Rady pro mého Monka

Durix
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Durix#2803
Rady pro mého Monka

Příspěvek od Durix » 17.07.2012, 14:40 hod.

Zdravím,
s mojím Monkem jsem právě ve 2. Actu na Hell a téměř od každého lepšího elitepacku dostávám slušně do rypáku. Takže žádám o jakoukoliv pomoc - s equipem, buildem, atd..

Staty:
http://imageshack.us/photo/my-images/28 ... 002lw.jpg/
Progress - Inferno; ACT I

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od AlterEgo » 17.07.2012, 14:43 hod.

Pridej si jeste nejaky jeden, dva obranne skilly misto seven side striku, nebo dashing striku.
Napriklad blinding flash je hodne slusny.
Mozna by stalo za zvazeni i breath of heaven s tou posledni runou co dava fear, protoze to tez dost pomaha, kdyz mas slabsi equip.
Zvedni si trosku life a celkove staty, protoze mas maly armor, rezisty. Napriklad topazy muzes vymenit za ametysty/emeraldy.
Gemovat topazy kvuli intellectu, abys mel rezisty se vubec nevyplati. To lepe vychazi zvedat pres pasivku one with everything s tim ze si sezenes nejaky jednotny rezist a nastackujes ho na equipu. Na hell bys mel mit tak kolem 350 rezist all, aby to slo nejak slusne.
Kdyz to nejak sesumiruju, tak abys dal komplet hell uplne hladce bez casteho umirani mel bys mit kolem:
15k life
4.000 armor
350 rezist all
cca 7.000 dps
ze skillu urcite Serenity a Breath of Heaven.
Naposledy upravil(a) AlterEgo dne 17.07.2012, 15:26 hod., celkem upraveno 1 x.

Durix
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Durix#2803

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od Durix » 17.07.2012, 15:25 hod.

Dobře, díky za radu.
Takže jestli to chápu dobře, když budu kupovat novou věc, tak se místo Intelligence mám spíše dívat na Vitalitu a pokusit se nahnat co nejvíce jednotné Resistance?
Progress - Inferno; ACT I

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od AlterEgo » 17.07.2012, 15:30 hod.

Vitalitu a dexteritu.
Pokud mas zbran se socketem, tak tam gemuj rubin, protoze pokud mas maly crit, tak se emerald na crit. dmg moc nevyplati.
Z ostatnich statu je fajn +armor a samozrejme nejaky ten jednotny rezist, coz skrz tu pasivku by nemel byt problem.

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od v0kurka » 17.07.2012, 15:47 hod.

pokud se nebráníš použití aukce, tak si vyhledej zbraně s level requirement -6 (skoro poslední vlastnost). jako strop doporučuju max 10 tisíc za jednu, možná bude stačit i pět (já kupoval jednu zbraň za asi 3 tisíce). najdeš tak buď dvě jednoručky s cca 700 damage nebo dvojručku s cca 800 damage. na dohrání hellu nic víc nepotřebuješ. přijdeš k čemukoli, nahodíš si heal s bonus dmg runou, blind s dmg bonus runou, serenity a runou na trvání, mantru na dmg bonus a mlátíš. v ostatních itemech hledej dexterity a vitalitu. do levelu 60 bych za žádný item nedal víc než 10 tisíc goldů, doporučuju ti to samé.

zrovna dneska jsem dohrál s monkem hell, měl jsem bez bufů asi 17 tisíc dmg (zbytečně moc, stačí i mnohem méně), asi 25 tisíc HP a asi 3 tisíce armor. rezisty bych na sc na hell moc neřešil. za equip jsem utratil maximálně 50 tisíc na aukci (za celou dobu hraní d levelu 60 a dohrání hellu), většinu věcí jsem si našel, ale tak dobrý zbraně, jako se ti povede lacino koupit, jen tak nenajdeš.

