Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od ZOMB » 20.03.2014, 22:06 hod.

Chápu na co narážíš :)
Ze starších her můžeme pamatovat i kreslení mapy na čtverečkovaný papír, protože hra samotná mapu neposkytovala :)
Z nových her zase narážíme na manuální řazení u závodních her, hardcore mod u Falloutu 3, kde je třeba pít, jíst a spát... a co se týče resetu skillů, u PoE si respec pointy na investované bodu musíme zasloužit :)
A i tak se z nějakého buildu nedá udělat nějaký úplně jiný :) (jak je to možné u D3)
Nejedná se tedy o žádný trend a tudíž se tím D3 "ospravedlnit" nedá :)
Za D3 hledejme peníze, nic jiného... dlouho bylo D3 P2W, teď aukci odstranili, ale musíte koupit datadisk... a korporaci jako je Blizzard se vyplatí udělat hru pro hodně "casual" hráčů, kteří si hru koupí, zpočátku hrají, ale později si ji zahrají párkrát za měsíc... většina hráčů už dávno přijala fakt, že D3 má hlavně vydělávat peníze... jenže si neuvědomili, jaké zápory to obnáší...
Oproti tomu PoE je F2P... nebude se muset nikdy platit a podle toho ta hra taky vypadá... primárně jim nejde o zisky, ale o to vytvořit hru, která baví (vývojáře i hráče a to dlouhodobě)
Proto se tak nesoustředí na "casualy"...
Nerad bych se o tom více rozepisoval tady, nechci spamovat... toto téma není moje ani k rozebírání této problematiky neslouží...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Alfajk » 20.03.2014, 22:08 hod.

tyhle bullsh1ty je potreba zaradit do specialni kategorie "toto necist",protoze kdyz prijde nekdo,kdo hleda vyuzitelny informace a naklikne tohle,tak ho proste prejde chut tu hru i treba jen zkusit

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Javurek » 20.03.2014, 22:19 hod.

Já si teda myslím že by šlo udělat kvalitní hru pro profi i casualy zároveň .)

uriel
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od uriel » 20.03.2014, 22:27 hod.

Já jen zírám jak můžete vytvořit tolik stránek o ničem... Já sem taky aukci používal a je dobře že už není. Diablo budou hrát hráči které to baví, a né honiči za eurama co by tu chytrákovali kolik jim to hodilo. Já se na datadisk těším moc a hledat kolem toho furt nějaký muchy teď, když se ani pořádně neví, jak to bude vše fungovat je kravina. Jediné co se ví, že tam nebude aukce a můžou se z toho obchodníci podělat. Poradím vám! Ani si to nekupujte, ať se tady zas nekumulujou blafy o tom,co všechno je špatně, protože tam není aukce...

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Javurek » 20.03.2014, 22:34 hod.

Je to špatně protože takhle to pomalu můžou dát jen na singleplayer .) Obchodování k takovéhle hře prostě patří. A´t dají možnost obchodu proboha alespoň do klanů mezi sebou.

EmhyrVarEmreis
Gorebelly
Příspěvky:301
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od EmhyrVarEmreis » 20.03.2014, 22:41 hod.

Outdated
Naposledy upravil(a) EmhyrVarEmreis dne 11.12.2016, 12:46 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od ZOMB » 20.03.2014, 22:45 hod.

Toto je vskutku velmi podobná situace jako před vydáním, jsem si právě uvědomil :green:
Jakožto beta tester původní verze (kým se stal vlastně každý během open víkendu) jsem pouze z bety odhadl, o čem asi tak bude plná verze... mnozí si přečetli mou kritiku a přesvědčovali mě, abych počkal do vydání a až potom hru hodnotil... tu samou chybu neudělám, poučil jsem se... jen je mi líto, že na "to pravé" D3 se musíte prokousat několika datadisky... jestli vůbec...
Jak vývojáři řekli... RoS je pouze začátek ;) :green: :green: :green:

A neberte moji kritiku tak zle ;)
Já vás varuju před špatnou investicí ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Lumpus
Wraith
Příspěvky:150
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lumpus#2123
Bydliště:Tupesy/Brno

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Lumpus » 20.03.2014, 22:55 hod.

Mi příjde, že někdo zapomíná na to jak špatně bylo Diablo 2 vnímáno po vydání. Taky se na něj valila kritika, takže ta situace se bude opakovat pořád dokola. Generace D2 tzv. "herně vymře" a zbude generace D3, kteří z části budou kritizovat případnou D4 a tak to může být stále dokola :D

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Grammator » 21.03.2014, 05:14 hod.

