Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Uživatelský avatar
Venom
Redaktor DiabloFans.cz
Příspěvky:339
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Venom#21979
Bydliště:Slovenská republika
Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Venom » 20.06.2012, 11:29 hod.

Ja idem dual wield barba od začiatku hrania, zatiaľ som na Hell, 3. akt, DPS po nerfnutí 1.03 je 21000, pred bolo nejakých 26k, takže to som ešte dobre obstál celkom, nenahováram si že na Inferno to bude prechádzka ale zatiaľ to ide dosť fajn, uvidí sa fakt to inferno... ;)
Obrázek
Redaktor webu
http://www.diablofans.cz
Obrázek

němec
Quill Rat
Příspěvky:25

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od němec » 21.06.2012, 07:17 hod.

no, tak musím říct, že ty dualky mají opravdu něco do sebe - delší dobu jsem teď jel 2h, na začátku II. actu inferna zásek, tak farmím akt první už pár dní a na zkoušku jsem vzal dvě dualky kde mám úhrnem cca 1200 Life per hit a damage cca 11k, s 2h jsem měl damage 17k .
hrát můžu jako jsem byl zvyklej - Leap do skupinky a pomocí Revenge je postupně zmasakrovat, na packy přidám Berserkra a i přes nižší damage si s nima poradím líp, než s tou 2H - ten LoH je prostě znát když nevyskočí žádný health globe nebo nezachrání revenge.
kdo má dost goldů na dobrý jednoručky, tak když se nasčítaj ty staty z obou zbraní dohromady, asi to může bejt celkem slušný hraní.
resisty jsem měl původně cca 600-700, ale jen 25k života a 5k armor a to prostě nestačilo, tak jsem ubral na resistech a přidal dost na životě - teď mám 40-50k života podle vybavení, resisty 200-400.
bohužel na druhej akt to asi ještě stačit nebude - resp. procházet se tak nějak dá, ale jde to hodně pomalu a na opravách dost stojí :)
zkoušel jsem i štít s jednoručkou a to byla ještě větší slabota, než s 2h bez štítu :)

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Punky » 21.06.2012, 10:27 hod.

tak vcera po patchi som skusal progress v acte 2 aj s dw a musim povedat ze teraz uz je to relativne pohode, tak ako som predtym kapal na elitkach atd teraz vykryvam vklide (v parte sme potom dosli cely act do konca, belial padol, teraz je celkom easy oproti tomu co to bolo predtym)... pruser je ako vsetci vravia s tym ze 1h zbran so slusnymi statmi stoji vela a ked to este das x2... ja som to vyriesil tak ze som kupil zbrane s cca 800dps a +str a vit cez 100 (obe dokopy cena 1m necelych) a par casti gearu som si nasiel s regen HP, ktory to tak nejak pokryva... ako stane sa ze umrem na "zlej" kombinacii elite ak netrigne dlhsie revenge a nie je HG nablizku ani cd na potion... ale inak pohoda... takze ja urcite zostavam po patchi verny dw... uvidime co sa stane zase na act 3 :)

Fruper
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fruper#2148
Bydliště:Rajecké Teplice SR

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Fruper » 22.06.2012, 08:45 hod.

Tak ak sa mozem pridat s mojimi skusenostami ;)
Akt 1 som hral so stitom akt 2 som presiel na 2H a akt 3 som sa rozhodol ist na dualky ;) znamenalo to komplet vymenit vybavu momentalne mam
Damage 32k ----- potrebujem ist na cca 50k aby bol akt 3 v pohode
Armor 8k
HP 53k
Ressisty 840-950 - s war cry
Crit sancu 41%
Crit dmg 220% ----potrebujem 350-400%
Life steal 5%
HP regen za sekundu 850
atc speed 1,5
Staty su po nerfe patchom 1.0.3
Build: http://us.battle.net/d3/en/calculator/b ... bYZ!cZcacZ

No mozem povedat ze to vcelku ide ano niekedy zomriem zalezi od mobov najvacsii problem mirobia ti co tahaju tu sekrru za sebou davaju mega bomby a vela vydrzia a navyse chodia v skupinkach po 4-6. A elit packy je dolezite davat ich podtupne predtym som pouzival cleave a teraz frenzy no a s frenzy musim ist pekne postupne - asi sila zvyku... Musim ale povedat ze dualkOvy barbar je drrahy tak ako na vybavu tak aj na opravy / aj ked opravy si myslim ze su skor problem patchu ... Jednoducho NESTIHATE ZARABAT ANI NA OPRAVU KED SA VAM STANE ZE 2-3 krat zomrete za 2-3 elit packov co sa urcite stane kazdemu... teda kym nemate mega vybavu .../
Tak to su moje "poznatky" ;)

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Punky » 22.06.2012, 09:49 hod.

