Magic Find

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Odpovědět
Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902
Re: Magic Find

Příspěvek od Quetak » 16.07.2012, 11:29 hod.

Co říkáte na princip fungování magic findu podle toho jak to blizz popsal u sebe na webu? Já myslím, že je to docela zajímavě řešený. Když se rozhoduje co vám padne tak to jde od lvl63 itemů s 6ti affixy postupně dolů (5affixů-> 4affixy-> lvl62 6af->5af->...) dokud nerollnete bingo.... zase na druhou stranu mi to bere důvody hrát v partě s někým bez mf, protože mi sice budou třeba padat 63itmlvl ale jen se 4ma affixama což už předem znamá téměř jistě item k ničemu.

btw: kvůli tomuhle bych nekupoval neidentifikovaný itemy od lidí, protože nevím s jakým mf to kdo našel...jestli s 0 nebo 300...kupovat zbraně se 4ma affixama je k ničemu.

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Magic Find

Příspěvek od Nekronaut » 16.07.2012, 11:43 hod.

Hodíš na to link prosímtě? No ohledně unident prodeje snad jedině podle toho kolik toho prodává. Dá se očekávat, že s více předměty má i větší MF, ale může i překupovat. No jestli to tak fakt funguje, tak to není úplně špatné. Dává to člověku trochu lepší motivaci cpát MF do itemů a obecně farmit...

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Magic Find

Příspěvek od Quetak » 16.07.2012, 12:09 hod.

Odkaz ti nehodím, nemám plnej přístup k netu v práci, ale jde to najít v game guide->items a magic find nebo tak nějak.

Uživatelský avatar
Ali209
Quill Rat
Příspěvky:49
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ali#2525
Bydliště:Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Find

Příspěvek od Ali209 » 16.07.2012, 13:14 hod.

Odkaz zde: http://eu.battle.net/d3/en/game/guide/i ... magic-find. Ale je to nějaké "divné". Jako mám věci se sedmi affixi a to je trochu mimo tabulku. :D Myslím, že jsem neviděl ještě žlutý s jedním affixem. Obecně si myslím, že ani Blizz sám neví jak to funguje. :D Sám jsem testoval Valor + 0%MF a Valor + 250%Mf a nepoznal jsem rozdíl; možná padlo místo pár modrých pár žlutých. Za 250nahraných hodin jsem dropnul jen jeden unikát a přitom kámošům okolo padají skoro každý den. Takže, kdo ví....

EDIT: Quetak: Ach, máš pravdu. Jsem zapomněl, že je affix stat+vit. Tak beru zpět co jsem napsal...
Naposledy upravil(a) Ali209 dne 16.07.2012, 13:32 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Magic Find

Příspěvek od Quetak » 16.07.2012, 13:18 hod.

7 vlastností na itemu mít můžeš, některej affix je třeba 50vit+50int.

Uživatelský avatar
Luke1335
Quill Rat
Příspěvky:28
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Luke#1335

Re: Magic Find

Příspěvek od Luke1335 » 16.07.2012, 13:24 hod.

NV http://us.battle.net/d3/en/game/guide/g ... alem-valor
MF http://us.battle.net/d3/en/game/guide/i ... magic-find

s tím že u valoru tam nepíšou, že při 5 NV máte garantovaný 1 rare z jakého koliv elite packu (magic, rare packy) -> stále dobrý mít vlastní MF, podle mě je to řešený že výběr věci se zaství akorát na rare se 4 afiaxama

volba eqipu záleží na tom co chodíte, 1a můžete lítat s MF přez 250 (včetně valoru) a vůbec vás to nebude brzdit, naopak ve 3a potřebujete kur***ky drahej mf eqip nebo jenom drahej normalni :)

a to že někomu přijde, že MF nefunguje mi přijde docela k smíchu (viz první posty), nevím kolik času jste strávili u jiný hry (např D2), kde prostě lidi dropovali griffony i na 80MF i 600MF - vždycky šlo hlavně o štěstí a většina lidí co tohle dropovala nějaký MF neřešila, udělali char co efektivně zabíjí a hráli!

