magic find po 1.0.4

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
walker
Fallen Shaman
Příspěvky:56
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:evangelion01#2981
magic find po 1.0.4

Příspěvek od walker » 04.09.2012, 12:56 hod.

Zdravím,

pročítal jsem si forum, poslouchal podcast a je pravda, že v současné době pokud se mě bude kontinuláně dařit zvyšovat úroveň postavy po lvl 60, není již tak důležité shánět se po předmětech s magic find a gold find, protože to bude díky paragonu již zbytečné. S tím co mě z protivníků vypadne díky paragonu by průměrný hráč, kteý se nebude soustředit na co největší drop, mohl být docela spokojený. Co myslíte?

děkuji.

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od v0kurka » 04.09.2012, 13:00 hod.

parafrázuju jeden komentář z oficiálního fóra: nedivím se, že tu pláčou lidi s nulovým magic findem. ale já mám s 5 stackem NV 350% mf. v čem jsem na tom lépe? oni vybírají z jednoho crapu za elitku. já mám ty crapy 3-4.

jinak řečeno dokud mf bude ovlivňovat kvantitu a ne kvalitu, tak je to stejně o štěstí a frustrace mnohých se bude jen stupňovat. někteří si v současné době mohou myslet, že mají větší šanci na více odpadu, bug or intended? :D

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od Quetak » 04.09.2012, 13:03 hod.

v0kurka píše:parafrázuju jeden komentář z oficiálního fóra: nedivím se, že tu pláčou lidi s nulovým magic findem. ale já mám s 5 stackem NV 350% mf. v čem jsem na tom lépe? oni vybírají z jednoho crapu za elitku. já mám ty crapy 3-4.

jinak řečeno dokud mf bude ovlivňovat kvantitu a ne kvalitu, tak je to stejně o štěstí a frustrace mnohých se bude jen stupňovat. někteří si v současné době mohou myslet, že mají větší šanci na více odpadu, bug or intended? :D
tak tak, s Dh s full mf chodim jak blázen od patche a padá kulový, tak budu radši chodit s wizem bez mf(40mf základ) taky pro kulový a baví mě to s nim víc :)

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od kojot » 04.09.2012, 13:03 hod.

Jde o to, že za každej paragon lvl ti přibude 3% MF a GF. Když jsi třeba na 10. paragon lvl, tak to dá 30%, což je sakra málo, takže se pořád vyplatí mít MF na itemech. Až budeš mít paragon lvl 100, tak už MF ani GF na itemech potřebovat nebudeš, protože budeš mít jenom z paragonu MF a GF 300%, což je maximum. Ale dostat se na paragon lvl 100 bude trvat stovky a stovky hodin...
Obrázek

Uživatelský avatar
Gorash
Quill Rat
Příspěvky:42
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

magic find po 1.0.4

Příspěvek od Gorash » 04.09.2012, 13:16 hod.

Já na mf kaslu, se sorckou mam mf 320, najdu 30 rare itemu v 1 actu za 15 minut chozenim warrior rest, a nenasel sem nic co bych prodal za vice jak 50k :)
Z mého pohledu je farmit 1 act blbost, nic dobreho opravdu nepadne mam tam najito na tisice itemu, denne sem to chodil asik 4 hodiny cely tyden to je zhruba kolem 500 rare denne x tyden, a nic
Lepsi je farmit 3 a 4 akt, bohuzel moc lidi neni kteri maji 300 mf a gear ve kterem neco zabiji, lepsi je chodit bez mf počkat si na stacky a pak mate 1-2 itemy jiste a tn drop ilvl63 jde v dalsich aktech sakra poznat.
Navic je lepsi chodit v parte, a i legendary padaji daleko vice, cca 200 hodin solo a ani jeden, kdyz hraji v parte tak sem nasel 7 legendarek; ne ze bych zhohatl ale na tu pořádnou cekam :)


iPhone 4s, Black - Tmobile - Používám TapaTalk

spiderer
The Butcher
Příspěvky:1251
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:spiderer#1213

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od spiderer » 04.09.2012, 13:29 hod.

