Magic Find

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Odpovědět
Uživatelský avatar
satik
Wraith
Příspěvky:191
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Satik#1911
Kontaktovat uživatele:
Re: Magic Find

Příspěvek od satik » 31.05.2012, 12:11 hod.

nephalem valor ma bonus na MF uplne stejnej, ale navic ma tu vlastnost, ze pada podle jeho lvlu jeste nakej item navic z bossu na 100%

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Magic Find

Příspěvek od kojot » 31.05.2012, 14:05 hod.

Tapeworm píše:Nevim jak s Valorem jsem teprve na lvl 42, ale dost dlouho jsem chodil jen s mf cca 0-20 a z akt bossů mi pokaždé při plnění Q padli 4 magic a 1-2 rare. Na NM jsem nasadil jine veci a mam MF cca 80. No a jak to dopadlo - Skeleton King - 2 magic a jeden kamen, Butcher - 3 magic a heal flaska, Ta carodejnice v A2 3 magic a nic víc. Co se ostatních příšer týká obecně mi padá daleko méně rare věcí než na normalu s daleko nižším MF. Docela mne to překvapilo hlavně při prbním plnění Q u akt bossů ??

Sundal jsem tedy MF veci mám zase MF cca 0 - 20 a drop mám tak třikrát lepší než s MF 80. Buď to byly nějaké smolné hry nebo je tam prostě nějakej BUG.

Co myslíte ??
Když jsi ty bossy zabíjel na Normalu, tak se na ně uplatňoval tzv. First drop. Když je jedeš na vyšších obtížnostech, tak už je nazabíjíš poprvé, takže se First Drop neuplatňuje. Proto ty horší dropy.
Obrázek

DURiN
Fallen Shaman
Příspěvky:84

Re: Magic Find

Příspěvek od DURiN » 01.06.2012, 05:56 hod.

Stejně když jsem se dival na borce jak hraje Inferno a zabil Diabla a před smrti si nahazel veci na 125% magic find a padlo mu jenom 2 modrý předměty to je směšný. Když už to někdo kutá půldne tak chce pořádnou odměnu. Mě nájezdy na bosse přišli zabavnější než tam honit neporazitelny elitky který nelze kitovat jenom 50x umrit a pomalu je ukutat.

SkalLDa
Fallen Shaman
Příspěvky:56
BattleTag:SkalLDa#2864

Re: Magic Find

Příspěvek od SkalLDa » 01.06.2012, 09:06 hod.

Kdyz chces poradnou odmenu musis si nabit Valor buff

Uživatelský avatar
satik
Wraith
Příspěvky:191
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Satik#1911
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Find

Příspěvek od satik » 03.06.2012, 14:44 hod.

Popravde, taky mi skoro zacina pripadat, jestli to neni bugly, udelam jsem si set, ze jsem mel asi +160% MF, profarmili jsme kus prvniho aktu az k butcherovi a padalo mi toho z elitek zlutyho stejne nebo min nez jim, a to meli vsichni 0-20% mf...

Uživatelský avatar
Vlkodlak
Quill Rat
Příspěvky:13
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Vlkodlak#2994

Re: Magic Find

Příspěvek od Vlkodlak » 03.06.2012, 23:47 hod.

když ma jakykoliv mob v zakladu drop řekněme 10%, s + 100% magic find je ten drop jen 20%

jenže tam de třeba o to, že těch itemu můžou padnout stovky druhů a ty procenta jsou v setinách

boss nebo tresure pygmy ma tyto šance větší, ale stále je to o náhodě jak prase

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: Magic Find

Příspěvek od Antabus » 03.06.2012, 23:54 hod.

