Drop legendárek od začátku hry

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Seip
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Seip » 15.05.2014, 10:01 hod.

Zdarec lidi, od začátku datadisku mám pocit, že legendární předměty padají hlavně na začátku hry, když ji zapnete a po 5 minutách drop legendárek rapidně klesne (jakoby se Blizard pokusil nalákat hráče na drop). Proto jsem zkusil jeden test a rád bych se podělil o výsledek, protože je celkem zajímavý.

Test spočíval v tom, že jsem zapnul hru (T1-T2) pouze na 3 rifty a po ukončení těchto riftů jsem ji zase na 2-3 hodiny vypnul. Těchto koleček 3 riftů jsem udělal 50x. Zajímal mě drop legendárek do 5-ti minut od začátku hry a drop legendárek po 5-ti minutách. Proběhnutí 1 kolečka třech riftů mi zabralo cca 25-30 minut.

Výsledek:
Spadnuté legendárky - 84x
Do páté minuty – 51x
Po páté minutě do cca třicáté minuty -33x

Spadnuté plánky – 3x
Do páte minuty - 2x, po páté minutě - 1x. Všechny 3 plánky mi padly během 1 kolečka 3 riftů.

Jaké zkušenosti s tímhle máte vy?

cabes
Wraith
Příspěvky:175
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:cabes#1625

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od cabes » 15.05.2014, 10:14 hod.

mna to neprekvapuje tiez som taketo nieco zaznamenal len to bolo pri relog na inu postavu.hravam barbara ale obcas lognem inu postavu a zviseny drop ako pises prvych 5 minut tak je hlavne na DH.
napr v utorok po robote som zapol diablo a join pubic rift..prvy pack setova chesta druhy pack setovy belt oboje blackthorne ci ako sa to pise.na konci riftu som mal dokopy 5 lege.

Uživatelský avatar
Speedy.hvr
Fallen Shaman
Příspěvky:56
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Speedy.hvr » 15.05.2014, 10:25 hod.

Pozoruju taky to stejné, včera snad můj rekord hned z prvního moba lege :) a taky si myslím že jak už tady někde bylo napsáno že čím delší pauza od hraní tím větší šance na drop, nehrál sem cca 2dny a během 2,5h 3lege ve hře +1 plánek + 2lege od Kadaly což běžně nemám ani za 10hodin hraní :wave:

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Mlok » 15.05.2014, 10:41 hod.

To je tím implementovaný timerem. Přesná implementace je neznámá. Zhruba to funguje tak, že od posledního dropu legendárky se postupně časem zvyšuje šance na drop legendárky.
Jakmile padne, tak časovač jede znovu.

A je zřejmě jedno, jestli celou dobu hraješ a zrovna nic nepadá nebo vůbec nehraješ. V obou případech se bude prodlužovat čas od padnutí poslední legendárky a tím navyšovat šance na její drop.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Mlok » 15.05.2014, 10:44 hod.

Co se týká plánků, tak tam to bude skreslené tím, že 2.0.5 patch opravdu hodně zvýšil šanci na drop plánku. Už nějaké plánky mám a opakovaně žádný padnout nemůže. To způsobuje, že postupně padají čím dál méně (šance na drop je pořád stejná a zbývá čím dál méně těch co ještě nemám).
V poslední týdnu už mi padnul jen jeden až do patche.

Včera po novém patchi mi jich padlo za pár hodin hned 5.

Uživatelský avatar
Speedy.hvr
Fallen Shaman
Příspěvky:56
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Speedy.hvr » 15.05.2014, 10:53 hod.

Čau a počítáš do těch plánků i setové? protože mi za celou dobu od vydání ROS nepadnul ani 1 set plán... tak snad ted po 2.0.5 se to zlepší.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Seton » 15.05.2014, 10:57 hod.

Npo něco takovýho sem zaregistroval taky...s DH sem se po 2 dnech připojil, dal rift a asi po 10 sekundách, první otevřená truhla, lege pásek, v průběhu riftu ještě Marauder set gatě a z guadriana nějakej 2H šit. Ale to sem zaregistroval jen jednou....
Jinak plánků už mám strašně moc,ještě před 2.0.5 droplých, včetně asi 5ti setových
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Mlok » 15.05.2014, 11:03 hod.

Speedy.hvr píše:Čau a počítáš do těch plánků i setové? protože mi za celou dobu od vydání ROS nepadnul ani 1 set plán... tak snad ted po 2.0.5 se to zlepší.
Plánky mají navýšenou šanci na drop všechny, takže i ty setové by měly teď rychleji napadat. Mě včera padly samé leg. plánky. Ale těch setových už mám poměrně dost, takže už nezbývá skoro nic (nedělal jsem cílenou kontrolu oproti seznamu všech, takže ani nevylučuju, že už mám všechny), takže není divné, že mi včera žádný nepadnul.

pns
Gorebelly
Příspěvky:213

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od pns » 15.05.2014, 11:38 hod.

ze uz by zdejsi fans prichazeli na tajne " rng " to blizz :D :D

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od lulinak » 15.05.2014, 12:26 hod.

jojo souhlas a je to stejne i pred timto patchem, prihlasim se a do 3 minut mam legem, pak z prvnich dvou fialovych mobu vzdy padne inkredience, stalo se mi to vcera i prevcirem totez, nahoda to asi nebude...