Tak ono se da najit super predmet i v A1, ale chce to asi vic casu nez v A2 a jeste vic casu nez v A3,4..Muj nejlepsi drop byl zatim porad z A1 Skull Grasp s perfektnim rollem, ktery stale nosim. Sice je fakt, ze v A3 pada celkem hodne ilvl 62, 63 ale kdyz to vidim tak se mi obcas chce zvracet, ale je mi jasny, ze ten poradnej item na me zase ceka a tak si pro nej teda dojdu, doufam jen ze to nezabere dalsich 100 hodin :D

walker
Fallen Shaman
Příspěvky:56
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:evangelion01#2981

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od walker » 04.09.2012, 13:44 hod.

děkuji za odpovědi.

popravdě já mám teď magic asi 40% golg 0% a jak jsem psal v jiném topic, tak mě padli již dvě legendary. Jasně nemůžu se srovnávat s tím co píšete Vy, ale já jsem zatím spokojený... ten svůj magic find paragonem doženu za 13 levelů, takže to nebude zase tak dlouho. nějak si nedovedu představit, že mě padá jenom rare a legendary jako Vám, když to trochu přeženu, já jsem teď na lvl 57 štastný, když mě v jedné lokaci vypadne z bossů nebo podobných silných souperů 5 rare.

mě šlo spíše o dlouhodobější princip, když se někdy dostanu na 100 paragon, tak z výše uvedeného budu za vodou, za pár let. :) Je pravda, že do té doby budu mít tolik peněz, že si koupím co budu chtít...

děkuji všem

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od Peckoslav » 04.09.2012, 13:46 hod.

ono sice tam padá více předmětů s iLVL 61+ ale to neznamená že budou kvalitní. Vždy mě dokáží nadchnout epické zbraně s ilvl 63 se základním DPS 150 :D
nebo armory se všemi staty okolo 40 bodů..
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od TrackThor » 04.09.2012, 16:14 hod.

já sem spokojenej, už nepadá tolik quiverů :D
Obrázek

Uživatelský avatar
orisk93
Wraith
Příspěvky:170
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od orisk93 » 04.09.2012, 18:47 hod.

Peckoslav píše:ono sice tam padá více předmětů s iLVL 61+ ale to neznamená že budou kvalitní. Vždy mě dokáží nadchnout epické zbraně s ilvl 63 se základním DPS 150 :D
nebo armory se všemi staty okolo 40 bodů..
MF nezvysuje jen počet dropu, ale i počet properties itemu ne? item s 5 properties místo 3 properties je sakra rozdíl...ale v Diablu III. je pořád hlavní luck :)

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od Nekronaut » 05.09.2012, 07:27 hod.

Díky mf padají rare i z obyč mobů a předmětů a to mě baví. Lovit jen elitky je na palici když cca víte kde jsou.

Uživatelský avatar
Cyanox
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od Cyanox » 05.09.2012, 18:08 hod.

orisk93 píše:
Peckoslav píše:ono sice tam padá více předmětů s iLVL 61+ ale to neznamená že budou kvalitní. Vždy mě dokáží nadchnout epické zbraně s ilvl 63 se základním DPS 150 :D
nebo armory se všemi staty okolo 40 bodů..
MF nezvysuje jen počet drop, ale i počet properties itemu ne? item s 5 properties místo 3 properties je sakra rozdíl...ale v Diablu III. je pořád hlavní luck :)
MF zvýšuje POUZE šanci na drop. Přiklad: Máš 100% MF. Běžíš si po 2. actu a zabiješ treasure goblina. Ten má šanci na drop 6ti affixového rare itemu, dejme tomu, 1%. To znamená že máš 2% na drop rare itemu s 6ti properties. U dvou affixového itemu je základní drop u goblina třeba 12%, což ti dělá 24% šanci na drop atd. To je vše co dělá magic find.
Proto tedy MF NEPŘÍMO ovlivňuje počet itemů co dropne.

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od Tyckin » 10.09.2012, 18:35 hod.

MF funguje asi takhle - bez něj padá odpad, s ním padá více odpadu :lol:
Ohledně legendárek po patchi - kámoš s polovičním MF než já (jsem max. 300%) má už dvojnásobek legendárek než já a k tomu dvě setovky, takže se v tom vyznejte...

Uživatelský avatar
Cyanox
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od Cyanox » 12.09.2012, 00:16 hod.

Tyckin píše:MF funguje asi takhle - bez něj padá odpad, s ním padá více odpadu :lol:
Ohledně legendárek po patchi - kámoš s polovičním MF než já (jsem max. 300%) má už dvojnásobek legendárek než já a k tomu dvě setovky, takže se v tom vyznejte...
Určitě ti to už řeklo hodně lidí, ale je to jenom špatné štěstí... nic jiného k tomu povědět ani nejde ><'

werty1
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:werty1#2932

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od werty1 » 12.09.2012, 10:32 hod.

