Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
MediwhCz
Quill Rat
Příspěvky:10
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od MediwhCz » 08.01.2013, 08:55 hod.

Caute,jestli muzu potreboval bych poradit..Po sedmi 7mesicich uspesneho hrani D3 mi proste bez nejakych zjevnych duvodu zacalo zamrzat neboli se sekne uplne jak obraz tak zvuk..Zkousel jsem re-instal a zadna zmena stava se mi to po hodine hrani a vice mene v narocnejsich pasazich si teda myslim,pak nezbyde nic jineho nez restart a ukoncit program..Co se tyce hardware tak mam stroj stredni tridy s win7.. Musim jeste dodat ze cele mesice to jelo bez mensich problemu..Budu rad za kazdou radu,hrat diablo hodinku a pak znova no nic moc co se tyce dropu:(a celkove zabavy..dik za rady

Uživatelský avatar
sensation86
Gorebelly
Příspěvky:200
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sensation86#2551

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od sensation86 » 08.01.2013, 09:02 hod.

Nevim co s tim me se to stane cas od casu taky... Nepravidelne naposledy v lete a ted zase nedavno cim to je nevim... Pokud ti to dela jednou za uherak neres to... Podle me to je nejaka chyba ve hre nez instal apod...

Tapeworm
Burning Soul
Příspěvky:634
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tapeworm#2172

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od Tapeworm » 08.01.2013, 09:15 hod.

Zkusil bych kompletně vyčistit PC od prachu. Hlavně větráčky a všechny vzduchové průchody včetně zdroje. Tohle vypadá, že se někde něco přehřívá.
Pokud ne tak bude minimálně vyčištěné PC. :)

MediwhCz
Quill Rat
Příspěvky:10
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od MediwhCz » 08.01.2013, 09:26 hod.

Ze se to prehriva me taky napadlo no budu to muset vyzkouset,stalo se mi 3x za posledni tri hry coz je divne..taky nevim jestli by pomohl re-instal win..

Uživatelský avatar
STIN
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:STIN#2847

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od STIN » 08.01.2013, 10:18 hod.

Někdy se jen pohne větrák u CPU a je problém (spatná styčná ploche) jindy tzv "vyčpí" teplovodivá pasta jak u CPU tak u GPU je potřeba to přepastovat jakmile se něco přehřívá je zle a nebo ti odešel zdroj a po nějaké chvíli přestane dodávat potřebný výkon a sekne se ti celý pc.

Tapeworm
Burning Soul
Příspěvky:634
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tapeworm#2172

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od Tapeworm » 08.01.2013, 10:26 hod.

MediwhCz píše:Ze se to prehriva me taky napadlo no budu to muset vyzkouset,stalo se mi 3x za posledni tri hry coz je divne..taky nevim jestli by pomohl re-instal win..
To bych si nechal v záloze pokud nepociťuješ problémy i v jiných hrách, filmech, aplikacích ....

Na prvním místě bych fakt vyčistil PC od prachu, jak píše STIN zkontroloval jestli dobře sedí větráčky a případně jestli je pod nimi teplovodivá pasta.
Když to nepomůže tak pokud máš někde možnost půjčit si zdroj k PC testnul bych to. Zdroj někdy dokáže dělat solidní paseku. Pokud ani to nezabere tak potom zkusit komplet reinstal "tady ale asi problém nebude dle mého".

Podle toho co si napsal to vypadá, že se něco hřeje a nebo něco nemá dost šťávy.

Jo ještě mne napadlo "sice to nezpůsobovalo úplný zásek diabla" ale třeba by to mohl taky být tvůj problém a to je nastavení zvuku v diablu. Řešilo se to tady : viewtopic.php?f=44&t=7693

Pokud ti to ale 7 měsíců šlapalo a teď ti to začalo blbnout tak ti to může problém vyřešit, i tak ale se ti někde něco hřeje a nebo nemá šťávu. Tímto jen snížíš nároky Diabla a dočasně ten problém odsuneš.

Uživatelský avatar
Borgi*
Doom Knight
Příspěvky:421
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Borgi#2969

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od Borgi* » 08.01.2013, 10:52 hod.

Nejdříve zkus sledovat teploty komponent v nějakém programu. Tak zjistíš, jestli se ti fakt něco přehřívá nebo je chyba jinde.
Obrázek

Inferno (MP 10) - The Butcher, Belial, Azmodan, Diablo kills
http://youtu.be/w1mML-HlRAU

Uživatelský avatar
RedDwarf_Cz
Wraith
Příspěvky:177

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od RedDwarf_Cz » 08.01.2013, 11:08 hod.

Mě se tohle stalo před dvěma dny poprvé. Sekl se obraz a z bedem šel seklý zvuk, zkrátka to jen vrčelo. Ukončit to šlo jen pomocí ctrl+alt+del. Při druhém tomhle failu jsem přišel o postavu na HC 40lvl....
Ty poslední dva dny hrávám SC se svou starou postavou a zatím nic. Dneska začnu hrát znovu HC, tak uvidím.

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od coyd » 11.01.2013, 00:35 hod.

stahnete si gpu-z a nechte logovat max teplotu grafiky a zkontrolujte ji prubezne (nez to spadne) to same pro procesor s RealTemp a pak tu hodte vysledky s typem gpu/cpu opravdu to podle priznaku vypada na prehrivani popripade vysoky OC
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od Alfajk » 11.01.2013, 02:18 hod.

radsi msi afterburner a uvidis to krasne na osd kdykoliv pustis hru,potom muzes jeste aida 64 abys na tom osd videl i teploty cpu...