ještě edit k vlastním zkušenostem s MF z D3: když chodím 1a pouze s valorem nebo s někým kdo mi srazí MF tak padají z packů obvykle 1-2 rare a z mobů málo kdy padne rare, zatím co když jdu sám s mf věcma padlo mi pár legendárek (není o co stát ale padly), rare věci z packů padají místama i 4, není to pokaždý, ale celkově vzato ten rozdíl je vidět, jinak o počet vlastností se nestarám do nedávna to nebylo zveřejněný, takže jsem tomu ani nevěnoval pozornost
Obrázek
Prodávající by měl určit aspoň přibližnou cenu - už vidim jak Tescu u pokladny prodavačce řeknete, že za jogurty dáte max 3 koruny za kus, ale u chleba jste ochotný smlouvat (autor myšlenky MetalAge)

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Magic Find

Příspěvek od Nekronaut » 16.07.2012, 13:43 hod.

A zrovna počet vlastností je důležitější, než samotný počet rare crapů. Raději bych jeden slušnější item, než 20 horších...

Uživatelský avatar
Luke1335
Quill Rat
Příspěvky:28
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Luke#1335

Re: Magic Find

Příspěvek od Luke1335 » 16.07.2012, 15:06 hod.

Takže budeš mít radši zbraň 400 dps s 6 zbytečnejma vlastnostma než zbraň 1.1k dps se soketem? Ano vlastnosti jsou důležité, ale neznamená to, že item se 4ma vlastnostma nemůže být alespoň užitečný. Jinak jak říkám za dobu co jsem hrál 1a nebylo k dizpozici info, že MF ovlivňuje šanci na víc vlasností, tudíž vůbec nevim, jak moc se mi to projevilo, ale každopádně víc MF nemůže uškodit.
Obrázek
Prodávající by měl určit aspoň přibližnou cenu - už vidim jak Tescu u pokladny prodavačce řeknete, že za jogurty dáte max 3 koruny za kus, ale u chleba jste ochotný smlouvat (autor myšlenky MetalAge)

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Magic Find

Příspěvek od Quetak » 16.07.2012, 15:33 hod.

Luke1335 píše:Takže budeš mít radši zbraň 400 dps s 6 zbytečnejma vlastnostma než zbraň 1.1k dps se soketem? Ano vlastnosti jsou důležité, ale neznamená to, že item se 4ma vlastnostma nemůže být alespoň užitečný. Jinak jak říkám za dobu co jsem hrál 1a nebylo k dizpozici info, že MF ovlivňuje šanci na víc vlasností, tudíž vůbec nevim, jak moc se mi to projevilo, ale každopádně víc MF nemůže uškodit.
Tam jde hlavně o šanci, se čtyřma affixama ti procne dobrá zbraň jedna z tisíce, se šesti už procne třeba 1 ze 100. Čim víc mf tim víc adidas :)

Uživatelský avatar
Luke1335
Quill Rat
Příspěvky:28
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Luke#1335

Re: Magic Find

Příspěvek od Luke1335 » 16.07.2012, 15:57 hod.

Luke1335 píše:...ale každopádně víc MF nemůže uškodit.
=
Quetak píše:... Čim víc mf tim víc adidas :)
jsem rád že jsi mi to zopakoval
Obrázek
Prodávající by měl určit aspoň přibližnou cenu - už vidim jak Tescu u pokladny prodavačce řeknete, že za jogurty dáte max 3 koruny za kus, ale u chleba jste ochotný smlouvat (autor myšlenky MetalAge)

ReptileSVK
Zhar the Mad
Příspěvky:1569
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Reptile#2445

Re: Magic Find

Příspěvek od ReptileSVK » 17.07.2012, 05:31 hod.

takto to fungovalo aj v d2. A je jasne ze aj s MF=0 moze spadnut legendary (set) item. mne uz padlo zo 10 legendariek a jeden set...a podla tabulky je to najvyssia rada. Cize aj item level 63 mrskne s pravdepodobnostou 4,nieco % v akte 1, ale vacsinou je biely, alebo so 4 vlastnostami, preto sa najviac oplati farmit act 3 kde je sanca cez 17%, takze cim viam itelmlevel 63 predmetov tym vacsia sanca na 6 affixov.

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Magic Find

Příspěvek od Reve » 19.07.2012, 13:56 hod.

mozna blbej dotaz, ale MF ma vliv jen pri dropu ze ? Pri identifikaci veci ne ze ?