bugle :-D No je to matika:-) MF zvyšuje % šanci na drop, žadná záruka ničeho to není. Při zabití mostra budeš mít šanci na drop placám rare itemu 2%, tak když máš 16O%mf, tak mas suma sumárum šanci 2*1.6 = 3.2% + ty 2% základ, takže 5,2% , tví kamoši měli 0.4+2 = 2.4%. Takže asi sám vidíš, jaký je mf rozdíl. Na první pohled malý, ale proste statiska ti časem(ale nikdy nevíš kdy) vyjde vstříc a ty proste na tech třeba 1OOO runů budeš mít o několik itemů víc než tví kamoši. Ale předně a vždy je to jenom pravděpodobnost, je to na štestí a je to tak správně, protože takto má šanci na pěkný drop jak skilled zkušený borec, tak i totalní amater. Vždy to tak v D bylo, je a bude! :-)
Zásady dobreho mfení jsou pořád stejné. Vždy jde o to najít si lokace, kdy za nejkratší čas zabiješ co nejvíce a zároveň tam musís mít šanci na kýžené itemy. Mf a nově NV jsou věci co ti mužou v tvým úsilí pomoct, ale nejvíc duležíté je prostě hrát!! :-D

EDIT jo a na to že se MF chová v partě jinak sem navíc zapomněl, viz příspěvek pode mnou, díky za doplnění
Naposledy upravil(a) Antabus dne 04.06.2012, 17:53 hod., celkem upraveno 1 x.

SkalLDa
Fallen Shaman
Příspěvky:56
BattleTag:SkalLDa#2864

Re: Magic Find

Příspěvek od SkalLDa » 04.06.2012, 16:31 hod.

Tak pokud si jel v parte tak jste meli MF a MG vsichni stejnej

plechi
Wraith
Příspěvky:106
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Plechi#2633

Re: Magic Find

Příspěvek od plechi » 05.06.2012, 15:00 hod.

Antabus píše:bugle :-D No je to matika:-) MF zvyšuje % šanci na drop, žadná záruka ničeho to není. Při zabití mostra budeš mít šanci na drop placám rare itemu 2%, tak když máš 16O%mf, tak mas suma sumárum šanci 2*1.6 = 3.2% + ty 2% základ, takže 5,2% , tví kamoši měli 0.4+2 = 2.4%. Takže asi sám vidíš, jaký je mf rozdíl. Na první pohled malý, ale proste statiska ti časem(ale nikdy nevíš kdy) vyjde vstříc a ty proste na tech třeba 1OOO runů budeš mít o několik itemů víc než tví kamoši. Ale předně a vždy je to jenom pravděpodobnost, je to na štestí a je to tak správně, protože takto má šanci na pěkný drop jak skilled zkušený borec, tak i totalní amater. Vždy to tak v D bylo, je a bude! :-)
Zásady dobreho mfení jsou pořád stejné. Vždy jde o to najít si lokace, kdy za nejkratší čas zabiješ co nejvíce a zároveň tam musís mít šanci na kýžené itemy. Mf a nově NV jsou věci co ti mužou v tvým úsilí pomoct, ale nejvíc duležíté je prostě hrát!! :-D

EDIT jo a na to že se MF chová v partě jinak sem navíc zapomněl, viz příspěvek pode mnou, díky za doplnění
Tesat do kamene, nebo alespoň vyvěsit na nástěnku :-)
Naposledy upravil(a) plechi dne 17.07.2012, 12:42 hod., celkem upraveno 1 x.
Monk 60lvl - soloed inferno
Plechi#2633 - D3 profile

Faith
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Faith#1710

Re: Magic Find

Příspěvek od Faith » 05.06.2012, 15:38 hod.

Omlouvám se, pokud to tu už někde je zmíněné, ale zajímalo by mě, jak přesně MF funguje v následujícím scénáři.

Farmím goblina inferno. U toho skoro vždycky spadne několik modrých věcí. Někdy mi padne 6, někdy místo toho padnou gemy. Ale žlutý item mi padne třeba jen jednou za 7 pokusů. Občas padnou i dva najednou.

Ovlivnuje v tomhle případě množství MF šanci na žlutý item, nebo jen na celkový počet magic a lepších itemů? Má tedy smysl hrotit při farmení goblinů MF?

