Magic Find...

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Foebane
Wraith
Příspěvky:125
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foebane#2662
Re: Magic Find...

Příspěvek od Foebane » 01.01.2013, 01:14 hod.

Uz se s tebou nebudu vic bavit, nejen ze o tom nic nevis, ale neumis se ani chovat.

Duri
Gorebelly
Příspěvky:292

Re: Magic Find...

Příspěvek od Duri » 01.01.2013, 01:21 hod.

ano mas pravdu...neviem sa chovat...som primitiv...ale stale si mi nedokazal ze ja sa mylim...ukazal si len 2 trapne grafy ktore s blizzardon nemaju nic spolocne....a dalej si neuviedol ziaden fakt ze ja sa mylim aty mas pravdu...cize...radsej nic nepis lebo sa len strapnujes :D ...ale nie prepac...ja som ten trapny a ty mas pravdu....nic o tom neviem...

Mindorlin
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mindorlin#2640

Re: Magic Find...

Příspěvek od Mindorlin » 01.01.2013, 17:37 hod.

Magic Find

Finding more and better magic items is critical to overcoming challenges and defeating enemies in Diablo III, particularly on higher difficulties. Magic find is a unique item property that can help you drastically improve your haul. It is tracked in the Inventory menu (Inventory > Details > Adventure).

But what does that really mean?

Magic find affects the quality of items you acquire from killing enemies (but not treasure chests, vases, weapon racks, or other environmental objects). It doesn’t give you a chance to get more items on a given kill – instead, it increases the chance that an item you find will be magical, and more potent than it would be otherwise.

When a monster drops an item, Diablo III randomly determines the item’s quality from a chart that includes item quality and the number of affixes present. The game randomly "rolls" on each property in the chart to determine which affixes your item will get. Your magic find score is applied as a bonus to these rolls.

For example, if a monster has a 4% chance to drop a 6-affix rare item and you have +50% magic find, it now has a 6% chance to drop that item.

Item quality is checked in the following order:

Legendary
6-affix rare
5-affix rare
4-affix rare
2-affix rare
1-affix rare
magic item

Using the above example, when your roll ‘misses’ a higher-level item quality, the item generator proceeds to the next lowest item quality in the chain (in this case, checking to see if you got a 6-affix rare, then checking for a 5-affix rare, and so on). Your magic find bonus applies to each roll. If the same monster has a 10% chance to drop a 5-affix rare item and you have 50% magic find, you now have a 15% chance to get a 5-affix rare item.

zdroj: http://eu.battle.net/d3/en/game/guide/i ... magic-find

Myslím, že tahle část je dost důležitá: Magic find affects the quality of items you acquire from killing enemies (but not treasure chests, vases, weapon racks, or other environmental objects). It doesn’t give you a chance to get more items on a given kill – instead, it increases the chance that an item you find will be magical, and more potent than it would be otherwise.

Z toho jasně vyplývá, že MF nezvedá šanci, že ti padne víc itemů, zvedá ale kvalitu itemu, když už ti padne. Taky zvedá šanci, že item, který ti padne bude magický a silnější :wave:

Jenže si myslím, že šance na drop legendárky, nebo dokonce setovky je opravdu maličká a nejsem si jistý viděl jsem někde na tomhle fóru číslo 0,04, ale nevím jestli je to ověřený fakt, každopádně by se s MF 300 zvedla šance jen na 0,12, což je sice sympatické, ale pořád je to dost málo, zvláště pokud si uvědomíte, že šance na drop legendárky z moba( stává se to, ale opravdu zřídka) je mizivá, tak musíš počítat při statistce, že legendárky padají v podstatě jen z elitek, a těch nezabiješ zase tak moc, aby nárůst tohohle čísla měl nějaký efekt (bylo by to zhruba 1 legendárka z 1000 zabitých elit, takže číslo bude zřejmě vyšší). Takže zbývá pořád jediná možnost a ta je na drop nejefektivnější - farmit. 8-)

A navíc, šance na drop itemu s více affixy, potažmo legendárky se nuluje potom, co ti takový item dropne a to v každém rollu. takže pokud ti padne 6affix item, okamžitě ti spadne pravděpodobnost na dalšího takového itemu nebo vyššího(legendárky). Proto máš nejvyšší pravděpodobnost na drop legendárky, když ti padá samý žlutý a modrý sh*t. (nebo tak jsem to alespoň pochopil já)

A už se nehadejte! :roll: Stejně pochybuju že Blizzard kdy vypustí víc informací o MF, než ty které už podal.
Mindorlin#2640

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Magic Find...

Příspěvek od Tyckin » 02.01.2013, 12:56 hod.

Teda nic proti, ale já mám z obyč moba tak každou třetí legendárku/setovku :D Včera to bylo celkem 9 kousků asi za 7h hraní ;) MF mám max., jelikož bez něj mi dřív nic nepadalo. Možná je to náhoda, ale u mě to fakt zkrátka je.

Tyraenel
Quill Rat
Příspěvky:25
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tyraenel #2828

Re: Magic Find...

Příspěvek od Tyraenel » 03.01.2013, 01:41 hod.

jak to tu citam fakt mam pocit ze hram nejaku inu hru ...

Uživatelský avatar
Ghann
Wraith
Příspěvky:116
BattleTag:Saigon#2424

Re: Magic Find...

Příspěvek od Ghann » 05.01.2013, 22:26 hod.

Já si myslím že MF je třeba ... mám teprve PL 13 a na kontě mám za nějakých 270h hraní pouze 1 Legendárku ... Včera jsem se díval na 10h Legendary Competiton kde Streameri farmili legendárky . Byli 3 a za těch 10h měli na kontě každý přes 30 Legendárek . Všichni PL 100 . Já mám dnes za sebou asi 10x Alkaizer run a prd :D Takže asi tak , no .

Killerianus
Fallen Shaman
Příspěvky:57
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Magic Find...

Příspěvek od Killerianus » 05.01.2013, 22:47 hod.

No to ale znamena ze to ovlivnuje spis paragon level nez MF na itemu nemyslis?

Uživatelský avatar
Ghann
Wraith
Příspěvky:116
BattleTag:Saigon#2424

Re: Magic Find...

Příspěvek od Ghann » 05.01.2013, 23:12 hod.

Netuším , já mám za to že PL přidává pouze MF a GF :) Ale rád se nechám poučit .

Uživatelský avatar
Borgi*
Doom Knight
Příspěvky:421
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Borgi#2969

Re: Magic Find...

Příspěvek od Borgi* » 06.01.2013, 12:30 hod.

Ghann píše:Já si myslím že MF je třeba ... mám teprve PL 13 a na kontě mám za nějakých 270h hraní pouze 1 Legendárku ... Včera jsem se díval na 10h Legendary Competiton kde Streameri farmili legendárky . Byli 3 a za těch 10h měli na kontě každý přes 30 Legendárek . Všichni PL 100 . Já mám dnes za sebou asi 10x Alkaizer run a prd :D Takže asi tak , no .
To bude asi tím, že PL 100 ti dává 300% MF a Alkaizer runy jsou dobré jedině na expy.
Obrázek

Inferno (MP 10) - The Butcher, Belial, Azmodan, Diablo kills
http://youtu.be/w1mML-HlRAU

Uživatelský avatar
Zmener
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McZmener#2115
Bydliště:Praha

Re: Magic Find...

Příspěvek od Zmener » 06.01.2013, 12:55 hod.

To že tu někdo pořád píše, že za několik hodin dropne 10 -30 legendárek, tomu se dá težko věřit. Já sám chodím alkaizer runy s několika mapami navic, protoze tech potvor a bonusu z expu mam fakt hodne. Drop je urcitě ovlivnen paragonem lvl, ale rekl bych ze pouze tim cislem a ne MF. Ten ma na drop legendarek temer nulovy vliv.
Obrázek

Uživatelský avatar
Borgi*
Doom Knight
Příspěvky:421
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Borgi#2969

Re: Magic Find...

Příspěvek od Borgi* » 06.01.2013, 13:00 hod.

Zmener píše:To že tu někdo pořád píše, že za několik hodin dropne 10 -30 legendárek, tomu se dá težko věřit. Já sám chodím alkaizer runy s několika mapami navic, protoze tech potvor a bonusu z expu mam fakt hodne. Drop je urcitě ovlivnen paragonem lvl, ale rekl bych ze pouze tim cislem a ne MF. Ten ma na drop legendarek temer nulovy vliv.
Tím jsi si právě odpověděl, proč někomu padá 20 legendárek za den a tobě ne. Má vysoký Paragon, vysoký MF a chodí na vyšší MP. Ty chodíš runy na expy, MF bonusu nevěříš, máš ho nízky a nic ti nepadá. Co na tom nechápeš?

Nemusíš tomu věřit, ani tomu co tu píšu. Ale zkoušel farmit MP 10 a padlo i 8 legendárek za 30 min. MF dělá hodně 8-)
Obrázek

Inferno (MP 10) - The Butcher, Belial, Azmodan, Diablo kills
http://youtu.be/w1mML-HlRAU

Uživatelský avatar
Zmener
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McZmener#2115
Bydliště:Praha

Re: Magic Find...