Uživatelský avatar
Luke1335
Quill Rat
Příspěvky:28
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Luke#1335

Re: Magic Find

Příspěvek od Luke1335 » 19.07.2012, 14:03 hod.

ano jak mile věc padne, tak už je rozhodnuto o jejích vlastnostech (stejně to fungovalo i v D2)
Obrázek
Prodávající by měl určit aspoň přibližnou cenu - už vidim jak Tescu u pokladny prodavačce řeknete, že za jogurty dáte max 3 koruny za kus, ale u chleba jste ochotný smlouvat (autor myšlenky MetalAge)

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Magic Find

Příspěvek od kojot » 19.07.2012, 14:53 hod.

:D Tak hlavně MF vůbec nemá vliv na vlastnosti itemu. Jenom jestli ti padne (magic, rare, legendary, set), nebo ne.
Obrázek

Uživatelský avatar
Luke1335
Quill Rat
Příspěvky:28
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Luke#1335

Re: Magic Find

Příspěvek od Luke1335 » 20.07.2012, 11:44 hod.

Tak si to tu napřed aspoň pročti, než řekneš něco, co není pravda. V D3 MF ovlivňuje počet vlasntostí rare předmětů.
Obrázek
Prodávající by měl určit aspoň přibližnou cenu - už vidim jak Tescu u pokladny prodavačce řeknete, že za jogurty dáte max 3 koruny za kus, ale u chleba jste ochotný smlouvat (autor myšlenky MetalAge)

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Magic Find

Příspěvek od Nekronaut » 20.07.2012, 12:22 hod.

I modrých předpokládám...

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Magic Find

Příspěvek od v0kurka » 20.07.2012, 12:23 hod.

kojot píše::D Tak hlavně MF vůbec nemá vliv na vlastnosti itemu. Jenom jestli ti padne (magic, rare, legendary, set), nebo ne.
stručně řečeno - ne. právěže mf má klíčový význam pro vlastnosti itemů. to že se lidem zdá, že s vyšším mf padá více rare je dáno tím, že padá méně bílých (díky magickým vlastnostem se z nich stanou modré) a z modrých se stanou žluté (taktéž díky vícero lastnostem).

Magic find affects the quality of items you acquire from killing enemies (but not treasure chests, vases, weapon racks, or other environmental objects). It doesn’t give you a chance to get more items on a given kill – instead, it increases the chance that an item you find will be magical, and more potent than it would be otherwise.

zdroj: http://eu.battle.net/d3/en/game/guide/i ... magic-find
Naposledy upravil(a) v0kurka dne 20.07.2012, 12:25 hod., celkem upraveno 1 x.

DURiN
Fallen Shaman
Příspěvky:84

Re: Magic Find

Příspěvek od DURiN » 20.07.2012, 12:24 hod.

Mám dotaz když farmim I.Akt a v druhem se moc ani neohřeji mám si dat plnou vybavu gold fine a farmit hlavne prachy a koupit si vybavu nebo magic find a prodavat prachy obchodniku neco hodit na Aukci

co takhle vyjde lepší farmit ???? Goldy nebo předměty ???

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Magic Find

Příspěvek od v0kurka » 20.07.2012, 12:30 hod.

DURiN píše:Mám dotaz když farmim I.Akt a v druhem se moc ani neohřeji mám si dat plnou vybavu gold fine a farmit hlavne prachy a koupit si vybavu nebo magic find a prodavat prachy obchodniku neco hodit na Aukci

co takhle vyjde lepší farmit ???? Goldy nebo předměty ???
to je dobrá otázka... no hodnoty dosažitelného gold find nebo magic find jsou hodně podobné, tzn. snadno dosáhneš s valorem nad 250%, spíš 300. fakt nevím, na kolik goldů si přijdeš farmením za hodinu. pokud by to mělo být 500k, tak není co řešit. ale obávám se, že realita bude dost nižší, proto bych upřednostnil mf. obvykle mám za každou hodinu itemy alespoň za 500k na aukci. na druhou stranu gold find výbava je možná levnější... slušná mf výbava se dá celá na farmení a1 pořídit určitě do milionu. u gold find nevím.

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Magic Find

Příspěvek od Nekronaut » 20.07.2012, 12:38 hod.

Goldfind výbava z Tesca pro DH mě vyšla asi na 350tis a dává mi asi 240%. Nafarmím cca 400tis/h. Chtěl jsem to jen zkusit, ale nedávám tu neskonalou nudu...

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“