za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Herní postavy či NPC postavy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robin
Quill Rat
Příspěvky:1
Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Robin » 29.01.2012, 09:20 hod.

Ačkoliv BLIZZ tvrdí na fóru opak, nový systém atributů podlě mě omezuje variabilitu atribute buildů.

Troufnu si věštit, že na normal/nightmare všichni budou maxovat primární damage atribute. Tam není co řešit.

Na hell/inferno pak zřejmě bude potřeba zapojit trochu defenzivní složku. Takže kromě barba, který šoupne akorát něco navíc do VIT budou ostatní classy mixovat defense atributy.

Pokud přímo nepojedete build typu "glass cannon", tak se dá asi najít optimální mix mezi VIT, DEF a DODGE. Tyhle atributy jsou v podstatě všechny stejné. Je úplně fuk jestli se např. 1 z 5 ran vyhnete, nebo jich 5 ustojíte pomocí kombinace VIT/DEF. Celková vyblokovaná DMG bude stejná.

Akorát budete hledat optimální úroveň VIT tak, aby vás nesejmuli na několik málo ran před dalším healingem.
Naposledy upravil(a) Robin dne 29.01.2012, 11:52 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Tib3rian » 29.01.2012, 09:48 hod.

Takto nejako to vidim aj ja. Nebude to pure, ale hadam to s pasivkami bude davat nejake moznosti.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Mastrix6
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mastrix#2316

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Mastrix6 » 30.01.2012, 18:54 hod.

Range classy jsou mozna takhle znevyhodneny prave kvuli tomu ze jsou range a nemusi k nepriteli chodit jako barb ktery ktery nejakou tu ranu vzdycky dostane. Ale tim padem by to pak melo byt reseno opravdu v masivnim dps o proti melee aby se to vybalancovalo.Jestli jo tak pak budou zase silene OP melee WD ktereho bude chtit hrat urcite mensina...Kazdopadne ale stale verim blizzu ze to vsechno doladi kdyz si nechavaj tolik casu a nebude se resit ze napr. barb se neda vubec zabit dyz vsechno narve do str. atd...
" Everyone dies. Sometimes we must return to finish what we started ! "

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Programos » 05.02.2012, 11:14 hod.

Mrzí mě, že šli touhle cestou. V DiabluII nezapomenu na sorcku, u které jsem měl skoro všechny bodíky v dexterity a ostatní jen tak tak abych unesl itemy...
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od kojot » 05.02.2012, 11:50 hod.

V dexterity? Nemyslels spíš Vitality. Já sem nikdy sorcku na max block nejel, takže sem měl vždycky STR na věci a zbytek VIT. Nakonec to manuální rozdělování statů stejně bylo o ničem, protože sem to měl u všech postav rozdělený víceméně stejně.
Obrázek

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Programos » 05.02.2012, 11:52 hod.

Jel jsem na max block... i tak mi tam tyhle hardcore atribute buildy budou chybět.
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Qoliker » 05.02.2012, 14:22 hod.

Myslíš ty max block buildy + rest in vitality? Jo, to bude děsná ztráta. :roll:
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Madus » 05.02.2012, 15:47 hod.

Aj tak tie "buildy" v D2 tvorili len specialne runewordy a itemy. Cele atributy boli len o copypaste z neakej guide webky a par ballrunoch v multiplayeri na 85lvl...
To iste plati aj o Skill Trees.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Javurek » 05.02.2012, 16:27 hod.

To vůbec není pravda... Ale vysvětlovat to lidem kteří tomu moc nerozumí asi nemá smysl. Některé specializované buildy byly hlavně o atributech. A jak někdo může napsat že to stejné u skill trees, fakt nemam slov.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od kojot » 05.02.2012, 16:35 hod.

No moc takovejch buildů nebylo. Většinou to je STR na předměty, pokud chcete tak DEX na max block jinak nic a zbytek VIT. Samozřejmě, že bylo pár buildů, jako třeba Amazonka na DEX, nebo Barbar na STR, ale bylo jich fakt málo. Podle mě by bylo nejlepší, kdyby udělali manuální rozdělování statů, ale nějak jinak než v D2, aby se vyplatilo dávat bodíky do více statů, nebo aby si člověk mohl u každýho buildu rozmyslet jestli bude investovat hlavně do statů X a Y, nebo Y a Z.
Obrázek

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Madus » 05.02.2012, 16:43 hod.

Javurek píše:To vůbec není pravda... Ale vysvětlovat to lidem kteří tomu moc nerozumí asi nemá smysl. Některé specializované buildy byly hlavně o atributech. A jak někdo může napsat že to stejné u skill trees, fakt nemam slov.
Rozumim tomu dost :) a keby si sa zamyslel nadtym viacej ako fungoval ten minmaxing co sa tyka skillov a atributov tak zistis ze vsetko sa tocilo len okolo toho ci mas alebo nemas konkretne itemy.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Javurek » 05.02.2012, 18:12 hod.

Ano, těch specializovaných buildů na staty bylo málo, ale alespoň bylo něco. Prostě člověk u rozdělování statů musel myslet, teď nemusí, protože všichni jsou defaultně úplně identický. Místo toho, aby vylepšili ne moc dobrej systém statů z Diabla 2 tak, aby některé staty měli větší váhu a člověk mohl pomocí rozdělování udělat dost rozdílné postavy, udělali naprostej opak že je vše automatické a už se myslet nemusí.

Klidně mohu říct, že bych dokázal navrhnout staty a systém skillů lépe než blizzard i když by to bylo mnohem víc práce, než s tím jak to mají nyní. Systém statů a skillů v Diablu 2 je na jednu stranu dokonalý a na druhou zase ve spoustě věcí dost neefektivní. Stačí vzít to co je dobré, vylepšit to a odstranit chyby. Jako třeba to, že např firebolt se nevyplatilo používat i když ho měl člověk na max, nebo že energy nemělo moc cenu maxovat.

Prostě se blizz v tomhle vydal špatnou cestou a je to vidět, protože to furt předělávají a nejsou spokojení jak to funguje/nefunguje.

Tak a teď se do mě můžete pustit, klidně jsem ochoten něco víc sepsat o tom jak bych si představoval staty a skilly v D3 .)

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od kojot » 05.02.2012, 18:22 hod.

Javůrek: Já s tebou v zásadě souhlasím. Taky jsem pro manuální rozdělování statů. Jenomže kdyby to udělali stejný jako v D2, tak by to byl podle mě fail. Ale myslím, že kdyby systém statů nechali jak byl před patchem 10, tak by to s manuálním rozdělováním statů bylo dost zajímavý. Samozřejmě by s tím měli dost práce, aby to nějak fungovalo a aby to byo vybalancovaný, ale myslím, že by to šlo.
Obrázek

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Programos » 05.02.2012, 19:43 hod.

Tak se pochlub, Javůrku. