Sekání [RAM upgrade?]

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Uživatelský avatar
nothing
Fallen Shaman
Příspěvky:95
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od nothing » 17.11.2012, 14:08 hod.

Zdravím, nejspíš jsem zvolil blbou sekci, ale nevím kam jinam bych to měl psát. Jak už se tu delší dobu řeší, mám také občas problémy se sekáním hry a tak jsem se rozhodl, že si dokoupím RAMky. Mám notebook ASUS K53SV, který má údajně 4 GB DDR3 1333 MHz. CPU-Z mi ale ukazuje ASint Technology 4GB 10700 (667Mhz). Což pár lidí už na internetu řešilo, ale to je jedno. Momentálně mě zajímá, jaké RAMky dokoupit? Zda 4 GB jedno jaké? Jestli budou fungovat jako dual? A nebo rovnou koupit kit 8 Gb? Co navrhujete? Sám se v tom moc nevyznám, tak bych rád slyšel nějakou radu od odborníka :) Díky!
_______________________
EDIT: Jde taky o to, že když bych chtěl koupit jen 4 GB .. tak jsem našel jen s označením 10600 a pořád se nemůžu nikde dočíst, jaký je v nich rozdíl .. 10700 a 10600
Obrázek

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od Reve » 17.11.2012, 20:04 hod.

No ja si nejsem moc jistej, ze ti ramky pomuzou.Podle me je 4gb dost.

ymorduur
Quill Rat
Příspěvky:8

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od ymorduur » 17.11.2012, 20:35 hod.

Dokoupení dalši RAM ti nepomůže.

Uživatelský avatar
negris
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Angalascz#2103

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od negris » 17.11.2012, 21:52 hod.

Dokoupeni ram pomuze pouze tehdy pokud ma ntb u grafiky sdilenou pamet protoze dia si jako prvni sezere pamet na grafika a pak az na beh dalsi vec co sezere pamet je win 7 64-bit podtrzeno secteno windows=1,2gb pameti Diablo = 1,8gb pameti a dalsi bod je kolik ti sezere grafika pameti nejcasteji bejvaj u ntb grafiky co maj sdilene 1gb nebo 2gb uz snad neexistuje zadnej kterej by nemel minimalne 2gb nebo 3gb grafiku cimz se dostavame na 2,8-3,8 gb a kdyz si vezmeme v potaz ze windows 7 ma mit 4gb pameti pro spravny beh vsech funkci (nikoliv her) tak je pokazde potreba navysit uz sem se stim setkal mockrat a vzdy to pomohlo zvednout o minimalne 4gb dalsi veci je kolik je tvuj ntb schopen vstrebat pameti.
Byl jsem vyhnán z království nebeských i z podsvětí pekelných a našel si útočiště mezi nebem a peklem. A tak tedy semnou přichází utrpení ...

Obrázek

Uživatelský avatar
Relic
Burning Soul
Příspěvky:685
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Relic#2877

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od Relic » 17.11.2012, 21:56 hod.

a ako mate nastavenu virtualnu pamat? pouzivate ju?

Uživatelský avatar
negris
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Angalascz#2103

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od negris » 17.11.2012, 22:11 hod.

To má vliv jen na uskupování dat v pc nikoliv na spuštěné procesy.
Byl jsem vyhnán z království nebeských i z podsvětí pekelných a našel si útočiště mezi nebem a peklem. A tak tedy semnou přichází utrpení ...

Obrázek

Uživatelský avatar
nothing
Fallen Shaman
Příspěvky:95
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od nothing » 17.11.2012, 23:27 hod.

Takže mi rozšíření v ničem nepomůže? A stejnak stále nevím rozdíl na který jsem se ptal. Jinak parametry noťasu:

procesor: Intel® Core™ i5-2430M (2.4 GHz, 3MB)
chipset: Intel® HM65
systémová paměť: 4GB (1x4GB) DDR3 1333MHz rozšířitelná až na 8GB
pevný disk: 640GB SATA, otáčky 5400rpm
síťová karta WLAN b/g/n(WiDi) + LAN 10/100/1000, Bluetooth v3.0
grafika: NVIDIA® GeForce® GT 540M DDR3 2GB VRAM

myslím, že tahle výbava by měla stačit na to, aby se to při vypnutí všech efektů nesekalo. Mám na mysli občasný sekání, spíš takový plynulý poposkakování postavy .. jak kdyby měnila rychlost chůze, malé záškuby. Nevím jak to popsat. Připojení mám v pohodě.
Obrázek

Uživatelský avatar
negris
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Angalascz#2103

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od negris » 17.11.2012, 23:36 hod.

Tak to je tím že ti to tam občas žvejká nějakej proces to by se dalo vyřešit buď troškou pamětí navíc nebo nějakým prográmkem kterej vypne všechny procesy až na ty nejdůležitější.
Byl jsem vyhnán z království nebeských i z podsvětí pekelných a našel si útočiště mezi nebem a peklem. A tak tedy semnou přichází utrpení ...

