrát solo, pak se to trochu zlepšilo ale teďka s 2,05 je to zase naprd

brácha má takovou teorii že je to záměrně snížený kvůli tomu aby stíhalo připojení a servry synchronizovat, spočítat a přenést všechny ta hovadiny co se dějí, prej to byla kdysi aférka u nějaký hry kde to bylo odhalený. problém teda není v pc ale tom ak je to udělaný a je zbytečný na komlu něco štelovat

je to škoda, nejlíp se farmí ve full partě ale ta zase nadělá nejvíc bordelu (hlavně kdybychom tam s mdmt naběhli a pustili tak 10 beamů dokupy :D a k tou ještě 2x wd s pidižvíkama)
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Frozen » 28.05.2014, 08:40 hod.

Chápu to správně, že i přes zaplněné technické fórum ohledně propadů framů se mě snaží nakecat, že nemají žádné "potvrzené zprávy" o tom, že se něco takového děje? asi jim už psát nebudu protože bych už musel být sprostej...

Kód: Vybrat vše

GM Volkexas here, thanks very much for your time :)

We have not received any reports or verified issues or reports of FPS drops apart from those which have been resolved by troubleshooting the system.

In this case, I strongly suggest going through the troubleshooting below (and) be sure to post your issue on the technical forums - this will allow others to also add to your thread if they are having issues which will allow our technical teams to investigate further.

D3 Technical Forums: http://eu.battle.net/d3/en/forum/4436696/

Here is the troubleshooting to go through first though:

• System Config Troubleshooting:

- Go through each of the steps including the 'Advanced Troubleshooting'

Drivers Settings Reset:
https://battle.net/support/en/article/reset-video-driver-settings

Performance Troubleshooting:
https://battle.net/support/en/article/diablo-iii-video-troubleshooting

Lockups & Crash Troubleshooting:
https://battle.net/support/en/article/diablo-iii-lockups-and-crash-troubleshooting-windows

Software Compatibility Issues:
https://battle.net/support/en/article/diablo-iii-software-incompatibilities

_____________________________

• Additional Troubleshooting:

- CCleaner:
http://www.piriform.com/ccleaner

This program cleans all areas of your system including temp files, registry, hard drive space and also comes built in with a defragment tool, I often use this to resolve any system/game conflicts and keep my system running in top notch.

_____________________________

I'd strongly recommend checking for any available windows, directX and java updates:

Windows: http://www.update.microsoft.com/windowsupdate/
Java: http://java.com/en/download/index.jsp
Direct X: http://www.microsoft.com/en-ie/download/details.aspx?id=35

Take care now 
Obrázek

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od hulkxxxl » 28.05.2014, 08:56 hod.

toto je klasická odpoveď nevíme co s tím :D

poloha mrtvého brouka
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
zahadum
Doom Knight
Příspěvky:483
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zahadum#2966

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od zahadum » 28.05.2014, 11:37 hod.

Tak pridám sa aj ja.... v piatok mi prišiel notebook : http://www.alza.sk/asus-k95vb-yz074h-da ... 520870.htm

Diablo 3 od začiatku stvára psie kúsky :( preinštaloval som všetko čo len šlo..skúsil všetky diagnostické programy...vymenil ovládače od grafík , dosky až po sound...nič....zároveň s Diablom mám nainštalované Starcraft 2 s datadiskom ..grafika ide na EXTREME a ide to super aj keď hráme štyria....dalej MAX PAYNE 3 na MAX detaily....ARMA 2 MAX detaily a Shogun Total war 2 na HIGH...všetko ide ako po masle....len Diablo 3 seká...pláva kurzor ... dokonca mám kurzor rozpadnutý na 4 časti ( WTF ?! ) ...keď otvorím inventár alebo truhlu tak to ukazuje prázdny priestor a až po sekunde dvoch to postupne pomaly sa naplna ( WTF ?! ) ..... pomohlo mi nastavit FPS na max 30...zvuk dať na low....clutter density off...rozlíšenie 1680x1050....dá sa to hrať ale kurzor pláva stále čo je veľmi neprijemné v hre ako je Diablo ...a stále to celé nejak reaguje pomaly .... tak ja neviem ale nepríde mi to ako problém PC / NTB ale ako problém optimalizácie ktorá nie je v poriadku.

