Diablo III vs Torchlight II

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353
Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Reve » 24.09.2012, 16:03 hod.

ngshkflck: a to aji kdyz to rozehraju na crackle verzi a pak si to zaplatim..tak budu moct ve sve postave dal pokracovat ?

lakai
Fallen Shaman
Příspěvky:91

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od lakai » 24.09.2012, 16:10 hod.

Že jediná výhoda TL2 je hratelnost? To je snad to nejpodstatnější ne? Pro mě grafika u těchto her hraje tak 5% roli, Mj. výhoda D3 oproti TL2 je opravdu jen grafika a pravděpodobně lepší support. To že aukce nutí blizz to pořád vylepšovat je sice pravda, ale zároveň může za to, že ta hra nebude nikdy tak epická jako D2. Nejsem D3 hater, naopak, moc bych si přál aby D3 byla bomba a doufám, že s tím blizz aspoň něco udělá, ale momentálně se jedná pouze o slušnou hru.

Drakkari
Burning Soul
Příspěvky:698
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Drakkari » 24.09.2012, 16:23 hod.

No, tak jsem si to pořádně zahrál, a musím říct, že TL2 je lepší a zábavnější hra než D3. Zatím.. čekám že to dohraji a bude po TL2.

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 24.09.2012, 16:53 hod.

Právě to tak nějak začínám hrát, takže nemůžu moc soudit, ale zatím to pro mě vypadá "jen" jako vypilované TL1, nic víc, nic míň. První chyba je ihmo, že si můžete zvolit max obtížnost už na začátku. Replayabilita dost trpí. Co se týče skill bodů a statů, tak je to zase, jen, opět, po desáté a po dvacáté o tom, u toho sedět jako nolifer nebo se podívat na nějakou guide, kam co dát optimálně a to se nikdy nezmění. Ztráta času, i když někoho to baví, chápu, mě to taky bavilo před 10 lety, teď už ne.

Akorát mě zaráží, že to dostalo 9.1 na IGN. To by mě zajímalo, co nového to přineslo (a netvrďte mi hratelnost, protože zabít pár zombáků v D3 mě baví víc než to, co sem zatím odehrál zde a to i kdyby z nich nic nepadalo - combat feel je v D3 úplně někde jinde). Svitky Identify asi nikoho v roce 2012 u ARPG neohromí. Hmmm. Ta hra očividně hraje na nostalgickou notu Diablu 2 hráčů a imho těží z hatu určité skupiny lidí na D3, které si dovolilo se odklnonit od D2 (i přes svoje zjednodušení) asi tak 10x víc něž tento klon TL1 a D2 zároveň. Viděl bych to narozdíl od D3 na pěkné user score (hlasitá menšina je vždy více vidět), ale za rok už o hře nikdo neuslyší. Krom toho je client side, chybí služba podobná battle.netu, takže cheating přichází a multiplayer umírá dřív, než začal. On už totiž není rok 1999 pánové z Runic Games. Škoda. Proč mám ale pocit, že tohle je jen takový fast casual předkrm a vážně tyhle problémy (snad) začnou brát až v Torchlight Online? Doufám, že nebude placené...
Naposledy upravil(a) delosombres dne 24.09.2012, 17:12 hod., celkem upraveno 1 x.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Javurek » 24.09.2012, 17:11 hod.

Combat feel je v diablu úplně na prd, když tě hitne mob i když už jseš od něj odběhlej pár metrů...

Až to dohraješ tak teprve napiš něco, nechápu jak můžeš říkat něco o znovuhratelnosti,když teprve začínáš.

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 24.09.2012, 17:19 hod.

Javurek píše:Combat feel je v diablu úplně na prd, když tě hitne mob i když už jseš od něj odběhlej pár metrů...
Ano, párkrát se mi to stalo (lagy), ale že bych kvůli tomu odsoudil nebo přehlédl vše ostatní, co hra umí, to bych musel trpět syndromem tunelového vidění.
Javurek píše:Až to dohraješ tak teprve napiš něco, nechápu jak můžeš říkat něco o znovuhratelnosti,když teprve začínáš.
Jen jsem psal, že replayabilita možností si vybrat obtížnost trpí, což je fakt o kterém snad nelze polemizovat a prakticky na vše ostatní o čem jsem psal (client side, multiplayer, hra na nostalgickou notu D2 hráčů, inovace, hmm, vlastně 90% mého postu) si můžu udělat názor už teď, takže argument "až to dohraješ, tak piš" tady není vůbec na místě. Chtělo by to trochu krotit emoce. Oba víme čeho jsou nepřítelem...
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od kojot » 24.09.2012, 17:36 hod.

