Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Gryning
Quill Rat
Příspěvky:10
Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Gryning » 07.06.2012, 23:47 hod.

Co si o tom myslíte? Já měl zato, že to neustálé připojení k netu bylo kvůli tomu, aby zabránilo farmě za pomocí botů a podobným (nebo jsem tomu alespoň nerozuměl a tupě jsem si to nějak myslel).

http://diablo.incgamers.com/blog/commen ... more-22038

Tady je docela rozsáhlý interview s jedním farmerem. Je sice ENG only, ale kdo rozumí, tak si počte (ne)pěkně (nahoře celé video, pod tím přepsaný text).

Doufam že se tady hned nerozjede flame, ani hned každej nebude házet "fake" na míle daleko, aniž by řekl, proč tomu nevěří (on tam i sám popisuje, proč o tom takhle "otevřeně" hovoří a netají se tim).
Spíš by mě zajímala diskuze, jaký to může mít třeba dopad na AH, nebo jestli to Blizz zase někde nepodělal s opatřením. Protože na to, že má brzo přijít RMAH... nejsem z toho vůbec happy, bojim se že cenu nebudou ovládat samotní hráči, ale zase tydle farmy...

*omlouvam se jestli to sem už někdo dal, ale nenašel jsem

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od kojot » 08.06.2012, 07:22 hod.

To je dost hnus tohle. Doufám, že s tím blizz má v plánu něco udělat. Jediný řešení je IMO trvalej ban pro všechny accounty těchhle farmerů, protože, jak říká, všichni šetří Goldy, aby mohli prodávat po spuštění RMAH.
Obrázek

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Majky_majk » 08.06.2012, 07:42 hod.

Já myslim, že jediné fakt reálné řešení tohodle problému, je vypnout AH ve formě RM a zároveň permanentně BANovat každého (prodejce i kupce) za nákup mimo Diablo III s RM.

Blizzard by musel taky po netu nabízet falešné nabídky, které by lákaly kupce/prodejce k zabanování :-).

Tohle se ale nestane.

Správce může být vylepšen tak, že odhalí současné BOTy, co jsou online 24/7 a farmí specifickým způsobem. Tak přijdou nové BOTy, co budou farmit jinak a nebudou online třeba 24/7. Nebudou vydělávat 7-8M za den, ale třeba 2-3M.

Nicméně to přece nic neřeší. Tak BOTí farmy nebudou gainovat 70 miliard za den, ale třeba 30 miliard. Tak jako tak budou nabízet gold (a tím i vše ostatní) za zlomek jeho reálné ceny... reálnou cenou myslím to, že běžnej hráč tráví hodiny času na to, aby našel nějaký předmět/částku gold. Farmer s takovouhle farmou botů gainuje 70M za hodinu... s tím se nemůže reálný hráč porovnávat.

Takže si myslím, že se jen jasně projeví obavy... z RM budou nějaké peníze mít hackeři, farmáři a podobná pakáž. Hráči budou platit a když platit nebudou, budou horší než ostatní hráči, kteří ve hře trávili stejné množství času. A Blizzard to zkásne 15%.

burrzoust
Fallen Shaman
Příspěvky:92
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BurrZoust#2804

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od burrzoust » 08.06.2012, 07:46 hod.

hehe, četl jsem ráno v pravidelných novinkách od incgamers ... mně hodně zaujala pasáž, kde se podělil o informace ohledně hacknutých D3 účtů :) Omg, kdo si může dát na fórum, do hry a třebas ještě na paypal stejný login a password ? :D :D :D
Rychle změnit hesla :D

Jinak si myslím, že tohle ekonomiku v D3 nepoloží ;) Bude to jako v real life ... tzn. zbohatne pár a zbytek se bude jebkat aby něco utrhnul pro sebe ;)
My BNet profile
SC - all classes deleted ... SC is nonsense :D
HC - all classes +60lvl :)
... HC inferno Diablo is dead ... 1.0.4
Obrázek

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Majky_majk » 08.06.2012, 07:58 hod.

Jasně, že to ekonomiku nepoloží... protože Diablo 3 na ní není závislé.

Pouze to znamená, že běžný hráč prodá svůj předmět mnohem levněji, než jakou má reálnou cenu a rozdíl půjde do kapes těmhle lidem.

A pro kupce to znamená, že budou věci mnohem levnější.

