Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Nabídky a poptávky po předmětech a vše týkající se obchodu.
Odpovědět
Vozi
Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Vozi » 23.03.2012, 09:14 hod.

@hellercz .. jj taky vidim expired aukce

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Peckoslav » 23.03.2012, 12:59 hod.

zeptám se možná mírně OT: pokud bude možné získané peníze z RMAH převádět zpět na účet, bude tato možnost i pro nás z ČR? Někde jsem četl, že to nebude možné pro všechny regiony.

Druhý dotaz co mám je, zda máte někdo praktickou zkušenost s příjmem peněz např. z PayPal a zda to je ze strany PayPal nějak dále zpoplatněné.

Přeci jenom, pokud bych hodlal něco prodat za reálné peníze, tak jednou věcí jsou poplatky Blizzardu za "vyvěšení" předmětu, za jeho prodej a případně zda zaplatím ještě něco dalšího PayPal-u či bance (jj mám banku kde platím za příchozí platby.. :( ).

Díky za odpovědi.
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Uživatelský avatar
MrNoFace
Quill Rat
Příspěvky:34

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od MrNoFace » 23.03.2012, 13:20 hod.

No pokial viem (nie som si isty), tak blizzard bere len urcite malicke percento zo sumy predaneho predmetu, takze za vyvesenie sa nic neplati.

PayPalom som zatial len platil to bolo myslim bez poplatkov, platbu som este neprijímal takze to neviem. A ked vravis ze mas banku kde za to platis tak je asi blbost pytat sa nas ci budes platit aj banke :D

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Peckoslav » 23.03.2012, 13:28 hod.

u banky to vím, u PayPal jsem vždy taky jen platil, proto se ptám ;)

jinak ale pokud jsem dobře četl, tak za vyvěšení aukce se platit bude fixní částka a při prodeji % z prodeje. Ta fixní částka má zajistit, že na AH budou pouze předměty o které bude zájem a nebudou se tam spamovat zbytečnosti, které nikdo nechce.
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Vozi

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Vozi » 23.03.2012, 13:32 hod.

@peckoslav .. je plno infa vsude kolem .. a listing fee nebude podle poslednich udaju, co omezili max pocet polozek v aukci na 10 s trvanim 2 dnu, kdy aukci nejde zrusit

poplatky budou vsude .. u gold AH budes platit pouze % z celkove castky pri uskutecneni prodeje, u RMAH bude system nekolika poplatku, ktery se aplikuje v pripade prodeje a tebou zvolene moznosti kam budou penize pripsany (paypal / bnet balance)

Uživatelský avatar
SynchR
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:SynchR#2411

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od SynchR » 24.03.2012, 17:32 hod.

Řekl bych, že 10 itemů který se musejí prodat do 2 dnů, není zase tak málo.
Komu se za 2 dny podaří nadropovat 10 smysluplných itemů který něco na RMAH hodí? No jsem zvědav :)

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od HELLERcz » 25.03.2012, 09:06 hod.

Ano, je to zdravě rozumné, kdyby to bylo neomezené, tak by v tom byl neskutečný guláš. Lidé by tam dávali kde co .. a prodírat se v milionech věcí, to bych nerad.
I tak toho bude dost.

Jinak momentálně nějak aukce v betě stávkuje .. samý expired :/
Obrázek

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Javurek » 25.03.2012, 09:26 hod.

Mám takovej dotaz k RMAH. Ví někdo jak to vlastně bude fungovat s tím převodem peněž? Jde mi to, že budu mít předmět, kterej chci prodat přes RMAH. Mohu ho tam umístit pokud nemám účet u paypal? Pokud ano, tak ty poplatky se jakoby imaginárně vezmou z ceny toho předmětu?

Jde mi totiž o to, že třeba nebudu mít účet u paypal ale už něco přes RMAH prodám(jestli to takhle teda půjde) a ty peníze by měli přejít na battle net balanc jestli jsem to správně pochopil. Když si pak založím účet u paypal, mohu se rozhodnout, že ty peníze z battlenet balance se převedou na účet na paypal, nebo už je na to pozdě když jsem ten účet předtím neměl?

Taky mám dotaz pro lidi, kteří se už třeba podobým prodejem zabývali v jiných hrách. Mám normálního zaměstnavatele, kterej mi dělá daňové přiznání. Jak to funguje když tam budu prodávat. Stačí pak třeba jen přinést k přiznání nějaké výpisy z účtu o tom co jsem z toho vydělal? Taky někdo říkal, že pokud je to do 15 000 nemusí se to řešit, co je na tom pravdy?

Uživatelský avatar
SynchR
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:SynchR#2411

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od SynchR » 25.03.2012, 09:35 hod.

