Ranged barbar

Odpovědět
Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder
Ranged barbar

Příspěvek od Thulle » 24.08.2012, 11:23 hod.

Rád bych zahájil diskuzi o ranged barbarovi (vzhledem k tomu, že je to málo používaný build) a doplním pár mých postřehů.

Zkoušíte/zkoušel jste/jedete aktivně někdo ranged barbara?
Jaký máte eq, jaký progress, jaký skill build + taktiku.

Proč využívat ranged barbara?
1. Je to ranged char se zachovaným potenciálem tank postavy - měl by dát téměř vše. Zároveň ho lze jet AoE ranged.
2. Patch 1.0.4. buffnul nepřímo ranged barbara, díky three-hundred spear.

Build:
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/b ... YZf!Zcacac - Ancient spear + battle rage "Marauder"
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/b ... YZf!ZYacYc - Seismic slam + battle rage "into the frey"

Základní info:
Ranged barbar se dá postavit více způsoby - hlavním faktem je ale to, aby měl dostatek fury na neustále spamování "weapons throw "- to docílíme maximalizací crit. chance a fury generation pomocí passive "No escape" a v případě malé crit. chance skillem "Battle rage" s runou "into the fray", což nám v případě critu zaručí více fury.

Dalším faktem je to, že jste ranged a nelze efektivně používat revenge, díky tomu musíte mít docela dost LoH, aby jste se mohli efektivně healovat.

Vysvětlivky:
1. Weapon throw + ricochet runa = Základní ranged skill s runou, která zároveň působí AoE dmg a zvyšuje šanci na generaci Rage díky tomu, že odražená sekerka může critnout.

2a. Ancient spear + rage flip = ranged DPS skill - místo pullu k vám to nepřátele pushne na opačnou stranu a dá dmg.
2b. Seismic slam + strenght from earth = Druhá a lepší verze ranged DPS skillu s runou redukující fury spotřebu - doporučuji.

3. Leap + iron impact = Základní barbarův skill na mobilitu, který si najde místo v každém buildu. Waller a překážky nejsou žádný problém s tímhle skillem.

4. Furious charge + dreadnought = Další generator mobility + záchraný heal pro nouzové situace.

5. Battle rage + runa = zvýšení dps
1.na 30%
2.díky "into the fray" generace fury

6. War cry + impunity = Další barbarův skill na zvýšení survivability - musthave skill

Passive: Jasně vede "weapon master" + "ruthless" + "no escape"

Equip:
Cokoliv maximalizující crit. change + 1h (díky passivce sekerka nebo mace) + štít s crit. chance. Eq s LoH.
Obrázek

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Punky » 24.08.2012, 11:37 hod.

no ja som to skusal uz davnejsie, ale neprislo mi to efektivnejsie ako ostatne (2) buildy co som hral pomimo... ale je fakt ze som mal vtedy nizku crit chance (ani nie 30%), takze mozno aj preto to nefungovalo nejak super... ty ked to porovnas napr s ww alebo klasikou wotb+eq? teoreticky by to mohlo byt vyhodne pokial clovek nema dostatok defense aby siel do melee kontaktu vo vyssich actoch... otazne ale je ako je to rychle, alebo aspon zabavne (mna to celkom bavilo, ale hral som to fakt minimalne)

Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Thulle » 24.08.2012, 11:42 hod.

Punky píše:no ja som to skusal uz davnejsie, ale neprislo mi to efektivnejsie ako ostatne (2) buildy co som hral pomimo... ale je fakt ze som mal vtedy nizku crit chance (ani nie 30%), takze mozno aj preto to nefungovalo nejak super... ty ked to porovnas napr s ww alebo klasikou wotb+eq? teoreticky by to mohlo byt vyhodne pokial clovek nema dostatok defense aby siel do melee kontaktu vo vyssich actoch... otazne ale je ako je to rychle, alebo aspon zabavne (mna to celkom bavilo, ale hral som to fakt minimalne)
WW barba jsem nikdy nehrál - hraju klasiku, ale místo dual wieldu jedu 2h.
S tímhle eq třískám act3 http://eu.battle.net/d3/en/profile/Thul ... o/14892616 (180k critem, selfbuffed + follower 47% crit. change) a občas chcípám u elitek, nebo když dlouho neprocuje revenge (nemám loh). Paradoxne chcípám často, když bojuju např. s jedním nebo 2 moby s vysokým dmgem. Nejradší mám skupinky o 20+ mobech = leap + revenge + cleave.