Příspěvek od Zmener » 06.01.2013, 13:04 hod.

Já se nedivim, že mi skoro nic nepadá. Ty mi chceš tvrdit, že MF má vliv na drop legendárek? To je nesmysl. Už se to tu řešilo stokrát. Na Mp10 jsme to zkusil asi na 30 minut nepadlo mic. Stejne i kdyz mi padne 10 legendarek, tak jsou vetsinou k nicemu. Neverim ze MF ovlivnuje drop legend.
Obrázek

Uživatelský avatar
Borgi*
Doom Knight
Příspěvky:421
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Borgi#2969

Re: Magic Find...

Příspěvek od Borgi* » 06.01.2013, 13:13 hod.

Zmener píše:Já se nedivim, že mi skoro nic nepadá. Ty mi chceš tvrdit, že MF má vliv na drop legendárek? To je nesmysl. Už se to tu řešilo stokrát.

Další takový :lol: Tak mi uvěď zdroj, z kterého čerpáš a podle čeho se řídí drop legendárek 8-) Rád si to prostuduji a můžem na toto téma dále diskutovat.
Obrázek

Inferno (MP 10) - The Butcher, Belial, Azmodan, Diablo kills
http://youtu.be/w1mML-HlRAU

Uživatelský avatar
Zmener
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McZmener#2115
Bydliště:Praha

Re: Magic Find...

Příspěvek od Zmener » 06.01.2013, 16:25 hod.

Najdi si diskuzi o MF na drop legendarek, kde je napsano, ze rozdil mezi 0-625 mf má na drop legendárek vliv asi 0,4%. Nebo priblizne tak to je. Ja se tu hadat nebudu, protoze mam na to svůj nazor a tim to hasne. Me bohate staci, kdyz mi jednou za cas padne poradna legendarka nebo setovka, kterou slusne prodam a ne desitky, kterou jdou stejne na rozklad.

necituj předchozí příspěvek. kojot
Obrázek

Uživatelský avatar
Borgi*
Doom Knight
Příspěvky:421
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Borgi#2969

Re: Magic Find...

Příspěvek od Borgi* » 06.01.2013, 16:44 hod.

Diskuze, kde jsou napsány nesmysly a nejsou ničím podloženy jsou pro mne irelevantní. Já vycházím z oficiálního infa, kde je jasně napsáno, jaký vliv má MF na drop legendárek.

http://eu.battle.net/d3/en/game/guide/i ... magic-find

PS: Jak docílíš toho, že ti jednou za čas padne pořádná legendárka nebo setovka, kterou slušně prodáš? To se řídí čím?
Obrázek

Inferno (MP 10) - The Butcher, Belial, Azmodan, Diablo kills
http://youtu.be/w1mML-HlRAU

Uživatelský avatar
Zmener
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McZmener#2115
Bydliště:Praha

Re: Magic Find...

Příspěvek od Zmener » 06.01.2013, 17:03 hod.

Dobrá v tom máš pravdu, oficialni forum je oficialni, ale ja se snazim to vzit z praxe. Docílím toho tím, že zabiju hodně monster za pomerne kratkou dobu, tim mam vetsi sanci, ze mi padne neco uzitecneho. Nic vic, nic min. Hodne hracu to tak hraje a uz na nekolika stream to tu nekolik lidi vysvetlovalo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Zmener
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McZmener#2115
Bydliště:Praha

Re: Magic Find...

Příspěvek od Zmener » 06.01.2013, 17:25 hod.

Momentálne hraju na mp1, pred 5 minutami mi padla kuse legend 60 lvl a ted setova chest. Proc? Protoze jsem za tech 5 minut zabil ost mobu a tim zvysil sanci na drop. Jak jednoduche.
Obrázek

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Magic Find...

Příspěvek od Nekronaut » 06.01.2013, 17:44 hod.

Support 4 Zmener...

Killerianus
Fallen Shaman
Příspěvky:57
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Magic Find...

Příspěvek od Killerianus » 06.01.2013, 18:28 hod.

To co pisi na oficialnim foru je sice hezke ale ja se ridim vlastni zkusenosti a ta je ze cim vyssi paragon tim vyssi sance na drop.....

Ride
Minion of Destruction
Příspěvky:993
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Moxmar#2814

Re: Magic Find...

Příspěvek od Ride » 06.01.2013, 20:03 hod.

"cim vyssi paragon tim vyssi sance na drop" - tzn vyssi MF bonus a tim pademi sance na drop ne?

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“