Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Vše o předmětech a craftování
Odpovědět
KUFI
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od KUFI » 12.08.2012, 16:15 hod.

Jsem tu abych se podelil o svy postrehy ohledne gemu a jejich prodeje na AH. V jedinym tematu co tu je o gemech se resi grafika hry a runy z D2, takze jsem zalozil tohle tema kde se doufam nic jinyho nez gemy probirat nebude. HOWGH

Takze - udelal jsem takovej malej pokus, kdy jsem vylepsil Amethyst, Ruby a Topaz ze SQUARE tridy az po STAR a prodal jich celkem 6. Pred celou anabazi jsem zacinal s 1,1M hotovosti a po skombinovani a naslednym prodeji onech 6ti STAR gemu jsem opet na 1,1M. Podotykam, ze zadnej gem jsem nekupoval, vsechny byly dropnuty z mrch. Z toho vypliva, ze na tomhle druhu cinosti se vubec neda vydelat. Naopak, jeste se na tom prodelava. Proc? Jelikoz na tech 6 STAR gemu padlo cca 300 Tome of secrets a vzhledem k tomu, ze se jeden (momentalne) dava do aukce za 950G tak jsem nejakych 250t provaril. Predevsim za to muze 15% poplatek z transakce. Gem kterej jsem dal do aukce za 600-620t mi ve finale vynesl 510-530t. Coz jsou presne ty naklady do toho vlozeny, ale je nutno jeste pripocitat cenu tech Tomes of secret ktery clovek muze prodat na aukci.

Jinak se ty STAR gemy prodavaji rychle, vetsinou byl do 15 minut pryc. Je dost dobre mozny ze u vyssich trid prevysi jejich hodnota pri prodeji vyrobni cenu, ale na to nemam financni prostredky abych to zjistoval. Snad se k tomu bude moct vyjadrit clovek co ma skusenosti s prodejem vyssich trid gemu.

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od TrackThor » 12.08.2012, 16:26 hod.

jo na vyšších úrovní se to pak vyplatí, respektivě musíš dropnout ten recept a skoro líp ti už vyjde, když ho jen prodáš, já už sbírám na sc jen emeraldy nejvyšší kvality (na jejich vylepšení není potřeba stránka z hellu) či topazy, ostatní prodám vendorovi nebo nechávám na zemi
Obrázek

lukas1135
Wraith
Příspěvky:149
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LukasSVK#1365

Re: Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od lukas1135 » 12.08.2012, 16:27 hod.

Na gemoch sa da celkom zarobit ale od star a vysie ... naco kupovat star gem ked si ho moze kazdy vycraftit

KUFI
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od KUFI » 12.08.2012, 16:40 hod.

lukas1135 píše:Na gemoch sa da celkom zarobit ale od star a vysie ... naco kupovat star gem ked si ho moze kazdy vycraftit
mel jsem to podezreni.. :)

A nevite nekdo kolik se pak da vydelat? Rekneme treba na flawless star?

KUFI
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od KUFI » 12.08.2012, 16:42 hod.

TrackThor píše:jo na vyšších úrovní se to pak vyplatí, respektivě musíš dropnout ten recept a skoro líp ti už vyjde, když ho jen prodáš, já už sbírám na sc jen emeraldy nejvyšší kvality (na jejich vylepšení není potřeba stránka z hellu) či topazy, ostatní prodám vendorovi nebo nechávám na zemi
zvazuju ze obyc square taky budu prekracovat, ale vedomi ze necham lezet na zemi diamanat me to nenecha udelat :)
Tim ze lip vyjde kdyz ho jen prodam, mas na mysli ten recept?

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od TrackThor » 12.08.2012, 16:55 hod.

KUFI píše:
TrackThor píše:jo na vyšších úrovní se to pak vyplatí, respektivě musíš dropnout ten recept a skoro líp ti už vyjde, když ho jen prodáš, já už sbírám na sc jen emeraldy nejvyšší kvality (na jejich vylepšení není potřeba stránka z hellu) či topazy, ostatní prodám vendorovi nebo nechávám na zemi
zvazuju ze obyc square taky budu prekracovat, ale vedomi ze necham lezet na zemi diamanat me to nenecha udelat :)
Tim ze lip vyjde kdyz ho jen prodam, mas na mysli ten recept?
jo, mě teda dropnul jen jeden recept (top ruby), ale nemyslim si, že zrovna výrobou gemů se dá teď vydělávat (snad jen kdyby si dělal emeraldy), když si vezmu, že bych si musel nakoupit nejvyšší kvalitu emeraldů co dropujou a pak to craftit nahoru, tak ten čas za to imo nestojí :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Azure
Wraith
Příspěvky:188
Currenly, I'm playing:Diablo
BattleTag:Azure#2998
Kontaktovat uživatele:

Re: Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od Azure » 12.08.2012, 19:25 hod.

tak jsem si udělal prográmek na počítání zisku z gemů a opravdu se vyplatí si to propočítat :)... a já blbec prodal 2xFlawless Star za 2x2M(3,5M) a zisk je -130k... :(

prodáním top emeraldu vyděláte 523.500,- a prodáním top Rubínu proděláte -2.504.800,- xD...
Programování je mým koníčkem (C#, wpf, java)
My brethren I will take my place among you, once again. But this time as a mortal.

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od Rakiii » 12.08.2012, 19:43 hod.

stačí neprodávat na Ah a sledovat ceny ... dneska se dá vydělávat na všem ...

KUFI
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od KUFI » 12.08.2012, 21:40 hod.

Azure píše:tak jsem si udělal prográmek na počítání zisku z gemů a opravdu se vyplatí si to propočítat :)... a já blbec prodal 2xFlawless Star za 2x2M(3,5M) a zisk je -130k... :(

prodáním top emeraldu vyděláte 523.500,- a prodáním top Rubínu proděláte -2.504.800,- xD...
Zajimavy postrehy. Ja na to prdim a nadale budu kraftit pouze gemy pro svoji potrebu.

jara18
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:jara18#1393

Re: Gemy - o tom jak se (ne)vyplaci je vylepsovat a prodavat

Příspěvek od jara18 » 12.11.2012, 18:30 hod.

KUFI píše:
Azure píše:tak jsem si udělal prográmek na počítání zisku z gemů a opravdu se vyplatí si to propočítat :)... a já blbec prodal 2xFlawless Star za 2x2M(3,5M) a zisk je -130k... :(

prodáním top emeraldu vyděláte 523.500,- a prodáním top Rubínu proděláte -2.504.800,- xD...
Zajimavy postrehy. Ja na to prdim a nadale budu kraftit pouze gemy pro svoji potrebu.
Ja jsem si to spocital a na udelani 1radiant staru{nej.gem}potrebujes 729 flaw.squre gemu {coz musis farmit jak silenec aby jsi to nazbiral :)} a 15 400 000 goldu takze gemy se do 20 000 000 mil. vyplati kupovat na aukci +samozrejme nejaky tomes {okolo 1000} takze shrnuto a podtrzeno pokud nedelas achiv tak se ti vyplati je kupovat

Odpovědět

Zpět na „Předměty“