Tenhle ranged build je jednodušší, ale je potřeba mít specifický eq.
Obrázek

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Ranged barbar

Příspěvek od v0kurka » 24.08.2012, 12:33 hod.

s ranged barbarem jsem někdy v červnu zabíjel azmodana, protože jsem měl dojem, že to jinak nejde :D

je to celkem zajímavý, ale pokud by se to mělo hrát trošku jako range hero, tak se mi moc nezdá ten dreadnought a leap. aspoň jedno bych vyhodil pryč. když bude dostatečnej dmg a zvýšená ms, tak by mohlo dobře fungovat WotB+thrive on chaos, k tomu vysokej crit chance a příslušnej marauders rage.

na tomle barbarovi se mi líbí, že vlastně není nezbyteně nutný specifický gear. pokud už člověk má nějakej dmg založenej na crit chance+dmg, tak může na házení přejít celkem snadno.

Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Thulle » 24.08.2012, 12:37 hod.

v0kurka píše:s ranged barbarem jsem někdy v červnu zabíjel azmodana, protože jsem měl dojem, že to jinak nejde :D

je to celkem zajímavý, ale pokud by se to mělo hrát trošku jako range hero, tak se mi moc nezdá ten dreadnought a leap. aspoň jedno bych vyhodil pryč. když bude dostatečnej dmg a zvýšená ms, tak by mohlo dobře fungovat WotB+thrive on chaos, k tomu vysokej crit chance a příslušnej marauders rage.

na tomle barbarovi se mi líbí, že vlastně není nezbyteně nutný specifický gear. pokud už člověk má nějakej dmg založenej na crit chance+dmg, tak může na házení přejít celkem snadno.
Nejspíš půjde pryč (měl by jít) charge. Btw na jak dlouho lze prodloužit WotB?
Obrázek

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Ranged barbar

Příspěvek od v0kurka » 24.08.2012, 13:09 hod.

dle mého názoru WotB+Thrive on Chaoes nemá limit, tzn. v ideálním případě dojdeš od jednoho spuštění až do chvíle, kdy to můžeš spustit znovu. ale je (nebo bylo dříve, nezkoušel jsem to v současné době) tam jinačí omezení. totiž jakmile máš plnou fury, tak nadále negeneruješ novou. proto je potřeba fury i spotřebovávat. to by ale jaksi neměl být při range buildu problém.

ale jdu si to teoreticky neomezený trvání vyzkoušet.

Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Thulle » 24.08.2012, 13:12 hod.

v0kurka píše:dle mého názoru WotB+Thrive on Chaoes nemá limit, tzn. v ideálním případě dojdeš od jednoho spuštění až do chvíle, kdy to můžeš spustit znovu. ale je (nebo bylo dříve, nezkoušel jsem to v současné době) tam jinačí omezení. totiž jakmile máš plnou fury, tak nadále negeneruješ novou. proto je potřeba fury i spotřebovávat. to by ale jaksi neměl být při range buildu problém.

ale jdu si to teoreticky neomezený trvání vyzkoušet.
Aby to šlo neomezeně, musel by jsi vygenerovat a spotřebovat 25 fury za jednu sekundu - což mi přijde velmi nereálné. Jednak by tě bolel prst od mačkání fury spenderů a jednak by si musel mít velice rychlý atack speed.

