HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:
Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dark_Deamon » 15.08.2012, 12:17 hod.

Tak NM byl měla být s Frozen Orbem procházka růžovým sadem. To ti budou expy lítat jako nic. Navíc 2x pustíš FO a celá obrazovka bude tuhá. Není snad lepší čistící skill na tak nízkém levelu, jako právě Frozen Orb :)

Ať se daří i na NM a hlavně ať to lítá ;) Třeba se ti poštěstí a padne ti Tal Rasha's Amulet. Je fakt, že se mi to za 10 let hraní stalo asi jen 3x, ale dycky to bylo právě v 1.aktu NM :) Nutno dodat, že toto patří spíš do kategorie neskutečného lucku.

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 15.08.2012, 12:24 hod.

Díky všem, uvidím, jak to půjde na Nightmare...

Secret Cow Level Normal

Players 1, krávy lehali na ránu ode mě, na dvě od lučišnice, která zde vyfasovala nový luk. Cow King kromě Stamina lahviček věnoval i Death's Ruce. Jinak napadalo dost gemů (první flawless), pár run a jinak samé zbytečnosti. Nejlepší hromádka je tady.

Dark_Deamon: Můj první Tal'Rasha amulet byl taky Act 1 NM :). Ale s tou smůlou na dropy co zatím mám nevím nevím.
Naposledy upravil(a) Asman dne 24.08.2012, 06:14 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 15.08.2012, 16:04 hod.

Ahoj, chci se zeptat, vyuzivas FO a FB, ty nepouzivas blizzard? Myslel jsem, ze je silnejsi, pokud se k nemu pridaji synergie.. Jinak pekne pocteni, na NM preju hodne stesti..
Štěstí přeje připraveným...

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 15.08.2012, 17:56 hod.

Silnější je, ale jak píšeš, pokud se k němu přidají synergie. Ze začátku by byl slabý+blizzard ne vždy trefuje nepřátele. Pokud bych narazil na něco rychlého, tak než to stihnu chytit blizzardem tak je to u mě. S Frozen Orbem budu mít později(jestli se někam dostanu), menší damage, ale na single targety je lepší-mám jistotu, že se s ním trefím.

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 15.08.2012, 18:03 hod.

A napadla me jedna teorie.. Na vyssim lvl udelat reset skillu a dat je tedy jen do FO, ice bolt jako synergii a cold mastery, tim nemusis mit body u skillu co nepouzivas a muzes je pridat do neceho vhodnejsiho, treba ten FB a fire mastery.. To by taky slo, ne??
Štěstí přeje připraveným...

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 15.08.2012, 18:59 hod.

V pravidlech jsem si stanovil, že respecovat nebudu. Tomu je taky přizpůsoben build-nevím co jsi tím myslel, používám všechny skilly co tam mám a vylepšuju jen FB, FO a synergie:
Warmth 1(s +skillama dobrá regenerace many)
Fbolt 20
Fball jsem začal navyšovat i teď, ze začátku jsem vylepšoval Firebolt(Fireballu se navyšoval damage ale stál pořád stejně many-ze začátku to pro mě bylo lepší).
Fire mastery 1, budu navyšovat s Fireballem, zase podle mana costu.
Static Field a Teleport 1 - povinnost
Ke každému Shieldu po 1 bodě-může mě to zachránit
Všechny prereqy k FO-1 bod
FO - zatím 4, 5 stojí o 1 víc many, zatím dává slušný damage.
Cold Mastery - Zatím 1, redukce odolnosti je jen 5% za level-je lepší vylepšit FO
Uvidím s tím Ice Boltem, první půjde nejspíš FO 20 a to bude za dlouho.

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 15.08.2012, 19:19 hod.

Uz to vidim, ze to hrajes bez resetu a jen jsem premyslel nahlas :-)
Mas to dobre rozjete, mas vice zkusenosti a vis, co delas.. Ja zatim badam a hledam vhodne skilly, pro uziti a FO neuzivam, tak me to zajimalo :-)
Štěstí přeje připraveným...

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 15.08.2012, 19:32 hod.

Já takhle bádám u zbytku postav :). Jsem rád za každou připomínku/dotaz, dokazuje to, že D2 ještě žije a že ještě dlouho žít bude.

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 15.08.2012, 19:55 hod.