Uživatelský avatar
R-2
Fallen Shaman
Příspěvky:62
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Arto#2669
Bydliště:Prague

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od R-2 » 18.07.2012, 00:10 hod.

v0kurka píše:hledej dexterity a vitalitu. do levelu 60 bych za žádný item nedal víc než 10 tisíc goldů, doporučuju ti to samé.
Pravdu má vOkurka,
dex+vit (socket je fajn +bonus-červenej do zbraně, ostatní zelený, hlava co se ti líbí), aukci sledovat a najdou se prima kousky za dobrou cenu - sleduju čas do konce a občas se dost zadaří ;) , Hell a 60lvl doděláš, když nebudeš běhat jak zmatená veverka, no a pak to začne >:roll: = INF.... >:D
Když se probudíte v den, o kterém náhodou víte, že je to středa a všechno kolem připomíná neděli, začnete tušit, že něco není v pořádku.

WD - forever [/size]

Durix
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Durix#2803

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od Durix » 18.07.2012, 01:42 hod.

Dobře, díky moc.
Všechny rady jsem vzal v úvahu a nějak je zkusím uplatnit. :)
Progress - Inferno; ACT I

Durix
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Durix#2803

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od Durix » 22.07.2012, 00:38 hod.

Tak jsem tu zase, řídil jsem se vašima radama a Hell jsem dal víceméně bez problémů.
Větší problém mi teď dělá Inferno. Stejný problém - hned první elite pack, co potkám mi to neskutečně nandá.
Ale nejhorší je, že nevím v čem to je. Tak prosím o další vaše rady.

http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... 003ut.jpg/
Progress - Inferno; ACT I

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od v0kurka » 22.07.2012, 00:59 hod.

no hele, v první řadě bys měl vědět, že máš sice slabý staty, ale na act 1 to stačí. můj brácha s téměř totožnejma statama (akorát masivním magic findem k tomu) act1 farmí. takže sice bys mohl mít vyšší dmg, dex, armor nebo hlavně rezisty, ale není to nezbytné pro pokoření prvního actu.

tudíž bych vycházel z toho, že tvůj největší problém je build. obecně bys měl asi zapomenout na jinou mantru než tu na dodge, nejspíš s runou na armor. až si budeš jistější, je na farmení nejlepší conviction.

jako primární útok máš více možností, ale pokud si nejsi jistý svojí výdrží, pak ti nejlépe poslouzí keen eye rune u deadly reach.

určitě nepohrdneš healem, no a ten s 15% dmg boost runou ti poslouží vůbec nejlépe.

blinding flash je klíčovej spell, bez něj si hru zbytečně komplikuješ. navíc s poslední runou se jedná taktéž o dmg boost. dmg se survive a dmg potenciálem v jednom? nutnost.

serenity je aktéž klíčový spell a nezbytnost každého monka. asi nejlépe ti poslouží runa prodlužující trvání na 4 sec. užívej to moudře, především proti frozenům je načasování dost důležitý.

jako poslední spell se užívá více možností, nejvíc doporučuju sweeping wind, runu jednoznačně doporučit neumím, ale používám blade storm.

pasviyk bych zvolil tak, abych se stal co nejtankovitější :)

suma sumárum tady to máš shrnuté: http://eu.battle.net/d3/en/calculator/m ... UZX!ZabcYZ

musel by ses hdoně snažit, aby jsi se svými staty a tímto buildem neuspěl v prvním actu inferna :) s tím buildem to ze dohrát až do konce, akorát ty staty budeš muset zlepšit. určitě začni dexteritou a rezisty. možná by se ti hodil i nějaký life on hit nebo hp regen. enchu vyměň za templáře pro alespoň minimální hp regen support. pokud nemáš zásadní důvod, proč používáš 2 jednoruční zbraně (a podle tvého LOH a crit dmg asi nemáš), tak si rozhodně pořiď do druhé ruky štít. a to štít s co nejvyšší pro tebe dostupnou block šancí. případně ať má i rezisty a dexteritou určitě taky nepohrdneš. klidně ať má i crit chance, ale to už je možná zbytečně velký luxus. navíc teď potřebuješ víc crit dmg. crit dmg a chance se snaž udržovat v poměru 1:10, tj na každých 10% šance 100% crit dmg, tím dosáhneš nejvyšší efektivity.

