Herni Notebook

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov
Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 26.11.2013, 20:41 hod.

Zdravím všechny pařmeny Diabla, kteří ať už farmí, nebo čekají na datadisk.

Potřeboval bych od vás zkušenějších poradit, který by jste mi doporučili herní notebook, který by Diablo rozjel alespon na Medium details. Upřednostňuji spíše značky - Acer, ASUS. Ostatní modely mi jako např. Dell mi nesedí už jen kvůli klávesnici.
Prosím nepiště mi ať si raději koupím stolní počítač, vím, že jsou lepší, ale já ho potřebuji přenášet co 2 týdny a to by se mi zrovna se stolním PC nechtělo:-) Porovnával jsem si systémové požadavky, ale nevím jestli je to doporučené na low nebo high details. Proto se zde prám vás. S normálními parametry bych si dokázal poradit, ale guláš mám hlavně v grafických kartách kterým nerozumím vůbec nic.

Zatím mám vyhlídnutý tento model:
http://www.alza.cz/acer-aspire-v3-571g-sedy-d484261.htm
http://www.alza.cz/acer-aspire-v3-571g-sedy-d500828.htm

Liší se vlastně jen v procesoru - II 5, II 7.
To by mě taky zajímal názor, jestli má cenu si 2 000,- připlatim za Intela I7 než I5.

Pokud má někdo zkušenost mohl by mi říct jestli to rozjede na pohodu i jiné náročné hry jako je např. World of Tanks.

Budu rád za každý názor a za každý jiný návrh notebooku.

Díky.
-Sirius

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 26.11.2013, 21:03 hod.

http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeF ... 681.0.html

Teoreticky by sis mohl zahrat na medium vicemene vsechno.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Herni Notebook

Příspěvek od NargarotH » 26.11.2013, 21:08 hod.

Máš evidentně na mysli notebook na hry, ne herní notebook. Nechápu, proč se tolik zaměřuješ na procák když na tom budeš hlavně hrát.
R.I.P. 27.3.2014

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 26.11.2013, 21:12 hod.

Bože přesně tohle jsem tu čekal:-) Nemám stím zkušenosti a proto se ptám tady. Casus díky moc. Ostatní prosím nedácat sem podobný příspěvky jako ten nadtímhle. Díky

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 26.11.2013, 21:23 hod.

Ale kdyz na to koukam, bral bych to hodne s rezervou, ta 730 neni moc silna karta a koukam jeste tam je zmatek, jedna varianta ma 64bit sbernici a je jeste slabsi. Mozna by bylo lepsi mrknout po jinym noutu, tenhle neni zrovna dobrej a neni ani moc levnej.

e: Hm, tak jsem chtel neco vymyslet, koukam na eshopy ale kdyz to ma lepsi grafiku, ma to jenom 1366 displej, kdyz to ma grafiku a displej, ma to 17'' ... Na tohle nemam trpelivost, to bude chtit nekoho kdo se vyzna. :ble: :lol:
Naposledy upravil(a) Casus dne 26.11.2013, 21:29 hod., celkem upraveno 1 x.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Alfajk » 26.11.2013, 21:28 hod.


Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 26.11.2013, 21:31 hod.

Jo, Alfajk nasel presne to co jsem ja nenasel.

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 26.11.2013, 21:32 hod.

Jak říkám. Já tomu vůbec nerozumím. Proto bych i uvítal nějaké doporučení a dobrý nout který to zvládá. Třeba někdo kdo má herní nout a je sním spokojený:-) Ovšem ne aby to byla nějaká palba za 30 tisíc. Potřebuju něco v rozmezí 15 - 18K popřípadě by možná prošlo i těch 20 000 ale víc už bych nedal. U Notebooků bych jako největší problém viděl to grafiku která je u nich vážně na ...

To NargarotH: Kdyby si mi radši řekl proč tak by to bylo z tvé strany mnohem lepší:-)

EDIT: No ten vypadá pěkně:-) Budu sledovat jestli by někde nebyly slevy:-) Díky moc kluci za rady;-)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Herni Notebook

Příspěvek od ZOMB » 26.11.2013, 22:07 hod.

Hmm... u tohohle: http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-y510p- ... ce+GT+755M

Co má znamenat - Operační systém: FreeDOS ? :D
Bacha na to... asi si budeš muset dokoupit Windowsy (nebo stáhnout Linuxy), takže prachy navíc...
Jinak k notebooku doporučuju koupit i chladící podložku, ať taky nějaký ten čas vydrží ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Sirius
Fallen Shaman
Příspěvky:79
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sirius#2877
Bydliště:Šlofíkov

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Sirius » 26.11.2013, 22:29 hod.

Ten FreeDOS by mě taky zajímalo co to je ale asi že je to bez operačního systému. nj. Já už rozhodně windowsy nekupuju a W8 už vůbec ne. Radši stáhnu nelegální W7. Už mám Windowsy na 2 PC a jednom školním Noutu takže další už kupovat nehodlám ( ne za cenu jaká momentálně je ).

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Herni Notebook

Příspěvek od NargarotH » 27.11.2013, 01:04 hod.

FreeDOS je takový osekaný OS na dočasné používání. Sehnat dobrý notebook s dobrými komponenty a ještě k tomu bez OS a dokonce matný displej? Skoro jako výhra v loterii, jestli jsi ochotný tu částku za to dát tak do něj určitě běž, lenova jsou obecně kvalitnější než asus/acer a výkonější notebook by tě stal tak 30k+. Známemu jsem doporučil stejný model starší generace, stejné komponenty jen taky starší generace: i5-2450m, gt555, bez OS, akorát neměl FullHD a matný displej, cena tenkrát stejná.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
Ragnarok
Gorebelly
Příspěvky:252
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ragnarok#2825

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Ragnarok » 27.11.2013, 08:31 hod.

