Diablo III vs Torchlight II

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Houp
Wraith
Příspěvky:169
Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Houp » 06.10.2012, 10:17 hod.

Attia píše: Dnes máme RMAH, zítra bude co, burza s akciema v D3 datadisku?
Je to jen "legalizace korupce". Já třeba s tímto přístupem souhlasím. Kupování předmětů za peníze tu bylo dávno před D3 nejen v D2. Je to něco podobného jako zavedení SPZ na přání, nebo příplatek za konkrétního doktora. Věci, co tu jsou, ze zkušenosti nejdou vymýtit, tak je zlegalizujem. Ale je jasné, že tohle se každému líbit nemusí a souhlasím, že správné to taky není. RMAH jsem nevyužil, využívat ho nechci a míru mé zábavnosti se hrou nijak neovlivňuje, že někdo jiný to využívá.

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Ryliah » 06.10.2012, 10:26 hod.

Attia píše:@ umiyaki: perfektně shrnuto...+1

ono jde hlavně o to co od hry očkáváš. Mě nikdy v životě nenapadlo hrát hru proto abych si tam něco vydělal v reálných penězích. Hru jsem vždycky hrál pro zábavu a pro potěšení, proto si myslím že RMAH do her jakéhokoli tipu prostě nepatří. Aukce za goldy, prosím. To mi zas tak nevadí, přeci jen je to prostě jen vylepšený a zjednodušený trade styl. Ale reálný peníze do hry prostě podle mě nepatří a kazí to smysl hry.
Nedokážu si představit že bych hrál DrD s kámošema a handloval se s nima že mi prodá svůj meč za 150kč nebo jestli mu prodám svýho koně za 3000kč. Vím že spoustu lidí napadne že vymyšlená věc v DrD a dropnutý item v D3 je obrovský rozdíl, ale v principu je to naprosto stejná záležitost.

Dnes máme RMAH, zítra bude co, burza s akciema v D3 datadisku?

RMAH je síce novinka ale od Blizzardu to bol šikovný ťah,keď si hrával D2 tak hádam vieš že aj tam sa vo velkom obchodovalo za real money, teraz to je akurát zjednodušené a celkom bez rizika že ta niekto okradne. Kto chce nemusí RMAH využívať, nakupovať sa dá aj za goldy, máš na výber..
S4 Monk 1100+

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 06.10.2012, 11:43 hod.

jj vím že nemusím RMAH využívat atd. Nepsal jsem to proto že by to nějak snižovalo hratelnost hry. To ne. Jestli je tam RMAH nebo gold aukce, hratelnost je prakticky stejná. Myslel jsem to spíše z morálního hlediska, že se mi prostě nelíbí kam ty hry směřují.

Vím že se i v D2 obchodovalo za real money atd, ale celý to bylo tahaný mimo samotnou hru a hráč se sám vystavoval ryziku že ho někdo okrade. Koneckonců pokud někdo byl někdy v D2 okradem za real money, jediný co na to můžu říct je, že mu to přeju. Hry by měly bejt pro zábavu. proot ten produkt taky nese název "HRA - GAMES"...Diablo má pomyslný titul "Diablo Games" není to "Diablo Bussiness" tak proto mě mrzí že prostě se moderní hry vydávají spíše směrem toho byznysu než zábavnosti.

Ať už je tu sebevětší kritika na torchlight 1 a 2, nikdo nemůže popřít že ta hra má velkou oblíbenost. Je jedno z jakýho to je důvodu jestli je to grafika, stat systém nebo levná cena. T1 a hlavně T2 má velké úspěchy a myslím že hlavním důvodem je to že se u toho lidi baví. Jo, technicky je to možná zaostalej kus oproti D3, ale to nic nemění na tom že to hrají tsíce lidí a je to velmi oblíbená hra. Když to hraju tak se bavím. Když čtu témata na ofic fóru RunicGames tak na těch topicích vidíš že se lidi baví, řeší věci jako se řešily u D2 a je to prostě zábava to čist.

Když čtu naopak topicky o D3 (ať už tady nebo zahraniční fóra) mám pocit že to lidi berou moc vážně. všechno je takový vážný, bez takový tý radosti z hraní.

nevím čím si ten pocit vysvětlit ale prostě u D3 mi chybí taková ta dětská radost ze hry. Je to prostě moc vážný a RMAH tomu jen přidává. Je to fajn borci že jste si z RMAH zaplatily D3 i další hry, ale já nikdy nekupoval hru proto abych na ní vydělal ale abych si ji užil. Pokud někdo bere zábavu prodej na RMAH, je to pro mě smutný ale brát mu to nebudu.

Jeden malej klučina (12let) mi od vydání Torchlightu pořád psal, jaká ta hra je, za co hraju, jaký je to a jaký je tamto a jak se těší že si rozehraje Embermága atd...Nakonec se dlouho neozval a pak mi jen napsal že si nebude kupovat T2 ale že si radší koupí D3, protože si tam může vidělat na hraní WoWka a vrátí se mu investice do D3...tohle číst mě přislo fakt smutný...o tomhle by HRY bejt neměly, ne????