delosombres píše:
Javurek píše:Combat feel je v diablu úplně na prd, když tě hitne mob i když už jseš od něj odběhlej pár metrů...
Ano, párkrát se mi to stalo (lagy), ale že bych kvůli tomu odsoudil nebo přehlédl vše ostatní, co hra umí, to bych musel trpět syndromem tunelového vidění.
Myslím, že Javurek spíš narážel na to, že v D3 když stojíš u moba, on se napřáhne a ty od něj začneš utíkat, tak tě stejně hitne, i když jsi v době dopadu jeho úderu třeba 10 yardů od něj. Tohle mě taky strašně štve a nadával jsem na to už když to oznámili někdy na začátku bety.
Obrázek

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 24.09.2012, 17:43 hod.

kojot píše:
delosombres píše:
Javurek píše:Combat feel je v diablu úplně na prd, když tě hitne mob i když už jseš od něj odběhlej pár metrů...
Ano, párkrát se mi to stalo (lagy), ale že bych kvůli tomu odsoudil nebo přehlédl vše ostatní, co hra umí, to bych musel trpět syndromem tunelového vidění.
Myslím, že Javurek spíš narážel na to, že v D3 když stojíš u moba, on se napřáhne a ty od něj začneš utíkat, tak tě stejně hitne, i když jsi v době dopadu jeho úderu třeba 10 yardů od něj. Tohle mě taky strašně štve a nadával jsem na to už když to oznámili někdy na začátku bety.
Aha. Otázka je, jestli to je chyba, nebo záměr, protože hra je primárně o gear checku. Zažil jsem to už v Neverwinter Nights, kde to v real-timu simulovalo hru na tahy a účel tohoto byl, aby si nemohl enormně kitovat potvory. Prostě když přijdeš na melee range, musíš být připraven dostat ránu. Kdyby tomu tak nebylo, tak by byl movement speed snad nejsilnější stat ve hře. Btw, menší detail pro zajímavost. V Diablu 2 se ti při běhu resetoval defense na 0 a block na 1/3 = ne nepodobné řešení.
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Fru-fru » 24.09.2012, 18:04 hod.

Mě strašně baví ty rychlé soudy:-). Za rok si na to nikdo nevzpomene, nebo to je tisíckrát lepší než D3.... To je trošku mimo, řekl bych. Ale jak kdo chce.
Já jsem v TL2 v A3 a jsem spokojený. Baví mě to, je to jiné než D3. Něco se mi víc líbí v D3 a něco v TL2. Teď mě jistě několik dní neuvidíte v D3, tak moc mě TL2 baví, na druhou stranu čekám, že po dohrání to odpadne a zase půjdu juknout do D3 a zafarmím s kámošema... Pak zase naopak. V podstatě, pro mě by bylo ideální, kdybych D3 prokládal TL2 a budu spokojený. PVP v D3 mě nebere... Let's play and no offense....
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Tatotakto
Fallen Shaman
Příspěvky:67
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tatotakto#2253

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Tatotakto » 24.09.2012, 18:24 hod.

Velmi pekny topic pre ludi, ktori hravaju aj inu hru ako D3. Pozrel som si aj nejake gameplay video z T2 . Peknucka hra , musim len podakovat tym deckam co tu o nej dali vediet , inak by som sa o nej ani nedozvedel. Neprecital som tento topic komplet, lebo sa to tu miesa s nejakym porovnavanim, co ma fakt nezaujima. Dolezite pre mna je ze vdaka tomuto topicu viem co kupim neteriam pod stromcek.
Inak k tym porovnavaniam, podla mna zbytocna debata , lebo pre vsetko plati:
Dve rozdielne veci musia mat rozdiely, inak by to boli rovnake.
Kto chce najst na niecom chybu, najde ju.
A mozte o niektorych veciach rozpravat , pisat, chvalit , alebo kritizovat, ale to je asi tak vsetko ked na nich nemate priamy dosah.
Thulle píše: Řekni nám kolik ti je. Protože takhle hodnotit titul může opravdu jen člověk, kterému je pod 15. My se tu snažíme ty tituly racionálně zhodnotit.
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Tato ... hero/67321

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Javurek » 24.09.2012, 18:31 hod.