Uživatelský avatar
R-2
Fallen Shaman
Příspěvky:62
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Arto#2669
Bydliště:Prague

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od R-2 » 23.07.2012, 11:52 hod.

Sakra vOkurko, Ty to máš hezky sepasný, hraju to sice trošku jinak, ale s tím co má ten 1A dá, jen 2x1H, změnit na 1H+štít při solo vidím jako nutnost.

Dneska jsem se zrovna bavil s kamarádem, který má dohraný Hell a ptal se na největší rozdíl a protože nikdo o tom tady nepíše, budu za chytrýho já >:o , podle mého, nastává zásadní zlom v tom, že nestojíš a nesmažíš tam DMG a pak jdeš dál, prostě INF Tě donutí konečně vyvážit gear, dotáhnout si nějaký smysluplný build, který Ti vyhovuje, je rozdíl v hraní solo a grupě (kde když budeš lama a další silní hráči, tak sice umíráš, ale jdeš dopředu :{ ) a hlavně se budeš muset hejbat efektivně na bojišti, aby to co schytáš nebylo 100% (mouchy hned na začátku 2A Ti to vysvětlej :shock: ) a Ty jsi taky nějakou ránu rozdal. Nejsem nějaký top hráč, ale zase hraju rád a dlouho (asi déle než většina zdejších vůbec umí říci slovo hra :oops: ), tak když i já lama stará běhám po 2A celkem v klidu, budeš tam také. horší je to, že nepadá nic co bych použil, nyní mi cca 10herních večerů nepadlo fakt nic, co bych na svou paní monkovou oblékl....... (sakra ať ten Blizz už pustí to armory pro D3, ať vidím v čem to běháte a jaká je ta moje holka chudák)

Ahoj všem a prima hru R2
Když se probudíte v den, o kterém náhodou víte, že je to středa a všechno kolem připomíná neděli, začnete tušit, že něco není v pořádku.

WD - forever [/size]

Uživatelský avatar
Abbottaker1
Wraith
Příspěvky:194
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Abbott#2937
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od Abbottaker1 » 23.07.2012, 15:53 hod.

Mel bych par otazke pro zkusene, brzo jsem na infernu a rad bych se poradil, nez zacnu kupovat nesmysly:
1) Je mozne jit dual wield v infernu, za predpokladu, ze budu mit slusny armor i resisty, nebo je 1h+shield vazne nutnost? Jak to jedete vy? A co vam prijde lepsi?
2) Predpokladam ze s pasivkou je nutne stackovat 1 resist, treba poison a k tomu + to all resist. Da se rict, ktery resist k tem "to all resists" zvolit. Ktery je nejlepsi a nejlevnejsi? Proste pomer: cena x vykon?
3) Ignorovat block, a spolehat na dodge a damage reduction z armoru a resisty nebo ho pouzit a jit po nem i jinde nez na stitu (napr helm of command, justice lantern...)

Diky :wave:

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od kojot » 23.07.2012, 22:07 hod.

1) Určitě se dá jet dual-wield s trochu solidní výbavou. Monk má pro to dobrý předpoklady.
2) Je to víceméně jedno. Akorát bych nebral Physical res, ten je drahej.
3) Block ti je na nic, pokud nemáš štít. Když e podíváš na nějakej štít, tak je tam dycky napsaný "block amount". Je to číslo o který se ti sníží incoming DMG, pokud blockneš. Pokud tohle nikde nemáš (a nedá se to sehnat jinak, než ze štítu), můžeš mít block třeba 90% a stejně to nebude nic dělat.
Obrázek

plechi
Wraith
Příspěvky:106
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Plechi#2633

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od plechi » 24.07.2012, 08:55 hod.

Abbottaker1 píše:Mel bych par otazke pro zkusene, brzo jsem na infernu a rad bych se poradil, nez zacnu kupovat nesmysly:
1) Je mozne jit dual wield v infernu, za predpokladu, ze budu mit slusny armor i resisty, nebo je 1h+shield vazne nutnost? Jak to jedete vy? A co vam prijde lepsi?
2) Predpokladam ze s pasivkou je nutne stackovat 1 resist, treba poison a k tomu + to all resist. Da se rict, ktery resist k tem "to all resists" zvolit. Ktery je nejlepsi a nejlevnejsi? Proste pomer: cena x vykon?
3) Ignorovat block, a spolehat na dodge a damage reduction z armoru a resisty nebo ho pouzit a jit po nem i jinde nez na stitu (napr helm of command, justice lantern...)