Obrázek

Uživatelský avatar
nothing
Fallen Shaman
Příspěvky:95
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od nothing » 17.11.2012, 23:48 hod.

Jako ono to zase není taková pálka 4GB ramek, proto jsem se ptal, zda koupit jen 4GB (jestli spolu pofungují RAMky s označením 10600 a 10700) a nebo orvnou koupit třeba Kingston SO-DIMM 8GB KIT DDR3 1600MHz HyperX CL9 Plug and Play či Corsair SO-DIMM 8GB KIT DDR3 1866MHz CL10 Vengeance. Když upgrade, tak co nejvyšší :)
Obrázek

Uživatelský avatar
negris
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Angalascz#2103

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od negris » 18.11.2012, 09:18 hod.

Spolupracovat budou jakekoliv ramky ale musi ti pasovat do ntb :D vtom je jedinej hacek :)
Byl jsem vyhnán z království nebeských i z podsvětí pekelných a našel si útočiště mezi nebem a peklem. A tak tedy semnou přichází utrpení ...

Obrázek

rooper
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:rooper #2950

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od rooper » 18.11.2012, 10:02 hod.

Já mám v podstatě podobnej problém.Do teď bylo vsechno v pohodě, ale poslední 2 dny se mi hra začne škubat pokud je na obrazovce víc monster. Když je všechny vysekám potom se hra zase strašně zrychlí jako by chtěla ten čas dohnat.Pak je to zas v poho dokud se zas neobjeví vetší počet monster.Nevím čím to je ... zkoušel jsem stáhnout detaily na minimum ale je to to samý. Mám noťas s Intel core dual 2,1GHz , 8 giga RAM , Nvidia Geforce GT 520 takže vím že ve střevech to není. Neznáte nějakej prográmek který zastavuje zbytečné procesy na pozadí? Budu vděčný za jakoukoliv radu děkuji

Uživatelský avatar
negris
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Angalascz#2103

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od negris » 18.11.2012, 20:21 hod.

vypnout procesy na pozadi ti nepomuze to bude grafikou... je doporucovana 1gb shader model 3.0
Byl jsem vyhnán z království nebeských i z podsvětí pekelných a našel si útočiště mezi nebem a peklem. A tak tedy semnou přichází utrpení ...

Obrázek

Uživatelský avatar
GrOsO
Gorebelly
Příspěvky:293
BattleTag:groso#1722
Bydliště:stolicka

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od GrOsO » 18.11.2012, 20:30 hod.

skusil si vypat antivirak ? mne to fakt pomohlo u diabla, proste si spolu nesedia
Obrázek

rooper
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:rooper #2950

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od rooper » 19.11.2012, 07:37 hod.

Antivirák jsem vypínat nezkoušel..hned dneska to vyzkouším..díky :)

falen
Wraith
Příspěvky:176
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:falen#1289

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od falen » 19.11.2012, 08:01 hod.

Bychl řekl že s tím tvým NTB máš buď nějakej humus v PC co to zpomaluje. Ale na 90 % to budou pouze lagy bych řekl. zkontroluj odezvy.... .

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od Reve » 19.11.2012, 09:20 hod.

kdyz jsme u toho sekani.ZEptal bych se na jednu vec v nastaveni.Jde tam nastavit nejaky MAX back ground FPS a jeste druha vec.Nejsem ted udiabla tak presne nevim co to je.ALe taky nejaky MAX fps0 -150

Muzeme me nekdo vysvetlit co to nastaveni presne zpusobuje a jak je nejlepsi toto nastavit ?

Predem diky.

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od Quetak » 19.11.2012, 10:10 hod.

Pokud se spokojíš s nižší kvalitou zobrazení, tak vlez do dokumentů/diablo3 a tam máš texťák D3Prefs.txt, ten si otevři a někde dole je tam položka Hardware class=číslo. To číslo snižuj tak dlouho dokud nebudeš spokojenej. Myslím, že minimum je jedna. Při úpravě dokumentu musíš mít vypnutý D3 a při jakýkoli změně nastavení přímo ve hře se ti vrátí defaultní hodnota - tzn. budeš zase muset změnít to číslo v texťáku. Pokud to dáš na 1 a pořád se ti to bude škubat tak ti pomůže asi jen výměna celýho PC :)

Reve: backgrond fps je když máš hru schozenou na liště tak kolik si takhle schozená hra může udržovat max fps.

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od Reve » 19.11.2012, 10:30 hod.

a ta druha hodnota ?

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od Quetak » 19.11.2012, 10:41 hod.

Jak druhá hodnota? Je tam myslím Max background fps ano/ne a pak přímo nastavení tý hodnoty.

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Sekání [RAM upgrade?]

Příspěvek od Reve » 19.11.2012, 10:43 hod.

prave ted nejsem u Diabla sem v praci tak se nemuzu podivat, ale zadny ano/ne si nepamatuju.Vim, ze tam jsou dve tyhle polozky podsebou a jde u nich nastavit 0-150.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“