Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.

Hlasování: Který díl je podle vás nejpovedenější?

Diablo
7
7%
Diablo 2
41
39%
Diablo 3
58
55%
 
Celkem hlasů: 106

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od ZOMB » 25.06.2012, 06:28 hod.

Tak co, jak jste změnili názor?
Za mě: Co se mi v ve trojce opravdu hodně líbilo je taktizování boje s Demon Hunterem, systém craftingu a cinematics
Co se mi nelíbilo je, že postupem času hra ztrácí své kouzlo a síla charu závisí pouze na equipu...
Prosím všechny, co vyplní anketu, aby napsali důvody, proč si vybrali zrovna tuhle možnost...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od sklb » 25.06.2012, 07:14 hod.

D2 zatial urcite.
D3 je v aktualnom stave mikrotransakcny polotovar.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Uživatelský avatar
Fight
Fallen Shaman
Příspěvky:53
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Amth#2679

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Fight » 25.06.2012, 07:18 hod.

A je to tu zas. :D
Obrázek

Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od homeles8 » 25.06.2012, 08:23 hod.

Já bych se citoval pořád dokola :-)
něco

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Kubis » 25.06.2012, 08:25 hod.

Další téma pro spam a hatery?? :roll:

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od ZOMB » 25.06.2012, 08:48 hod.

Helljovany píše:Další téma pro spam a hatery?? :roll:
Nechápu. Tohlé má být otevřená diskuze o tom, co se líbí/nelíbí na jednotlivých dílech Diablo série...
Budu moc rád, když sem lidi napíšou co se jim líbí/nelíbí, protože to je pro mě důležité (na základě těchto a dalších názorů se budu rozhodovat o dalším vývoji mého modu na D2)
homeles8: napiš co bys zlepšil/odstranil/přidal do jednotlivých dílů... má to být diskuze o VŠECH dílech, ne jenom o trojce...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

marian_r
Doom Knight
Příspěvky:416
BattleTag:iAmTehLaw#2891

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od marian_r » 25.06.2012, 09:06 hod.

Helljovany píše:Další téma pro spam a hatery?? :roll:
A pre fanboys s hnedým nosom. :wave:

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od kojot » 25.06.2012, 09:15 hod.

Když jsem hrával D2, tak před 5-10 lety, tak mě bavilo možná víc, než teď D3. Ale teď už mě D2 cůbec nebaví, takže hlasoval jsem podle pohledu, kterej mám teď aktuálně, takže D3.
Obrázek

Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od homeles8 » 25.06.2012, 09:16 hod.

ok. Tak jedničku bych si musel znovu zahrát, abych mohl hodnotit, už si to vůbec nepomatuju :oops: . J

V D2 se mi nelíbily milony zlata k ničemu. Dal bych tam stejnej drop zlata jako v D3 a ceny předmětů taky. A asi i čtvrtou obtížnost, nad tím jsem přemýšlel ješě před ohlášením D3. Pak bych tam přidal aspoň třetí tlačítko pro skill, třeba ještě kolečko na myši, kam by se dal nastavit ještě jeden skill, protože rychlý přepínání skillů v bitce pomocí Fkláves tak jak chci je těžší než hrát na piáno :D Tak kdybych používal 5-6 skillů, tak nebude takový bláznivý :-) Jinak hratelně a obsahově se mi D2 líbí, tak jak je.