TrackThor
Doom Knight
Příspěvky:491

Re: Magic Find

Příspěvek od TrackThor » 05.06.2012, 15:42 hod.

j mf se u goblinů hodí, ale když si vezmu jak maj tuhej kořínek na infernu, tak to moc nejde :)
Obrázek

Faith
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Faith#1710

Re: Magic Find

Příspěvek od Faith » 05.06.2012, 18:17 hod.

Hlavně děsně rychle utíkají a kličkují jako zajíci :D Farmím s DH a používám elemental arrow s poslední runou, takže o to hůř, je to docela pomalé, ale stačí se k němu se SS připlížit 3x a pustit to do něj.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Magic Find

Příspěvek od kojot » 05.06.2012, 18:26 hod.

Nejlepší je ho zahnat do rohu. Já s Wizardkou se třeba Teleportuju dycky za něj, aby utíkal tam, kde už to mám vyčistěný.
Obrázek

Uživatelský avatar
Thorag
Quill Rat
Příspěvky:5

Re: Magic Find

Příspěvek od Thorag » 06.06.2012, 14:10 hod.

1.Farmení bossů je blbost, už dávno Blizz psal, že tohle omezí. Místo toho je tu věc, který nevim jak se řiká...nazval bych jí Midnight run :) a je to to, že čim delší je run bez odlogu (ideálně celej akt) tím vyšší mají moby šanci na drop. Ve statech hráče se to procentuelně neukazuje. Nabíhá to na mobech! Tj. final boss drop má smysl, když projdete celej akt.
(Platí do lvlu 60...nemluvim o NV)
2. Na to navazuje run v partě. Někdo se tu divil, proč mají lidi se kterýma je v partě lepší drop, když mají MF 0-20% a on 150%. Odpověď je jednoduchá. MF se zprůměruje v partě, takže máte stejnou šanci a holt v tomto případě měl někdo víc štěstí, že mu něco padlo. Opatření při skládání party....ptejte se na MF spoluhráčů...ať máte vyšší průměr :)
3. Závěrem s obtížností se MF snižuje, stejně jako to bylo dřív...MF 100% na normal = 0% na Inferno. Neznám dopodrobna poměry,ale MF400%+ na Iferno už bude mít smysl. Ale jak už se tu zmiňovalo MF je v D3 všeobecně dost nízkej...a důvod? Chystaná RMAH. Záměr Blizzu je aby se na D3 nepřiživovali spekulanti..Což se stejně stane,ale tohle je omezení proti masovýmu využívání hry. Takže nezbývá než nosit 2 geary a popřát si gl. (Nechci někoho mást ale ten poměr jsem napsal jen jako příklad...lišit se to může jen o pár %...zkusim dohledat a přeložit )Hmm tak jen vlastní zkušenost...ale můžete zkusit taky...projeďte si act1 na normal a act 1 na inferno a zkuste si to porovnat....btw může to být i náhoda...všude kde se řeší pravděpodobnost je to o držku :) příště budu věcnější...
Naposledy upravil(a) Thorag dne 08.06.2012, 12:45 hod., celkem upraveno 2 x.

Faith
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Faith#1710

Re: Magic Find

Příspěvek od Faith » 06.06.2012, 17:35 hod.

#Thorag

Máš ty věci ověřené? Docela zajímavé informace. Ostatně jsem zjistil, že mám dost minimální problémy s boss packama, takže už nechodím na goblina, ale prostě procházím dokola pořád 1. akt inferna a ten drop je várazně lepší a taky to není taková nuda, jako chodit pořád stejnou lokaci.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Magic Find

Příspěvek od kojot » 06.06.2012, 18:34 hod.

