Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smyslupl

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518
Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Wixxia » 19.08.2012, 05:26 hod.

Ahoj.

Deef : Pokud se budou přidávat členové s rozumnýmy názory jako Ty, mohla by ta partička být i víc jak deset lidí:). Supra, další inteligentní človíček se hodí Deefe:)
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

noef
Quill Rat
Příspěvky:27
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od noef » 19.08.2012, 15:31 hod.

Wixxia píše:...
Nikdo vás přece nenutí dodržovat desatero, ale slušnost a morální chování je známka civilizovaného a inteligentního mozku.
...
zrovna desatero a bibli bych nikdy jako vzor slusnosti, moralky a "civilizovaného a inteligentního mozku" nedaval.

neprijde mi moralni, kdyz deti posmivajici se plesounovi Buh ztresta zabitim medvedicemi (ano, smrt roztrhanim), neprijde mi civilizovane, abychom upalovali carodejnice a popravovali lidi pracujici v nedeli.. navic pomalu pulka desatera je o uctivani krestanskeho zarliveho boha, pro ne-krestany tedy nema desatero zadny vyznam.

zdroje:
http://www.evilbible.com/Murder.htm
https://cs.wikipedia.org/wiki/Desatero

---
osobne mi toto forum a lidi kolem d3 prijdou v pohode. trolove a male deti budou vsude, ale zrovna tady se mi zda, ze je jich oproti jinym strankam mnohem mene :roll:.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od ZOMB » 19.08.2012, 15:50 hod.

noef: myslela zřejmě tu zkrácenou verzi desatera a pouze příkázání 4.-10. :)
samozřejmě celý Starý zákon je plný vražd, cizoložství a dalších podobných věcí (např. ten prorok, co spal se svými dcerami :roll: )
já jako křesťan na Starý zákon víte co, protože až Nový je o něčem (z mého pohledu)...
jen říkám, že křesťané jsou jiní než definice na internetu...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Garn » 19.08.2012, 17:06 hod.

ZOMB píše:já jako křesťan na Starý zákon víte co, protože až Nový je o něčem (z mého pohledu)...
Tak tohle je síla. :D Ke které se hlásíš církvi? :)
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od ZOMB » 19.08.2012, 17:27 hod.

Oficiálně jsem katolík, ale stejně jako každý člověk je jiný, tak i každý křesťan, katolík a dokonce i katoličtí kněží mají na různé věci různé názory...
Pokud jste totiž někdy četli Bibli (spíše Nový zákon), tak téměř žádná věc tam není napsána tak, aby se dala vysvětlit pouze jedním způsobem...
Proto existují různé skupiny. Katolíci, protestanti, husité, pravoslaví, evangelíci... ti všichni jsou křesťané...
Garn: Možná se tvá reakce dá vysvětlit tím, že lidé vidí katolíky jako lidi, co jdou slepě za nějakým vůdcem, všemu naslouchají, cizí myšlenky si přivlastňují a nemají právo na vlastní názor (tak tomu bylo ve středověku - př. Jan Hus, díky bohu že je tahle doba pryč)
Líbí se mi tahle doba (21. století)... lidé si mohou věřit v co chtějí a nejsou pro to kamenováni... ještě, že jsou ti komunisti pryč
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Garn » 19.08.2012, 17:58 hod.

A možná se tím ta reakce vysvětlit nedá.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od ZOMB » 19.08.2012, 18:05 hod.

Jde o to, co se ti vybaví, když se řekne křesťan? A co se ti na mém pohledu tedy zdá tak nezvyklé?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Garn » 19.08.2012, 18:14 hod.

Dělám velký rozdíl mezí církví a vírou. Pokud bych sdílel stejnou víru jako ty, tak bych se rozhodně nehlásil k žádné křesťanské církvi a už vůbec ne katolické. To je ale spíš otázka postoje než víry. ;) Dnešní svět je super a víra je důležitá, ale církve jsou mi k smíchu...
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od ZOMB » 19.08.2012, 18:39 hod.

Samozřejmě je rozdíl mezi církví a vírou... podle mě je víra otázkou jedince, ne společenství...
Mám svojí víru, nikomu ji nevnucuju a jsem rád, když někdo svojí víru nevnucuje mě...
Užívejme si tedy náboženské svobody... alespoň prozatím ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Red Eagle
Fallen Shaman
Příspěvky:97
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Red Eagle » 19.08.2012, 18:51 hod.