Cyanox píše:
orisk93 píše:
Peckoslav píše:ono sice tam padá více předmětů s iLVL 61+ ale to neznamená že budou kvalitní. Vždy mě dokáží nadchnout epické zbraně s ilvl 63 se základním DPS 150 :D
nebo armory se všemi staty okolo 40 bodů..
MF nezvysuje jen počet drop, ale i počet properties itemu ne? item s 5 properties místo 3 properties je sakra rozdíl...ale v Diablu III. je pořád hlavní luck :)
MF zvýšuje POUZE šanci na drop. Přiklad: Máš 100% MF. Běžíš si po 2. actu a zabiješ treasure goblina. Ten má šanci na drop 6ti affixového rare itemu, dejme tomu, 1%. To znamená že máš 2% na drop rare itemu s 6ti properties. U dvou affixového itemu je základní drop u goblina třeba 12%, což ti dělá 24% šanci na drop atd. To je vše co dělá magic find.
Proto tedy MF NEPŘÍMO ovlivňuje počet itemů co dropne.
Tohle se tu uz resilo, blizzard tvrdi, ze kvalitu MF ovlivnuje, viz - http://eu.battle.net/d3/en/game/guide/i ... magic-find . Z elitky ti muze spadnout max kolik, 5 veci? Pokud funguje alogaritmus popsany v linku, tak tech 5 veci co vypadnou pri MF 300 budou v prumeru kvalitnejsi nez pri MF 0.

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od v0kurka » 12.09.2012, 10:53 hod.

bohužel Blizzard dává informace velice neochotně a často hlavně špatně, či zavádějícím způsobem.
zdroj píše:Ovlivňuje MF affixový rozsah hodnot, nebo jen počet affixů, které předmět bude mít?
MF ovlivňuje počet affixů, které bude předmět mít, nikoli jeho hodnoty.
když vedle toho postavíš informaci, že
zdroj píše:MF increases the chance that an item you find will be magical, and more potent than it would be otherwise.
tak až nyní můžu udělat závěr, že MF ovlivňuje počet affixů, což jsme věděli. ale nebylo jasné, jestli s vyšším mf budou vyšší hodnoty. podle těchto informací tomu tak bohužel není. takže s dostatečnou dávkou smůly můžeš mít 6ti affixovej item se všem statama na nejnižší možný úrovni pro daný předmět, což může docela naštvat :D

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od Nekronaut » 12.09.2012, 12:32 hod.

Spousta lidí si plete pojmy. Díky MF padá více předmětů, které MOHOU být kvalitnější. A o tom jestli a jak kvalitní budou rozhoduje štěstí, či blizzardí bugy. Každý tomu říká jinak :D

Qwadrax
Gorebelly
Příspěvky:233
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Qwadrax#2596

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od Qwadrax » 19.09.2012, 06:40 hod.

:wave:
Naposledy upravil(a) Qwadrax dne 24.02.2013, 08:59 hod., celkem upraveno 1 x.
http://www.twitch.tv/qwadrax
HC/SC Season/Non-season, PTR testy

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od Yaka » 19.09.2012, 10:18 hod.

Je zbytečný se na téma MF bavit - dva dny hrajem 2-3 lidi a farmíme třetí akt. Já chodím s MF 360, kámoš přehazuje na elitách na 330MF, třetí nepřehazuje a chodí s MF 150. Za ty dva dny a cca 6-7x full třetí akt padla 1 legendary crap a 0 set.

Včera se k nám připojil človíček bez MF gearu a po pěti minutách s NV 1 mu padla průměrná legendárka, MF mohl mít v té chvíli tak 35:)

walker
Fallen Shaman
Příspěvky:56
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:evangelion01#2981

Re: magic find po 1.0.4

Příspěvek od walker » 19.09.2012, 11:49 hod.

Yaka píše:Je zbytečný se na téma MF bavit - dva dny hrajem 2-3 lidi a farmíme třetí akt. Já chodím s MF 360, kámoš přehazuje na elitách na 330MF, třetí nepřehazuje a chodí s MF 150. Za ty dva dny a cca 6-7x full třetí akt padla 1 legendary crap a 0 set.

Včera se k nám připojil človíček bez MF gearu a po pěti minutách s NV 1 mu padla průměrná legendárka, MF mohl mít v té chvíli tak 35:)

No jo, je to o náhodě, včera jsem si po týdnu zahrál svojí HC barbarku na lvl 16 a během deseti minut mě padla legendárka a během 30 hodin na soft nic.
ale co má to být přeci o náhodě, takže jsem se opravdu rozhodl, že si žádný mf gear dělat nebudu, nechám to na Blizz, paragonu a valor, něco vypadne a zbytek si prostě budu muset koupit... :)

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“