Technické problémy

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět
Tidus
Fallen Shaman
Příspěvky:60
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tidus#2607
Re: Technické problémy

Příspěvek od Tidus » 26.07.2012, 20:53 hod.

Btw: před 2-3 týdny mě hra jela krásně bez jedinýho škubnutí

Xkryspin
Wraith
Příspěvky:191

Re: Technické problémy

Příspěvek od Xkryspin » 27.07.2012, 11:43 hod.

1) K tomu ADSL modemu jseš kabelem nebo wifinou?
2) Během toho lagu (nebo okolo toho lagu) nebliká náhodou zuřivě kontrolka ADSL linky / nebo IP (PPP) ?

Uživatelský avatar
Red Eagle
Fallen Shaman
Příspěvky:97
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Technické problémy

Příspěvek od Red Eagle » 27.07.2012, 12:21 hod.

Hosi klud. v dnesnej dobe ma predsa vysokorychlostny internet kazdy. Diablo 3 vam nemoze lagovat. Tak fantasticka a neprekonatelna hra ako D3 nemoze mat take problemy ;)
Best Games na PC :
1: Rome Total War
2: Diablo 2
3: Jagged Alliance 2
4: Heroes of Might a Magic III.
5: Fifa 11

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Technické problémy

Příspěvek od kojot » 27.07.2012, 13:30 hod.

Red Eagle: Nechápu, proč tady musíš pořád trollovat. Tvoje příspěvky nemají žádnou informační hodnotu. Pokud tě tak strašně štve, že jsi vyhodil těch 1300 za D3 (což podle všeho je asi polovina tvojeho ročního příjmu), tak se běž vybrečet někam do kouta a nespamuj to furt tady. A nebo si přihoď zase nějakou stížnost do příslušných témat...
Obrázek

Xkryspin
Wraith
Příspěvky:191

Re: Technické problémy

Příspěvek od Xkryspin » 27.07.2012, 14:01 hod.

2 RED EAGLE:
Nevím na co se pokoušíš narážet:

1) Diablo se dá hrát i na 3G internetu (100 MB ti vystačí na zrhuba 3 hodiny hraní).
2) Pokud se ti nelíbí otázky - tak pak si představ, že i ten "vysokorychlostní internet" je jen technika...

Např.:
Řešil sem teď problém 1 počítač GW2, druhý počítač D3 - přes jeden DSL modem/router. Po cca 2-3 minutách hraní GW2 spadlo (říkali sme si - ok beta). Zajímavé bylo, že vždy lagnulo (podobně jako tady) / později dokonce spadnulo zároveň i diablo na druhém počítači - ztráta spojení se serverem). Důvod ? 5 let starý ADSL modem/router měl prostě doslouženo (zřejmě ho dorazilo vedro) - z počátku padala jen PPP vrstva (obnova cca 2 sec - příznaky stejná jako tady výše), později (právě při hraní zároveň GW2) začala padat i samotná DSL vrstva (obnova cca 30-60 sec - výsledek odpojení od bnetu). Přitom při běžném brouzdání po netu žádný problém pro tix.

Cca 2 roky zpátky jsem řešil pravidlené zámrzy a odpojení ve WoW ... důvod byl nesprávně fungující autentizace WPA/WPA2 (bug ve Vistách - v zero config službě, která byla později hotfixnutá). Atd...

Ale samozřejmě za všechno může blizzard - tak třeba tady ty pokusy o opravu (určitě dle tvého nesmyslné) prostě ber jako zábavu během čekání na to, až ti blizzard přijde opravit připojení k internetu....

Tidus
Fallen Shaman
Příspěvky:60
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tidus#2607

Re: Technické problémy

Příspěvek od Tidus » 27.07.2012, 14:35 hod.

Jooo tak to bude možný, ale mám 2-3 roky modem tak snad by nedělal cavyky tak brzo.
Ale je pravda, že otec pořád nervní, že mu skoro nejede net a to je u modemu a mě jede víceméně v pořádku. Stahuju plnou rychlostí v tom není problém, jenom ve hře. A když restartnu modem tak jede tak půl dne - den v pořádku a pak zase mrchtá.
Takže rada vyměnit modem asi že ? :)

Xkryspin
Wraith
Příspěvky:191

Re: Technické problémy

Příspěvek od Xkryspin » 30.07.2012, 10:27 hod.