Tak taky OT aky je tu to sa len tak nevidi :))
Best Games na PC :
1: Rome Total War
2: Diablo 2
3: Jagged Alliance 2
4: Heroes of Might a Magic III.
5: Fifa 11

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Garn » 19.08.2012, 18:59 hod.

Jen jsme rozvinuli téma tolerance náboženství mezi Diablisty na praktickém příkladu Garna. ;)
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Fraxinus » 19.08.2012, 19:48 hod.

Tak já tu také něco doplním.
Než vyšlo Diablo 3, byla zdejší komunita ve svém jádru jako jedna velká rodina. Mnoho z nás se spolu zá a účastní se pravidelných srazů. Potom, co vyšlo Diablo 3, jsem si nemohl nevšimnout, že většina lidí, s nimiž jsem se tu kamarádil nebo rád psal, najednou buď zmizela nebo byla natolik upozaděná, že bylo bez šance je tu sehnat. Nyní tu je přes 4 000 lidí, většinou bez jakékoliv vazby na ostatní, někteří dost lidí svými příspěvky otráví, jak již poznamenal Aragorn, Zomb a další, ale já věřím, že je takových menšina. A takoví jsou bohužel bez ohledu na četnost příspěvků neuvěřitelně vidět.

Jinak jsem tu zahlédl názor, že se většina lidí chová tady na netu pod maskou anonymity (až na Garna a ostatní Carpinus-boys). Ti však i s touto maskou ukazují, jací jsou doopravdy a jak skutečně smýšlejí. Díky této zdánlivé masce anonymity si prostě dovolí to, co by jinak dělali rádi i ve skutečnosti, kdyby to pro ně bylo zcela bez rizika sankcí.....ban na fóru nebo pár mínusovejch bodů, pokud by zde byl před rokem prosazen ten rating, by nikoho neodradil chovat se tu jak mistr světa/dobytek/frajírek. Kdyby to šlo, docela by mě zajímalo, jak by zdejší a jiná fóra fungovala, kdyby každý člen komunity musel místo přezdívky vystupovat pod svým skutečným jménem a příjmením, nejlépe s fotokopií svého občanského průkazu místo profilového obrázku....
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Wixxia » 20.08.2012, 05:01 hod.

Ahoj

ANo, ZOMB se trefil. Jen proč sem uvedla zrovna desatero. Je to nejznámější kodex morálních zákonů. ( Mno, až na hlavně jeden teda no, kde bůh tvrdí, že nebudeš mít jiného boha, než mě. ). To mi spíš připomíná slova Hitlera. Měla jsem na mysli tato znění : Cti otce svého i matku svou, abys dlouho živ byl a dobře se ti vedlo na zemi. Nepromluvíš křivého svědectví. Nezabiješ. Nesesmilníš. Nepokradeš. <<-- Hlavně tato přikázání. Já osobně církev nemám ráda ( Nikomu si ale nedovolím brát jejich víru!!!! ). Jsem Ateistka, prtože si osobně mylsím, že bůh je příroda a jeho krev je voda. Nikoliv víno. Ono, když se podíváme do histrorie, tak největší zla se páchali právě ve jménu boha. ( Španělé a jejich osidlování středního Mexika je dokonalý příklad ). Viz Inquizice a upalování rádoby čarodějnic. Kolik kněží ( inqusitorů ) toto vzali za své a obohacovali na tom své kapsy. Naprosto skvělý film na toto téma je " Kladivo na čarodějnice ". ( Pozor, rozhodně film pro silné žaludky ). To samé války. Většina ve jménu boha a přitom šlo jen a jen o zlodějinu. Už Arthur Shopenhauer v 19ctém století řekl ( vliv církve v tomto století byl pořád značný ). " Každá válka je jen touha krást. Ať už majetky, nebo víru lidí. ". Což pokládám za neuvěřitelnou pravdu. To jen Noefe, proč sem uvedla desatero. Přímo s církví a bohem sem to spojit rozhodně nechtěla. ;).
Co se třeba výchovy dětí týče. Pokud mi můj potomek někdy příjde domu s červenýma očima a začneme mi tvrdit, že je to od větru, který mu nafouklal do očí, tak na brutální bouřku, která se mu v tu chvíli snese na hlavu v životě nezapomene. A to né proto, že něco hulil, ale proto, že mi měl odvahu zalhat. Z cela nepřípustné!! A stejně tak nebude nikdy lhát ostatním lidem. A to ta bouřka zařídí. Stejně tak, jako nebude nikdy ostatním lidem na forech, nebo v reálu nadávat. Neexistuje!! A o to se jako jeho matka postarám, ať to stojí, co to stojí.
To samé sociální sítě. Neexistuje, že na ně moje děti vlezou do 15ti let ( a i to si hodně rozmyslím ). Mě je naprosto jedno, že ho vylučuji z kruhu ostatních dětí. Člověk se má naučit komunikovat nejdřív z očí do očí. Né zkrz monitor. A už vůbec nemluvě o tom, že sociální sitě jsou plný supr zvláštních lidí a různých pofiderních existencí. Od tohoto ho rozhodně míním distanocovat. I kdyby mě za to měl nenávidět. On mi to s postupem času rozhodně jednou uzná. O tom vůbec nepochybuji.
Naposledy upravil(a) Wixxia dne 21.08.2012, 18:15 hod., celkem upraveno 4 x.
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Bemik » 20.08.2012, 07:48 hod.

