Herni Notebook

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov
Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 17.12.2013, 15:39 hod.

Taky jsem si říkal. 2x grafika. Ale pochybuju že ti ten NTB dokáže napájet ze 2 grafik. Je to podle mě určené aby to bylo pro externí monitor.

@Kuki - Jo já vím že jsou o dost lepší stolní PC, ale jak jsem psal. Prostě ho mám co 2 týdny někde jinde a kdybych měl stále stěhovat stolní PC, tak se z toho scvoknu. Raději koupím ntb, u kterého jsem smířen stím, že za 3 roky půjde pryč. Ještě čekám jestli se někdo ozve. Já ale asi půjdu na to MSI. Uvidí ještě.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Příspěvek od Kuki10 » 17.12.2013, 15:47 hod.

S téma dvouma grafikama bejva celkem teplo, tomu bych se vyhl!
A stejně ten výkon na ntb nikdy nebude jak na PC.
Stačí ti i jedna grafika a jsi vysmatej.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 17.12.2013, 17:17 hod.

Dve grafiky jsou zapojeny v SLI, stridaji se v generovani obrazu a prumerne je to zhruba o 80% vykonnejsi jak jedna grafika. Normalne se na tom da hrat, jenze uz z principu je AFR technologie, kterou pouziva SLI a Crossfire na prd. Kdyz behem stridani snimku nejsou casy naprosto shodne, cili druha grafika se netrefuje presne mezi snimky prvni grafiky, muzes mit treba 50 fps a hra se seka. A stava se to hodne casto.
Navic, u jednografikove sestavy staci 25-30 fps pro plynulou hru, u dvou grafik je nekdy potreba i 45 fps, takze co ziskas, zase ztracis tim ze potrebujes vic pro plynulou hru.
Taky se stava ze nejsou odladeny ovladace, mas novou hru a mesic cekas nebo hrajes na jedny karte.

Takze SLI/Cf nebrat pokud nejsi advanced uzivatel a plne nerozumis vsem vyhodam a nevyhodam. Navic, cim slabsi karty davas do SLI, tim driv pocitis nevyhody, tzn u ntb. karet je to o dost horsi.
Jinak herni notebooky jsou relativne slaby v porovnani s desktopem (alienware za 50k je srovnatelny s destktopem za cca 15 tisic). Takze za 3 roky novinky asi jenom na low.

PS: Diablo 3 na jedny karte jede o dost plynuleji.

e: jevu sekani obrazu i kdyz mas velky fps se rika stuttering, klidne googluj

e2: jinak tusis spravne, nejslabsi clanek herniho ntb je vetsinou grafika, to sli za priplatek 8 tisic urcite nestoji. Bud vem prvni lenovo a za 8k mas 1/3 toho ntb ktery budes brat za 2 roky, nebo vem msi, je o neco lepsi.
Naposledy upravil(a) Casus dne 17.12.2013, 17:22 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Příspěvek od Kuki10 » 17.12.2013, 17:21 hod.

Jj sli je dost komplikovaný a nakonec jsem od toho upustil, protože idealka to je s trošku dražšíma kartama.:)
Pěkně jsi to vysvětlil.

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 17.12.2013, 17:32 hod.

Děkuji moc za vysvětlení!:-) Alepsoň konečně vím jak to funguje. Půjdu do toho MSI. Dnes večer ho objednám:-) Co jsem četl recenze je to NTB přesně pro mě.

Prý zvládá dnešní hry plynule bez problemu i na nejvyšší detaily. To si ještě trošku upravím protože je to 4 jádro a nastavím si tam hry aby jeli pouze na 3 a 4 jádro. To by mělo zabránit zbytečným zásekům např. při hře HC, >:D Kdy mě to nejednou málem stálo Monka:-)

Děkuju moc všem co jste se ozvali, a po té době máme asi vítěze MSI:-)

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 17.12.2013, 17:36 hod.

Vsechny hry na nejvyssi detaily nezvlada, u tech nejnarocnejsich bys musel detaily trochu snizovat

Mrkni sem, mas tu vypsany i fps ve hrach:
http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 907.0.html

e: jeste teda zalezi jaky fps povazujes za plynuly, jsou lidi kterym nevadi 25-30, jsou lidi co poznaji kdyz to padne pod 60.
Naposledy upravil(a) Casus dne 17.12.2013, 17:37 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Příspěvek od Kuki10 » 17.12.2013, 17:36 hod.