+ jsou tady nepřímé aspekty, které způsobují, že prostě nemůžeš generovat a spotřebovávat stále (mezery mezi skupinkami mobů apod).
Naposledy upravil(a) Thulle dne 24.08.2012, 13:25 hod., celkem upraveno 2 x.
Obrázek

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Ranged barbar

Příspěvek od v0kurka » 24.08.2012, 13:24 hod.

tak jsem to zkoušel a limit to určitě nemá, ale jak říkáš, tak je to velmi náročné udržet. protáhnutí na cca 40-45 vteřin mě stálo hodně úsilí :D generoval jsem bashem s runou na bonusový fury a spotřebovával seismic slamem za 30 fury. pokřik jsem měl taky "furyovej"

Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Thulle » 24.08.2012, 16:38 hod.

v0kurka píše:tak jsem to zkoušel a limit to určitě nemá, ale jak říkáš, tak je to velmi náročné udržet. protáhnutí na cca 40-45 vteřin mě stálo hodně úsilí :D generoval jsem bashem s runou na bonusový fury a spotřebovával seismic slamem za 30 fury. pokřik jsem měl taky "furyovej"
Zkus to spotřebovávat battle ragem - nemá animaci a tudíž ho můžeš spamovat i při autoatacku.

Btw neví někdo, jakej má weapon throw proc koeficient? Nikde jsem to nenašel.

Btw. teď jsem kompletně překopal celý build a přizpůsobil itemy - 65% crit a build: http://eu.battle.net/d3/en/calculator/b ... YZf!ZaZcYc
Je to neskutečně krutý, je to lepší než ten barbar co jedu - ještě si koupím three hundred spear a uvidíme :-D
Obrázek

Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Thulle » 27.08.2012, 07:37 hod.

Edit: Tak jsem svůj ranged barbar build dotáhl k dokonalosti a se svým gearem a tímto buildem sekám act 4

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/b ... cZf!ZYbcYc
Obrázek

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Punky » 27.08.2012, 08:18 hod.

neviem ci vies, ale je belt co znizuje cost weapon throwu, a po patchi aj legendarky, ring a amulet, ktore robia to iste... da sa s tymito 3mi itemamy spravit ze redukcia 10 fury, tzn ze budes moct tocit WT donekonecna, aj s 0 fury... tym apdom mozes vymenit bash za ancient spear s rage flip

inak aku mas crit dmg? lebo crit chance pekna, ale ta dmg mi pride neumerne mala k tomu

Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Thulle » 27.08.2012, 08:39 hod.

Punky píše:neviem ci vies, ale je belt co znizuje cost weapon throwu, a po patchi aj legendarky, ring a amulet, ktore robia to iste... da sa s tymito 3mi itemamy spravit ze redukcia 10 fury, tzn ze budes moct tocit WT donekonecna, aj s 0 fury... tym apdom mozes vymenit bash za ancient spear s rage flip

inak aku mas crit dmg? lebo crit chance pekna, ale ta dmg mi pride neumerne mala k tomu
258, nevím, proč se mi tam zobrazuje tak málo - 50% je z passivky

Pokud se dá redukovat cost na 0 fury, tak okamžite vylepším gear, tenhle build se mi zdá efektivnější než většina barbar buildů, co jsem hrál - s twohand jsem měl i 80k dps.
Obrázek

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Punky » 27.08.2012, 09:18 hod.

no zobrazuje sa to preto tak, ze v profile mas tie cisla cisto len z equipu... tzn ze tam nemas zaratanu pasivku 50% a takysto zaklad ktory ako barbar mas a to je dalsich 50%... vyslednych teda tych 258... inak pri tak vysokom crit chance aku mas ty je skoda mat tak nizku crit dmg, ked to das na takych 400% tak uz to bude vacsi masaker ;)

rekudovat na 0 to ide, ale potrebujes minimalne jednu z tychto legendariek: http://us.battle.net/d3/en/item/maras-kaleidoscope alebo http://us.battle.net/d3/en/item/stone-of-jordan (ten amulet je na tom lepsie vdaka statom) a k tomu belt ktory WT redukuje o 5 fury... bude to asi drahsie, ale nie uplne nerealne na zohnatie si myslim... a ked ta ten build bavi, nie je o com, moze ten WT spammovat uplne stale

Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Thulle » 27.08.2012, 09:20 hod.

