Dá se už D3 hrát?

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Mazan
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Mazan » 11.02.2013, 15:38 hod.

Majky_majk píše:Pro mě taky bylo Diablo 3 nejlepší na samém začátku... ale myslim, že za to mohl hlavně AH. Inferno bylo těžké a ty kvalitní předměty v AH prostě nebyly. Dneska se dá inferno s prstem v nose dohrát i s gearem za 100tis gold u libovolné postavy. Takže celej ten vybavovací souboj začíná až u vyšší MP, jenže tam to nemá tu atraktivitu. Alespoň pro mě teda neni atraktivní farmit desítky hodin, abych si koupil něco... s čím třeba budu moci farmit úplně stejně, jen s MP o jedno číslo vyšším.

Teď jsem rozjel HC a tam mě ta hra zatim zase baví, protože člověk dělá ten posun vejš a cítí ho... AH na HC má mnohem lepší podobu, protože těch itemů neni tolik a mizej s postavama. Navíc ho nedeformují tolik boteři.
------------------------------------------------------------------------------

Takže abych to ještě nějak shrnul... ona se udělala řada vylepšení, ale díky AH si stejně myslim, že nejzábavnější byly první 3 měsíce. A pokud nepřijde nějaká změna AH, tak to tak asi už zůstane. Protože za pár gold se tady člověk vybaví a žádný upgrade gearu už pak není takový, aby ospravedlnil stovky hodin další hry :-(.

A samozřejmě tu může kdokoliv napsat, že se dá hrát i bez AH. A já mu na to zase napíšu, že v tom případě je zbytečné i HC. Mohlo tu být jen SC a každý kdo chce HC ho mohl hrát tak, že při smrti smaže svou postavu.
Naprostý souhlas, perfektně vyjádřeno.

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Nekronaut » 11.02.2013, 15:39 hod.

No jasně, jsou lepší a horší chvilky. Už jsem jednu krizi měl, to jsem prodal celý gear mého DH a 3 týdny na to nešáhnul. No a potom jsem začal WD a zase hrál. Teď od prvních 1.07 patch notes skoro nehraju. Jen jsem si vyzkoušel PvP a sedím nad AH a forama. Po vydání patche možná zkusím PvP ligu a expení na vyšších MP. Pokud mě to nebude bavit, vylevelím si wizze...

killerek
Wraith
Příspěvky:154

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od killerek » 11.02.2013, 15:46 hod.

Hrat se to urcite da, jen mi to prijde lepsi s partou lidi na TSku nez jen tak solo.

Josi
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MrJosi#2438

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Josi » 11.02.2013, 17:10 hod.

za 50€ som si uzil a uzivam zabavy dost, je pravda ,ze je to oproti D2 trosku nudnejsie..ale D2 slapalo 10 rokov.. ked bude D3 pokracovat rovnakym stylom, je ta hra skoro zadarmo.. a ked budes sikovny mozes na tom zarabat / vid azie :D /

Uživatelský avatar
RedDwarf_Cz
Wraith
Příspěvky:177

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od RedDwarf_Cz » 11.02.2013, 17:18 hod.

Alfajk píše:...a rozhodne neni lepsi nez D3
Řekl přední odborník na hack/slash... :D
Jedinné co má D3 lépe uděláno, je portovaní se na hráče přes ty bannery.
Grafickou stránku nemá moc smysl řešit, každému se líbí něco jiného, někdo rád komiksovější, jiný ostřejší, atd..
Když si přiblížíš postavu v D3, vidíš "barevnou kaňku" (lehká nadsázka). V PoE jdou vidět detaily na zbroji

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Alfajk » 11.02.2013, 17:26 hod.

treba tady mas srovnany D3 vs poe,oboje ma svoje pro a proti http://www.youtube.com/watch?v=fSV2BjGZVtE a D3 ma rozhodne zabavnejsi a zivejsi styl prave toho hack n slash(buildy,skilly staty a spol neresim,hodnotim provedeni farmeni)

Mazan
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Mazan » 11.02.2013, 17:33 hod.

