Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Odpovědět

Hlasování: bavi vas diablo3 ?

ano, odohral som viac ako 200 hodin
34
37%
ano, odohral som menej ako 200 hodin
15
16%
nie, odohral som viac ako 200 hodin
30
33%
nie, odohral som menej ako 200 hodin
13
14%
 
Celkem hlasů: 92

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828
Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Majky_majk » 12.07.2012, 16:02 hod.

Lidi... tady ale přece nikdo neříká, že by bez AH nemělo Diablo jít hrát.

Tady jde o to, že DROP předmětů ve hře je upraven tak, aby měl AH výrazný smysl. Tedy dropnout dobrý předmět pro vlastní class je celkem dost mimořádná událost, která se v endgame fázi řadě postav nepovede ani při řádově stovkách hodin gameplay. A je to logické... kdyby byl DROP nastaven jako u D2, AH by hru zničil úplně, protože inflace kvalitních předmětů by byla obrovská a v ENDGAME části by byl každý brzy na naprostém TOPu.

Diablo 2 nemělo AH a tak si mohlo dovolit zcela jiné nastavení DROPu. Člověk procházející D2 měl naprosto reálnou šanci najít pro svůj class špičkový equip a to v každé fázi hry. Obchody byly i tak, ale byla to minorita.

A tady jde jen o to, co kdo preferuje. U D2 nešlo itemy prodávat, ale člověk zase měl slušnou šanci si itemy sám najít. U D3 je AH... to znamená spoustu možností navíc. Ale člověk nezíská lepší itemy sám (respektive má minizovou šanci je získat), ale musí použít AH. Někoho třeba tenhle model může bavit více, než v D2. V mnoha směrech je samozřejmě efektivnější 10 hodin farmařit zlato a pak si 2 hodiny vybírat v AH item přesně dle svejch kritérií. Někdo tohle fakt může oceňovat a může to brát za upgrade.

Já osobně to ale rád nemam a model ala D2 mi v tomhle vyhovoval mnohem více. Hodiny farmit a pak něco hledat na AH mi přijde jako hrozná nuda. Adrenalin identifikování itemů v D2 byl to, co mě tam bavilo asi nejvíce. Tady to všechno odpadá :-(.

Uživatelský avatar
umiyaki
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od umiyaki » 12.07.2012, 18:55 hod.

naprosty souhlas. ah je jako droga, ze zacatku prijemne spestreni, ale na zaver uplne znici zivot (tady hru). hru jsem dohral a nemam z toho zadnou radost. hodne veci jsem koupil na ah prave proto, ze stovky hodin farmeni neprinesly nic. je strasna skoda, ze ah je. nak by to vypadalo, kdyby ah nebyl, blizzard tak hodne neskrtil drop a tydny prace na ah venoval vetsi a propracovanejsi hre, kterou by lide hrali roky po vydani.

Masquerade_cz
Quill Rat
Příspěvky:7
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Masquerade#2575

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Masquerade_cz » 12.07.2012, 19:51 hod.

Zcela výstižné. Přesně takhle byla aukce vymyšlená. Systém hry nutí hráče nakupovat a prodávat na aukci a kdo si to nemyslí, tak měl buď obrovské štěstí a dropnul dobré předměty, nebo ještě nevylezl z prvních dvou obtížností. Taková aukce má smysl v mnorpg, které hrají milióny hráčů, to pravda Diablo taky, ale hrají to stále a hlavně hra se stále mění, doplňují nové lokace a je co objevovat. Bohužel Diablo takové není, lokace se rychle ohrají, nejsou zde žádné eventy, speciální lokace pro skupinové bitvy, není tu player vs player (třeba bude, ale kdy?), zůstalo jen velmi málo co ve hře lze dělat. Zábavou v akčních rpg a často i v mnorpg vždy bylo hledat předměty, které jsou velké, silné a když takový předmět máte, tak s ním chodíte chlubíte se ostatním. Takový předmět jste našli a měli jste z něj radost. V Diablu? Jak tady Majky píše to nefunguje. Hráč nemá z nalezených předmětů radost, protože šance na slušný předmět je mizivá, hledat v aukci ideální předmět a koupit si ho, to je ubohé. Správné je chodit Butchera a hledat item s šancí na drop třeba 1% a pak užít jeho sílu, ne chodit Butchera a prodávat vše co vypadne a pak si nakoupit v aukci od někoho, kdo chodil stejně jako vy, ale měl "smůlu", že jeho hunterovi vypadly skvělé fisty, které se zrovna hodí vašemu monkovi. Někdo u blizzu dostal úžasný nápad, že vydělají na každém předmětu, který projede aukcí a přizpůsobili tomu herní mechaniky, a že se kašlou na hráče a dali mu promakaný simulátor sportky, to je zdá se moc netankuje.
Co s Diablem? Postavy jedna jak druhá, lokace malé a ohrané, achievmenty jsou možná dobrá věc, ale když ostatní hnije... Chodit deset hodin každý den jednu lokaci a sbírat zlato a za týden si koupit v aukci lepší boty? Tak o takovu hru fakt nestojím.