Je to logické... najdeš meč (stejně to platí i u gold a čehokoliv jiného), který (pokud by na celém RM-AH jediný) prodal třeba za 10 USD. Jenže těch mečů tam je 200 ks, takže ta cena nebude 10 USD, ale 1 USD... aby si každý našel kupce. Jako prodejce proděláš 9 USD a prodávat za 1 USD něco, kuli čemu jsi leveloval na LVL 60 a trávil hodiny ve hře s pravděpodobnotí tisíc % na drop, nemá velký smysl.

Jako kupce ale ušetříš 9 USD a za ně si tak můžeš koupit i celý set ostatního "nejlepšího vybavení". Za cenu meče jdeš teda na "max".

Otázkou je, jestli to je fakt výhoda? Určitě to je výhoda pro Blizzard. Kdyby se ten meč prodal jeden... vydělal by 1,5 USD. Jenže nízká cena 1 USD prodá těch mečů všech 200 ks, takže vydělá 30 USD.

Myslim, že po tomhle příkladu už tomu musí snad rozumět každý ;-). A každému snad musí být jasné, že Blizzard s tímhle nic moc dělal nebude.

burrzoust
Fallen Shaman
Příspěvky:92
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BurrZoust#2804

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od burrzoust » 08.06.2012, 07:59 hod.

přeložil jsi to do srozumitelštiny pro "davy" :)
Souhlasím ;)
My BNet profile
SC - all classes deleted ... SC is nonsense :D
HC - all classes +60lvl :)
... HC inferno Diablo is dead ... 1.0.4
Obrázek

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od kojot » 08.06.2012, 08:01 hod.

Nepoloží ekonomiku? Píše tam, že je kolem 10 000 takových accountů. Každej nafarmí 300 000 Goldů za hodinu. To jsou 3 miliardy Goldů za hodinu. To je 72 miliard goldů za den. To jsou strašný kvanta, navíc pokud jim to bude procházet, tak těch farmerů bude přibývat...
Obrázek

burrzoust
Fallen Shaman
Příspěvky:92
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BurrZoust#2804

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od burrzoust » 08.06.2012, 08:07 hod.

No taky napsal, že počítá tak 2-3 měsíce, než jim to blizz nerfne ! :) ale nezruší ? :D Nebo to bylo něco ve stylu, že pokud jim na to příjdou, tak přijdou s něčím novým, co sice vydělá méně, ale zase přece vydělá? :)
Nebo v té rychlosti jsem si to vyložil jinak?

EDIT: ještě se mi hodně líbilo, jak se ho borec ptal za kolik se prodává ukradený account :D a on mu na to, že záleží kolik je na tom accountu peněz :D Tak to je snad jasné jak facka ? ;)
My BNet profile
SC - all classes deleted ... SC is nonsense :D
HC - all classes +60lvl :)
... HC inferno Diablo is dead ... 1.0.4
Obrázek

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Madus » 08.06.2012, 08:25 hod.

Kde je Vozi s jeho Uber Warden postami teraz ? >:D >:D >:D

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Majky_majk » 08.06.2012, 08:35 hod.

Lidi... to je ale o tom, co jsem psal.

1. to z principu nejde zakázat... zabanujou, předělají a pojedou znova
2. Blizzard k tomu nemá motivaci (viz můj minulý post)
3. Ekonomiku to z principu nezničí... protože ekonomika není pro Diablo 3 důležitá. Kdyby AH ve hře nebyl nebo měl vše zdarma... samotnou hru by to nepoznamenalo.

Jen půjde ještě dolu asi ta zábavnost, protože je ve hře spojená s hledáním předmětů. Upřímně řečeno... hodně z nás by neodolalo koupit si za 5-10-20,- Kč něco, co by jinak hledali hodiny. Jenže tím přijdou právě o ty hodiny (zábavy) :-).

Naštěstí se mě to už moc netýká... jsem rád, že jsem stihl hru "dohrát" před příchodem RM-AH.

Na věci to ale z principu moc nemění. Jediné co je fakt už teda otázka, jestli by Blizzard neměl skoro lepší prodávat předměty a goldy sám. Osobně bych raději přispěl Blizzardu než nějakému čínskému hackerovi, kde bot dost klidně může jet na účtu z ukradené kreditky.

Co k tomu říct více... podělané už je to stejně a Blizzard by nezískal 15%, ale 100%.

Uživatelský avatar
smurfiik
Fallen Shaman
Příspěvky:68
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od smurfiik » 08.06.2012, 09:00 hod.