Punky píše:no zobrazuje sa to preto tak, ze v profile mas tie cisla cisto len z equipu... tzn ze tam nemas zaratanu pasivku 50% a takysto zaklad ktory ako barbar mas a to je dalsich 50%... vyslednych teda tych 258... inak pri tak vysokom crit chance aku mas ty je skoda mat tak nizku crit dmg, ked to das na takych 400% tak uz to bude vacsi masaker ;)

rekudovat na 0 to ide, ale potrebujes minimalne jednu z tychto legendariek: http://us.battle.net/d3/en/item/maras-kaleidoscope alebo http://us.battle.net/d3/en/item/stone-of-jordan (ten amulet je na tom lepsie vdaka statom) a k tomu belt ktory WT redukuje o 5 fury... bude to asi drahsie, ale nie uplne nerealne na zohnatie si myslim... a ked ta ten build bavi, nie je o com, moze ten WT spammovat uplne stale
400 mi přijde silně nereálné vzhledem k tomu, že bych to musel udělat na úkor ostatních statů - stamiliony na zachování současných statů+ crit dmg nemám.
Když na to tak koukám, tak vyměnit svůj amulet mi taky nepřijde jako nejlepší nápad.
Obrázek

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Punky » 27.08.2012, 09:43 hod.

no sak to uz je na tebe, len som ti tu uviedol moznosti, pokial nemas absolutne ziadny problem s fury, tak ej to zbytocne... minimalne ten belt by to ale chcelo, aj tych -5 ej celkom dobrych a ten co mas momentalne ti luto nebude vymenit si myslim :)

Uživatelský avatar
An7yk
Gorebelly
Příspěvky:307
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:An7yk#2127

Re: Ranged barbar

Příspěvek od An7yk » 11.09.2012, 13:43 hod.

zdravím,
mám rád range bara a zkouším si ho, teď ho pojedu na HC ( :D ) , s tim že budu hrát s kamaradama ty budou tankovat :)
Pokud chcete mít ancient spear bez reuse, zkuste runu harpoon ( samozrejmne s pasivkou no escape ) a ve velkým davu s nějakým slušnějším critical hit chance to můžete točit pořád a nahrabat si fury a pak začít šít WT :) nevyhoda, že taháte k sobě davy a může vám to nakopat prrr :D jako obrana k tomu slouží ignore pain s odhazovací runou nebo charge, takže si s nima pak hážete
přijde mi ale, že když je k sobě přitáhnu tak asi půlvteřinu se stejně nehejbou, no a když máte hned couldown, tak máte před sebou dav nehejbajcích se monster ( = takovej cleave z toho nakonev vyjde kdyz se nad tim zamyslim :D )

s passivkou Weapon Mastrem opatrně, na softu si dam do main handy axe a do druhy tu supr legendarku a weapon master pak přidává tu critical chance, kterou tak moc potřebuji, ale se štítem v ruce a spearkou v main ruce bych asi zkusil zvolit jinou passivku dle potřeby ( jak jsem tady viděl )

místo anciet spearky bych zkusil i owerpover s runou na critical chance, kdyz s tim všim budete mít slušnej critical chance, budete krátit reuse na tom overpower a mít ho prakticky pořád nahozenej.


asi záleží jak to člověk chce hrát, třeba zkusit ject jen na DMG s tim že to musim zabít než to ke mě dojde nebo jsem mrtvej, nebo že chci i něco vydržet ale to to DMG pak nebude tak brutální ( tomu i přizbůsobovat eqip, bud mít rukavice s all ressistama nebo criticalama na to dmg )
+ jak to mam asi tak ject na tom HC, asi bych radši neměl, aj WW mi přijde takové nebezpečné na HC ... proč to HC vlastně hraju :D

Uživatelský avatar
Thulle
Gorebelly
Příspěvky:301
BattleTag:Thulle#2682
Bydliště:War Thunder

Re: Ranged barbar

Příspěvek od Thulle » 13.09.2012, 09:08 hod.