Josi píše:za 50€ som si uzil a uzivam zabavy dost, je pravda ,ze je to oproti D2 trosku nudnejsie..ale D2 slapalo 10 rokov.. ked bude D3 pokracovat rovnakym stylom, je ta hra skoro zadarmo.. a ked budes sikovny mozes na tom zarabat / vid azie :D /
Je to presne,jak říka Josi. Dejme tomu čas a bude to dokonalé.

Vozi

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Vozi » 11.02.2013, 17:37 hod.

Na tvoji otazku nejlepe odpovi offline friend list. Osobne jiz D3 nehraji kvuli absenci PVP, male obtiznosti a hru uz nepovazuji ani za opravdovy RPG titul. Stale vice se to podoba tupe konzolovce, kde clovek bezmyslenkovite reze tucty monster. RPG tituly se vzdy vyznacovaly pocitem hry na hrdiny. Tenhle pocit se v D3 diky absenci obtiznosti a aukci uplne vytratil uz po prvnim dohrani pribehu s prvni postavou.

D3 je pro mne povedena hra po strance dynamiky boje a pribehu. Je to vyborna zalezitost na odreagovani pro casual hrace a dokaze bavit i tech 200+ hodin, coz je vyborne. Nepovazuji to jiz ale za titul pro opravdove RPG hardcore hrace. Chvalim Blizzard za pokus o inovace, ale bohuzel tyhle inovace se dotkly spatnych hernich mechanismu.

Nechci tady D3 nijak "hatovat", protoze hra jako takova mne bavila tech 500-600 hodin. Otazka by mela spise vypadat: "Bude se D3 hrat po vydani datadisku?" Ani v to moc nedoufam, protoze Blizzard se snazi svym pristupem oslovit co nejsirsi masy casual hracu a pochybuji, ze svuj pristup jen tak prehodnoti, a to neni nic pro mne.

Ted to srovnam s pristupem Cryptic Studios, kteri vyviji titul Neverwinter (F2P MMORPG). Neverwinter Nights tezilo predevsim z moznosti, ze hraci tvorili v editorech vlastni fantasy svety. Vyvojari z Cryptic Studios se z toho poucili a pri vyvoji zcela respektuji veci, ktere lidi u RPG titulu drzi. Takze nebude chybet ani koncept D&D mechanismu a skill based combat (misto prostoduche rezby), role v parte a pridavani contentu, ktery vytvori sami hraci. Navic hra bude F2P a clovek si bude moci priplatit jenom za nejake extra veci.

Vice info ohledne Neverwinter v sekci offtopic / dalsi RPG: viewtopic.php?f=12&t=8369

Blizzard by si mel uvedomit, ze v dnesni dobe vychazi opravdu hodne kvalitnich her a ze tvorba hry pro siroke masy casual hracu je v primem rozporu s dlouhodobou hratelnosti pro hardcore hrace. To nemuze a nikdy nebude fungovat. Blizzard sice tvrdil, ze se snazi ziskat ty casual hrace a udelat z nich hardcore hrace, ale D3 nema co nabidnout hardcore hracum.

Uživatelský avatar
Morbid
Doom Knight
Příspěvky:425
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Morbid#2486

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Morbid » 11.02.2013, 18:04 hod.

to Vozi: Mám Baldurs gate a podobné hardcore-rpg tituly naozaj rád, sú vážne super, bavia ma (plánujem čoskoro kúpiť a rozohrať staručký Planetscape Torment),ale je to trošku iný typ hry, ako Diablo, takže vyčítať mu ,(podľa mňa) že nieje tak rpg atmosférický, ako napr. spomínaný Newervinter nie je celkom fér. Baldurs gate a pod.- hardcore rpg, Diablo III-akčné rpg. P.S. Štve ma, že DIII zľahčili v určitých elementoch, ale nieje to podľa mňa záležitosť pre casual hráčov, predsa len od druhej (prípadne tretej) obtiažnosti dosť prituhne.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Alfajk » 11.02.2013, 18:08 hod.