Javurek má dobrej dotaz, tak se zeptám i já. Je možné účet Paypal propojit s battlenet účtem už teď? Díky

Vozi

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Vozi » 25.03.2012, 09:44 hod.

@Javurek

- vsechny poplatky se plati z utrzene castky po prodeji
- po uskutecneni prodeje mas na vyber mezi pripsanim penez na PayPal nebo bnet balance (z bnet balance nepujde uz penize nikdy vybrat a muzes je pouzit na nakup Blizzard produktu nebo dalsi nakup itemu ve hre)
- nemyslim si, ze tento prijem bude podlehat zdaneni (co vim, tak neexistuje u nas ani legislativa na zdaneni prijmu z online pokeru) .. lide budou zaroven nakupovat predmety a prodavat, to bys musel delat detailni danove priznani na zaklade vsech transakci, coz by bylo nemozne az komicke :)

Uživatelský avatar
MrNoFace
Quill Rat
Příspěvky:34

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od MrNoFace » 25.03.2012, 10:34 hod.

Vozi - hovoris ze ked si nahodim peniaze na bnet balance uz si ich nemozem vybrat. A opacne to pojde? Ze si nahodim cez paypal peniaze na bnet balance? Alebo ked si budem chciet nieco kupit budem musiat najst vzacnu vec a predat? :D

Uživatelský avatar
Herodes
Fallen Shaman
Příspěvky:51
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HerodeS#2524
Bydliště:Zlín

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Herodes » 25.03.2012, 10:38 hod.

K online pokru: Z hlediska daně z příjmů spadají příjmy získané touto činností do příjmů ostatních, ovšem podléhají srážkové dani podle § 36 odst. 2 písm. k) zákona o daních z příjmů. Jde o příjmy z výher a cen v loteriích a jiných podobných hrách, s výjimkou výher a cen v loteriích a jiných podobných hrách provozovaných na základě povolení vydaného podle zvláštního právního předpisu (tyto příjmy jsou od daně z příjmů osvobozeny). Znamená to tedy, že výhra by měla být zdaněna 15 % daní přímo u zdroje.

Problémem v tomto případě je, že výhry jsou nedoložitelné, většinou neexistuje žádný doklad, na jehož základě by bylo možné výši daňového základu stanovit.


Tolik k pokru. Co se týče RMAH ať již spadá do kategorie hazardu, nebo čehokoli jiného, jsem si téměř jistý, že na tento způsob přivýdělku (pokud se nekdo rozhodne prodávat vybavení za Real money ve větším množství) se žádná část právních předpisů o daních nevztahuje.

1. Je možno brát RMAH jako určitý druh Donate systému... Čili žádné daně.
2. cit. „výhry jsou nedoložitelné, většinou neexistuje žádný doklad, na jehož základě by bylo možné výši daňového základu stanovit. Tohle nejspíš platí i pro RMAH, nikdo vám příjmy nedokáže.
a) Můžete utratit sumu hned z Battle balance, za content blizz E-shopu. :lol:
b) Pokud si převedete peníze na paypal, jen těžko někdo bude dohledávat vaše účty.
„It's better to be hated, than to be pitied“... Herodes the Great

WW Barbarian GulTirHel

Pište kdokoliv, rád zahraju v partě nepo pokecám. Battletag v profilu.

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Programos » 25.03.2012, 10:44 hod.

2MrNoFace:
Ano, převedeš na Bnet ballance a nemůžeš si to převést nikam jinam.

Proto bych řekl, že je lepší převést si to na paypall a odtud si to můžeš posílat kam chceš...
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Vozi

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Vozi » 25.03.2012, 11:28 hod.

@Herodes .. Jsem se trochu spatne vyjadril. Teoreticky jde prijem z pokeru zaradit pro potreby vypoctu dane, prakticky je ale prijem nedolozitelny a danove priznani z nej neni vynucovano zakonem. Rozmach online pokeru je relativne nova zalezitost a nikdo nevi, co budoucnost prinese. Existuje velky tlak, aby byl online poker vyrazen z kategorie hazardu a loterii. V nekolika zemich jiz tak soudy rozhodly. Z toho duvodu se nikdo ani momentalne nepousti do vymysleni nejakeho sloziteho systemu, ktery by umoznil zdaneni.

Je to sice trochu OT, ale souvisi to s konceptem RMAH. Staci se podivat jake pravni problemy resil Blizzard v Jizni Koreji, kde tento koncept narazil na zakaz hazardu. I v ramci RMAH se pujde chovat zpusobem, ze to bude mozne oznacit jako hazard. Prikladem muze byt treba nakup velkeho mnozstvi craft materialu a snaha vycraftit ty nejvzacnejsi rare itemy s konkretnimi affixy.