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 06.10.2012, 13:09 hod.

Houp píše:
Attia píše: Dnes máme RMAH, zítra bude co, burza s akciema v D3 datadisku?
Je to jen "legalizace korupce". Já třeba s tímto přístupem souhlasím. Kupování předmětů za peníze tu bylo dávno před D3 nejen v D2. Je to něco podobného jako zavedení SPZ na přání, nebo příplatek za konkrétního doktora. Věci, co tu jsou, ze zkušenosti nejdou vymýtit, tak je zlegalizujem. Ale je jasné, že tohle se každému líbit nemusí a souhlasím, že správné to taky není. RMAH jsem nevyužil, využívat ho nechci a míru mé zábavnosti se hrou nijak neovlivňuje, že někdo jiný to využívá.
ano predmety sa predavali aj v d2, dokonca aj ultime online. A vsak nikto ludi do toho netlacil, tak ako to predviedol blizzard v d3. Niekedy si mohol kupit, ked si bol ozaj odhodlany. Dnes ti staci 2x kliknut a biznis ide...
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od TrackThor » 06.10.2012, 13:24 hod.

však teď tě do toho taky nikdo nenutí
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 06.10.2012, 13:42 hod.

nejde o to jestli tě někdo nutí nebo ne. Samozřejmě že to využívat nemusíš, jen si pak nedokážu představit férovost PvP, ale to už je úplně jiná debata a nechci tu rozvádět debaty o férovosti a neférovosti PvP při možnosti nakupovat za real money...

spíš mi šlo o ten princip že do her u kterých by ses měl bavit tím hraním podle mě RMAH a celkově obchodování za real money prostě nepatří. V tomhle jsem asi staromódní a nechápu moderní trendy a zábavu...

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od sklb » 06.10.2012, 14:08 hod.

TrackThor píše:však teď tě do toho taky nikdo nenutí
nenuti, ale predsa sa k tomu 70% hracov dostane. Lebo sak vaav jaka vec radsej to predam :P
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Javurek » 06.10.2012, 14:17 hod.

Nikdo tě do ničeho nenutí, tak jako tě nikdo třeba nenutí aby jsi jezdil MHD a chodil všeude pěšky, jenže pak budeš proti ostatním dost znevýhodněn.

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 06.10.2012, 14:33 hod.

stejnak vetšina hráču do toho dávat peníze nebude takže budeš mít šanci že se potkáš ze sobě rovným :D
unit:zealot

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od TrackThor » 06.10.2012, 14:34 hod.

férovost PvP neexistuje ani při nezavedení aukce ve hře, mohl bych říct, že je nefér, že někdo farmí o dvě hodiny víc denně než já, větší časový fond, nakoupení věcí v RMAH, skill ve hře, všechno má určitej vliv na tvůj item progress
jinak co se týče zabavení při hře, tak stejně u RMAH nevidim zas až takovej problém, vezmu jen takovej příklad, naprostá většina lidí hraje proto, aby se bavili, ale to se může lišit u dejme tomu teenagera, který má více času na hraní, tzn nemusí nic kupovat a nafarmí si to a nebo je třeba nějakej třicátník s prací a rodinou, který si na hraní najde někdy večer hodinku čas, vezmu to k tomu PvP, protože u toho se to nejlíp poměří, můj imaginární třicátník se taky baví tím, že je průměrně úspěšnej při PvP hraní, což by ale za jiných okolností nebyl, kdyby nebylo RMAH, protože za těch pět hodin tejdně není schopnej nafarmit přijatelný itemy, proč by teda nepoužil RMAH, když je pro něj čas mnohem cenější jak prachy, který si vydělá za několik hodin/dnů a tu stovku hodin hraní prostě nemá kdy udělat, aby měl slušnou výbavu
blizz se akorát chytil na současnej trend nákupu vybavení za prachy (farmville, LoL) samozřejmě že si na tom namastěj kapsu, ale aspoň lidi, kteří to používají, mají jistotu, že je nikdo neošidí
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 06.10.2012, 15:03 hod.

nechci to kritizovat jako že to je pro všechny špatný. určitě to někomu vyhovuje, a to co říkáš o tom "časovým fondu" tak to tak určitě je, že to někdo uvítá RMAH/aukci a nemusí farmit.
Jen jsem prostě toho názoru že ten čas by podle mě měl být jediná měna kterou bys měl za hru zaplatit (když pominu koupi hry). Chceš být dobrej, investuj více času. Ale prostě real money by podle mě neměly hru nijak zvýhodnovat. Pochopil bych auvítal kdyby sis moh za reálný peníze vybrat jinej vzhled hrdiny (koupit si skin), nebo třeba ve WoW si za reálný prachy koupit unikátního lítáka apod...ale prostě hry kde si za reálný peníze můžeš koupit výhodu oproti jinejm hráčům nemám rád (viz browser hry jako travian apod)...jak říkám jsem asi stará škola ale výhody do hry za reálný prachy prostě do hry podle mě nepatří...

