Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto runy

Odpovědět
Commik
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Commik#2250
Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto runy

Příspěvek od Commik » 25.05.2012, 15:52 hod.

Čo hovoríte na reakciu Blizzardu na to že zrušil výhodu tohto skilu?
( https://eu.battle.net/d3/en/blog/4662223 ) - Blok Wizard

Bolo by fajn to opraviť popis tejto runy aj na Diablofans.cz, pretože blizzardi to akosi zabudli opravit na svojomwebe.
Naposledy upravil(a) Commik dne 26.05.2012, 10:34 hod., celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Energy Shield - Force Armor-Nový Patche ruší túto runu.

Příspěvek od Aragorn » 25.05.2012, 16:55 hod.

Ahoj,

1/ V minimalne jednom tematu uz se to tady resilo
2/ Blizzard runu "nezrusil", takze popisek tematu mas matouci
3/ "Opravit" popisek neni treba. Kdyz uz, tak doplnit. Zmena je ta, ze uz tam je cap (limit) na max mnozstvi absorbovane dmg.

Force Armor porad ve hre je a jestli jsem spravne pochopil, jak to funguje nyni s tim capem, tak je porad pouzitelny pokud naprosto nekaslete na VIT equip.

Jak jsem to ja pochopil z te Blizzardem provedene zmeny, tak momentalne to funguje takhle:

1/ Mas 20tisic maximalni hodnotu zivota a aktivovany EA s Force Armor skill runou
2/ Dostanes ranu 30tisic dmg
3/ To je vice nez 35% tveho max zivota, takze FA zafunguje a chce ti dat ranu jen za cca 1/3 tveho max life (takze v teto ukazce to je cca 7tisic)
4/ ALE to by znamenalo, ze jsi pomoci FA absorboval 23tisic dmg a to je vyssi hodnota nez tvuj max life, takze dostanes jeste ten zbytek dmg na ktery FA nestaci, coz je v tomhle pripade 3tisice
5/ Takze celkove utrpis 10tisic "skodu na zivote" coz je presne pulka tveho zivota v tomhle pripade a prezijes tak tedy minimalne jednu takovou ranu (pokud by jsi dostal od monstra v tomhle pripade jen o malo mene dmg, tak bys prezil dve rany)
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Energy Shield - Force Armor-Nový Patche ruší túto runu.

Příspěvek od sklb » 25.05.2012, 19:16 hod.

Aragorn píše:3/ To je vice nez 35% tveho max zivota, takze FA zafunguje a chce ti dat ranu jen za cca 1/3 tveho max life (takze v teto ukazce to je cca 7tisic)

Kód: Vybrat vše

Amount of damage absorbed from a single attack will now cap at 100% of a player's maximum Life
hm?;p Urcite to funguje ako popisujes?
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Commik
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Commik#2250

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Commik » 26.05.2012, 10:43 hod.

Titulok som opravil. Ale tiež sa pripájam k názoru ako popisuje "sklb", že ťa môžu zabiť jednou ranou i keď na vitalitu nekašleš. Čítal som skúsenosti niektorých ľudí čo to hrali na inferne a mali okolo 40k života a umreli po jednej rane.

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Aragorn » 26.05.2012, 11:01 hod.

No jak říkám, nevím na 100 %, jak to teď funguje.
Ale vycházet můžeme z těchto hlavních bodů:

1/ Co kdo někde říká a píše je moc hezké a klidně se mu to může i dít, ale HLAVNÍ je si to vyzkoušet sám. Jedině tak se člověk rozhodne jestli "cítí", že to aspoň něco dělá nebo ne. Na netu jsou určitě lidi, co se snaží objektivně podat info, ale taky jsou lidi, co je zabije nějaká shoda náhod a hlásají, jak se jim to vlastně dějě pořád (v podstatě někteří lžou, protože jim prostě vadí, když se něco odstraní nebo upraví). Není v D3 nic lehčího než si prostě zkusit jak skill funguje na vlastní kůži a udělat si závěr.
2/ Je možné, že ta skill runa je teď nějak 'rozbitá' a nefunguje vždy, ale k tomu se snad Blizz vyjádří, pokud to tak je.
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Alfajk » 27.05.2012, 19:13 hod.

Commik píše:Titulok som opravil. Ale tiež sa pripájam k názoru ako popisuje "sklb", že ťa môžu zabiť jednou ranou i keď na vitalitu nekašleš. Čítal som skúsenosti niektorých ľudí čo to hrali na inferne a mali okolo 40k života a umreli po jednej rane.
je to pravda,nektery skilly za 1) bud projdou skrz a nebo 2) daj takovou bombu ze to nepokrejou hp...me napriklad izual na hell proste oneshotoval takovym chargem,armor nearmor,to samy butcher na iferno nebo rare mobky vetsiho vzrustu s mega silou...

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Quetak » 28.05.2012, 15:31 hod.

právě jsem u Rakanotha na inferno a se 40k hp a 70% redukci z armoru, cca 60% z resistů, 40%melee redukce me dá one shot tím jeho teleportem i s touhle runou. Po tom patchy je ta runa nepoužitelná, nebo aspoň ne tak jako dřív když si wiz na videu soloval Rakanotha na inferno s 10k HP a dostával za 1/3 :(

Uživatelský avatar
balor
Quill Rat
Příspěvky:7
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Bydliště:Praha

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od balor » 19.06.2012, 13:25 hod.