Lze ocekavat, ze koncepty podobne RMAH v D3 budou stale castejsi a casem se mozna i nejaka legislativa ohledne zdaneni techto prijmu objevi.

Uživatelský avatar
Herodes
Fallen Shaman
Příspěvky:51
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HerodeS#2524
Bydliště:Zlín

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Herodes » 25.03.2012, 11:54 hod.

@Vozi... Určitě, souhlasím s tebou. Otázka je, jestli má pro stát cenu řešit RMAH nejakým zdaněním. Kolik lidí bude Real money aukce tak hojně využívat a jaké budou vůbec výdělky? Na jaké sumě se zhruba bude pohybovat cena vybavení v aukci,... Koupím si perfektní Full-endgame-gear za 200$ nebo za 40$?

Pro mě je RM aukce spíš takové zpestření, většinu věcí které by melo cenu na RM prodávat dám svým známým nebo nechám na svých charech.
Dokážu si představit skupinu padesáti korejců kteří huntí eqip 24 Hodin denně a náspedně prodávají na RM (tady by odvod daně nebyl odvěci), ale pro člověka který si chce hru užívat má RM spíše okrajový význam. Samozřejmě pokud budou lojzové, kteří utratí majland za pro mě nepotřebné věci, tak RM rád využiju.
„It's better to be hated, than to be pitied“... Herodes the Great

WW Barbarian GulTirHel

Pište kdokoliv, rád zahraju v partě nepo pokecám. Battletag v profilu.

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Peckoslav » 25.03.2012, 12:02 hod.

Zopakuji svůj dotaz, nejspíš zapadl - má někdo zkušenost s převodem peněz z PayPal účtu zpět na bankovní účet?

A pokud ano, tak strhává si PayPal nějakou částku za tuto transakci?
Díky
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Vozi

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Vozi » 25.03.2012, 12:08 hod.

@peckoslav .. cim casteji PayPal pouzivas, tim nechas mene na poplatcich

http://www.youtube.com/watch?v=XipvWfeN ... ge#t=3748s

EDIT: uprava casu

Krychna
Quill Rat
Příspěvky:1
BattleTag:Krychna#2152

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Krychna » 26.03.2012, 12:48 hod.

ten příklad s pokerem myslim docela sedí, teoreticky by se to danit mělo prakticky vlastně nikdo neví jak - nebo je to spíš nedoložitelný.
Důležitá tam je ta větička že se to daní přimo u zdroje, měl bys danit například každou vyhranou handu v cash game --> každou uskutečněnou aukci což prakticky nejde (je to nedoložitelný)
Osobně sem na fungování RMAH hodně zvědavej, myslim že celý se to bude odvíjet od toho za kolik real money se budou prodávat goldy.
Což by mě zajímalo co myslíte - jaká bude cena goldů?
10k goldů = 1$? víc nebo míň?

Vozi

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Vozi » 26.03.2012, 13:29 hod.

@krychna .. ta cena se bude odvijet od poplatku za uskutecneny prodej a prevody ($1-2) a jaky drop rate budou mit goldy na vyssich obtiznostech. V tehle chvili jsou to ciste spekulace. Nicmene lze odvodit, ze minimalni cena polozek v aukci bude $5 (podle vyse poplatku a limitu 10 polozek v aukci s dobou trvani 2 dny, kdy aukce nejdou zrusit). Spise ocekavam, ze bezne aukce budou mezi $10-20 za polozku, ty vzacne $50-100 a nejsou vylouceny jeste vyssi ceny za nejake legendarni itemy. Casem pujdou ceny urcite dolu, ale bude zalezet na tom, jak Blizzard vyladi ekonomiku a jestli bude do hry pumpovat nove end game itemy.

Uživatelský avatar
Herodes
Fallen Shaman
Příspěvky:51
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HerodeS#2524
Bydliště:Zlín

Re: Auction House(Aukční síň) info+ diskuze

Příspěvek od Herodes » 26.03.2012, 13:46 hod.

Tak takové ceny mi příjdou přepálené, spekulovat o cenách 50-100$ za položku je hodně vysoko řekl bych že strop bude těch 40-50 za položku (a to budou skutečně perfektní položky). Znamenalo by to že za 2 vzácné věci by sis mohl příjít k takové sumě, že by sis mohl pořídit digitální licence od všech blizzard titulů na Battle store. :lol:
„It's better to be hated, than to be pitied“... Herodes the Great

WW Barbarian GulTirHel

Pište kdokoliv, rád zahraju v partě nepo pokecám. Battletag v profilu.

Odpovědět

Zpět na „Obchod“