Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctuary

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule
Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Attia » 24.01.2013, 22:56 hod.

@ SkoroPaladin: hlavně bacha na vítr :-DDD

jinak u těch mistrů krav maga vs třeba to MMA myslím že tam by se to muselo posuzovat podle konkrétních borců a konkrétních zvládnutých technikách. myslím že na tý profesionílní úrovni už nelze jednoznačně určit co je v 1vs1 lepší. Přece jen ten mistr v MMA dodržuje v zápasech určitý pravidla a kdyby nastoupil proti krav maga s tím že je povoleno vše, myslím že i ten mistr v MMA by věděl kam uděřit aby to mělo efektivnější účinek.

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od SkoroPaladin » 24.01.2013, 23:46 hod.

Tož párkrát sem z pepřáku stříkal (v rámci školení... i jen tak) a věřím, že při vskutku silným větru bych mohl nahodit i sám sebe ;-).
Posuzovat ohledně situace a zvládnutých technik - souhlasím.
Ale i tak si myslím, že při bitce kde je dovoleno vše při stejné váhové kategorii... by MMA fighter prohrál.
Ačkoliv by MMA borec chtěl využít cokoliv, co je v rámci MMA fightů nemyslitelné, MMA mu dle mého soudu sráží body dolů. Právě proto, že má nadrilovaný pravidla MMA jako druh sportu (prostě by se nedokázal naráz adaptovat na něco úplně novýho).
Krav maga mistr by se snažil toho druhýho okamžitě zabít (tedy toto je moje představa boje bez pravidel a předpokladů obou protivníků).
Možná jsem trocha zaujatej. Top borce MMA osobně neznám. Instruktora spec. jednotek (Krav Magy ne, Musada ano - ale velkej rozdíl v tom nevidím) osobně znám.
Ono je to stejně polemizování o prdu (ale zábavný).

Mě teď především zajímá, jestli vyhraje Mažňák či Losna (vzhledem k tomu, že je pro mě kandidát paktující se s bolševikem nepřijatelný, tož fandím Losnovi :-)).
We are knights who say... NI!

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Grammator » 25.01.2013, 05:43 hod.

no je pitomost to takhle srovnávat, především proto, že každej KM fighter se v první řadě snaží boji vyhnout a vím jaké to je stát proti borcům, co to dělají roky, nebo desítky roků... u těch prostě nevíte, kam udeřit aby vás nezabili :D
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od ZOMB » 25.01.2013, 06:59 hod.

Myslím, že kdyby jste vedke sebe postavili mistra v krav maze a aikida, krav maga by dostala na pr*el, jelikož aikido (kdybych to měl přirovnat k Diablu) funguje na principu aury Thorns :D
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Gladiator91 » 25.01.2013, 07:05 hod.

Tak ono celá koncepce bojových sportů a sebeobrany je založená především na vyhýbání se konfliktům, ale pak jsou situace kdy to prostě nejde, potom nastupuje to co umíte a záleží jenom na vás jak to použijete :)
Příklad z vlastní zkušenosti:
Coural sem po lese s mp3 v uších a potkal chlapa tak odhadem 40 let. Zeptal se, jestli nevím kolik je, tak sem vytáh telefon a řekl mu to. Pak se zeptal jestli mu ten telefon půjčím, tak sem mu řekl, že ne. Začal na mě řvát, že není žádnej zloděj a to už sem chtěl jít pryč. Když sem se otočil, tak mě kopl do nohy, no a v tu chvíli se spustilo čidlo v hlavě, já se otočil, kopl sem lowkick a jak se mu podlomila noha tak ještě přední hák a bylo po všem.

Co z toho plyne? Problémům je lepší se vyhnout, ale když to jinak nejde tak se nenechat zmlátit :)
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Attia » 25.01.2013, 09:57 hod.

@ ZOMB: osobně si myslím že kdyby se potkal mistr v Krav Maze a mistr Aikida tak proti sobě budou stát jako dva solný sloupy a budou na sebe koukat jako na zjevení. Protože Aikido jak jsi psal funguje na principu soupeřovy agresivyty a jeho využití proti němu. Takže by stál a čekal na úder. Naproti tomu mistr krav magy by se řídil heslem "raději se vyhnout konfliktu". A vzhledem k tomu že by od protivníka nedostal žádnej první impuls k tomu se bránit, tak by neměl sebemenší důvod útočit :-D takže Aikido vs Krav Maga = tak asi radší zajdem na pivko, ne? :-D

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Grammator » 25.01.2013, 11:49 hod.