tak to vubec,prvni tri obtiznosti jsou vylozene k smichu a je strasna nuda je prochazet po nekolikaty,kdyz uz expis 4. char...a kdyz si nakoupis v aukci,projdes vsechny tri s prstem v nose na mp10,trosku prituhovat zacne az na infernu,coz ale porad neni vubec nic oproti infernu pred 1.0.3,takze to porad vic a vic nrahava casual hracum

vavik
Wraith
Příspěvky:194
BattleTag:vavik#2969

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od vavik » 11.02.2013, 18:56 hod.

nahrávka na flame topic, ale kritika hry se dá vyjádřit i slušně, jak to udělal Vozi a další; d3 stále kritizuju, protože mám o hru zájem, baví (bavila mě) po celých 1000 h, jen mě vytáčí celý přístup blizzadu k ní

blizzard nám před vydáním hry sprostě lhal a nechal si zaplatit za neexistující věci, mrkněte, co všechno sliboval, že ve hře bude dříve nebo později fungovat, uplynul skoro rok a nefunguje nic, navíc se objevují stále nové a nové věci, co "fungují" podivným způsobem (ať mi prosím někdo vysvětlí fungování dropů, podivný vliv armoru na výdrž postavy atd. atd.)

celé hře chybí směr, koncepce, jedním patchem se opravuje patch předchozí a to ještě s podivným výsledkem

bez urážky, právě hlášky jako "hra je uber mega cool" považujuju za sprostý flame (nechápu, ale respektuju, každá má právo na názor)

Uživatelský avatar
Morbid
Doom Knight
Příspěvky:425
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Morbid#2486

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Morbid » 11.02.2013, 19:34 hod.

Ospravedlňujem sa (bez irónie, vážne tu nechcem nikoho urážať, chcem diskutovať slušne bez osočovania iných), ak som sa niekoho dotkol tvrdením, že je DIII dobrá hra, ale som netvrdil, že je DIII uber mega cool a pod., ja si práveže kritikov DIII typu Voziho vážim, rád s nimi diskutujem. Na DIII ma štve napr. toto: postupné zľahčovanie hry, i keď si myslím, že stále ešte dokáže DIII byť obtiažne
lagy, príklad: koli lagu (hra sa zasekne, ale ako keby funguje daľej) pred pár dňami mi moja DH-ka umrela
odstránenie nesmrteľných minionov ( to nebol bug )

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Rakiii » 11.02.2013, 20:26 hod.

Alfajk píše:treba tady mas srovnany D3 vs poe,oboje ma svoje pro a proti http://www.youtube.com/watch?v=fSV2BjGZVtE a D3 ma rozhodne zabavnejsi a zivejsi styl prave toho hack n slash(buildy,skilly staty a spol neresim,hodnotim provedeni farmeni)
Ano, D3 je rychlofarma s nejistým výsledkem.

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od v0kurka » 11.02.2013, 21:34 hod.

Alfajk píše:treba tady mas srovnany D3 vs poe,oboje ma svoje pro a proti http://www.youtube.com/watch?v=fSV2BjGZVtE a D3 ma rozhodne zabavnejsi a zivejsi styl prave toho hack n slash(buildy,skilly staty a spol neresim,hodnotim provedeni farmeni)
nic proti, ale to video je dost zavádějící. problém je v tom, že d3 je tam zobrazeno pohledem endgamu - po odehrání odhadem stovek hodin. a v PoE se tam plácá v podstatě na začátku - odhadem desítky hodin, proto to vypadá o dost pomalejší. taky je dobrý srovnávat srovnatelný. nebudu koukat na celý videjko, ale takovej defenzivní templář v PoE to fakt mlátí pomalejc jako DHčko v D3. kdyby se srovnával marauder a barbar procházející endgame obsahem po dohrání všech obtížností, bylo by to asi lépe vypovídající.

pusť si nějaký stream z titulky pathofexile.com a uvidíš, že ten endgame vypadá "trošičku" jinak. na mě to působí trošku jako diskotéka, protože tam zdaleka nejsem. je tam moc efektů, který ani neznám. minioni občas zaplácnou půlku obrazu, jak to dělávali necromanceři v d2... ale když jsem jako začátečník sledoval v květnu streamy lidí, už stihli stovky hodin, měl jsem podobnej nechápavej dojem. později jsem to zažil a přišlo mi to normální.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Javurek » 11.02.2013, 22:52 hod.