Wixxia: Lidé říkají, že nejvíce lidí bylo zavražděno vrahy s jménem božím na rtech. Často si píšu s pár lidmi, kteří se zajímají o náboženství a věřte nebo ne, znám satanistu, který četl bibli v několika jazycích (i hebrejštině) a jejich výkladům rozumí líp, než kdejaký věřící a farář. Ten člověk sám jednou psal, že víra nezabíjela, sanotná víra byla jen záminkou. Vždycky šlo o peníze a moc. Lidská touha po moci, a chamtivost si držela celé roky mezi církevními hodnostáři ale víra samotná ne. Jak řekl Voltaire :"Náboženství vzniklo, když se podvodník sešel s hlupákem."
Víra může lidem pomáhat. I když já ani víru nevidím jako dobrou věc. Víru musí mít věřící člověk silnou. Nesmí pochybovat. Ale pochyby jsou základem inteligence! Kdo podle vás došel k většímu poznání? Ti, kteří věřili a hlásali, že země je placka a slunce se kolem ní otáčí? Nebo ten, který o dogmatech pochyboval a nebál se říct "A přece se točí!" ?? Tak je to i dnes. Spousta věřících jen papouškuje pasáže z bible a nezamyslí se nad nimi. Věřte nebo ne, u nás to nejde vidět, ale ve světě je dost poznat, že nejmocnější člověk planety není ani Obama a ani nikdo jinej, než současný papež. Jeden člověk řekne, že kondomy jsou zlo a nástroj satanův a celý svět tomu věří. "Pohlavní choroby? Vždyť to je vlastně jen trest pro ty bezbožné homosexuály, říká papež. Takže sme vlastně chránění."
Víra může být dobrá věc, pokud člověk nezapomene myslet a o věcech i pochybovat, nevěřit bezhlavě a věřit víc ve vlastní pocity a morální hodnoty, než ve slova papeže, který káže vodu a pije víno.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Wixxia » 20.08.2012, 08:07 hod.

Ahoj Bemíku.:)

Naprostý souhlas. Podle mě to má v palici o hodně víc satanistů v pořádku, než takový v boha věřící člověk. Samozřejmě je tomu i naopak
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Bemik » 20.08.2012, 09:23 hod.

Ahoj :-)
On Satanismus do ničeho nenutí. V Satanské bibli od LaVeye se přímo píše, že člověk nemá věřit ničemu slepě a pochybovat se má o všem včetně Satanské bible a satanismu jako takového. To křesťanská bible nikde nepíše. Ta přece říká pořád, aby člověk věřil, ne? Četl sem nový zákon a nelíbil se mi. Ve většině případů je v příběhu místo ponaučení nebo poučení pouze a jen jediná poučka: Věřte v boha a on vás zachrání (případně se s ním brzo setkáte a on vám spasí duši v ráji). Satanismus učí, aby člověk věřil sám v sebe a vlastníma silama si získával vlastní štěstí a NE na ukor druhých (jak si mnozí myslí)
Neříká, aby člověk dodržoval desatero. Silnej člověk má mít desatero v sobě a jestli chce tak i tisicero vlastních zásad a řídit se tak především vlastní morálkou.
O satanismu bych se ale nerad bavil, většina lidí má v hlavě názory společnosti a církve na satanismus a tak ho vidí bohužel jako uctívání satana (zla) a hříchů (zabíjení, krádeží,...)