An7yk píše:zdravím,

s passivkou Weapon Mastrem opatrně, na softu si dam do main handy axe a do druhy tu supr legendarku a weapon master pak přidává tu critical chance, kterou tak moc potřebuji, ale se štítem v ruce a spearkou v main ruce bych asi zkusil zvolit jinou passivku dle potřeby ( jak jsem tady viděl )
Hmmm, tohle mě vůbec nenapadlo. Používám THSpear a v druhé ruce štít s 10% crit. Zajímalo by mě, jak by se změnilo DPS/atack speed/efektivita s používáním sekerky/mace místo štítu - samozřejmě sekerku v main a legendárku v druhé.
Obrázek

Uživatelský avatar
An7yk
Gorebelly
Příspěvky:307
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:An7yk#2127

Re: Ranged barbar

Příspěvek od An7yk » 14.09.2012, 09:48 hod.

Thulle píše:
An7yk píše:zdravím,

s passivkou Weapon Mastrem opatrně, na softu si dam do main handy axe a do druhy tu supr legendarku a weapon master pak přidává tu critical chance, kterou tak moc potřebuji, ale se štítem v ruce a spearkou v main ruce bych asi zkusil zvolit jinou passivku dle potřeby ( jak jsem tady viděl )
Hmmm, tohle mě vůbec nenapadlo. Používám THSpear a v druhé ruce štít s 10% crit. Zajímalo by mě, jak by se změnilo DPS/atack speed/efektivita s používáním sekerky/mace místo štítu - samozřejmě sekerku v main a legendárku v druhé.

Na softu mam v mainhand axe s velkým crit dmg a v druhý ruce tuhle spearku ... akorát nemám ted LoH ( místo spearky jsem měl dagger s LoH 900/700 DPS/nějaká vitalita/trochu critical dmg ) ... budu tam muset asi přehodnotit main handu, navíc zbran která mě stála 3 000 000 ted stojí 300 000 :cry:

na HC mám v maince tu spearku a off handě štít s +10% critama, to vyorvná ztrátu za weapon master a stejně na HC tam mam deffensivní pasisvku ( respektivě dvě + no escape, to je základ )

Můj range barbar na HC zde: http://eu.battle.net/d3/en/profile/An7y ... o/18896260 je to aktuální setup ( nejedu anctient spear, nechci si tahat k sobě příšerky, místo toho ower power s criticalem, protože bych to jinak nedával a revenge s criticalem je taky trochu nebezpečnej )
nestálo mě to moc, zbran mě stála 400 000 ( je super, má skoro maximalni bonus na WT! sice má minimální na ancient spear ale to nepoužívám takže spokojenost )
Je to masakr, v 1. aktu ve dvou lidech ( DH, používá marku abychom tomu dávali víc ) a padaj normální mobky na 1 crit a při boji s packem po nahození WoTB dávám za 80-90k takže taky bez problému
No na druhej akt si ale asi netroufnu, tam to má 2x tolik HP a nemám moc ressistů :-|

PS: zkoušel jsem na softu vyndat na infernu s kámošem Diabla, vzal jsem si range barbara a bez šance ( šel jsem na velké DMG, né moc resistů ) a nešlo to, trochu jsem se pošteloval eqip, snížil DMG na půlku a zvojnásobil zase ressisty, vzal si štít a Diablo padnul uplně bez problému, ten range je sebevražda na hlavní bose, runa na stuny VŮBEC nefunguje + tam dochazí často fury
( můj aktuální setup na zabití Diabla na Infernu na softu -> http://eu.battle.net/d3/en/profile/An7y ... o/12580037 ale 4tý akt s tim procházet moc nejde :D )

cesnekxd
Quill Rat
Příspěvky:12

Re: Ranged barbar

Příspěvek od cesnekxd » 25.09.2012, 16:32 hod.

zdarec zde je muj barb

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Nakr ... ro/8938137 pekna s*it a za tenhle gear sem utratil cca 30 M .. protoze neumim gearovat :D kdybyste mel nekdo naky rady tak sup sem :D ...jinak s 300spear dava slusny pecky a 4 akt dam solo v klidecku....je to "papir" ale kitovat se s tim da v klidecku v zakladu mam 46,5 % crit + 10 % kdyz zapnu OP + 3 % z BR

Odpovědět

Zpět na „Barbarian“