Už jsem to spal do jiného tématu ale myslim si že při současné diskuzi se to hodí spíše sem. Je to takovej můj list co by bylo ptořeba změnit,a by se to hrát dalo :

Nové 2 postavy, nový akt, znovuobnovení rozdělování statů a masivní změny skill systému, změny monster a resistů(to jak je to teď je výsměch), pvp, pk, znovuobnovení ladder sezón + podobné rozhraní chatu a vyhledávání her jaké mělo diablo 2. S tím vymazaní všeho co teď je. Zrušení Aukční síně. RMAH i normální, lepší byli trade hry a obchod mezi lidma. S tím bych rovnou přidal nějaké jiné platidlo kromě goldů. Goldy bych dal jen na crafting. Třeba zas přidat runy, něbo něco ve smyslu path of exile. Zásadní úpravy předmětu, přidání nových statů na věci a použitelné unikáty + různá vylepšení na klasické věci. Tím myslím třeba věci jako upgrade normal na nightmare quality jako mělo d2, item quality jao má path of exile atd. Taky bych na některé legendární předměty přidal nové skilly, které nemůže mít žádná postava. Tím myslím pořádné skilly ne ty kraviny co jsou teď.

Bohužel je tohle sci-fi, sice by to d3 oživilo a byl to kvalitní ne-li lepší nástupce d2, jenže lizzard tohle nikdy neudělá. Bohužel :( Parta Hardcore fandů Diabla by to D3 udělala líp, vtipné .)

EDIT: Ještě jsem zapomněl, že s tím resetem všeho bych zrušil ten paskvil, Paragon system a vrátil bych staré dobré mf, tak jak fungovalo v diablu 2. Nějaké bonusy, třeba jen vizuální bych dával lidem kteří třeba 100x zabijí akt bosse a tak podobně. Nebo za achievmenty. Také vrátit faster hit recovery, a hitování dát nějak normálně, aby byli ve výhodě lidé co se umí s postavou hýbat.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Alfajk » 12.02.2013, 00:28 hod.

http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/ ... 409?page=1 docela zajimavej topic s dost jednoznacnym sdelenim

Uživatelský avatar
Slw
Minion of Destruction
Příspěvky:825
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Deepest underwater Abyss in the world

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Slw » 12.02.2013, 09:41 hod.

už sis z toho Jireky vybral to svoje? :green: :wave:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time like tears in rain.

Dakuwaqua
Quill Rat
Příspěvky:21
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od Dakuwaqua » 12.02.2013, 11:27 hod.

Alfajk píše:treba tady mas srovnany D3 vs poe,oboje ma svoje pro a proti http://www.youtube.com/watch?v=fSV2BjGZVtE a D3 ma rozhodne zabavnejsi a zivejsi styl prave toho hack n slash(buildy,skilly staty a spol neresim,hodnotim provedeni farmeni)
Keď chceš vidieť ako vyzerá "endgame" v PoE, tak si pozri napriklad toto http://sk.twitch.tv/nl_kripp ak neni live, tak potom videa v archive. PoE a D3 sa nedá jednoducho porovnať. Každý potrebuje k zábave niečo iné. Niekto chce mať cool grafiku, rýchlu režbu, vynakané efekty a nepotrebuje sa trápiť s nejakými bodmi do pasiviek. Potom sú ľudia ktorým na grafike zas až tak nezáleží, ale chcú sa so svojou postavou piplať, vylepšovať vlastnosti, vylepšovať gear. Práve v PoE je cítiť každá chyba vo vývoji postavy, čo už ale dnes nemusí ľuďom vyhovovať. Veď je tak jednoduché zmeniť si skill kedy chcem :) PoE je pre hardcore fanúšikov D2, D3 je podľa mňa už orientované na casual hráčov. A nič na tom nemení to, že niekto pri ňom presedí stovky hodín, celý skill je iba v tom že dokáže farmiť do mrtva a čakať či niečo spadne, alebo kým nazbiera goldy aby si niečo kúpil. D3 nikdy nebude ako D2, priania a návrhy ktoré komunita dáva neprejdú jednoducho kvôly AH. Kto by tam potom kupoval keby nám Blizzard dal možnosť vyrábať, alebo zpelšovať si gear? Načo by som šetril stovky miliónov na item, keď si môžem podobný aj keď so ščastím vyrobiť? D3 mám rád, ale nemám rád keď sa píše o niečom o čom človek nič nevie. Alfajk, keď budeš mať aspoň jednu postavu v PoE na levely 60-70 môžme sa o tom pobaviť. ;) D3 je veľmi dobrá hra, ale podla mňa už králom nieje. Uvidíme čo prinesie čas.