Chyba to není, je to záměr.... s tím hitováním proto jsem to psal. Třeba v pvp to bude pěkně blbé. Pak to není o skillu hráče a o tom jak se umí pohybovat ale jen o gearu. To že jsem měl v D2 0 def a 0% block mi bylo úplně jedno když jsem ráně uhnul v d3 to nejde.

Pro mě má zatím Tl2 jen výhody. Samozřejmě to chce čas.

Uživatelský avatar
Relic
Burning Soul
Příspěvky:685
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Relic#2877

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Relic » 24.09.2012, 19:28 hod.

takze aj podla vas je Torchlight 2 lepsia hra ako Diablo 3? Diablofans??? asi ne...

Uživatelský avatar
koblich
Quill Rat
Příspěvky:8
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Roman#2241

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od koblich » 24.09.2012, 19:57 hod.

delosombres píše: Aha. Otázka je, jestli to je chyba, nebo záměr, protože hra je primárně o gear checku. Zažil jsem to už v Neverwinter Nights, kde to v real-timu simulovalo hru na tahy a účel tohoto byl, aby si nemohl enormně kitovat potvory. Prostě když přijdeš na melee range, musíš být připraven dostat ránu. Kdyby tomu tak nebylo, tak by byl movement speed snad nejsilnější stat ve hře. Btw, menší detail pro zajímavost. V Diablu 2 se ti při běhu resetoval defense na 0 a block na 1/3 = ne nepodobné řešení.
Neverwinter nights simulovalo hru na tahy, protoze D&D je na tahy. Nebylo to o kitovani.

Reseni v d2 bylo mnohem lepsi bylo to i o skillu, to v d3 je blbost.

Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Thulle » 24.09.2012, 20:15 hod.

Tatotakto píše: Peknucka hra , musim len podakovat tym deckam co tu o nej dali vediet .
Řekni nám kolik ti je. Protože takhle hodnotit titul může opravdu jen člověk, kterému je pod 15. My se tu snažíme ty tituly racionálně zhodnotit.
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od ZOMB » 24.09.2012, 20:44 hod.

Matt Uelmen :love: :love: :love:
Už jenom tenhle člověk mi stojí za to, pokračovat v Torchlight 2...
Jeho hudba je naprosto... dokonalá :love:
Hned jsem poznal tu podobu s D2, a hned ráno jsem si to ověřil...
Zajímavost: veškerá hudba z D2 a TL2 byla nahrána v Bratislavě!!
Slováci... máte se čím pyšnit :)
Relic píše:takze aj podla vas je Torchlight 2 lepsia hra ako Diablo 3? Diablofans??? asi ne...
Nezapomeň, že web Diablofans.cz je pro fanoušky celé Diablo série, ne jen D3...
D2 je u mě stále nepřekonaná hra, ale TL2 si z ní vzal některé dobré věci (nebo lidi - viz Matt Uelmen)
Takže to, že je někdo moderátor na diablofans.cz nemusí znamenat rovnou to, že zbožňuje D3... jsou i D2 a D1 ;)
Javurek píše:Chyba to není, je to záměr.... s tím hitováním proto jsem to psal. Třeba v pvp to bude pěkně blbé. Pak to není o skillu hráče a o tom jak se umí pohybovat ale jen o gearu. To že jsem měl v D2 0 def a 0% block mi bylo úplně jedno když jsem ráně uhnul v d3 to nejde.

Pro mě má zatím Tl2 jen výhody. Samozřejmě to chce čas.
Tohle je jedna z věcí, která se mi vážně líbí - jak v D2, tak i TL2... tady opravdu jde o to, že to hráč hrát umí a dokáže se vyhnout úderům, a ne že všechno záleží na gearu (jako v D3)

rozdělování skill a stat pointů jak se hráč rozhodne - paráda
tahle volnost mi v D3 chybí... kdyby tu tahle možnost byla, pak by existovaly šílené buildy a byla by to sranda... ale co nadělám

u mě ještě obrovské plus za single player... rád zabíjím démony a nemrtvé sám... a navíc tomu nevadí můj extra-nestabilní internet jako v D3

zatím mám dohrané demo, zkusím si to zahrát i s jinýma postavama než jen s berserkerem, ale mé srdce patří D2...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Papagaj
Gorebelly
Příspěvky:378
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Papagaj#2656
Bydliště:Zilina

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Papagaj » 24.09.2012, 21:22 hod.

delosombres píše: Krom toho je client side, chybí služba podobná battle.netu, takže cheating přichází a multiplayer umírá dřív, než začal. On už totiž není rok 1999 pánové z Runic Games. Škoda.
Toto je aj pre mna neprekonatelny problem. Ak by to malo urcitu server side podporu, tak tych 20 eur obetujem a skusim to.
Pise sa rok 2012.... cez internet sa da uz objednat aj kilo ryze z Tesca ci jogurt no chlapci z Runic Games akosi zaspali dobu.

lakai
Fallen Shaman
Příspěvky:91

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od lakai » 24.09.2012, 22:10 hod.