Uživatelský avatar
umiyaki
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od umiyaki » 07.10.2012, 16:54 hod.

Attia píše:... Je to fajn borci že jste si z RMAH zaplatily D3 i další hry, ale já nikdy nekupoval hru proto abych na ní vydělal ale abych si ji užil. Pokud někdo bere zábavu prodej na RMAH, je to pro mě smutný ale brát mu to nebudu.

...
Na D3 jsem se těšil jako malý kluk, objednal jsem si schválně BOX, abych měl i krabici na poličku. Neustále otravoval obchod, jestli bude den po spuštění serverů atd. Instalaci jsem si stáhl dopředu, abych se potom nezdržoval... Pak přišel ten den a já začal hrát, bylo to fajn zase chodit "Diablo", jenže postupem času jsem tak nemohl najít "to hraní". AH jsem od začátku odmítal, avšak v průběhu hry prostě věci moc nepadaly. V průběhu času jsem rezignoval a pár věcí si na aukci koupil. Stále jsem chtěl hrát fér a nepřehánět to, pak přišlo RMAH. Klepal jsem si na čelo, jak někdo může za něco takového utrácet peníze a stále hledal starou zábavu původního Diabla. Během té doby došlo k neuvěřitelnému zdražení výbavy na AH, věci stále nepadaly tak, abych se pohnul z místa a začalo být jasné, že to není hra, kde vedle stojí "čisté hraní" a "hraní s AH". Sledoval jsem samozřejmě i streamy na twitch.tv a vyděl jak lidé drtí diablo jak citron, pořádají se šílené aukce čehokoli, dávají se stovky goldů za smrt diabla v infernu atd. Bohužel tito lidé se dostali k velkému množství zlata a do budoucna měli zajištěnu možnost udržování top postav.
V tu chvíli se to zlomilo a já jsem přistoupil na hru Blizzardu. Věnoval se prodeji atd a prostě si vydělal na rmah nějaké peníze. Nakonec jsem před posledním patchem slušně prodal komplet vybavení a nyní chodím s barbarem za pár goldů.

Prodej na RMAH není vůbec zábava, AH není vůbec zábava a bez těch dvou se hra hraje hodně blbě a nakonec i ta se stane nezábavnou ... Kdyby mě hra bavila jak nyní T2, hrál bych a AH/RMAH by mi bylo ukradené...

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 07.10.2012, 17:09 hod.

co je to RMAH a AH ?
unit:zealot

Bronibor
Quill Rat
Příspěvky:14

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Bronibor » 07.10.2012, 17:17 hod.

Nechapu jak muze nekdo hrat takovou kravinu jako je Torchlight 2

RezZ3t
Gorebelly
Příspěvky:236
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:RezZ3t#2871

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od RezZ3t » 07.10.2012, 17:21 hod.

mě taky t2 nebaví nevím proč
unit:zealot

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od ZOMB » 07.10.2012, 18:03 hod.

RezZ3t píše:co je to RMAH a AH ?
RMAH = Real Money Auction House (místo, kde se věci prodávají za peníze - eura, dolary, atd...)

AH = Auction House
Bronibor píše:Nechapu jak muze nekdo hrat takovou kravinu jako je Torchlight 2
Jak daleko jsi to dohrál? A na jakou obtížnost?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Attia » 07.10.2012, 18:09 hod.

Bronibor píše:Nechapu jak muze nekdo hrat takovou kravinu jako je Torchlight 2
máš k tomu konkrétní důvody nebo je to vše co ze sebe dostaneš? Neříkám že tě to musí bavit a ani nikoho nenutím ať tu hru hraje...jen by mě zajímalo jestli jsi hru hrál a máš k tomu nějakej důvod nebo jestli si jen chceš udělat cool jméno před diablařema abys dokázal "jsem jeden z vás, kluci berte mě" ???

Bronibor
Quill Rat
Příspěvky:14

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Bronibor » 07.10.2012, 18:40 hod.

TL2 jsem hral tyden. Nikdy vice.

TL2 je hra na tyden. D3 je hra na roky. TL2 uz nikdy nezapnu, ale D3 budu hrat roky.
Naposledy upravil(a) Bronibor dne 07.10.2012, 19:38 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od ZOMB » 07.10.2012, 19:00 hod.

Bronibor píše: TL2 uz nikdy nezapnu, ale D3 budu hrat roky.
:D Tak to jsem hodně zvědavý... já bych to neřekl o žádné hře, že jí budu hrát ještě za rok...
Mimochodem... jak dlouho hraješ D3?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Bronibor
Quill Rat
Příspěvky:14

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Bronibor » 07.10.2012, 19:38 hod.

D3 hraju od 20. kvetna denne

Odpovědět

Zpět na „Obecně“