Attia: to je naprosto přesné... Krav Maga neobsahuje útočné techniky (pouze protiútočné), pokud nepočítám to že je lepší protivníkovi hodit do ksichtu (třeba) písek a zdrhat než něco vůbec začne... ano, učí se agresivita, ano účí se útočné údery, ale to všechno až po prvním střetu, kdy už ho máte načnutého...

edit: Krav Maga je systém sebeobrany, snaží se předejít útoku a v momentě kdy k němu dojde, přichází eliminace ohrožení, to je rozdíl oproti Aikidu, kde protivník ještě vstane, to by v Krav Maze nemělo být... utíká se jen v případě silné nerovnováhy sil (žena-muž, muž-přesila)....
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od ZOMB » 25.01.2013, 14:49 hod.

Attia: pravda... radši si zajdou na to pivko :)

Grammator: je to přesně tak, jak píšeš... i když pokud jde o souboj jeden proti jednomu, tak existují různá zakončení, kdy útočníka držíme u země (v bolestech)
Nevím, jak to je u Krav Magy, ale u Aikida se útočníkovi nemůže téměř nic stát - obránce působí pouze dočasnou bolest - to má klady i zápory, ale já jsem si Aikido vybral právě kvůli tomuhle :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Grammator » 26.01.2013, 00:06 hod.

u Krav Magy je klidně možné (zvláště u policejní, neřkuli vojenské verze) že protivník už nevstane vůbec...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
SkoroPaladin
Gorebelly
Příspěvky:269
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od SkoroPaladin » 26.01.2013, 11:37 hod.

Já bych řek v některých problematických oblastech celkem běžné (ale ono to asi jinak nejde).
We are knights who say... NI!

Vozi

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Vozi » 26.01.2013, 13:21 hod.

Nekolik let delam Hung Gar Kuen (www.hungkungfu.cz). Co se tyka sebeobrany, tak k pouziti vetsiny technik bych musel mit velmi vazny duvod. Vetsinou se jedna o lamaci techniky a utoky na nejzranitelnejsi mista vedouci k co nejrychlejsi eliminaci soupere. Co se tyka kvality vyuky, tak skola je na velmi vysoke urovni i v mezinarodnim meritku. Pro mne ta sebeobrana tam byla spise vedlejsi, protoze cviceni neuveritelnym zpusobem rozviji zdravi a fyzickou kondici. Neni to jako kick box a jine bojove sporty, kde se naucite par technik a uz jenom zalezi na fyzicce. Tohle je spise zivotni styl a moznosti fyzickeho rozvoje daleko presahuji kickbox, MMA a jine srandy. Je tam vyborna parta lidi a kdyz tam prijdou nejaci rvaci, tak u toho nevydrzi, protoze ze zacatku je to vice o trenovani v nizkych postojich nez sebeobrane.

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Gladiator91 » 26.01.2013, 22:57 hod.

Dovolím si nesouhlasit. Kickbox se dá brát jako životní cesta a absolutně nesouhlasím s tím, že stačí se naučit pár technik. A můžu zde uvést i příklad:
http://homolka.squarespace.com/
Trenér v SKS Aréna Kladno, velkej pohodář, kterej bere kickbox jako pohled na svět. K tomu fyzickému rozvoji jenom poznámka - každý sport tě dokáže rozvinout tak jako žádný jiný, děláš-li ho s láskou a baví tě to. U kickboxu musíš umět přemýšlet, předvídat a s těma neurvalcema, je to stejný jako u tebe, když přijde rváč a chce se akorát naučit jak někoho zmydlit tak velmi rychle opouští hodiny trénování.
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Grammator » 27.01.2013, 09:47 hod.

Vozi: tohle se dá říct skoro o čemkoli... i o lyžování...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Silblade
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Silblade#2187

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Silblade » 27.01.2013, 13:43 hod.

Dle mého nejde moc srovávat mistr MMA vs. mistr aikido vs. mistr Krav Maga vs. mistr Jedi (i když pravda, ten byl měl výhodu Síly :D) atd. Záleží konkrétně na tom člověku, ne na stylu, co ovládá. Když složí karatista kickboxera, nejde říct "karate je v 1v1 lepší než kickbox" nebo naopak. Každej má naučený údery a kopy trochu jinak, ale zároveň je i provede jinak, pač záleží na konkrétních atributech danýho člověka.
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Bemik » 27.01.2013, 17:18 hod.

Taky bych řekl... On se člověk nepřizpůsobuje bojovému stylu, styl si vybírá podle sebe. Někdo prostě má hlavu i tělo na muay thai a proto nebude až tak dobrej v řecko-římským zápase. I člověk, co je skvělej v boxu neudělá nejspíš karieru v karate.
Lidi podceňují třeba Box - je to pro veřejnost dnes už nezajímavý sport, je málo všestrannej a moc přímej a surovej... Věřím, že boxer porazí i někoho, kdo používá nohy. Jde jen o toho člověka...
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Vozi

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Vozi » 27.01.2013, 20:10 hod.