Uživatelský avatar
RedDwarf_Cz
Wraith
Příspěvky:177

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od RedDwarf_Cz » 11.01.2013, 09:56 hod.

Burnera používám dlouho, mám s ním upravené otáčky na GK. Sestava i7 4x 2.8 chlazenou Scythe Orochi, GK 560Ti, DDR3, SSD 250GB, normálně jsem na tom drtil hodiny v kuse BF3.
Je možné, že to bylo přehřátím, ale když se tohle stane poprvé, ještě příjdu o postavu a 3 dny na to, zde někdo postne podobnou věc, musel jsem se ozvat.
Zatím jedu soustavně SC i HC a zatím nic

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od fuxicek » 11.01.2013, 10:26 hod.

Dokud jsem hral na Macovi, nevedel jsem co je seknuti, nebo lag, nebo cokoliv jineho, hra byla absolutne bezproblemova a jeji stabilita me az zarazela, koupil jsem pixlu s win7 a problemy se vyrojily, obcasny zamrz, nekdy lag, nekdy se hra jen zpomali, neni to compem, je to kombinaci operacniho systemu a hry.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Tapeworm
Burning Soul
Příspěvky:634
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tapeworm#2172

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od Tapeworm » 11.01.2013, 13:17 hod.

Kombinace OS a hry to nebude. Píše, že 7 měsíců v pohodě a začalo to dělat až teď. Proto to tipuju na přehřívání něčeho.

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od Alfajk » 11.01.2013, 16:35 hod.

je to kompem,ne systemem,ja treba jedu naprosto bez problemu...to je tak,kdyz si lidi koupej procesor a grafickou kartu za 20 000,ale za desku daji 1500...

Uživatelský avatar
RedDwarf_Cz
Wraith
Příspěvky:177

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od RedDwarf_Cz » 11.01.2013, 17:30 hod.

Alfajk-Já mám tuhle , takže to tvůj rádobychytrý závěr vyvrátilo. Ještě něco, čím mě ohromíš ze světa HW?

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od Alfajk » 11.01.2013, 17:36 hod.

ze mas neco rozbityho a s nejvetsi pravdepodobnosti si za to muzes sam ;)

navic jsem narazel na fuxicka a ne na tebe...ten tvuj problem s nejvetsi pravdepodobnosti zpusobil pad driveru (nvidia driver has stopped working blablabla) coz na 560tkach dela docela casto a nejde s tim nic udelat,maximalne ozkouset jiny ovladace

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od Kuki10 » 11.01.2013, 17:51 hod.

Udelej cistou instalacku os, pokud nepomuze, tak bych to pak resil dal.
Ale pokud uz ted vis, ze to je prehratim, tak je to jasny.

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
sensation86
Gorebelly
Příspěvky:200
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sensation86#2551

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od sensation86 » 11.01.2013, 19:47 hod.

Aha takze se mi prehriva muj stolní pc a nebo mi ten zdroj od Síííísonicu :-D :-D odchazi..... Kdyz hraju Setlery 7 nebo Civilizaci tak pc vic musi chladit pac je to narocnejsi nez nejaky D3 a neseka se nic atd atd.... Proste bludy na notebooku ok to bych veril na stolnim kecy.... Je to hrou a ne pckem... Pokud to neni nejaka stara kepka.

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od Majky_majk » 12.01.2013, 09:43 hod.

Může to být cokoliv... ty lidi se Ti snaží jen pomoci.

Pokud má hra bug a při tvé specifické kombinaci HW padá (což se klidně stát může), moc s tim neuděláš. Maximálně můžeš zkoušet kombinace jiných driverů. To, že to 7 měsíců jelo OK může být i výsledkem nějakého nového patche (od kterého se Ti hra do této doby ještě nesekla) nebo doinstalem něčeho v PC.

Jinak ty lidi ti radí dobře...

1. Ověřit, zda se něco nepřehřívá.... + zda neodešel zdroj (stát se to může velmi snadno ;-) i u dražších modelů, než máš Ty )
2. Zmapovat, co jsi v poslední době nainstaloval nového a zda něco nekoliduje s Diablem
3. Vyzkoušet nové drivery na všechno možné
4. Reinstalovat win

Když z toho nic nepomůže, tak vyzkoušet v PC jinou grafickou kartu nebo zvukovku... už tam moc možností řešení neni.

MediwhCz
Quill Rat
Příspěvky:10
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Zmrznutí D3 (jak obraz tak zvuk)

Příspěvek od MediwhCz » 14.01.2013, 09:38 hod.

Celý můj problém s tím že po 7měsicích hraní Diabla bez problému a následně nastanou takové seky jsou zapřičiněny opravdu prehřivaním jader procesoru a grafické karty.Teploty se pohybují při max.zátěží cca.hodina hraní 3akt. 75 C až 83 C na jedno jadru.Dočasně se to da udržovat softwarem který upravuje otáčky ale takový stav není vyhovující:)..Re-instaloval jsem veškeré drivers což na to nemělo taky žádný vliv..Takže závěrem bude servis jelikož je to ještě v záruce..Všem dík za rady a tipy

Odpovědět

Zpět na „Obecně“