ZOMB píše:Osobně bych Mystica dal do záporů... přetváření věcí a transmogrifikace do Diabla rozhodně nepatří, ale proti gustu žádný dišputát ;)
Že D3 není typickým Diablem už dávno vím...
rád bych někdy viděl, jak to typické Diablo vypadá... Je to D1? D2? Lod? Hellfire? pokud to je D1, pak D2 zcela jistě není typickým diablem, protože ho překopala od základu, nebo pokud je to D1, tak je naše modla hra dávno mrtvá.... Diablo je obchodní značka Blizzardu, a cokoli s ním udělá musíme respektovat, náš názor můžeme prezentovat jedině tím, že to prostě nebudem hrát. Mě třeba D3 baví furt...

dle mě je Diablo o zabíjení démonů cool způsoby a sbíráním všeho, co z nich padne... tím pádem proti D3 nikdo nemůže nic mít, a nějaké detaily jako nastavení obtížnosti, nebo balanc charů, ty tu byly dycky... a připomeňte mi prosím, jak dlouho trvalo v D2 nabrat kvalitní eq? Nedávné Diablo reset quest runy mi silně připoměly jak se chodívalo Hellfire forge...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od ZOMB » 21.03.2014, 06:46 hod.

Jako typické znaky Diabla byl vybral ty, které mají D1 a D2 společné... a určitě bych se nebál i některých, které má pouze D2 a D1 je nemá, protože na D1 a D2 pracoval téměř stejný tým lidí (Blizzard North), tudíž D2 můžeme chápat jako vylepšené D1... jako součást evoluce :)
Liší se třeba stylem ukládáním hry (v D1 nejsou žádné waypoints), skilly (v D1 na ně máme knihy) a další...
Společné mají imunity a vyšší resistance monster, rozdělování bodů do vlastností, kouzla mají přesně stanovené rozmezí dmg / lvl (žádné počítání ze zbraně), či třeba taková "drobnost" jako FHR :)
Na D3 pracuje jiný tým lidí (Blizzard South) a jde to vidět... je pěkné, že přidali do hry elementy, ale k čemu jsou, když postrádají smysl?
D2 má velice významnou znovuhratelnost oproti D3... jak píšeš... nabrat kvalitní equip není nic tak těžkého, ale ani jednoduchého... a až ho seženeme, rozjedeme třeba jinou postavu podle jiného buildu... a že jich v D2 je :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Talis
Burning Soul
Příspěvky:669
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Talis#2996
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Talis » 21.03.2014, 06:55 hod.

Já nevím, že tu pořád srovnáváte D3 a D2. D3 dělal jinej team a taky je tam rozdíl 10ti let, nebo kolika. Navíc pochybuju že vám někdo z Bizzardu slíbil že Diablo 3 bude stejný jak dvojka. Je zajímaví, že ty co tu na forum D3 hejtujou jaka je to blbost, tu hru stejně hrajou pořád.
Seasonal Hc
Diablo III Collector's Edition.
ROS:Digital Deluxe Edition.

pns
Gorebelly
Příspěvky:213

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od pns » 21.03.2014, 07:53 hod.

to zomb: ja se ti divim, ze se tak stale snazis, ono tem zdejsim masturbatorum, kteri jen cekaji az jim vyskoci 6.mistne zlute cislicko, a to jim proste k hrani staci... na jednu stranu to i snad dokazu pochopit, ale jak na tomhle muze nekdo stavet d3, oznacovat ji za skvelou hru a jeste chtit za "datadisk" 1300kc je proste vysmech primo do ksichtu... masturbatori na to samozrejme skoci, jeste se psem nebo s kridlama, uroven herniho prumyslu klesa k samemu dnu... uz jen z principu (snad i z moralky) by si neco takoveho ti co vytvorili d1 a d2 proste nedovolili, i zde je naprosty rozdil a uroven mezi temito hrami... u wow je to to same v bledemodrem...

Uživatelský avatar
Talis
Burning Soul
Příspěvky:669
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Talis#2996
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Talis » 21.03.2014, 08:03 hod.

Však tě nikdo nenutí si to kupovat.
Seasonal Hc
Diablo III Collector's Edition.
ROS:Digital Deluxe Edition.

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Yaka » 21.03.2014, 08:24 hod.

Po dlouhé době slušný názor tady na foru takže díky PNS:)

Jak je tu napsáno, té hře chybí základní mechaniky a proto je taková, jaká je = nedodělaná se spoustou chyb. Kromě toho, co už jsem tu napsal mnohokrát tedy systému lootu, generování abilit, obtížnosti a dalších věcí je to i způsob, jak se na tom blizzard rozhodl vydělávat... V dnešní době přitom existuje takových způsobů, jak vydělat na hře jako je diablo a přitom ji kvuli tomu nekurvit.