Udělej to jak já.
Prvně jsem dal notasu poradnej kotel na BF3 a pak az jsem šel v klidu na diablo.
Do toho si zapni monitoring teplot a nemá se co stát.:)

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 17.12.2013, 22:30 hod.

Takže Mimozemšťan z Alzy už nakládá sáně a zítra vyraží směr Olomouc:-)
MSI je objednané, zaplacené a jsem spokojen s mým výběrem:-)
Děkuji za všechny rady a vysvětlení. určitě dám vědět jestli jsem vybral správně:-)

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 29.12.2013, 18:35 hod.

Ahojte. Tak MSI už mám nějakou dobu doma... Diablo jsem zatím neinstaloval ale co jsem zkoušel bylo World of Tank. Na High detaily jsem z toho vymačkal až 50 FPS což je super. Ovšem potom si tam chtěl malej brácha zahrát Minecraft. Co mě překvapilo že taková blbost tam jede na 25 FPS. Tak jsem se začal zajímat čím to je. Nakonec jsem si vzpoměl že na battle netu je nějakej ten testing kterým když ten ntb nechám projít tak uvidím moje systémové specifikace. Udělalo mi to tohle.
My System Specifications

Operating System:
Windows 2.6.1.7601 (Service Pack 1)
CPU Type:
Intel® Core™ i7-4700MQ CPU @ 2.40GHz
CPU Speed:
2.44 GHz
System Memory:
8.51 GB
Video Card Model:
Intel(R) HD Graphics 4600

Video Card Memory:
1.78 GB
Video Card Driver:
igdumdim32.dll
Desktop Resolution:
1920x1080
Hard Disk Size:
593.06 GB
Hard Disk Free Space:
521.55 GB (88%)
Download Speed:
1.26 MB/s (10.1 mbps)

Chci se zeptat. Video card model je grafická karta? Ani v systémových vlastnostech ani tady jsem totiž nenašel název mé grafické karty který by měl být tenhle: NVIDIA GeForce GTX 765M 2GB
Takže nevím jestli ho jen nezobrazuje nebo něco nebo jestli je to ten Intel 4600 což by se teda pak dalo považovat za podvod když se tam píše něco jiného.

Stránka na ntb je zde: http://www.alza.cz/msi-ge70-2oe-212cz-d468343.htm

Jinak kdyby jste věděli kde mužu zjistit mou grafickou kartu pište. Rád bych se ujistil. Protože něco jako minecraft snad ani není možné aby se na takovém stroji sekal.

Díky.

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 29.12.2013, 18:40 hod.

Protoze Optimus nejak blbne s Minecraftem a neprepne ti na Nvidiu, zkus si pohrat s nastavenim nebo to prepnout rucne.

Jinak grafiky si muzes najit ve Spravci zarizeni. Mely by tam byt obe.

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 29.12.2013, 18:48 hod.

Promin ale já jsem na tohle fakt levej takže mohl by si mi to tu prosím nějak rozebrat?:-) Pochopil jsem to tak že mám teda v mým ntb 2 grafické karty? Minecraft se nedokáže přepnout na nVidii a mohl bych to tedy nějak ovlivnit aby se přepl? Ve správci zařízení kde přesně?
Fakt se ti omlouvám ale na týhle věci fakt nejsem:-) Hlavně nepiš najdi na googlu:-D

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 29.12.2013, 18:54 hod.

Prakticky to je tak jak pises, mas dve grafiky, nvidii na hry a intel je integrovana v cpu a jedou na ni winy a aplikace s nizkyma narokama na grafiku. Intel je nastavena jako primarni a bezi porad a kdyz je potreba vykon prepne se na nvidii. Prepina si to sam ovladac podle nejakyho nastaveni a minecraft si s tim nejak netyka, ale melo by to jit rucne.

http://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2615

Prvni cast navodu ukazuje jak pridat volbu spustit s grafikou ... do menu pod pravym klikem na appku.