Ja se zeptam, pokud me neco zajima a verte, ze me D2 bavi.. Nejsem zadny expert a ani znalec, naposled jsem ho hral nekdy osm let zpet a byl zacatecnik a nyni jsem na tom stejne, az vcera jsem poprve dohral D2 alespon na normal :D dnes rano zacal postavu ma HC a uzivam si hry:)
Štěstí přeje připraveným...

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 26.08.2012, 12:10 hod.

1. Akt Nightmare

Noční můra, hmm. Ze začátku to tak nevypadalo, resisty v pohodě až na Lightning, zde mě začla mrzet moje blbost při získávání hůlky v 5. aktu normal. Potvůrky na players 8 drželi, musel jsem za každými cca dvaceti do města pro pití. Hned v Den of Evil jsem ale, asi poprvé za hru zajásnul. Mohl za to tento charm, který nahradí dva předchozí, ztracené z nedbalosti. Teď už s plnými resisty jsem se vydal dál. Blood Raven šla s frozen orbem jako po másle, trvalo to déle jen kvůli jejímu utíkání. Drop na první pohled ušel, ale ten prsten byl nepoužitelný. V Cryptě a Mauzoleu se nestalo nic zajímavého, kromě dropu Sol. Z 1. gamblení jsem se pozastavil nad touto čelenkou(škoda, že nejsem paladin)a nechal si tyto boty(řekl jsem si, že FHR+resist>MF). V Underground passage jsem narazil na ty otravné střílecí psiska(multiple shot, musel jsem se držet vzadu a střílet naslepo, nakonec padli) a taky na zatím nejvyšší runu. Při osvobozování Caina se nic zvláštního nestalo. V Black March mi padl, myslím že první žlutý amulet. Pěkné, ale nejsem barbar. Ve věži pak další Sol a z Countessy pak Thul :{ . Ostatní věci z ní se ovšem povedli - kladívko a hlava. Tohle je pak celková sbírka, myslím že z postupu Dark Wood až Countess. Ten jewel je jeden z mých nejpovedenějších, snad ho budu mít kam dát. Přišel čas 2. gamblování a zde mi Gheed opravdu udělal radost s čelenkou +20% FCR +113 Mana. Takže už bylo co na hlavu, další byl na řadě pásek, "Sárus" už mi přišel nedostatečný. První se mi povedl tento, ovšem přišel bych o resist cap-to se mi nechtělo. O pár pokusů později mi vypadlo takovéhle hovado, které mi nejspíš vydrží až do konce hry. Měl jsem opravdu velkou radost. Přepl jsem na normal, nechal si "hovado" přivlastnit a udělat od Larzuka díru do čelenky. Když jsem pak viděl, že jsou díry dvě, veškerá otrava z pomalého postupu zmizela. Jako náhradu za -20 HP z pásku jsem dal do čelenky 2x Perf. rubíny, výsledek stojí za to, o Lore jsem od teď už neuvažoval. V Tamoe jsem narazil na 2 parádní boss packy. Dark Stalkeři a Dark Lanceři-Extra Strong, Extra fast(jako by už tak nebyli dost rychlí). Po kouskách se mi je podařilo zneškodnit, odměnou byla tato Amna. Kdybych neměl tak blbý pravidla tak už mám Spirit a jde to všechno lépe :) . O kus dále padla i tato, ne-úplně k zahození sekyrka, naneštěstí pro mě, nejsem barbar. Poslední věci, kterou jsem chtěl vyměnit byli amulet a hůlka(dosavadní mám od 1. aktu normál). První byl na řadě amulet, vybral jsem si možnost craftu. Výsledek? Nejsem barbar. Tak jsem si říkal, že alespoň s tou hůlkou by to mohlo vyjít.. Tuto jsem si schovával někdy od Cold Plains, doufajíce, že mi na ní dá Charsi něco pěkného. Opak byl pravdou. +100 poškození FB je pro mě málo v porovnání se ztrátou resistů. Pokud bych používal Blizzard tak bych asi volil jinak, takhle jsem si vydělal 30000. V katakombách jsem narazil na první Cold-Fire immune monstrum-to rozhodlo o rushnutí celých katakomb, kde se má kouzla projevili jako velmi slabá i proti normálním monstrům. U Andariel jsem schválně nechal players 8, člověk nikdy neví a co kdyby se náhodou zadařilo. Náhodou se nezadařilo. Nepotřebné ruce(radši si nechám MF), štít(nejsem paladin) a 2. unique, který je stejně na vendora jako ten první. Za 6 levelů jsem vylepšoval jen Frozen Orb a tím mu zvětšil poškození na dvojnásobek. V dalším aktu snížím /players - cursed bosspack lučišníků v Pitu, aneb jak ztratit 400hp během půl vteřiny mě potvrdili, že to nebude špatný nápad. Tento akt považuji za úspěšný, přechod normal-nightmare jsem docela zvládl, ještě by to mohlo začít trošku padat a byl bych spokojen.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od raisen » 26.08.2012, 12:18 hod.