Fruper píše:Life steal 5%
life steal je myslim na inferne dost nehratelny, je tam strasna redukcia na to nie? teda ak si to tam dal ako ukazovatel ze z coho mas hp "regen" a nie len tak, potom je moja poznamka nepodstatna :)

Skru
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Skru#2143

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Skru » 22.06.2012, 11:04 hod.

Na % life steal je 80% redukce na inferno obtížnosti. Z 5% LS to udělá 1%, při 30k dps to leechuje slabých 300hp/sec. Je pravda, že třeba přes cleave do několika cílů to saje víc, nebo s 5 stackama frenzy, ale i tak hodně lidí sází spíš na life on hit

Fruper
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fruper#2148
Bydliště:Rajecké Teplice SR

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Fruper » 22.06.2012, 11:15 hod.

Dal som to tam ako "ukazovatel" z coho mam hp regen
Regen za sekundu + trosku life steal ono life per hit je pre tank build a life steal je pre dps aj blizz sa uz vyjadril ze je to sice oslabene ale rataju s tym ze momentalna damage aku maju hraci nieke z daleka "end game damage" pozeral som videa dual barbarov s damage cca 100k tak tam uz cca jedno percento je 1k hp / a to nehovorime o tom ze ja davam critom za cca 60k a pri damage 50k a 300% crit dmg by to bolo okolo 150k /+ regen za sekundu cca 1k hp a uz to nieke take hrozne ide o to ze ako som pisal potreboval by som damage cca 50k a crit dng 300+ %

Skru
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Skru#2143

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Skru » 22.06.2012, 11:32 hod.

Hodně se to podle mě projeví hlavně u efektů jako WOTB+insanity nebo earthquake, kde lifesteal scaluje s tvou dps, kdežto LOH scaluje jen s attack speed. Teoreticky by se pri určité dps i vyplatila ignorance is bliss runa na ignore pain:)

Fruper
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fruper#2148
Bydliště:Rajecké Teplice SR

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Fruper » 22.06.2012, 11:54 hod.

No ta runa sa oplati aj prakticky ;) ked som hral s 2h akt2 tak som mal prave tu runu a hral som to s cleavom. Na elit packy skok wrath + earthquake sekat 2 sec a ignor pain + ignorace is bliss a hned som bol full a fight trval par sekund aj teraz stale zvazujem ci tu runu ci tu na predlzenie casu
Inak rad by som si skusil 2h s dps 1400+ crit dmg 50% soket +100% crit a nejakymi statmi a ist to cez cleave myslim ze so 40+ % sancou na crit by to nebolo zle ;) ale zas tie zbrane niesu zadarmo ;))) musel by som najskor predat svoje ;)

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Punky » 22.06.2012, 16:58 hod.

Skru píše: Z 5% LS to udělá 1%, při 30k dps to leechuje slabých 300hp/sec.
to funguje na takomto "vzorci" ta mechanika? mal som za to ze sa to rata z dmg ktoru realne urobis a na to maju vplyv vlastnosti mobov na ktore utocis... cize pri LS by to malo byt premenlive tie hodnoty, kdezto u LPH by to malo byt default odvodene len od skillu a je jedno koho busis

Skru
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Skru#2143

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Skru » 22.06.2012, 18:11 hod.

Punky píše: to funguje na takomto "vzorci" ta mechanika? mal som za to ze sa to rata z dmg ktoru realne urobis a na to maju vplyv vlastnosti mobov na ktore utocis... cize pri LS by to malo byt premenlive tie hodnoty, kdezto u LPH by to malo byt default odvodene len od skillu a je jedno koho busis
To jsem psal jako příklad, dps co máš v equip okně je jen překalkulované staty z itemů a různých pasivních skillů a buffů. Má to sloužit jen k orientaci jestli bude lepší, když vyměníš třeba ring A za ring B

němec
Quill Rat
Příspěvky:25

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od němec » 22.06.2012, 20:00 hod.

na to jsem narazil včera - kdy tyhle počty vůbec neukáží dmg určitých skillů = člověk aby to hrál s kalkulačkou, protože nevidím rozdíl třeba bash/frenzy/cleave

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Punky » 22.06.2012, 20:32 hod.