Podívej se do logu modemu, jestli je tam nějaká vyšší aktivita ohledně obnovování IP vrstvy (případně časté restarty DSL) ... (nebo mi ho hoď do soukromé zprávy).

Modemy obecně jsou velmi nekvalitní zboží. Zcela chybí jakékoliv chlazení, takže se velmi často přehřívají, nebo jedou na teplotní hranici. Jsou v podstatě stavěné na lehké routování (nějaké to browsení po netu, a nepočítá se s nějakým náročnějším provozem). Staví se na cenu ... takže komponenty v nich jsou fakt tragédie. (Bohužel skutečně doporučit se dají až "průmyslové" - dražší modem/routery od CISCO / LINKSYS jenže ty stojí kolem 4-5 000 nejlevnější).

Každopádně jestli máš tu možnost - tak zkus jiný modem/router.

Uživatelský avatar
Still-Alive
Doom Knight
Příspěvky:548
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:StillAlive#2220
Bydliště:Praha/Vsetín - klasická náplava :)

Re: Technické problémy

Příspěvek od Still-Alive » 31.07.2012, 17:43 hod.

Tak jsem dneska po asi 2 týdnech zapnul Diablo (během těch 2 týdnu jsem PC stěhoval na druhý konec republiky) a co nevidím - no nevidím nic. Když se dostanu do hry, tak mi do minuty zamrzne celý počítač.

- lagne se zvuk, myš, obraz
- CTRL +ALT + DELETE nereaguje, jediá možnost je jen tvrdý restart
- teploty HW jsou furt stejné, nic se nepřehřívá (testoval jsem to jak softem, tak dotekem)
- někdy to zatuhlo už v menu, někdy sjem se dostal do hry a až pak to zatuhlo
- když se mi podařilo dát rychle místo Fullscreen možnost Windowed, hra normálně šlapala, než jsem zkusil dát Windowed (Fullscreen), pak to bylo zase v háji...

Mám podezřelý na nějaký poslední update/hotfix... Docela mě to sere. Hrál jsem ještě třeba Deus Ex: Human Revolution, Fallout: New Vegas, Fallout 3 a tady prostě není absolutně problém. reinstal Diabla 3 jsem nezkoušel, ale to si nemyslím že bude jádro pudla, doteď to šlapalo jak hodinky..

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Technické problémy

Příspěvek od fuxicek » 31.07.2012, 19:42 hod.

dnes po sedmezapinam, vyskakuje hlaska o nejake aktualizaci a od te doby mi sviti na launcheru initializing a nic to nedela, co s tim????

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Technické problémy

Příspěvek od Fru-fru » 01.08.2012, 05:05 hod.

fuxicek píše:dnes po sedmezapinam, vyskakuje hlaska o nejake aktualizaci a od te doby mi sviti na launcheru initializing a nic to nedela, co s tim????
Severy down až do 11h, takže tak ;)
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Technické problémy

Příspěvek od fuxicek » 01.08.2012, 07:36 hod.

ja to pres noc preinstaloval a rano to jelo

Kanafas
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:Kanafas#2916

Re: Technické problémy

Příspěvek od Kanafas » 13.08.2012, 08:24 hod.

Zdravím, tak jsem od včera taky majitelem D3 a hned po příjezdu domů celej nažhavenej chci udělat instalačku ale.... problém... první je ten, že na mém noťasu mi to ani dvd nenačte.... na jiných uplně v pohodě.... nainstaluju na jiný a skopíruju celou složku do svého... jen co kliknu na launch ve složce, hodí mi to update, ale ten neproběhne a zasekává se na nějakých 70% a pořád se to vrací až to po čase hodí error hlášku s tím že mám plnej disk... nesmysl mám tam přes 60GB volno. Další věc, zkouším nainstalit v vouzovém režimu při zaplém internetu, taky nic, samozřejmě veškerou ochranu mám vyplou. Prostě už nevím co s tím. Nejlepší je na tom to, že na jiných notách a PC to jde. Nevíte co s tím? Jo Noťas je parametrama v pohodě. Děkuji ta rady.