Pěkné věci od Gheeda. Hlavně ten pásek a ta čelenka pro palu (kdyby tam tak měla +2 pala skills a více resistů.. :D ).
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dark_Deamon » 26.08.2012, 12:24 hod.

Pěkně to frčí :) Koukám, že resistů máš na rozdávání :) Jen tak dál a ať ti něco pěkného padne ;) Jinak ten opasek z gamblu je fakt hustej.

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 26.08.2012, 13:00 hod.

Čekal jsem na pokračování a je tu a povedené :-) Gamblovaní se podařilo, ať to tim nekončí ;)
Štěstí přeje připraveným...

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 27.08.2012, 07:14 hod.

Díky všem. Ta čelenka pro palu je možná dobrá, ale pořád je pro palu :lol: .
Dnes se nejspíš vrhnu na 2. Akt, tak doufám, že někde nezahučím.

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 29.08.2012, 13:50 hod.

2. Akt Nightmare

Nasadil jsem players 3 a vydal se do stok. Jako vždy jsem šel bokem, z přístavu, většinou to je tam tudy kratší. Monstra lehali na 2-3 rány, nenaskytl se žádný problém. Ve třetím patře mi padla první Shaelka, o odbočku dál padnul i Ráďa. Skilly jsem cpal do Cold Mastery, tu poženu asi na 50% redukce, víc už nejspíš nemá smysl/dostanu s případných +skillů. Poušť byla trošku na dlouho, při vstupu do Maggot Lairu jsem narazil na Beetlebursta. Postupoval jsem jako vždy, to je zabrat nejdříve waypointy a pak se přes TP vrátit do dungeonů. V Lost city jsem objevil díru do Tunelů. S větou "Žiju jen jednou" jsem tam vstoupil. Jen marně se pokoušeli klást odpor Fire Immune mágové(měli smůlu, že posledních 10 levelů vylepšuju Frozen Orb). Z bedýnky mi padla druhá Hel, ale zde nastal problém. Po pořízení tohoto screenu mi hra spadla. Po rychlém lognutí to dopadlo dobře, byl jsem naživu, sice bez runy, ale naživu. Stejně mě Hel nikdy nezajímala. Maggot Lair byl vyjímečně rychlý, zato v Claw Viper Temple jsem trefil až poslední odbočku. Hadi mi až na jednu chvíli problém nedělali, připadalo mi, že se jim ani nechce chargovat. Fangskin byl rychlý, zanechal po sobě tohle házítko, jeho kolega docela pěkný charm. Složil jsem hůl a vydal se do harému. Prošel jsem ho "skipovací" metodou - chodil jen do rohů a prolézal do dalších pater. Fireeye se nechal dobrovolně usmažit mezi dveřmi, jako by nechtěl vylézt ze své komůrky. V Arcane Sanctuary byl průběh plynulý až na 3 boss packy Ghoul lordů. Přes 75 FR mi ale nic moc nedělali, takže to byla otázka jejich životů proti mému poškození. Padl zde docela pěkný amulet a můj, historicky první mimobossní unique. Nejdřív jsem si říkal, co to je zase za blbej drop, ale pak jsem si uvědomil, že je to vlastně perfektní pomocník mojí pomocnice. No řekněte, nesluší jí? :) . Summonera jsem našel až v tomto stavu - střely naslepo tak zřejmě trefily. Ve hrobce se nic zajímavého nedělo, Gorebelly a Scarabové jsou pro mě přátelštější než Radamentovi kámoši. Stojan byl na konci druhé odbočky, zbytek hrobky jsem nechal neprozkoumaný. Duriel mi ani nezkoušel moc ubírat. Zprvu se vrhnul na lučišnici, po jejím asi třetím odportování šel už jen po mě, naneštěstí pro něj jsem byl rychlejší. Celý boj byl otázka asi dvaceti vteřin. Drop jako vždy na nic, v pořadí 4. unique byl dobře známý Culwen. Za tento akt jsem přibral jen 4 levely, doufám, že ten Rattlecage byla "první vlaštovka" a že už to konečně začne padat :{ .