killerek
Wraith
Příspěvky:154

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od killerek » 12.02.2013, 13:46 hod.

Javurek píše:Už jsem to spal do jiného tématu ale myslim si že při současné diskuzi se to hodí spíše sem. Je to takovej můj list co by bylo ptořeba změnit,a by se to hrát dalo :

Nové 2 postavy, nový akt, znovuobnovení rozdělování statů a masivní změny skill systému, změny monster a resistů(to jak je to teď je výsměch), pvp, pk, znovuobnovení ladder sezón + podobné rozhraní chatu a vyhledávání her jaké mělo diablo 2. S tím vymazaní všeho co teď je. Zrušení Aukční síně. RMAH i normální, lepší byli trade hry a obchod mezi lidma. S tím bych rovnou přidal nějaké jiné platidlo kromě goldů. Goldy bych dal jen na crafting. Třeba zas přidat runy, něbo něco ve smyslu path of exile. Zásadní úpravy předmětu, přidání nových statů na věci a použitelné unikáty + různá vylepšení na klasické věci. Tím myslím třeba věci jako upgrade normal na nightmare quality jako mělo d2, item quality jao má path of exile atd. Taky bych na některé legendární předměty přidal nové skilly, které nemůže mít žádná postava. Tím myslím pořádné skilly ne ty kraviny co jsou teď.

Bohužel je tohle sci-fi, sice by to d3 oživilo a byl to kvalitní ne-li lepší nástupce d2, jenže lizzard tohle nikdy neudělá. Bohužel :( Parta Hardcore fandů Diabla by to D3 udělala líp, vtipné .)

EDIT: Ještě jsem zapomněl, že s tím resetem všeho bych zrušil ten paskvil, Paragon system a vrátil bych staré dobré mf, tak jak fungovalo v diablu 2. Nějaké bonusy, třeba jen vizuální bych dával lidem kteří třeba 100x zabijí akt bosse a tak podobně. Nebo za achievmenty. Také vrátit faster hit recovery, a hitování dát nějak normálně, aby byli ve výhodě lidé co se umí s postavou hýbat.
Ty z toho chces vylozene D2, ne?

Nove postavy a akt prinese datadisk, stejne jak v D2. Co vam v D2 prislo tak zabavneho na rozdelovani statu, kdyz bylo vse do jedne a par do zbytku, aby se splnili pozadavky na veci. PVP beru. - uvidime, jak dopadne. PK konecne neni. AH je rozhodne lepsi nez hry na tradovani. Ladder + lobby by byt mohlo. To ze goldy maji nejakou cenu povazuji za vyhodu.

Uživatelský avatar
esopeso
Doom Knight
Příspěvky:479
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Esopeso#2983

Re: Dá se už D3 hrát?

Příspěvek od esopeso » 12.02.2013, 13:55 hod.

Berte ale taky v potaz že hráči už nechtějí hrát D2 ani napodoběniny D2 (POE) a chtěj něco nového. Podotýkám že by nějaké mechaniky mohli použít z jiných her ( krade se běžne i zde ve hrách) nebo se nima aspoň inspirovat ale moc lidí moc názorů :-)

Mě přijde že se opakuje podobná situace jako u D2 a věřím že tohle vše se vývojem změní :-) ale hold lidé v dnešní době nejsou spokojeni skoro s ničím :-)
v roce 2002 jsem byl rád za každou novou hru :-)
Obrázek
Diablo uložen v ledu , jedu si SC,TR,BS,FiFu,lol,BF3

Odpovědět

Zpět na „Obecně“