Skru píše:To jsem psal jako příklad.......
no tak ale bavili sme sa o vyuzitelnosti LS... ktory je viacejmenej "random" a do fakt vysokych dmg hodnot v podstate zanedbatelny... o tom bol aj ten moj prvy post, ked ysom sa pytal Frupera, preco spominal LS stat... lebo napr vela ludi nevie ze LS je znizovany podla obtiaznotsi, LPH ze je ratane podla skillov ktore pouzivas atd a potom sa aj ja kolko krat cudujem, ako vlastne funguju niektore herne mechaniky

Uživatelský avatar
JokerLuk
Wraith
Příspěvky:145
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Joker#2578

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od JokerLuk » 23.06.2012, 00:57 hod.

Fruper: Mohl by si prosimtě postnout nějaký zhodnocení 1h + shield/dual wield/2h?
U zbraně spíš brát v základu crit dmg a socketem přidat další, nebo koukat i na LoH/LS? Ideální by byly super kombinace, ale to by se člověk nedoplatil :D Taky bych si všechny možnosti radši vyzkoušel na vlastní kůži, jen mít na to goldy :)
Díkec

Fruper
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fruper#2148
Bydliště:Rajecké Teplice SR

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Fruper » 23.06.2012, 09:24 hod.

Pri vybere 1H stit ci 2H ci dual ide vyslovene o herny styl aky clovek propaguje a o to kolko goldov resp real money chce investovat ;)

Napisem moje poznatky co sa vybavy tyka netvrdim ze je to co pisem jedina cesta ale to co pisem mam odskusane ;)

1h + stit - je to taky defenzivny build co dost vydrzi ale ma mensiu damage
Dolezite staty
Blok sanca - hlavne dobra zakladna v stite a aj v ostatnych itemoch
Ressisty - kedze def build nema extrem dmg tak je nutne aby vydrzal dostatocne dlho
LOH - nutnost aspon 400-500 kedze ma malu damage tak life steal sa vobec neoplati
Vitality +Armor - velmi dolezite staty
Damage redukcion - ci uz physikal alebo ranged
Dalej su fajn criticaly
Vyhody / nevyhody
+ vydrzi
+ pri slusnom skille hraca nema problem na 3 a 4 akte
+ fajn do party s glas kanonom
- pomala damage "upichate sa ku smrti" milionom malych dmg - ano je mozne aj s nim davat fajn dmg ale vsetko stoji goldy...
- pre mna to nieje barbar ked nema 2H alebo dualy

2H alebo dualy
V oboch pripadoch ide o damage barbara proste miesac drtic ;)
Pride a nici ale par nespravnych krokov a opravar na vas pekne zaraba ;)
Critical sanca a critical dmg dva zakladne staty sanca aspon 35-40 dmg aspon 200-300%
vitalita - je treba mat dostatocne hp tak
Ressisty - no v pripade ze nepojdete cisto "glasskanon" co vam pri momentalnych cenach oprav nedoplrucujem tak ress su nutne
Armor
Fajn je tiez regen hp za sekundu a life steal - ale ten by som fiesil az ked budete mat dmg 60k +
arac speed - pred nerfom nutnost teraz no ak mate veeela goldov tak si. Kupujte veci co maju crit aj atc speed ale myslim ze sa to neoplati vasa vyvava bude 20 x drahsia ale 20x lepsi nebudete
Klady / zapory
+ fajna damage
+ klasicky barba drtic nicitel ziadny pichac s kopijkou a stitom :) - pre mna
+ zabavny - pre mna
- drahy na opravy a aj vybavu - pri neopatrnosti :)
- /+ trochu narocnejsi na skill hry

Takze asi tak co sa buildov tyka tak to je myslim velmi individualne ;)

n3st34
Quill Rat
Příspěvky:23
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:snipi#2135

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od n3st34 » 25.06.2012, 10:07 hod.

moc pěkně zpracovaný boužel sehnat pěkný věci na dw/2h je docela zápřah :( nehledě na to že vyrobit si třeba gemy 90-100% crit dmg do zbraní je taky trochu drahá záležitost.