@Kickbox...O tom, ze kickbox neobsahuje pouze par technik a neni to pouze o fyzicce mne nepresvedci nikdo. Staci par let a clovek muze byt na absolutnim vrcholu. Zkus delat nejake tradicni umeni a po paru letech budes mozna pokrocily zak. Mnozstvi technik a jejich aplikaci je jako srovnavat objem more a dzbanu na vodu. Kdyz uz neco na zpusob kick boxu, tak Mua Thai.

@Box... Boxer vzdy vede silne udery rukou vice vzadu a tou predni spise drazdi a rozptyluje. Navic boxer neni trenovany cekat utoky od pasu dolu (genitalie, kolena). Boxera pozna clovek podle toho ze neustale sleduje vsechno v okoli a ceka odkud prijde rana, coz se u degenerovanych jedincu uz projevuje cukanim. Dobrovolne delat sport, kde se lidi mlati do hlavy v kuse to fakt ne.

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Bemik » 27.01.2013, 21:01 hod.

Vozi: přední ruka umí zázraky v boxu a když protivníka rozptýlí, tak příjdou rychlý kombinace, kde obě ruce hrají stejně důležitou roli. Rány do rozkroku nečeká ani nikdo v žádným jiným bojovým sportu, pokud vím, je to nesportovní všude. Souhlasím s tebou rozhodně v tom, že většinu ran snese při špatným bloku hlava... z toho mají ale potom boxeři jako jediní výhodu, že se potom lehce naučí snášet ránu, dokonce nejlepší boxeři při sebetvrdší ráně NEMRKNOU a pořád sledují okolí... O Boxu vím ale jen teorii, sám se na něj chystám už pár let, čekám jenom na čas a peníze (po maturitě)...
BTW: k boxu mám nejblíž, protože jsem šikovnej na nohy, pokud je nezvedám nad uroveň pasu :D a taky, protože horní polovina těla je moje silnější část těla, navíc mi box doporučuje i tělocvikář...
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Gladiator91
Doom Knight
Příspěvky:534
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:gladiatorcz#2171
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Gladiator91 » 27.01.2013, 22:48 hod.

Vozi píše:@Kickbox...O tom, ze kickbox neobsahuje pouze par technik a neni to pouze o fyzicce mne nepresvedci nikdo. Staci par let a clovek muze byt na absolutnim vrcholu. Zkus delat nejake tradicni umeni a po paru letech budes mozna pokrocily zak. Mnozstvi technik a jejich aplikaci je jako srovnavat objem more a dzbanu na vodu. Kdyz uz neco na zpusob kick boxu, tak Mua Thai.
Je to tvůj názor. Ano v kickboxu je omezené množství technik, ale i tak je to spektrum celkem velké, to hlavní jsou ale jejich kombinace. Kombinací je nepřeberné množství. Ano v kickboxu se dá relativně rychle dosáhnout nějakého vyššího stupně, ale než se vypracuješ na mistra, to není otázka několika let, ale mnohem více let. Upřímně řečeno i nejlepší bojovník se furt učí, protože celý tenhle sport je jenom o tom.
ALEA IACTA EST - Kostky jsou vrženy!

Uživatelský avatar
Silblade
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Silblade#2187

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Silblade » 28.01.2013, 14:15 hod.

[quote="Gladiator91"] Přesně tak. Vždycky mě dokáže rozesmát, když někdo nabízí rychlokurzy taiji, že za měsíc ho budeš umět.:D To je plivnutí do tváře všem skutečným mistrům v tomto bojovém uměním, protože ti se vypracovávali několik desetiletí, od útlého věku. A je to i v bojových uměních/sportech, ten dril na začátku je hodně náročný a zde odpadne 90% všech potenciálních zájemců. Dělám shaolin kung-fu už asi 6 let a pořád si připadám jen jako mírně pokročilý - sleduju sice velkej pokrok v mých schopnostech, co se týka fyzického i mentálního tréninku, oproti karate, kam jsem chodil předtím, ale stále si připadám vůči starším žákům, o mistrovi ani nemluvím, jako nedochůdče.:D
Hold bojové umění, ale každý sport celkově, není záležitost na týden, měsíc, rok, ale na desetiletí.:)
Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Bojová umění aneb kdo umí bojovat nejen ve světě Sanctua

Příspěvek od Kuki10 » 28.01.2013, 17:40 hod.

Obdivuju ty, kteri u nejakeho sportu vydrzi roky....
U me to bohuzel po urazu z mladi uz nikdy nebylo ono, ale jeste ze je Eurosport atd.:)

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“