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od hulkxxxl » 28.05.2014, 11:44 hod.

problém není na tvém příjmači... :)

normálně jsem chtěl vrazit love do upgradu PC ale mužu se nato vykašlat, jestli mi jede d3 na 15fps na 10 let strarém šrotu a nebo na novém komplu za 20k je fakt k pláči, už jsem i já napsal na ofic forum aby neřekli že to nikdo nehlásí,
problém je fakt když je moc bordelu a monster, koukal jsem i stream borec chodí solo parádně mu všechno šlape, pak nabalil na sebe asi 3 packy a 4x ripl než to nějak v té slideshow upižlal
Obrázek Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Mlok » 28.05.2014, 11:46 hod.

zahadum píše:..keď otvorím inventár alebo truhlu tak to ukazuje prázdny priestor a až po sekunde dvoch to postupne pomaly sa naplna ( WTF ?! ) ..
Tohle nesouvisí s výkonem počítače. Tohle je dané kombinací odezva Bliz. serveru a odezvy připojení na net. Jaký máš ping?

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Frozen » 28.05.2014, 11:48 hod.

@Mlok: mě to začalo taky dělat, ale až po tom posledním patchy. Dříve to nedělalo.
Obrázek

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od hulkxxxl » 28.05.2014, 11:51 hod.

dřív to udělalo lag ve hře, s 2,05 to změnili tak že už to neudělá lag ale pomalu se to načítá, no otravuje to ale furt lepší jak ty lagy
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Tyckin » 28.05.2014, 11:52 hod.

Problém je, že na max. i minimální detaily v extrémech mám pořád stejných 7fps, což zcela logicky ukazuje, že problém nebude v mém CPU a GPU, protože za normálních okolností (tedy u inteligentně naprogramované hry) by se jim ulehčilo, kdyby to bylo přetížené, ovšem zvýšení fps o nula. Krom toho před patchem mi to takhle brutálně nízko nepadalo, tudíž chyba bude na druhé straně a hrát v tomhle T5 je opravdu masochismus :twisted:

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Mlok » 28.05.2014, 11:53 hod.

Protože to v posledním patchi upravili. Dříve se načítal celý inventář najednou a to mělo občas opravdu dlouhé prodlevy. Přepracovali to na okamžité otevření a postupné načítání jednotlivých předmětů.

Tedy dělá to každému, jen je otázka jak rychle se to načte. Mně to tedy tak dlouho nenačítá i když je vidět, že se objevuje vše postupně. Od kliknutí na invetář je to ale většinou do 1s komplet načtené a prázdné místo nevídám nikdy.

Ta nová metoda je totiž náročnější na odezvu připojení. Předtím to nejprve čekalo delší dobu než to Bliz. server připraví a pak to najednou vše poslal. Teď to posílá postupně a tím každé jednotlivé poslání je zatížené zpožděním odezvy připojení.

Při špatném pingu si myslím, že nová metoda může být i znatelné zhoršení. U dobrého pingu to bude většinou zlepšení.

Já mám připojení velmi dobré (ping do Nixu do 3ms, ve hře 35-40ms), takže na tohle netrpím.

Uživatelský avatar
MrMongus
Wraith
Příspěvky:133
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MrMongus#2526

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od MrMongus » 28.05.2014, 13:16 hod.

Tak jsem, na základě této debaty, včera zkusil vypnout V-Sync a kolísaly mi FPS mezi ~75 a ~95 a sugestivně takové menší trhání obrazu, jakoby neplynulé.

To postupný načítání itemů v invu pozoruju v práci, kde mám na notebooku průměrně 20 FPS, ale zase 14-ti megovej symetrickej net, takže z toho usuzuju, že to asi nebude úplně netem, když na horším, který mám doma, se to zobrazuje okamžitě. Ani se neodvažuju teoritizovat čím by to mohlo být...grafika, disk, procák ?

Každopádně su nenáročnej, takže pohoda :-P

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Trhání hry na high PC. Proč?

Příspěvek od Kuki10 » 28.05.2014, 13:19 hod.

Vsync si zapni aby se ti to netrhalo...

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“