Představte si, že by jste si mohli u blizzu koupit za několik euro třeba 5 druhů petů a každý z těch petů by Vám sbíral do určitého pickup radiusu goldy řekněme 5-20 -- čím větší radius, tím dražší. Nejlevnější třeba za 5 euro nejdražší třeba za 30 euro. A takhle by se toho dalo vymyslet spousty a spousty + ty mamlasové v blizzu by na tom vyrejžovali daleko víc peněz v konečným výsledku, než na hře samotné... Protože by si to samozřejmě většina lidí časem koupila, proč taky ne že....

Místo toho datáč za 40euro, kde neni vůbec nic. Včera sem viděl nějaký rozhovor s developerem kde se ho ptali na crusadera a on vysvětloval, že fakt nechtěli jen vzít paladina a dát ho do D3 ---- do očí bych se ho chtěl zeptat, jestli fakt věří, že ve skutečnosti udělali něco jiného:)))))

Ta hra by taky dostala úplně jinej náboj, kdyby například na posledních dvou obtížnostech jste standartně mohli potkávat elite packy nebo bose, kteří mají "immune to fire/poison/arcane/physical/atd..." nebo jakoukoliv takovou kombinaci. To by bylo nářku hned na těch forech, když by bylo nutný kombinovat více druhů dmg a ne jen čumět na co největší číslíčka:)

Pro Zomba: typickým znakem diabla (a všech her tohoto typu) je, že čím vyšší obtížnost chodíš, tím lepší itemy ti padaj. To D3 pohřbilo hned od data vydání a úspěšně v tom pokračuje do dnes, takže víc se o tom, zda D3 zatím má nebo nemá nějaké typické znaky her podobných diablu nemusíme bavit....

Uživatelský avatar
Talis
Burning Soul
Příspěvky:669
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Talis#2996
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Talis » 21.03.2014, 10:01 hod.

Tak jestli umíš číst, tak si přečti rozdíli mezi Normál a Termentem.
To s petama je blbost, tak to neni a nebude.
A ten datadisk si nemusíš kupovat u Blizzu a už vubec né za 40 E.
Seasonal Hc
Diablo III Collector's Edition.
ROS:Digital Deluxe Edition.

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Yaka » 21.03.2014, 11:07 hod.

Co na to napsat Talis - já o voze a ty o koze:)

Uživatelský avatar
Lumpus
Wraith
Příspěvky:150
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lumpus#2123
Bydliště:Tupesy/Brno

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Lumpus » 21.03.2014, 11:56 hod.

Yaka, Zomb, pns: Takže si to shrneme, Diablo 3 je nejhorší hra na světě, vůbec neměla vyjít, všichni kteří ho hrají jen bezostyšně mrhají časem, ostatní kdo si to nemyslí jsou tupci (podle pns dokonce přímo masturbátoři) :D

pns
Gorebelly
Příspěvky:213

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od pns » 21.03.2014, 12:07 hod.

jen by jste za 2600kc, meli chtit daleko vice, dnesni doba a prostreky co blizz maji... to jen, aby to pochopili i ti masturbatori...

Uživatelský avatar
Talis
Burning Soul
Příspěvky:669
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Talis#2996
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Talis » 21.03.2014, 12:09 hod.

Já jako masturbant to nechápu, co bych mohl mít za 2600 ? Jmenuj nějakou hru za 2600 co mi dá víc.
Seasonal Hc
Diablo III Collector's Edition.
ROS:Digital Deluxe Edition.

Uživatelský avatar
Predy
Doom Knight
Příspěvky:437
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Archangel#2213

Re: Diablo 3 - díl 5. - Reaper of Souls

Příspěvek od Predy » 21.03.2014, 12:19 hod.

Já si třeba tohle myslím o D2 ta hra mě nikdy nebavila a přišla mi hrozně utahaná a nudná a taky to tu nikomu necpu. Někomu se prostě líbí to a dalšímu tohle ale pamatuju si že stejný kecy sem četl když to D2 vyšlo to bylo taky jen samý ten herní trh upadá Diablo jednička byl 1000x lepší tohle je odpad jak za to můžete platit bum a je to tu jak přes kopírák zase. Když se Vám to nelíbí tak to nehrajte a neurážejte jiný za jejich názor na hru mě se Diablo 3 líbí líbilo se mi i s aukcí i s lootem 1 a bude se mi líbit i teď po vydání datadisku a komu se to nelíbí ať mi notebook políbí.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“