Cheating: TL2 hraju jen singl nebo lanku s kámošema, max online s lidmi co se domluvím, něco jako BN mi tady tudíž vůbec nechybí.

Jinak situace se má momentálně takto: D2>TL2>D3

Uživatelský avatar
delosombres
Wraith
Příspěvky:163

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od delosombres » 24.09.2012, 23:14 hod.

koblich píše:Neverwinter nights simulovalo hru na tahy, protoze D&D je na tahy. Nebylo to o kitovani.
Ano, D&D je na tahy a můžeme tu rozebírat pravidla třeba týden v kuse, ale to nebylo pointou. Pointa byla v tom, že to tam bylo taky (potvora tě trefí i když si už od ní odešel), protože kdyby to tam nebylo, tak by si díky real-timu mohl obejít D&D mechaniku hry (= kitovat do zblbnutí). Pokud by NWN bylo plně na tahy, tak by se tohle nemuselo vůbec řešit. V Diablu 3 je to podobné, akorát jde o to neobcházet gear-check, protože Blizzard se rozhodl jít cestou gear > everything else.
koblich píše:Reseni v d2 bylo mnohem lepsi bylo to i o skillu, to v d3 je blbost.
To je věc názoru. Diablo bylo vždy primárně o gearu, Blizzard to prostě ve trojce dohnal do extrému. Skill byl polačen a to imho bude problém hlavně v PvP. Jsem zvědavý, jak to tam bude fungovat, aby to nebyl pay to win fest.
lakai píše:Cheating: TL2 hraju jen singl nebo lanku s kámošema, max online s lidmi co se domluvím, něco jako BN mi tady tudíž vůbec nechybí.
Ano, znám lidi, kteří takhle hráli i Diablo 2 a neřešili to, nicméně to nemění nic na faktu, že hodně lidem na battle.netu cheatování vadilo. Závěr je takový, že pokud nechceš/nemůžeš jako game developer potěšit všechny (nebo co nejvíc lidí), ochuzuješ se o hráče a v tomhle konkrétním případě se imho ochuzují dost.
lakai píše:Jinak situace se má momentálně takto: D2>TL2>D3
U mě to je D3>D2>ostatní diablovky včetně lidí tady a hlavně na battle.net fóru. .)

EDIT: Zapomněl jsem napsat, co se mi na TL2 moc líbí. Je to hudba. Jako bych jí už někde slyšel. :)
He who fights with monsters might take care lest he thereby become a monster. And if you gaze for long into an abyss, the abyss gazes also into you. -Friedrich Nietzsche-

Drakkari
Burning Soul
Příspěvky:698
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od Drakkari » 25.09.2012, 01:51 hod.

oni ti bejvalí zaměstnanci blizzu furt žijou jako by byli blizz north a snaží se seč mohou navázat na své staré úspěchy v diablu, nicméně se jim to daří tak napůl, jednou nohou v minulosti to docela skřípe, ale tak snad jim to docvakne, že je nová doba a torchlight 3 už bude pouze online :D

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo III vs Torchlight II

Příspěvek od ZOMB » 25.09.2012, 05:33 hod.

Drakkari píše:oni ti bejvalí zaměstnanci blizzu furt žijou jako by byli blizz north a snaží se seč mohou navázat na své staré úspěchy v diablu, nicméně se jim to daří tak napůl, jednou nohou v minulosti to docela skřípe, ale tak snad jim to docvakne, že je nová doba a torchlight 3 už bude pouze online :D
To snad nemyslíš vážně? Já mám teda rád když mám na výběr single player...
Mě přijde, že jsi přešel od WoW k D3, protože jinak si tvé uvažování nemohu vysvětlit...
Nechci z Diabla MMO, ta vlastnost online-only u D3 mě strašně štve...
lakai píše: Jinak situace se má momentálně takto: D2>TL2>D3
Souhlas.
delosombres píše:Zapomněl jsem napsat, co se mi na TL2 moc líbí. Je to hudba. Jako bych jí už někde slyšel. :)
Matt Uelmen! :love:
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Obecně“