No a D3 už jsem napsal v jiným podobným tématu tématu.
homeles8 píše: Nicméně, rozdělování statů, přemýšlení do jakých skillů obětovat body, omezený svitky porálů do města, lahvičky se životy, to i chybí a bylo to v obou předešlých Diablech. Potom v D2 jsem tak často nestřídal předměty a vždycky jsem si ke svýmu meči nebo brnění vytvořil nějakej vztah :)) To porovnávání gearu s kámošovo gearem mě víc bavilo v D2, právě kvůli tomuhle. Až třeba zase za 2 dny jsem řek, že mám novej meč a je fakt hustej. A ten jsem měl zase dlouho.V D3 to střídám jak ponožky a je mi prakticky jedno, co to je za zbraň, prostě jakmile tam svítí +Damage/Life/Protection, tak to vyměnim a je to. Neměl jsem žádný dilema jestli vzít tu, nebo tu zbraň, jako v D2. V D2 se mi taky víc líbila vzácnost rare předmětů a taky si romýšlet kam dám jakej gem, protože když ho tam dám, tak o něj přijdu. A taky bych uvítal princip qustů jako v D2, že splníš úkol, tak je prostě splněnej, jenom si dáš ten act a někam se portneš a tam farmíš. Ale to je dáno systémem Checkpointů. Žádný hledání portálů neni nutný, to mě v D2 bavilo. Taky v D2 byly rozsáhlejší lokace plošně, tady jdete prakticky furt po cestičce. Pouště a pláně jsou hrozně malý oproti D2. Navíc D2 bylo těžší v tom smyslu, že Normal D2 je Těžší než Normal D3, Nightmare je v D2 těžší než v D3 atd. Potom se mi líbil max. 99. level. Resp. ta práce ten level udělat, na čísle nezáleží. Klidně by to mohlo bejt tak, že Inferno by bylo od 50. levelua ani po dohrání bys neměl 60. level. Prakticky jakoo v D2 :-)
něco

Uživatelský avatar
Fugassssssss
Quill Rat
Příspěvky:36
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:WUB WUB WUBSTEP

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Fugassssssss » 25.06.2012, 09:30 hod.

Tak miliony zlata k ničemu v d2 mohly být celkem oprávněně, protože tam hlavním platidlem byly runy (když beru pohled mp, ne sp).

D2 mi přijde pořád jako dost luxusní hra, celkem se těším, až se po čase k d2 zas vrátím.

Omerta
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Omerta

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Omerta » 25.06.2012, 10:38 hod.

Hrál sem D3 od prvního dne vydání měsíc a něco a za celou dobu jsem v něm nezažil pocit jako když jsem se od něj vrátil k D2 a dropl s kámošem Ohm v pitu. S rare random itemama tenhle pocit v d3 asi nezažiju když už nemám ani pocit nutnosti otevírat každou truhlu. A nejde jen o to. D2 má prostě duši kdežto D3 je slátanina všeho co je zrovna populární...
Cain: Tell me everything u remember stranger. Every detail.
Tyrael: Falling. Fire.

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Asman » 25.06.2012, 10:47 hod.

Jelikož jsem D1 ani D3 nehrál tak nemůžu hodnotit objektivně. D1 jsem viděl u kámoše, tím to všechno začlo, tak si myslím, že nejhorší být nemůže. Dvojka, co se hrála i po 10 letech taky nemůže být nejhorší, a je to geniálně udělaná hra. Trošku se mi nezdá level cap 60 ve trojce, to už připomíná WoW, podle mě měli udělat cap tak nedosažitelný(téměř) jako ve dvojce nebo v jedničce. Nehledě na to, že i spousta jiných prvků v D3 je z WoW(10% durability loss, level cap, boss encountery, AH). Přijde mi to jako kus z toho a kus z toho.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Garn » 25.06.2012, 10:57 hod.

Hlasoval jsem pro D3 a nebudu se už opakovat v tom "proč". :)
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Lucifer
Wraith
Příspěvky:156
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kalousek#nereknu

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Lucifer » 25.06.2012, 11:56 hod.

Hlasoval jsem pro 2, protoze 3 az prilis zjednodusena, stve me levelcap, stve me drop + (RM)AH (jedno souvisi s druhym, neb si to blizz balancuje pro sve zisky, ne pro zabavnost/hratelnost), pomaly me to uz ani nebavi - nevim...neni to ono.
Obrázek

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Majky_majk » 25.06.2012, 12:24 hod.

Já jsem hlasoval pro D1 ... a to proto, že to z mého pohledu byl nejvíce revoluční díl. Diablo 1 byla hra opravdových měřítek. Přinesla něco, co tu do té doby nebylo.

Další díly Diabla jsou víceméně jen evoluce. Přitom není pravda, že by ten prostor na upgrade nebyl. D3 mělo obrovský potenciál přinést mnoho nových prvků Přineslo AH, pro mě -, ale OK. Mohl tu být na konci hry nějaký "nekonečný dungeon", mohl tu být systém ach, který by motivoval hráče k jejich plnění ... mohla tu být spousta věcí.