Thorag píše:1.Farmení bossů je blbost, už dávno Blizz psal, že tohle omezí. Místo toho je tu věc, který nevim jak se řiká...nazval bych jí Midnight run :) a je to to, že čim delší je run bez odlogu (ideálně celej akt) tím vyšší mají moby šanci na drop. Ve statech hráče se to procentuelně neukazuje. Nabíhá to na mobech! Tj. final boss drop má smysl, když projdete celej akt.
Nemyslíš náhodou Nephalem Valor? Stackuje se zabíjením Championů a Elite. Může mít 5 stacků a když je naplno tak dává 75% GF a MF. S tím, jak dlouho v kuse hraješ, to nemá moc co dělat. Pokud to není to co myslíš, tak bych chtěl vidět zdroj.
Thorag píše:3. Závěrem s obtížností se MF snižuje, stejně jako to bylo dřív...MF 100% na normal = 0% na Inferno. Neznám dopodrobna poměry,ale MF400%+ na Iferno už bude mít smysl. Ale jak už se tu zmiňovalo MF je v D3 všeobecně dost nízkej...a důvod? Chystaná RMAH. Záměr Blizzu je aby se na D3 nepřiživovali spekulanti..Což se stejně stane,ale tohle je omezení proti masovýmu využívání hry. Takže nezbývá než nosit 2 geary a popřát si gl.
Zdroj? O ničem takovým nevím a pochybuju, že je to tak jak píšeš.
Obrázek

SkalLDa
Fallen Shaman
Příspěvky:56
BattleTag:SkalLDa#2864

Re: Magic Find

Příspěvek od SkalLDa » 06.06.2012, 21:21 hod.

Rekl bych ze mysli NV, posledni bod podle me blbost, nikde jsem nic podobneho necetl. Pokud neuvede zdroj, doufam ze si to editne, popr. admin

Uživatelský avatar
cal3b
Quill Rat
Příspěvky:6
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:cal3b#2157
Bydliště:Brno

Re: Magic Find

Příspěvek od cal3b » 08.06.2012, 00:57 hod.

Dotaz (nevím jestli to tu už někde nění, kdyžtak se omlouvám za zdvojení):

Někdo dneska na chatu u streamu psal, že MF na věcech se uplatňuje pouze na dropy z beden, stromů, mrtvol atd. a na Modré a žluté moby se počítá jen NV. Co je na tom pravdy? Resp. nemyslel to tak, že při 5x NV je zajištěné, že určitě padne určitý počet Rare předmětů + mám šanci dle mého MF na další?

Jde mi o to, jestli teda má vůbec význam si kupovat/dropovat equip s MF, nebo je lepší prostě farmit prachy s GF a pak skoupit AH .. Díky

PeeDee
Quill Rat
Příspěvky:35
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:peedee#2683

Re: Magic Find

Příspěvek od PeeDee » 08.06.2012, 07:15 hod.

tak neviem, ale môžem ti povedať, že už s MF 30 + NV mi padali rare veci aj s casual mobov...nebolo to časté, ale bolo....na druhej straneo tom, že NV sa ráta nejak inak ako MF a len garantuje istý počet vecí z rare/bossov som už počul....
Osobne si myslím, že napríklad (v tom novom patchi) máš s NV garantovanú jednu vec z bossa, pričom s MF to môžes dvihnúť na viac (napríklad 4) + MF dáva zrejme šancu, že niektorý z modrých itemov, nebude modrý ale >= žltý....

Uživatelský avatar
evilmind
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Bydliště:Praha

Re: Magic Find

Příspěvek od evilmind » 08.06.2012, 12:03 hod.

Me prijde, ze to rozhodne smysl ma, pro inferno pony levelem si vzdycky probehnu jednou Butchera kvuli NV stacku, a jelikoz obtiznost A1 je uz ponekud smesna, tak to chodim ve full MF setu, a ten rozdil v dropech je fakt markantni proti tomu, kdyz jsem ho pred tejdnem campil, rare veci prsej i ze zdi... :-) Sice vsechno naprd, ale ocividne to vliv ma.

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“