Patch 2.0.5

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
smajli
Gorebelly
Příspěvky:240
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:smajli#2160
Bydliště:Lubná
Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od smajli » 15.05.2014, 11:17 hod.

Jesti jsem četl správně, tak 15-22

Uživatelský avatar
KryOn
Burning Soul
Příspěvky:646
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KryOn#2377

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od KryOn » 15.05.2014, 11:32 hod.

Jen pro info, jestli to teda souvisí s patchem, včera mi Kadila dala Vyr setové rukavice pro wize, asi jsem byl hodnej...
Obrázek
Battlenet: PROFIL________________________________________________________Zprávy na poetu

Golan
Fallen Shaman
Příspěvky:64
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Golan#2807

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od Golan » 15.05.2014, 11:35 hod.

Sakra hloupý foun :-)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od Mlok » 15.05.2014, 11:38 hod.

KryOn píše:Jen pro info, jestli to teda souvisí s patchem, včera mi Kadila dala Vyr setové rukavice pro wize, asi jsem byl hodnej...
Souvisí. Teď už Kadala může nadělit cokoliv i torment only předměty, které dříve nemohla. A hodnej si asi byl. Mě včera za 2000 shardů Vyr set rukavice nedala (to ale není nic divného, stěžovat si budu, až mi je nebude chtít dát ani tak po 25-30tis. shardech, což se samozřejmě také stát může, ale už by to byla opravdu smůla).

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od HELLERcz » 15.05.2014, 13:29 hod.

Mozne to klidne je. Me nedala ani za 45k shardu Frostburny. Uz je stejne necu :-D

@tabletofon
Obrázek

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od Seton » 15.05.2014, 13:31 hod.

pokud už je nechceš, očekávej brzký drop :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od Mlok » 15.05.2014, 14:16 hod.

HELLERcz píše:Mozne to klidne je. Me nedala ani za 45k shardu Frostburny. Uz je stejne necu :-D

@tabletofon
Tak jistě, stát se to může. Ale je to hodně nepravděpodobné. S Frostburny je to horší v tom, že mají 5x menší šanci na drop než Vyr rukavice.

Pro srovnání jaká je pravděpodobnost, že nepadnou Frostburny a Vyr rukavice za 45 tis. sharů:
- Vyr's rukavice mají 11.90% šanci (pro případ, že se už podaří leg./set rukavice)
- Frostburny aktuálně 1.61%, to je tedy dokonce více než 10x menší šance; dříve ale když Kadala nedávala Torment only předměty tak to bylo ještě 2.38% (tedy pro toho kdo chce Frostburny od Kadaly je patch 2.0.5 špatná zpráva a nevýhoda, že teď dává i Torment only itemy)
- šance na drop legendáreky od Kadaly je někde mezi 1-1,5% z většího množství statistik (přesné číslo není známo)

Vezmu tu horší variantu a to šance 1% (tzn. z 500 shardů průměrně 1 legendárka):
- šance na Frosburny pro jeden pokus (5 shardů) ještě pro těch 2,38% je 0,023%
- šance na Vyr's rukavice pro jeden pokus (5 shardů) je 0,023% je 0,119%

A pro 45000 shardů, že nepadnou ani jednou:
- Frostburny: (1-0,00023)^9000=0,126 tedy 12,6%; tedy to, že jsi je za ty shardy nezískal nemělo až tak úplně nízkou pravděpodobnost
- Vyr's rukavice (1-0,00119)^9000=0,000022179; tedy nepadnutí za 45 tis. shardů je 0,0022%
Tedy opravdu brutální rozdíl.
- a ještě Frostburny aktuálně: (1-0,000161)^9000=0,351705655 tedy aktuálně by to bylo už dokonce 35% šance, že nepadnou za 45tis. shardů

Tedy narozdíl od Frostburnů by to byla už opravdu neuvěřitelná smůla. Vyloučené to ale samozřejmě není.
Naposledy upravil(a) Mlok dne 15.05.2014, 14:17 hod., celkem upraveno 1 x.

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od lulinak » 15.05.2014, 14:17 hod.

ja se ted snazim slozit Born set, ale kurna chodim do Defiled crypt jak magor porad dokola a ten sulin fialovej tam proste nikdy nejni, vcera asi desetkrat, objevuje se fakt v jedny z tech trech krypt a je potreba je poradne prolezt vzdycky vsechny?!?
A ukazuje se tam to i na normal anebo jen od T1 vejs? diky

Tohle by mohli taky poladit, vzdyt je to blbarna porad vypinat a zapinat hru po peti minutach, jestli tam bude nebo ne, ale to neni nic novyho, jen to tak delam poprvy a prijde mi to jako slusnej opruz.....

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od Mlok » 15.05.2014, 14:25 hod.