Uživatelský avatar
Pe7r
Quill Rat
Příspěvky:18
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pe7r#2669

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Pe7r » 15.05.2014, 14:52 hod.

taky pridam jednu konspiracni..asi tyden zpatky sem chtel zavareninu z Mathaela.. sel sem ho asi 20x a nic..druhej den zapnu a hned napoprve padla..pak zas 7x nic.. ;)

nitro
Gorebelly
Příspěvky:202
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Nitro#2700

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od nitro » 15.05.2014, 19:51 hod.

možem potvrdit že niečo na tom bude, hrávali sme T2-4 rifty a v parte 3 + mám full set caina takže +50%MF naviac prvo padalo a asi po hodine hranie už nepadalo nikomu nič, otvorili sme asi 6-7 riftov a nikomu nič nepadlo dokonca ani FS nepadal....tak sme si povedali že urobíme relog a stačilo to hned s prvého riftu sme mali všetci aspon po jednej lege

a aj som zastáncom toho že ak sa nalogujem po dlhšej dobe (pár dní) tak to padá zo začiatku pomerne dost.
ale zas na druhej strane ked robievam poobedn tak hrávam aj do druhej alebo tretej a aj tam je vidiet ten rozdiel, celý den nič nepadalo a v jeden den cca po 1 v noci padla jedna tal rashka a na druhý den sa to zopakovalo zas takže si myslím že aj na tom niečo bude :-)

TristanTzara
Fallen Shaman
Příspěvky:86

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od TristanTzara » 15.05.2014, 20:30 hod.

Hoši, ty vaše teorie, to je něco.
To že vám ze tří pokusů dvakrát něco padlo, nedokazuje vůbec nic. To je prostě pravděpodobnost.
A jen tak pro zajímavost:
Včera jsem hrál po 14ti dnech asi dvě hoďky, padla jedna leg, asi po hoďce a čtvrt. Dnes opět dvě hod a legenda zase cca po hodině.
Takže co?

Housac
Fallen Shaman
Příspěvky:66
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Housac#2471

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Housac » 15.05.2014, 20:43 hod.

no já teda nevim ale já nebyl ve hře minimálně přes měsíc - není čas, a že se jdu podívat na nový patch, šel jsem asi 5 riftů na T2 a nepadlo nic.. jen asi 2 FS
tak jsem zas šel protože prostě když to nepadá (kdyby klidně s*it) tak to nebaví

nitro
Gorebelly
Příspěvky:202
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Nitro#2700

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od nitro » 16.05.2014, 15:44 hod.

tak mne včera padol celý vyr set (3 kúsky lebo mám prsteň) a ešte aj posledná skádačka do tal rashy setu, takže ja som bol nadmieru spokojný :-) a to som hral cca 4-5hod

Uživatelský avatar
Pe7r
Quill Rat
Příspěvky:18
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pe7r#2669

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Pe7r » 20.05.2014, 13:40 hod.

nebo si staci tu vec jen hodne prat.. :)
potreboval jsem jeste aspon jeden kousek od IK setu..jelikoz pouzivat tu 2h bylo zlo.. a pral sem si nejlepe opasek..
nejakej mob..cink..zeleny ruce.. dobry, ale ne zas tak moc..otevru truhlu hned vedle..a cink..zeleny opasek :)
i to stesti se nekdy unavi.. >:D

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Seton » 20.05.2014, 13:49 hod.

jo i ne :). já včera měl 3 takový "cink" přímo co jsem potřeboval :)
Setová Marauder helma a 2x offhand na DH :). A bylo to už na konci hry, po někých 6ti hodinách přání :D
Narozdíl od toho, prsten na snížení setu si přeju už nejmíň 590 let a furt nic :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Černý vlk
Wraith
Příspěvky:137
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ngwathorgoth#1668

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Černý vlk » 21.05.2014, 05:54 hod.

Na statistiky potřebuješ tak 1000 riftů, jinak nemá ani smysl to někde postovat. Já mám od 24. dubna 511 legendárek v 614 riftech (t4). Samozřejmě v excelu mám odděleny dny s bonusem na drop.

Žádné mechanismy dropu neplatí, lidé se jen snaží najít vzorce tam, kde nejsou.

scr
Quill Rat
Příspěvky:33
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:scr#2683

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od scr » 21.05.2014, 06:14 hod.

Je pravda, ze s tim bonusem to lita jako prase, ale musim rici, ze mi zajimave veci padaji az na uroven T4..kde mi behem jednoho riftu padl IK pasek, IK helma, earth rukavky a mec thunder. Na treti dil IK setu jsem cekal cca 130 paragon levelu. Behem nasledujiciho dne mi padl pasek znovu a 2xboulderbreaker a konecne jsem se dockal i sekery s fire bonusem. Kazdopadne se vyplati prochazet rifty cele i po zabiti bose..moznost dropu je opravdu vysoka

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: Drop legendárek od začátku hry

Příspěvek od Arnold » 21.05.2014, 09:22 hod.

Neni zadnej rozdil v tom, jestli projdes cely rift nebo si ihned po zabiti bosse zalozis novej. Herniho casu, behem kteryho ti muze neco padnout mas prakticky stejne. Druhy pripad je navic lepsi v tom, ze behem nej ziskas vic shardu.

Odesláno z mého PC pomocí Firefox 29.0

Odpovědět

Zpět na „Obecně“