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Nekronaut » 12.07.2012, 21:41 hod.

Tři nejlepší shrnutí D3 reality a hned všechny za sebou. Totální souhlas...

Uživatelský avatar
smurfiik
Fallen Shaman
Příspěvky:68
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od smurfiik » 13.07.2012, 07:10 hod.

Zopakuju co psal Majky_majk: vytvorit mod hry bez AH, ale s vetsim dropem.. proste nastaveni ala D2.
Na druhou stranu si nemyslim, ze by to Blizz nekdy udelal, riskoval by, ze lide by z tohoto modu prodavali itemy hracum z klasicke D3 pres neoficialni markety. Jedine, ze by predmety z no AH byly neslucitelne s klasickym D3, to by pak slo :)

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Majky_majk » 13.07.2012, 07:26 hod.

To je samozřejmé... muselo by to fungovat jako HC. Předměty z NA postavy by třeba neoficiálně prodány být mohly, ale pouze jiné NA postavě. Na SC nebo HC by se to dostat nedalo.

Uživatelský avatar
sensation86
Gorebelly
Příspěvky:200
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sensation86#2551

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od sensation86 » 13.07.2012, 07:59 hod.

Podobne jsem to uz psal na predesle strance :-) dropy jsou upravene kvuli AH... Nekoho to muze bavit druheho ne... Ale nekricte myslim si ze Blizz poladi dropy.... V tomhle zase tak skepticky nejsem... A nemit radost z dropu? kdyz mi padne skvela kuš a jedu s wizardem tak radost mam pac se mi ta kuš hodi pro demon huntera s kterym mam rozehrano taky :-) pokud ale padne dobry item ale neni mi k nicemu tak z neho mam taky radost protoze za nej bude ranec na AH :-D ale na druhou stranu kdyz jsem hral D2 nebo D1 a po x desitkach hodinach hrani padnula krasna legendarka s originalnim designem a primo na moji postavu tak jsem skakal do stropu radosti a porad jsem se na ten item koukal a zubyl jsem se cely den... Neco za neco holt... Trend her je vic nez jasny... Delat to co nejvic pro masy lidi... Driv si clovek ve strilecce musel najit lekarncku kdyz nemel a mel malo live tak proste se prokousaval s minimum live dal... Ted si pockas za rohem dobijou se ti zivoty a jdes kosit dal... Tak to je holt... Diablo jsem cekal ze takove nebude... Bohuzel ano je ale zase bych nerekl ze uplne... Ale je z neho citit komerce... Cert vi jaky by bylo Diablo kdyby Blizz nevyhodil puvodni team... Myslim si ze by to bylo podobny Blizz rika a oni delaji co se jim rekne podle me to tak funguje u Blizzu stejne jako jinde mozna ne tolik ale bude i tak... Kazdej dnes chce vydelat jak to jen jde... Me Diablo prineslo spoustu zabavy na dlouho a jsem tak nejak spokojeny...

wolf
Quill Rat
Příspěvky:4
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od wolf » 13.07.2012, 08:17 hod.

AH je reakce na chování hráčů. V d2 existovala neoficální, ale hodně využívaná aukce. Bez obchodování byla i v d2 skoro nulová šance dostat se k nejlepším věcem jako třeba runa ZOD. A podobných run bylo potřeba opravdu hodně na to top vybavení. Když postava ripla stačilo mít dost goldů a vybavení bylo znovu. Takže takhle to fungovalo už v d2 proto si myslím tu aukci do d3 dali přímo.

hawkeyeCZ
Quill Rat
Příspěvky:34
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:hawkeyeCZ#2925

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od hawkeyeCZ » 13.07.2012, 11:01 hod.