Diky :wave:
1) Možné to je, ale je to hodně drahý, aby se to vyplatilo oproti 1H + štít
- slušný ARMOR (cca 75%DMG RED) bez štítu mít za levno nebudeš (při použití Keen Eye možná ano, ale tím si zabíráš slot pro lepší primární skill)
- pokud by jsi chtěl dualwield, musíš jet na CRIT, aby to mělo odpovídající přínos (to musíš každopádně, ale při dualwieldu obzvlášť). A proč CRIT? Protože dualwield sám o sobě ti dá jen 15%IAS, což je 15% DPS a to není moc. Druhá zbraň by tedy měla mít vysoký CRIT DMG (nejlépe >100%).
- štít může mít až 10% CRIT CHANCE - to je při 150% CRIT DMG taky 15% DPS (stejně jako bonus z dualwield)
- dualwield ti nemůže dát block, armor, resistance (štít ano)
- dualwield ti může dát vysoký CRIT DMG a má potenciál více DEX, než štít a na to se MUSÍ jet, aby to mělo smysl. Tato kombinace je právě ta vysoká cena.
- já jsem dohrál Inferno solo v kombinaci 1H + štít (30k DPS) a právě se snažím postavit 2x1H a porovnat to, ale ta cena ...

2) Já jsem šel cestou physical + all a mohu potvrdit, že je to drahý a je na výběr málo itemů. Takže cokoliv kromě physical - jak to sleduju, výběr a cena je u ostatních na stejné úrovni.

3) již zmíněno - block bez štítu nemá význam
Monk 60lvl - soloed inferno
Plechi#2633 - D3 profile

sadodisco
Quill Rat
Příspěvky:21
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sadodisco#2679

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od sadodisco » 24.07.2012, 09:15 hod.

Abbottaker1 píše:Mel bych par otazke pro zkusene, brzo jsem na infernu a rad bych se poradil, nez zacnu kupovat nesmysly:
1) Je mozne jit dual wield v infernu, za predpokladu, ze budu mit slusny armor i resisty, nebo je 1h+shield vazne nutnost? Jak to jedete vy? A co vam prijde lepsi?
2) Predpokladam ze s pasivkou je nutne stackovat 1 resist, treba poison a k tomu + to all resist. Da se rict, ktery resist k tem "to all resists" zvolit. Ktery je nejlepsi a nejlevnejsi? Proste pomer: cena x vykon?
3) Ignorovat block, a spolehat na dodge a damage reduction z armoru a resisty nebo ho pouzit a jit po nem i jinde nez na stitu (napr helm of command, justice lantern...)

Diky :wave:
Zdar,
Act1 jsem prošel celkem v pohodě s 2x1hand

1) Měl jsem 15k dps na konci už 19K bez buffu taky mám achiv buthcer down za 2 minuty :-) Mám rád dps tak na štít budu myslet až fakt nebudu moc něco projít
2) Jedu Fire ten je celkem v pohodě + all resist na Act1 jsem to proběhl s 300-400 resist celkem pohoda za cely act1 jsem umřel asi 3x když můj Air Ally přitáhl mno Trashe a rare elite s chainy extra HP a fast
3) Jeď DPS štít bych rešil až to fakt nepůjde :-)

plechi
Wraith
Příspěvky:106
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Plechi#2633

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od plechi » 24.07.2012, 10:19 hod.

sadodisco píše: Zdar,
Act1 jsem prošel celkem v pohodě s 2x1hand

1) Měl jsem 15k dps na konci už 19K bez buffu taky mám achiv buthcer down za 2 minuty :-) Mám rád dps tak na štít budu myslet až fakt nebudu moc něco projít
2) Jedu Fire ten je celkem v pohodě + all resist na Act1 jsem to proběhl s 300-400 resist celkem pohoda za cely act1 jsem umřel asi 3x když můj Air Ally přitáhl mno Trashe a rare elite s chainy extra HP a fast
3) Jeď DPS štít bych rešil až to fakt nepůjde :-)
První akt jde s trochou nadsázky dohtát klidně s 1H bílou zbraní, bez štítu a jednou rukou v nose.