Punky
The Butcher
Příspěvky:1189

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Punky » 25.06.2012, 12:28 hod.

no, dw bude asi najdrahsi na equip ked tak pozeram obcas tie ceny... ale sem tam sa neico najde ked ma clovek stastie (napr cca 850 dps sekera s 120+ str a 140+ vit a lph 155 za 750k v AH, obratom predana za 2,5m)... alebo sa da ist aj inou cestou, pretoze prave ti lph je dost draha vec na weaponoch kedze to skoro kazdy chce tam proste mat, tak som to uplne odignoroval a kupil som par itemov s life regenom, dokopy asi za 1,5m... teraz to je niekde cez 700 regen a na act 2 to je pohode

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Fru-fru » 02.07.2012, 21:17 hod.

Tak přispěji vlastní zkušenosti s dual wieldem. Po farmení AI s 2H jsem ušetřil (a z prodeje AH a RMAH) na nějaké ty 1H do dualu, zbytek gearu jsem měl postaven. Výpis statů viz niže. Celý AII jsem prošel v podstatě bez problémů s několika RIPama. Když byl problém, tak většinou mezi klávesnicí a židlí, případně hloupá kombinace v hloupém prostředí (waleři v úzkých chodbách s Arcane atd.). Žádný pack jsem neobešel. Beli padnul na 3 pokus (první byl testoavací;-) ). Jeho ranám jsem vůbec neuhýbal, pouze jsem musel probíhat při poison pool (či jak se to jmenuje), což je jasné >:D .

Vlezl jsme do AIII a trash není žádný problém, ale hned první pack championů mě proškolil (což jsem ostatně čekal). Takže teď to vidím na farmu AII a za 14 dní farmy douvám, že budu schopen rozumně progresovat AIII.

Build : http://eu.battle.net/d3/en/calculator/b ... ZYb!accbcZ

Staty jsou se shoutem na resisty.

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us



Zkusím teď nastínit co myslím, že je potřeba zlepšit pro AIII a za každou radu budu velmi vděčný.
1. Chtěl bych potáhnout resisty cca mezi 900 až 1000.
2. Zvednout armor na více než 8k.
3. Udržet Dodge na +-18% (klidně zvednout, když bude štěstí na itemy...).
4. Zvednout strengh (benefit do armoru a DPS),
5. Zvednout HP (Nejsem si jistej kolik je potřeba, teoreticky by mohlo stačit mých 48 k HP - netuším...)
6. Zvednout crit chance aspoň 30%
7. Zvednout crit bonus aspoň přes 200%
8. Zvednout regen HP (primárně LOH, případně LPS, v posledním případě LS)
9. Zvednout dmg pomocí zbraní (to jsme zvědav kde na to vezmu)
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od AlterEgo » 03.07.2012, 06:01 hod.

Gemovat do zbrane u dps buildu cokoliv jineho nez zeleny na critical hit dmg je obrovska ztrata dps.

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Dává barbar vyšší obtížnosti s dualkama?

Příspěvek od Fru-fru » 03.07.2012, 07:13 hod.

AlterEgo píše:Gemovat do zbrane u dps buildu cokoliv jineho nez zeleny na critical hit dmg je obrovska ztrata dps.
To máš asi pravdu, ale fialový tam mám kvůli přežití a dostatečnému LOHu, přece jen mít 300 Loh navíc u jednoručky je vcelku znát. Nemluvě o tom, že tam mám v plánu dát 500 LOH (plán mi padnul, jen mi chybí pár gemů a bude hotovo). Na druhou stranu jsem ten build s crit dmg. gemem nezkoušel, třeba by to na farmu AII v pohodě stačilo. Určitě to zkusím.

Má někdo představu jaký je poměr výhodnosti mezi crit chance a crit damage. Tedy jestli je lepší např. 4% crit chance než 20% crit dmg...Nějak to nemám na čem vyzkoušet...
U mého buildu předpokládám, že je výhodnější crit chance z důvdou, že mi to stahuje dolů CD na Owerpower. Což je u rychlých útoků DW ještě více znát (tedy předpokládám).Ale ten poměr nezatížen výhodností pro build by mě zajímal. Nebo pokud to má někdo tak srovnaný, že jse schopen odhadnout efektivitu i dle buildu, tak samozřejmě budu rád. Kuji :idea:
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Barbarian“