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 29.08.2012, 14:28 hod.

Duriel cca 20 vteřin? Co bych za to dal, já se u něj naběhám a zapotím, zvlášt pokud se tam dostanu na HC :-)
Jinak ať Vám to s amou šlape dál dobře a Rattlecage ji fakt sluší ;-)
Štěstí přeje připraveným...

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 29.08.2012, 19:13 hod.

Static Field a Lower resist dělá hodně, navíc jsem trošku nadlevelovaný a u Frozen Orbu je to hodně znát.

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 05.09.2012, 17:53 hod.

3. Akt Nightmare

Můj neoblíbený akt, podruhé. Špatné vzpomínky na malé hajzlíky spolu s nekonečnou džunglí. Kousek za městem mi padla Dol, aneb runa, kterou nepoužiju. Spider Cavern jsem našel celkem rychle. Problémem byly 2 bosspacky, jeden Lightning Enchanted s Convou, druhý Sszark, také LE a Cursed. Naštěstí jsem je nenatáhl najednou, i přes to jsem zažil krušné chvíle a začal jsem být rád za Rattlecage mé pomocnice. Fearovala akorát ty monstra, co jsem právě potřeboval. Zatím nelituju nad tím, že jsem si nevzal druhoaktového šťouchala. Po úspěšném zneškodnění obou bossů jsem sebral první kousek Khalima. Great Marsh jsem se krásně vyhnul a ocitl se ve Flayer Jungle. Zde mi padl další unique, vyjímečně k ničemu, navíc pojištěný vlastností Ethereal, aby ho jen tak někdo nemohl nosit. Lehce jsem našel i Flayer dungeon a dýku. Za tu jsem dostal tento nic moc prsten. Nemám rád mozeček, ještě méně, pokud je až ve třetím patře někde v džungli, obklopen malými hajzlíky. Cesty do dalších pater jsem naštěstí našel v prvních rozích, takže jsem byl ušetřen nepříjemných bojů. Mozeček za zdí jsem neviděl, takže jsem se trefil až do třetího rohu. Ta Poleaxe byla při nejmenším zajímavá. Cesta z Lower Kurastu po Travincal mi trvala přibližně 15 minut, zahrnujíce návštěvu Ruined Temple(zde na sebe pomocnice nabrala Sarinu a já je mohl v klidu ufireballovat) a stok. V samotném podstočí z truhly vypadla pěkná čelenka. Council šel jako po másle, Kyoko mi umřela jen jednou. Prvního "šéfa" jsem zabil z vyvýšeniny po levé straně od jejich domečku, zbytek skrz okno. Vím, že házet sněhové(v mém případě ledové) koule do oken se nemá, ale když jsem viděl Aura Enchanted - Fanatism tak jsem to zvolil jako nejlepší řešení. Tady musím vychválit i lučišnici, která okamžitě začla střílet do obyvatele domečku, který se na nás přišel podívat zblízka. Díky fearu se o něj postarala zcela sama. Zprvu jsem si drop vychvaloval, než jsem si uvědomil, že je vlastně úplně na nic. V Durance of Hate jsem potkal klasickou kombinaci Ghoul lord+Mauler+Undead Stygian Doll. Problém dělali hlavně poslední z jmenovaných, kteří mi při úmrtí v mé blízkosti sebrali něco přes čtvrtinu HP. Naštěstí se mi je pokaždé podařilo roztahat a úspěšně zneškodnit. Ve třetím patře nejdéle odporoval Bremm - LE. Odměnou byla hůlka na Necra. Mephisto byl sám o sobě otázka půl minuty, taktikou Static Field, Lower resist, Frozen Orb. Drop? Jako vždy. Asi 3 vteřiny jsem si myslel, že mi padl Wizardspike, pak jsem si vzpomněl, že je to Elite Bone Knife.Štít docela na nic, nožátko je Spineripper.
S průběhem v tomto aktu jsem byl spokojen. Jsem rád, že už to začalo padat(i když zatím nepoužitelné věci). Snad to tak bude pokračovat i v aktu čtvrtém.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od raisen » 05.09.2012, 17:58 hod.

Škoda no, že to nebyl wizzy :-) Hodně štěstí ve 4. aktu.
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 05.09.2012, 19:00 hod.

Tak ta čelenka i necro hůlka by se hodila i mě, to jsou povedené dropy :)
Jinak taky přeju hodně štěstí
Štěstí přeje připraveným...

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“