Ale vážně - 2x1H proč ne, pokud to jde. Ale hlubší smysl je takovej, že např. tvých 15k s 2x1H je zhruba polovina toho, co lez mít naprosto v pohodě s 1H + štít, tak proč se obírat o bonusy ze štítu.
Monk 60lvl - soloed inferno
Plechi#2633 - D3 profile

sadodisco
Quill Rat
Příspěvky:21
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sadodisco#2679

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od sadodisco » 24.07.2012, 10:26 hod.

To je pravda ale moje zbraně vybavení stálo 100k a tím myslím uplně všechno.
HP 33K tedka 19K dps 383 resist
critical hit chance 21%
critical hit damage 231%
dodge 51%
LpS 1100

což je myslim cajk nebo by si něco vylepšil?

Uživatelský avatar
Abbottaker1
Wraith
Příspěvky:194
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Abbott#2937
Kontaktovat uživatele:

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od Abbottaker1 » 24.07.2012, 18:06 hod.

Konecne rozebrane trochu do hloubky, prave se bojim, ze dual, ktery myslim monkovi ma primarne nalezet a ma na nej predpoklady nakonec nejde pouzit, resp. jde pouzit, ale proc, kdyz ma clovek stejnou, nebo jen horsi dps se stitem s plno armor, res, crit hit, a block. Navic mmntalne jsem se koukal po zbrani na monka kolem cca 800dps, 100 dex, 600 LOH a socketem pro emerald a hm hm hm, ...pro svyho barbara jsem sehnal teda mnohem levnejsi (samo ze se strenght pro rejpaly :lol: ). Asi nema cenu zacit gearovat pri tehlete inflaci na DW a zacit pekne 1h+shield a potom zkusit s lepsim armorem prejit na dual wield a jet treba A1+A2 DW a zbytek inferna 1h+shield.

Plechi: Cekam na tvoje screeny vybavy a statu monka :wave:

Co se tyce toho resistu + resist to all, spise mne zajimalo, jestli vam neprijde , ze se treba nejaky vyskytuje casteji a je levnejsi. Konkretne po nagearovani barbara jsem mel resisty 1220, po war cry, ale cold a lightning jeste vice. Zda se mi, ze tyto jsou levnejsi a vice se vyskytujou, ale je to jen spekulace subjektivni...

Boris
Fallen Shaman
Příspěvky:55
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Cecák#2119

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od Boris » 26.07.2012, 06:30 hod.

cokolvek od A3+ ti bez stitu urve hlavu
ono ti ju urve aj zo stitom ked na chvilku zavahas ale mas sancu ze vdaka nemu prezijes jednoznacny IK

hawkeyeCZ
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:hawkeyeCZ#2925

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od hawkeyeCZ » 07.08.2012, 08:39 hod.

ahoj, co byste poradili změnit eventuelně vylepšit na mém Monkovi abych mohl dávat v klidu sám dávat Act 2 Inferno a A3 Inf.
Zde http://eu.battle.net/d3/en/profile/hawk ... ro/1841305 je můj profil, budu rád za každou radu.

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Rady pro mého Monka

Příspěvek od Fru-fru » 07.08.2012, 09:54 hod.

Boris píše:cokolvek od A3+ ti bez stitu urve hlavu
ono ti ju urve aj zo stitom ked na chvilku zavahas ale mas sancu ze vdaka nemu prezijes jednoznacny IK
To si nemyslím, sice mám Barbara ale a3 progresuji bez štítu a jde to vcelku dobře. Nemluvě o tom, že v publicu se dá běžně potkat mnich dw taky bez štítu...

Odesláno z mého HTC Desire HD A9191 pomocí Tapatalk 2
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Monk“