Asus ci Acer nebrat. Pokud tedy castka dovoli (coz temer vzdy). Jinak stejne jako ostatni si myslim, ze Lenovo, ktere je tady predstaveno je dobra volba. FreeDOS ti bude k nicemu, nicmene lze koupit i OEM verzi Windows za nejake 2 tisice. Jinak chladici podlozka je pro notebook, na kterem nekdo pouziva narocnejsi software, nutnost.

Ja sice mam doma notebooky dva, ale diablo hraju jen na stolnim PC. Ten notebook je hrozne nesikovnej a nepohodlnej.
Kouzelníci všech zemí, spojte se!
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Ragn ... o/36058370

eithel
Quill Rat
Příspěvky:25
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Herni Notebook

Příspěvek od eithel » 27.11.2013, 09:37 hod.

Ja som si cca 2 roky s5 kúpila Asus Gckovu radu a dodnes mi na nom šlape úplne všetko bez problémov. Občas ho musím vysať a mám pod ním chladiacu podložku, ale inak uplne bez problémov. To sú ale herné notebooky a nie sú zrovna lacné.

Uživatelský avatar
Ragnarok
Gorebelly
Příspěvky:252
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ragnarok#2825

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Ragnarok » 27.11.2013, 10:05 hod.

Je to seriova vyroba. Jde spise o obecne zkusennosti. Nejvetsi problemy vzdy byly s ASUS, Acer, Fujitsu. Naopak napriklad Dell je sice drazsi, ale za to casto spolehlivejsi. Nicmene je to pouha statistika. Asi podobne, zda si koupit auto znacky Ford nebo Volkswagen.
Kouzelníci všech zemí, spojte se!
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Ragn ... o/36058370

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Herni Notebook

Příspěvek od WulFgaR77 » 27.11.2013, 10:10 hod.

do 20k ? to fakt líp jak y510p asi nepude ... jinak bys musel zle přitlačit na penězích

EDIT: dnes už se neřeší značky, ale konkrétní modely ... každá značka dokáže vyrobit totální šrot, bohužel

Rudo
Quill Rat
Příspěvky:14
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Rudo#2130

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Rudo » 27.11.2013, 10:17 hod.

http://www.alza.cz/msi-gt60-2oc-042cz-d430443.htm
do nicoho slabsieho od tohoto by som na tvojom mieste nesiel uz len kvoli buducnu notebook tak lahko neupgradujes ako pc
mam podobnu(slabsiu :P) masinu a d3 davam na full v pohode
A msi je jedna z lepsih znaciek pre hracov ak nemas na alienvare od dell

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 27.11.2013, 10:47 hod.

Tak 35 tisic se spatne vleze do 20 tisicovyho limitu, to je prvni problem. A druhy je, ze za skoro 40k postavim dobry desktop a jeste mi zbyde na ntb, na kterym si min narocny hry jako D3 zahraju v pohode.

Tyhle herni notebooky naopak starnou daleko "rychleji" protoze maji spatny pomer cena/vykon. Nejlevnejsi ntb s 780M coz je asi top grafika (nebo amd ekvivalent) stoji 45 tisic. Ta grafika je cca o 10% vykonnejsi jak desktopova 660, ktera stoji zhruba 4 tisice a PC s ni se vleze do cca 17 tisic.

Takze v tomhle pripade bych bral lenovo.
Naposledy upravil(a) Casus dne 27.11.2013, 10:53 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Kuki10 » 27.11.2013, 10:50 hod.

Ja mam desktop za necelejch 30, k tomu ntb za 11 a diablo, war -z atp. si an nem taky zahraju v pohode.:-D

Uživatelský avatar
Ragnarok
Gorebelly
Příspěvky:252
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ragnarok#2825

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Ragnarok » 27.11.2013, 12:22 hod.

V tom mas pravdu. Kupovat takhle drahy notebook je dost casto pitomost. Pokud se tedy budu bavit o financni situaci prumerneho cecha. Pokud vydelavas 80 tisic mesicne, tak je ti to asi jedno, ale jinak...
Jde o to, ze notebook, jako zarizeni, nema tak dlouhou zivotnost. Uz nekolikrat jsem se setkal s tim, ze pul roku po vyprseni dvoulete zaruky sel do vecnych lovist (casto zkl. deska). Mnohem vyhodnejsi mi prijde si kazde 2-3 roky koupit ntb v hodnote 20 tisic nez jeden za 35 a mit ho 5 let.
Ty firmy maji dobre spocitane jak to udelat, aby zakaznik MUSEL to zarizeni cas od casu vymenit. Stejne jako mobilni telefony, apod. Malokdo ma dneska napriklad mobil starsi 5ti let. Drtiva vetsina lidi takovou vec obnovuje kazde 2-4 roky. Stejne je to i s timhle zarizenim.

Desktop je z pohledu stari mnohem vyhodnejsi. Mnohem lepe se da vylepsovat a tak prodluzovat jeho zivnotnost.
Kouzelníci všech zemí, spojte se!
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Ragn ... o/36058370

Casus
Gorebelly
Příspěvky:276

Re: Herni Notebook

Příspěvek od Casus » 27.11.2013, 12:28 hod.

Hlavne ten notebook za 3 roky muze mit asolutne nevyhovujici vykon na hrani her, rozlamany panty, vyschlou pastu pod chladicema atd. a stejne ho kvuli vykonu budes chtit vymenit, pokud ho mas jako herni stroj.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“