Omerta píše:Nebaví, 60 lvlů, žádný strom dovedností, rozdělování statů, 5postav přitom jen 4 můžou do hry, atd atd atd.
Hra co v ní jde zatim jen o farmení zlata, snad to vylepšej nějakejma patchema a datadiskama.
Ale to inferno dohrat musim stejně.
Přesně moje řeč, ještě bych dodal špatný drop, když chceš lepší výbavu nezbývá ti nic jiného než AH. Chybí mi i UBER Bosses z D2, nebo hláška typu "DIABLO WALKS THE EARTH :-)" to byly věci, které dokázaly hráče udržet u D2 tak dlouho a které tu prostě nejsou

Uživatelský avatar
Jersi
Quill Rat
Příspěvky:26
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Jersi#2635

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Jersi » 16.07.2012, 05:36 hod.

me tu chybi inferno.. myslim zkutečné inferno, obtižnost kam se odvazim podivat po poradné farmě itemu,
blizz sliboval ze hc inferno prakticky nepujde dohrat a hle... kolik tisic lidi to uz dalo. a SC je k smichu uplně, dohraju hell a vzapeti projedu atc 1 na inferno aniz bych farmil jediny item ?

hra pro mě stratila vyznam - nekonečné farmení itemu ktere si stejně poradně neuziju protože vetšinu vecí nazbíram až potom co odehraju hru
Odesláno klavesnici pomocí mých prstů

Houp
Wraith
Příspěvky:169

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Houp » 16.07.2012, 09:28 hod.

Jersi: a ty jsi v D2 hell projel až po farmení předmětů?

Uživatelský avatar
smurfiik
Fallen Shaman
Příspěvky:68
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od smurfiik » 16.07.2012, 10:22 hod.

to Jersi: zkus to hrat bez AH a RMAH a mas inferno jak remen :)

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Nekronaut » 16.07.2012, 10:27 hod.

smurfiik píše:to Jersi: zkus to hrat bez AH a RMAH a mas inferno jak remen :)
Tak nějak....

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od lulinak » 16.07.2012, 12:32 hod.

ano, jsem v polovine Actu II Inferno a tam jsem se zasekl, minimalne polovinu vybaveni mam z AH, kterou apriori neodsuzuju, bo bez ni bych byl uplne v haji, odehrano asi 200 hodin a z toho 2/3 na Infernu farmenim a nevypadne nic, slovy nic.
Cili AH to jisti, co me tam ale hodne stve jsou botove, nektere predmety je nemozny bid, proste at jej davas o kolik chces vysoky, vzdy to hlasi ze je to opet nedostatecne, trebas i desetkrat dokola, proste skript jako prase, ale jde to poznat po cca tretim pokusu ze to nema smysl ani zkouset a soustredit se jinam....
Jinak obecne jsem s D3 tak nejak skoncil a bude nas myslim postupne vic a vic, neni motivace hrat dal, predmety nepadaji, a farmit porad dokola bavi jen chvili, a pokud zjistis ze na aukci je kazdej treti predmet nastrcenej a za nim skript na nekonecny bid tak to jen potvrdi ze zabava to byla fajn (ktera jina hra nabidne desitky hodin hrani) ale klacky pod nohy do blizz v dropu dava jsou IMHO moc okate

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Quetak » 16.07.2012, 12:35 hod.

lulinak píše:Cili AH to jisti, co me tam ale hodne stve jsou botove, nektere predmety je nemozny bid, proste at jej davas o kolik chces vysoky, vzdy to hlasi ze je to opet nedostatecne, trebas i desetkrat dokola, proste skript jako prase, ale jde to poznat po cca tretim pokusu ze to nema smysl ani zkouset a soustredit se jinam....
viewtopic.php?f=46&t=5657
Přečíst a povinně.

Papagaj
Gorebelly
Příspěvky:378
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Papagaj#2656
Bydliště:Zilina

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Papagaj » 16.07.2012, 13:22 hod.