Abych nebyl až tak moc OT, tak bych řekl, že souhlasím se slovy Fraxinuse. Ten má přehled o tom, jaká je tu teď situace s porovnáním s minulostí. Pro mě byl vrchol tohoto fora tak před půl rokem až rokem. Kdy DD dělal desetitisíce runů LK a podával o tom zprávy. Frax, DD, Deathhero, Marast, Konig a další dělali HC příběhy. Vznikly tak zajímavé buildy (Kardiak, Thorns bear, mám dojem, že i Immortal Queen díky tomu povstala)... A sekce Kecání byla každej den plná o dvě stránky :D
90% příspěvků tu bylo od stálých členů fora a každej nováček měl hnedka každou radu zodpovězenou od nejméně pěti lidí. Znal sem tu hodně lidí a věděl, na co je kdo dobrej, jaký má rád buildy, jestli je na HC, loví runy, MF nebo jen běhá po hellu. Dokonce bez Xatry a Nekrolyty to už není ono :D
Bývalo to tu o dost jiný místo. Ale nic, co bych s příchodem D3 nečekal...
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od ZOMB » 20.08.2012, 09:38 hod.

Však ono se to tu časem pročistí... a zase budeme jako jedna velká rodina... nebo alespoň nezbývá nic, než doufat ;)
:D nj, na Nekrolytu taky vzpomínám :D :D
sice jsem žádnou jeho povídku nepřečetl celou, ale byla s ním sranda :D
Ale už dlouhou dobu jsem tady neviděl Spellsworda... nevíte o něm něco?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Fraxinus » 20.08.2012, 10:55 hod.

Bemiku, skvěle jsi mě doplnil. ;)
D2 stále na tomto fóru žije svým způsobem, v podstatě ho ani nikdo už neadminuje, protože naše stálice (já, Raisen, Deathero, Dark Daemon, RIP, Marast a další, na něž si teď nevzpomenu) ho drží zajetý v kolejích, v jakých ožilo zejména Marastovou zásluhou, který HC příběhy vymyslel. Dnes se D2 sekce točí pouze v rovině HC-příběhů. Jinak kromě buildů tě Bemiku ještě shrnu různé styly hraní, jež přinesly HC příběhy ve známost mimo těch, cos jmenoval: magic items only (Grammator), ultra-mega-hardcore buildy v modech (já, Javurek, Grammator), green party (já, Konig), Naked (RIP, Dark Deamon), Last man standing (všechny multiplayer příběhy, kde všichni pokračovali, dokud byl aspoň jeden člověk naživu :lol: ), crafted buildy (ten byl jen jeden, ale i to byl dobrý nápad), atd... je jen škoda, že mnozí autoři své postavy nedohráli nebo se odmítli podělit o své dojmy.
Nesmím zapomenout na posledního mohykána v sekci modů, Zomba, který díky tvorbě nového modu oživil D2 sekci po té post-vydáníD3histerii. ;)

V D3 věřím, že časem vykrystalizují nejrůznější možnosti, jak ho dohrát tak, aby tím začala komunita taky žít. Zatím to vypadá, že D3 nepůjde do inferna dohrát tolika rozmanitými způsoby jako šlo D2, ale uvidíme.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Nepehath
Quill Rat
Příspěvky:18
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pilosh#2485

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Nepehath » 20.08.2012, 10:56 hod.

Bemik: že křesťanský středověk nic nevymyslel? Kdo rozvíjel aristotelovu logiku, na kterou mohl navázat novověk až po dnešek(dnes třeba karski významný logik). Teď slepě papouškuješ dějepis ZŠ, zkus mrknout na jména jako třeba Petr Abelard, Anselm z Cantabury atd. a možná změníš pohled, tihle chlapíci byli machři v logice a jejím rozvíjením jsme se v dnešní době dostali třeba až k pc. To že středověk byl temno se dnes ukazuje jako pouhá pomluva. samozřejmě máš pravdu, že má církev krev na rukou, ale ve srovnání s totalitními režimy 20. století je skoro jako beránek.

Uživatelský avatar
Wixxia
Wraith
Příspěvky:151
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Wixxia#2518

Re: Nazor na Diablo komunitu a dopad D3 na ni (slusne a smys

Příspěvek od Wixxia » 20.08.2012, 10:59 hod.

Ahoj.

Doslova lituji, že sem se do vaší komunity dostala tak pozdě. Muselo to být skvělé. 8-) ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Yryr4y3T4cs <<-- Prosím poslechnout. Strašně krásné.

Arthur Shopenhauer : „Není nic těžšího než vyjádřit významnou myšlenku tak, aby jí každý rozumněl.“

Odpovědět

Zpět na „Obecně“