Máš špatnou strategii. Na Born set je lepší takto:
- pravidelně koukat Cemetery of the Forsaken před pravou horní cryptu jestli tam není Lucious the Depraved; Ten tam sice moc často není, ale zase tohle kouknutí je opravdu rychlé; dělám při úplně každém založení hry
- crypty má smysl chodit pouze když je tam vygenerovaná bounty, tzn.
Digger O'Dell (Rare spawn Ghastly Gravedigger), Bounty: Kill Digg O'Dell
Dataminer (Rare spawn Ghastly Gravedigger), Bounty: Kill the Dataminer

Na normal to vůbec nemá smysl. To je šance na drop pouze 15%, takže až pracně najdeš Lucious nebo se objeví jedna z uvedených bounti, tak bys měl hodně malou šanci na drop.
Chce to chodit na co nejvyšší torment jsi schopný dát. Zvlášť na Luciuse se dá hodně, protože jen vylezeš z portálu a jsi hned u něj, takže neřešíš nějaké problémy případně po cestě.
Já chodím T4 (šance 53%) nebo T5 (64%). Na T6 už je to pro mě zbytečně zdlouhavé (i když to také nějak nakonec dám), že se to navýšení šance už nevyplatí.

Sleduju Luciuse i přítomnost obou bounti trvale při každém založení hry a tak postupně průběžně vždy nějaký Born's Key najdu. Je to pořád lepší než esence na Captaina.

Dva kousky Born setu nosím a zatím stačí a na ty jsem spotřeboval asi jen 10 esencí. Už ale postupně opakovaně craftím i meč, který bude na hodně dlouho než bude slušný. Naštěstí mám na něj čas dokud nebude Vyr set, takže mi to vůbec netrápí. Z 15 pokusů už tedy mám schované dva kousky, ale oba pořád velká bída. Jeden má už celkem přijatelný roll dmg, ale je pouze se 7% CDR (rerollovat musím socket, takže není prostor zvýšit CDR). A pak druhý, kde mám rovnou socket a tedy už jen rerollnout na 10% CDR (je tam nějaký jiná nepoužitelná vlastnost). Tenhle kousek má ale opravdu mizerný roll dmg.
Takže se budu snažit dále.

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od lulinak » 15.05.2014, 14:30 hod.

diky, solo dam T3 takze to by mohlo casem dopadnout, a ja ty krypty cely prolejzam jak moula... :-)

ak se lovi esence na Captaina jsem jeste nekoukal a jak to tak cuju dobre jsem udelal, zda se ze je to na bliti.... :-)

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od mdmT » 15.05.2014, 14:31 hod.

... lulinaku jak pise mlok, procházením se na to vyprdni ... otvírej novou hru dokud se tam neobjeví jedna z těch dvou popsaných bounties. Nejsou zas až tak rare, takže se dá i solo. Ideální je to teda ve 3-4 lidech, to tu bounty máte najitou do 3 minut, navíc ty bounty jsou krátký, takže za půl hoďky musíš mít matroš na komplet set...

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od Mlok » 15.05.2014, 14:36 hod.

Ono je právě dobré to sledovat dlouhodobě v každé hře všechno najednou. Tím se vyhneš tomu opruzu neustále dokola zakládat novou hru a jen hledat. U Captaina potřebuješ Bounty s Razormouthem, takže se jen podíváš jestli je/není. Objevuje se ale opravdu málo, odhaduju tak 1x za 50-100 her. Na Captaina je ještě druhá metoda, ale ta také žádný zázrak.

A když dáš solo T3, tak na Luciuse se vůbec neboj zkusit T4-T5, tedy pokud hraješ SC (na HC bych to nezkoušel). T3 má už jen 44% na drop esence.

A pokud chceš opravdu snadnou esenci, tak na Ahsera set. Tam to jde úplně samo, protože je dostupná v každé hře a v kampani si uděláš TP hned u něj. Asheru ale používám jen prozatímní snadněji dostupnou variantu než bude Vyr set.

Uživatelský avatar
sgtmajfoley
Doom Knight
Příspěvky:575
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:sgtmajfoley#2877

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od sgtmajfoley » 15.05.2014, 14:44 hod.

ja som prechadzal krypty vzdy aj ked tam tie bounty neboli, bola to dobra farma. Moze tam byt Jar of Soul event alebo Matriach bones i ked ako bounty nemusia byt uvedene. Tak isto moze padnut aj Aughild esencia atd.. A postupne to napadalo same. :) Na Captain som vzdy presiel Sewers of Caldeum, je aj viac moznosti kde to farmit ale kanale boli rychle.
>Panchita< - EQ fire Barb (1,2,3 elitky, chrumkavo prepečené)
>Curseblade< - Doge WD (ten pesa, uši jako kóň, červené má oči)
>Yolinka< - Fire Crus (dropping FPS since RoS)

>Twitch.tv< - streamujem väčšinou okolo obeda

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od mdmT » 15.05.2014, 14:50 hod.