Z mého pohledu je to tak, že D1 byla revoluce. D2 k té revoluci přidalo příběh. D3 evoluce k roku 2012 + AH.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Garn » 25.06.2012, 12:31 hod.

Infinite dungeon byl v Torchlightu a byl to imho jeden z největších failů té hry. Diablo by to zabilo.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Majky_majk » 25.06.2012, 13:32 hod.

Jenže Torchlight je jiná liga hry... zcela narovinu. Torchlight jsem sice shodou okolností dohrál, ale už si vůbec nepamatuju, o čem ta hra byla. Trochu jsem si snad i oddechnul, že už je konec. Jediné co si pamatuju, je že tam byl pomocník, co nosil do města na prodej předměty :-).

Věřim, že kdyby místo inferna přišel infinite dungeon, každé patro o 2na"n"% náročnější než předcházející s +5% magic drop/level. Umim si představit, že by to mohl být jeden z prvků, který by byl fakt zajímavý.

Ale to je celkem irelevantní. Pouze jsem psal, že Diablo 3 je z mého pohledu +- zdařilou evolucí Diablo 2. Diablo 2 byla sice taky "jen" evoluce, ale do světa Diabla přinášela "něco nového"... pořádný příběh, rozdělení do aktů, venkovní lokality, pokus o vybalancování postav. Diablo 3 proti tomu přineslo navíc jen online podobu, která má však dle mnoha hlasů (včetně mého) více záporů, než kladů.

Tím samozřejmě nemyslím, že by dneska měl člověk hrát Diablo 1, ale titul "nejlepšího dílu" je z mého pohledu dán pořadovým číslem za názvem hry.

Uživatelský avatar
Chadzi
Fallen Shaman
Příspěvky:72
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Chadzi#2987
Bydliště:ČR

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Chadzi » 25.06.2012, 14:00 hod.

Hlasoval jsem pro D2 ... k tomu se vždy rád vracím. D3 je venku přes měsíc a už mě to do hry vůbec neláká, naopak na D2 jsem se pokaždé strašně moc těšil a nemohl se od toho odpoutat, ale u D3 mě tohle nepotkalo vůbec.

Uživatelský avatar
Nekronaut
The Butcher
Příspěvky:1148
BattleTag:Nekronaut#2332

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Nekronaut » 25.06.2012, 14:05 hod.

Určitou logiku má každá z voleb. D1 je revoluční začátek. D2 do dnes fungující klasika a D3 je holt Diablo dneška a s tím nic neuděláme. Proto jsem volil D3. Možná kdybych nehrál D2 před 11 lety, ale ještě včera, volil bych D2.

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Hodnocení dílů Diablo série (podruhé)

Příspěvek od Quetak » 25.06.2012, 14:35 hod.

Taky volím D3.
Z D1 sem byl vyplesklej když mi bylo 11, úžasná hra, hlavně temná atmosféra, na kterou už se žádný diablo nikdy nedostane, zejména poslední 4lvly. Epický bitky s Butcherem zavřenym za mříží a následný 5ti minutový zabíjení lukem s wariorem protože na druhej level byl až moc tuhej pán :) Nejnepříjemnější moby za historii diabla - Black death myslim se jmenovali - takový černo žlutý zombíci v Cave co na hit brali permanentně -1 HP, to byla výzva :)
V D2 sem strávil tisíce hodin, prolezl sem co šlo za všechny chary, vyzkoušel různý módy, různý buildy, ke konci už to bylo ale jen shánění top run a měnění za top equip, nekonečný nájezdy na baala/Uber tristram a praní se s botama o loot aneb kdo dřív klikne vyhrává.
Pak sem vyzkošel D3 betu...po stym zabití SK sem si chtěl zkusit zase zahrát D2, ale už to nešlo....chyběla mi ta dynamika boje, musel sem zbírat zlato ručně-to beru snad jako největší revoluci v D3, na lvlu20 sem měl rozdělenejch asi 8skillů a dalších 12 čekalo na lvl up. V době když sem hrál D2 tak mi to přišlo dokonalý, ale teď už bych se k němu nevracel,...proto D3 :)

Odpovědět

Zpět na „Obecně“