Mno mě to přijde celkem použitelný - mám rezisty jen to co mi dává inteligence a 32k života a fallen mě rozhodně nezabije na ránu ba dokonce ani elitka mi nedá pecku za celý life - tedy pokud se nenapřáhne. A to bezproblému farmím 3 akt inferna včetně elit... (DPS 65k)
Wizard: lvl.60, DPS-65k, 20/140% Crit.chance/DMG, HP-32k (ACT III farming)
Machine: Core i5 2500k@5GHz, GTX580, 8GB RAM, All watercool

Commik
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Commik#2250

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Commik » 19.06.2012, 14:09 hod.

No som iba act2 Inferno, life mam veľmi podobný ako vravíš, resisty mam o moc lepšie, používam tento armor , určitá absorcia DMG ako napísal Aragorn tam je, pretože keď ma sekne niekto menší tak vypíše damage absorbed, bohužiaľ stačí jeden najazd od Nagy alebo niečoho väčšieho a voniaš kytičky, ale i tak ten skill zatiaľ používam, no rozmýšľam že ho skôr nahradím Diamond Skinom.

Uživatelský avatar
balor
Quill Rat
Příspěvky:7
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Bydliště:Praha

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od balor » 19.06.2012, 15:50 hod.

Hmm diamond skin mi přijde více nepoužitelný pro inferno než ten EA+force, protože absorbuje jen kolem 10k dmg tuším. Nech si EA a kup si boty 12% speed a s venom hydrou a blizzardem+FS se dáa ukitovat cokoliv - dneska postnu svůj build - v poho s tím farmím III akt inferna
Wizard: lvl.60, DPS-65k, 20/140% Crit.chance/DMG, HP-32k (ACT III farming)
Machine: Core i5 2500k@5GHz, GTX580, 8GB RAM, All watercool

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Alfajk » 20.06.2012, 06:30 hod.

diamond skin s runou absorbuje pomalu 35 000 coz se urcite vyplati

Commik
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Commik#2250

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Commik » 20.06.2012, 12:49 hod.

Pre Energy shield hovori ešte aj celkom slušne navýšenie armoru, otázne či to stoji za stratu 20 AP. Zase diamod skin trvá iba 6 sekúnd.
Možno som divný ale blizzard sa mi javí dosť nepoužiteľný, a tak isto aj hydra. Celkom sa mi osvedčilo použitie Arcane orbu s runou na zníženie požiadavky AP.
Ak by som vyhodil ES mal by som AP zhruba 135 aj s inými vecami vystačilo by mi to na 7 ran arcane orbu za sebov čo celkom slušne rozmetá hociktorú grupu mobov + arcane orb tak isto zastavuje nepriateľov vďaka temporal fluxu.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od kojot » 20.06.2012, 13:33 hod.

Na jaké jsi obtížnosti. Temporal flux na Infernu ani nepoznáš. Na zpomalování je lepší Blizzard s runou Frozen solid. Venom Hydra dává neskutečný Dmg, hlavně když moby stojí v poolu, kterej je kolem ní.
Obrázek

Commik
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Commik#2250

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Commik » 20.06.2012, 13:51 hod.

Momentálne som zhruba v strede druhého aktu na inferne.
Tu hydru možno skúsim, ale som dosť skeptický kedysi som ju skúšal a nezdala sa mi tak extrémne výkonná ako ju opisuješ.Čo sa týka Inferno bossov zatiaľ mám skúsenosti iba s Magdou A Butcherom a funguje to na nich veľmi dobre. Možno u Beliala zmením názor :)

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Quetak » 20.06.2012, 14:28 hod.

Venom hydra je opravdu hodně silná jak píše Kojot, taky sem k ní byl skeptickej když sem vyděl popisek 18% wpndmg nebo tak nějak, ale pak v praxi to vypadá trochu jinak hlavně díky těm loužím kyseliny...vůbec nejvíc je to znát na bossech který stojej - Belík třetí fáze.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od kojot » 20.06.2012, 14:34 hod.

Jo na akt bosse je to úplně ultimátní. Třeba i Butcherovi, nebo Azmodanovi, když to hodíš pod nohy, tak než z toho vyleze, tak mu to ubere strašný kvanta HP. Belial z toho ani vylízt nemůže. Na něj já mám taktiku, že hodím jenom Hydru a Blizzard a pak se jenom vyhýbám, aby mě ničím nehitnul. občas, když je čas tak na něj pošlu pár Piercing orbů, ale Hydra s Blizzardem ho zabijou skoro sami :D .
Obrázek

Commik
Quill Rat
Příspěvky:29
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Commik#2250

Re: Energy Shield-Force Armor-Nový Patche ruší vyhody tejto

Příspěvek od Commik » 21.06.2012, 13:38 hod.

Tak som tu hydru vyskúšal a po novom patche už ani nie je výber používať niečo iné, spolu s Blizzom je to fakt dobrá kombinácia.

Odpovědět

Zpět na „Wizard“