To, že nemá Blizzard motivaci na to s tím něco dělat bych úplně netvrdil.

Minimálně se budou bát ztráty image, kterou pracně kolem RMAH vytvořili. Pokud by normální hráči viděli, že s tím Blizz nic nedělá, tak by to mohlo vést odklonu od ofiko RMAH. Spíš to vidím na nikdy nekončící souboj: boti -> ochrana -> lepší boti -> lepší obrana -> ještě lepší boti -> ještě lepší obrana - >uber mega boti -> uber mega super obrana ...atp:)

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Reve » 08.06.2012, 09:21 hod.

mohl by nekdo jen tak na rychlo shrnout na jakym principu funguje to farmeni...sem, v praci a cist dlouhej clanek v ENG nemam cas a video je jeste delsi :)..diky

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od sklb » 08.06.2012, 09:34 hod.

Cely ten clanok (interview) bol vlastne o tom, ze neaky cinsky hacker s 100-200 accountmi ako keby nepriamo apeloval na blizzard aby vylepsil wardena, cim by sa zbavil tento hacker konkurencie a odstranilo by to "male ryby" a ostal by len on a ludia co do toho lepsie vidia pretoze ti mali boteri mu naburavaju biznis. :p
Pozastavil sa pri tom aj nad tym, ze tieto boterske accounty casto ficia 24/7 takze je az trapne, ze si to blizzard nevie poriesit.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Reve » 08.06.2012, 09:39 hod.

sklb: diky za osvetleni..ale spis me zajimalo najakych principech funguji ti boti...nevis ? diky

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od kojot » 08.06.2012, 09:40 hod.

Reve: Má 100 accountů a farmí na US a EU, takže mu tam jede 200 botů 24/7. Na jakým principu jedou ti boti tam fakt nepíše, jestli jsi myslel tohle :) . To by byl fakt borec, kdyby to takhle všem řekl :roll: .
Obrázek

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Reve » 08.06.2012, 09:43 hod.

no ja to myslel spis tak jestli zabiji treba porad neco dokola..nebo probihaji vetsi oblast...ne presnej plan jak toho bota udelat a nastavit :D

Majky_majk
Doom Knight
Příspěvky:412
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:MightyMike#2828

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Majky_majk » 08.06.2012, 09:48 hod.

Ono zprovoznit BOTa není nic těžkého... jediné o co jde, je napsání skriptu, jak se ten BOT má chovat.

Ze zajímavosti jsem si s tím zkoušel hrát (pro jistotu na omezeném účtu skrze pozvánku, kdybych náhodou dostal BAN) a fungovalo to snadněji, než jsem čekal.

A myslim, že Blizzard má i poměrně omezené možnosti, jak s tím bojovat. Spíš bych řekl, že více-méně nulové. Jediná možnost je posvítit si na účty, které jsou používány extra dlouhou dobu.

PS: nikdo mi nepište o žádnej návod či tak něco... BOTy nebudu v žádném případě podporovat

Uživatelský avatar
Ghann
Wraith
Příspěvky:116
BattleTag:Saigon#2424

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od Ghann » 08.06.2012, 09:53 hod.

Abych řekl pravdu , vůbec mě to nepřekvapuje :) Vždy to tak bylo a vždy to tak na on-line hrách bude . Dokud lidi budou farmářům platit , tak těžko proti tomu bojovat . S tím musel počítat i Blizz když přišel s něčím jako je RMAH , že boti akorát budou přibývat .

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od sklb » 08.06.2012, 10:03 hod.

Vtipne, ze cracknut ta hra poriadne nejde, ale botov je po 3 tyzdnoch uz 100 druhov :pp
Blizzard PR system ochrany :))
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

werty1
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:werty1#2932

Re: Interview s farmerem (o ekonomice, botech, apod.) [ENG]

Příspěvek od werty1 » 08.06.2012, 10:23 hod.

No s tim asi nic moc delat nejde. Pokud zacnou kontrolovat accounty co hraji 24/7, tak holt farmari ustoupi a budou online jen 18h denne, cize nafarmi jen 3/4. On Blizzard asi ani moc nemuze nejak rozsahle bannovat, protoze ta hra je koupena a oni si nemuzou dovolit zabanovat omylem hrace, co nedelaji nic spatneho. Jedine co me napada je nejake omezeni rmah. Treba limit prodanych penez/mesic.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“