To s tou aukciu snad ludia uz nemyslia ani vazne.... za vsetkym hladaju botov a pritom sa jedna len o nevedomost ako aukcie v D III funguju.

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od lulinak » 16.07.2012, 14:30 hod.

mno obavam se ze co co se pise v druhem topicu je slusne postaveny na hlavu ale kdyz tomu verite necham vas pri tom.... to potom termin aukce je nespravny, spise bych to nazval tajny hon na kocku a na mys, protoze system kdy:

- prvni prihazujici da v ramci limitu castku nad stavajici bid (ktery je primo v bidovani dokonce i uveden) a stal by se logicky aktualnim vitezem
- statut viteze mu to ale jaxi nenapise, porad je tam napsany jako porazeny
- jisty temny vitez dal pry nejaky echt tajemny bid, cili z verejne aukce se stala aukce tajna
- jaky je tento bid ale v teto hre nikdo netusi, a ukolem ostatnich naivku je davat nesmyslne castky a zkouset to, trebas to prej prebiji, ale nevedi cim to prebit

Jestli tomuhle rikate aukce, tak doporucuji se nekdy nejake aukce zucastnit, at uz v ramci drazby nemovitosti apod., anebo obchodovani na kapitalovem trhu, coz je jinou formou taky aukci, anebo standardni reverzni aukci v ramci vyberoveho rizeni, coz je opacny proces tehoz.

Alespon pro me je zakladem aukce vzajmene transparentni se pretahobvani o castku smerem, ktery je treba, aktualni castka musi byt stale vsem ucastnikum znama, jednotlivi ucastnici jsou v anonymite. To co tady popisujete vy jako "nove podani aukce v taktovce Blizz" jsem v realu nikdy nevidel a s realnymi penezi bych do toho nikdy nesel, je to jen hra na kocku a na mys kdy vy budete vzdy ta mys, je to jako hrat poker s otevrenymi kartami. Ale hodne stesti na teto "aukci", ja jakmile mi to potreti napise ze me to opet o pas zlataku "zcela nahodou" prebilo a mam dat jeste vyssi bid (ale penize mi to nelogicky vezme, abych si je musel zase hned zpatky vlozit do truhly) mam jasno a necham si boty hrat jejich hru. Toz ted do me.

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Quetak » 16.07.2012, 14:33 hod.

lulinak píše:...
Mám pocit, že přesně stejně funguje například Aukro.

Houp
Wraith
Příspěvky:169

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Houp » 16.07.2012, 14:39 hod.

lulinak : a já zase doporučuji tobě si něco o aukcích nastudovat. Je mnoho druhů aukcí, jejich kombinací. Je rozdíl mezi aukcí, která trvá max hodinu a přihazují jen lidé přítomní v jedné místnosti a aukcí, která trvá den a půl a je přes internet. Ten systém je tisíckrát lepší než že někdo na poslední chvíli přebiduje tvůj bid. Takhle se to může stát taky, ale jen v případě, když někdo jiný je ochotný dát za předmět víc než je tvé maximum.

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Anketa -> bavi vas diablo3 ?

Příspěvek od Quetak » 16.07.2012, 14:42 hod.

jen co sem našel na wiki ohledně ah:

Vickreyova aukce zjednodušeně by se dala popsat jako aukce se zapečetěnými nabídkami, kde vyhrává druhá nejvyšší nabídka. Tento typ aukce je téměř identický s obálkovou metodou až na to, že vítězný dražitel zaplatí druhou nejvyšší nabídku. Je to velmi podobné dražebnímu systému na eBayi, kde vítěz platí druhou nejvyšší nabídku plus přihazovací přírůstek (tj. 10%). Ačkoli je Vickreyova aukce velmi důležitá v dražební teorii, v praxi se téměř nepoužívá.

edit: taková zajímavost a jedna z nevýhod tohodle typu aukce:
"Začátkem 90. let přistoupila novozélandská vláda k dražbám rádiových frekvencí pro telekomunikační firmy formou Vickreyovy aukce, ale výnosy nebyly uspokojivé. V roce 1990 vyhrála aukci firma, která za frekvenci nabídka $100 000, ale zaplatila pouze $6." Nejspíš druhej nabídnul jen 5 doláčů :)

Odpovědět

Zpět na „Obecně“