Uživatelský avatar
Still-Alive
Doom Knight
Příspěvky:548
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:StillAlive#2220
Bydliště:Praha/Vsetín - klasická náplava :)

Re: Technické problémy

Příspěvek od Still-Alive » 13.08.2012, 09:01 hod.

Stáhni si instalačku rovnou z BNetu... Kopírovat složku je nesmysl.

Kanafas
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:Kanafas#2916

Re: Technické problémy

Příspěvek od Kanafas » 13.08.2012, 09:06 hod.

no ten soubor má něco do 2 mb... stáhnu spustím a jsem na tom stejně updating setup files... a nic....pořád to má tendenci dokončit a prd.

Kanafas
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:Kanafas#2916

Re: Technické problémy

Příspěvek od Kanafas » 13.08.2012, 09:08 hod.

omil má 38 ... mb oprava

Xkryspin
Wraith
Příspěvky:191

Re: Technické problémy

Příspěvek od Xkryspin » 13.08.2012, 09:28 hod.

2 Kanafas:
1) ujisti se, že diablo se instaluje skutečně tam, kam chceš
2) při instalaci prakticky čehokoliv (zvláště pokud se používají komprimované soubory), se používají (obecně, ne jen u diabla) mezisoubory, a teprve jejich konečná verze se nakopíruje do zvoleného adresáře. Takže je možné, že máš málo místa na systémovém disku pro tuhle práci (Při té příležitosto zkontroluj jestli nemáš zapnutý nějaký ramdisk / nějaký malý SSD disk pro zrychlení - některé notebooky to z nějakého neznámého důvodu od přírody mají... ).

Jinak diablo by se mělo dát přesunout tak, že hotovou instalaci, prostě překopíruješ. (Instaloval sem to tak na dvou počítačích - a bez problémů).

Kanafas
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:Kanafas#2916

Re: Technické problémy

Příspěvek od Kanafas » 13.08.2012, 09:33 hod.

No taky jsem to zkoušel, ale je divné, že první věc po spuštění ikony v adresáři, mi to hodí hned updating setup files a ... nic....a to i s hotovou instalačkou z jiného stroje, kterou si přetáhnu. ja se vůbec nedostanu na tu titulní obrazovku. Jen rámeček s updating... a po chvilce error...

Grollw
Quill Rat
Příspěvky:43
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grollw#2664

Re: Technické problémy

Příspěvek od Grollw » 13.08.2012, 09:43 hod.

Zkus jinou slozku, prip. jiny disk. Take mi to delalo.

Kanafas
Quill Rat
Příspěvky:10
BattleTag:Kanafas#2916

Re: Technické problémy

Příspěvek od Kanafas » 13.08.2012, 10:09 hod.

Hm, nejde.. prostě ať to tam láduju jakkoliv, vždy mi naběhně jen ten update a tam to skončí ... pak jen chybová hláška něco o malém místě na disku... dával jsem to na oba disky co mám a pořád stejné.. fakt už nevím.. mazal jsem i vše co jsem tu vyčetl a pořád dokola. Nevím.... asi mám nějakej blok v note.. nebo nevím... díval jsem se i na tu virtual mech... odinstalil jsem to.. BD rom mi tam zustala ... nevím jak ji dostat pryč, ale to asi nemá vliv když jsem zkopíroval nainstalovanou hru upa někam jinam... jsem bezradnej

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Technické problémy

Příspěvek od Quetak » 13.08.2012, 10:24 hod.

pravděpodobně to tvůj problém nebude, ale pro jistotu, máš některou z uvedených verzí win s příslušným service packem?
Windows 7 – Service Pack 1
Windows Vista – Service Pack 2
Windows XP – Service Pack 3

Odpovědět

Zpět na „Obecně“