... souhlas s výše popsaným, samozřejmě ideální je farmit to průběžně a nenásilně, tzn. v rámcio normální hry ... nicméně mnou popsané byla odpověd na situaci, padl mi plán, nemám matroš a co nejrychleji jej chci ... a předpokládám, že všichni jste v nějakým klanu a za nás můžu říct, že nikdy není problém, když někdo potřebuje konkrétní matroš, tak tomu 20 minut věnovat ve 4 lidech a ten matroš nafarmit ( chodíme to většinou na T4 ) ... jedinej matroš, kterej je takto problém nafarmit a je to fakt opruz je zmiňovanej captain, já na to šel přes campaign a měl jsem to sólo cca za hodinu, ale zábava to fakt nebyla ... aughild, asheara, born je maximálně 30 minut na komplet set, když na to vlítnou 4 lidi ...
EDIT: a pokud ten born matroš hledáš na HC, hráváš i večer a ještě jej večer nebudeš mít, tak mi pisni ( pošli fr. req pokud se nemáme ve FL), klidně seženu další 2 lidi a máme to nafarmený za chvíli ...

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od lulinak » 15.05.2014, 14:52 hod.

sem asi uplne blbej, koukam na navod na farmeni Ashera esenci viz nize a jak kurna muzu udelat teleport, pak opustit hru (hraju solo) a pak po zalozeni novy hry tam ten muj starej teleport stale mit?!? asi mi neco vyrazne uchazi a zezadu to nejni... :-) to plati pro hrani kampane a ne adventure? ja mel za to ze po leavnuti hry proste vse zmizi a nazdar...

Iron Wolves Doctrine

Act II, Dahlgur Oasis, Ssthrass (Common spawn Deceiver Magi)
Where to farm: Act II, Dahlgur Oasis, Quest Blood and Sand (Waterlogged Passage), Take the waypoint to Dhalguhr Oasis, go to the far north of the map and kill Ssthrass, enter the Ancient Waterway and leave the game, restart the game, take the portal from town, leave the Ancient Waterway again and kill Ssthrass right outside, repeat.

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od mdmT » 15.05.2014, 14:56 hod.

... no na ashearu nemá smysl port řešit, normálně otevři hru a port do dalghur oasis - v cca 60% budeš od něj 10s chůze, sem tam se stane, že je port dole, ale to je spíš vyjímečný ... navíc sstrass ( nebo jak se mu nadavá :-) je tam vždycky, takže to se farmí krásně - chtěl jsem napsat, že platí nabídka jako u bornu, že pomůžu s farnou, ale koukal jsem, že jedeš SC ...

ale i s tím teleportem to bude fungovat - musíš otevřít v campani uvedenej Q, zabít strase a vlízt do té jeskyně za ním ... to vytvoří automatickej checkpoint ... port do města, leave game, resume v kampani a ve městě budeš mít port ...
Naposledy upravil(a) mdmT dne 15.05.2014, 14:59 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sgtmajfoley
Doom Knight
Příspěvky:575
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:sgtmajfoley#2877

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od sgtmajfoley » 15.05.2014, 14:57 hod.

dal som ti friend request, kludne pofarmime spolu ked chces
>Panchita< - EQ fire Barb (1,2,3 elitky, chrumkavo prepečené)
>Curseblade< - Doge WD (ten pesa, uši jako kóň, červené má oči)
>Yolinka< - Fire Crus (dropping FPS since RoS)

>Twitch.tv< - streamujem väčšinou okolo obeda

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od Mlok » 15.05.2014, 14:58 hod.

V kamapni zůstane automaticky teleport (pro nové vrácení do hry) v místě posledního checkpointu. Tedy prostě to uděláš přesně dle toho návodu a od té chvíli tam budeš mít pořád teleport kde potřebuješ. Samozřejmě jen do chvíle kdy bys v kampani změnil quest nebo ručně došel k dalšímu checkpointu, to by ten původní teleport zrušilo.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od Mlok » 15.05.2014, 15:00 hod.

mdmT píše:... no na ashearu nemá smysl port řešit
Proč si nevytvořit port přímo u něj, když samotné vytvořené portu znamená tam jednou dojít (což bys bez portu musel pokaždé). I když to jinak není až tak daleko, tak to pro více esencí čas ušetří.
A že to chce vždy větší množství esencí. Na Ashera rukavice jsem spotřebal přes 30 esencí a ani tak nejsou úplně ideální (hlavně se mi nelíbí nízký CC). Ještě, že se farmí tak snadno. Stejně jsem limitovaný žlutým craft materiálem, toho mám vždy nejméně (30x90 je také 2700 kousků jen na rukavice).

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: Patch 2.0.5

Příspěvek od mdmT » 15.05.2014, 15:03 hod.

... souhlas Mloku, máš pravdu - proto ten edit mýho postu, popravdě jsem o uvedeným postupu ani nevěděl, protože tohoto matroše mám v bedně asi 20 kousků a celkově je bez problémů ho nafarmit ...

Odpovědět

Zpět na „Obecně“