Druha cast je o modifikaci nastaveni jednotlivych exe.

Do tohohle ovladaciho panelu se dostanes pravym tlacitkem na plochu a Ovladaci panel Nvidia.

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 29.12.2013, 19:13 hod.

Ja se vtom všem nedokážu vyznat:-D Je tu toho strašně moc a nechápu co tu mám nastavit aby se to zaplo na tu nVidii. Nemáš něco jako TeamViever že by si to nastavil?

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 29.12.2013, 19:18 hod.

Tak nejjednodussi bude nahore zapnout v tom view to posledni, nevim jak je to cesky, ale bude to neco podobnyho, spousteni s graf. do kontextoveho menu... A pak minecraft spustis pres pravy klik na exe a spustit pres grafiku Nvidia.

nz 8-)
Naposledy upravil(a) Casus dne 29.12.2013, 19:23 hod., celkem upraveno 1 x.

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 29.12.2013, 19:21 hod.

heh:-D Tak 200 FPS:-D Tak děkuju moc:-) Seš prostě borec!

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 17.02.2014, 19:00 hod.

Ahojte. Ještě jednou a snad naposledy se kvám obracím s problémem mého ntb ( http://www.alza.cz/msi-ge70-2oe-212cz-d468343.htm#popis ). Hned když sem si ho koupil tak jsem si všiml že konektor pro zapojení slucátek je nějaký malý a moje se do něj nevejdou. Nějak sem to nepotřeboval tak jsem to nechal jak to je a dál se nezajímal. No teď by se mi ty slucátka náramě hodily. Obrátil jsem se na strejdu googla ale nenašel sem rozměr konektoru který tu je. Díra pro slucátka je moc malá, ale pro mikrofon je klasická. Chtěl bych poprosit jestli by mi někdo hodně ochotný pomohl tento problém vyřešit. Představoval bych si to buďto na nové slucátku už s daným konektorem a nebo nějaký přechodový konektor nebo jak to nazvat, který bych zapojil do noutu, a do něj pak sluchátka. Opravdu si teď nevím rady. A prosímvás, jestli je problém někdo u mě a je tu jiný konektor tak mě tu neukamenujte protože já jsem prostě na tuhle novou techniku levej a nevím co a jak. Zároveň chci poprosit aby ste tu na mě nechodili s nějakýma moderníma názvama nebo postupem:-) Děkuju moc za každou radu.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Herni Notebook

Příspěvek od NargarotH » 17.02.2014, 19:55 hod.

Nechápu, to tam je jako konektor pro sluchátka do mobilu nebo co :)
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Quetak » 17.02.2014, 21:40 hod.

nejspíš bude potřebovat něco takovýho http://www.alza.cz/3-5mm-2-5mm-jack-d112569.htm
popřípadě existujou sluchátka do USB

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 18.02.2014, 13:12 hod.

@NargarotH - Ani ty sluchátka od mobilu tam nejdou zapojit i ty jsou moc velke:-D

@Quetak - Děkuju moc za radu:-)

Uživatelský avatar
Patho
Gorebelly
Příspěvky:309
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Patho#2188

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Patho » 04.03.2014, 15:03 hod.

prosím vás, našiel by sa tu niekto ochotný poradiť

zháňam ntb tak do 500e, aby splňal recommended požiadavky Reaper of Souls: https://eu.battle.net/support/en/articl ... quirements

najlepšie, aby v cene bol už aj OS, teda Win8.
najradšej by som sa vyhol HPčkam, a čo som tak pozeral tak ASUS a Lenovo sú najviac k dostaniu a splnajú všetko pre RoS.

RAM: 4gb je pohoda do tejto cenovej kategorie
CPU: do AMD nvm či ísť, či sa moc nebude prehrievať... Intel by sa asi viac hodil, čo? nvm
a ku grafike, čo som tak pozeral recenzie tak ATI radeon 8750M 2gb je v tejto cenovej kategorií asi ta naj
uhlopriečka klasika 15,6 ..lesklý,matný mi je tiež jedno
disk, či už 5400 alebo 7200 otáčiek moc nebude vadiť


budem vďačný za akýkolvek návrh a radu!

Odpovědět

Zpět na „Obecně“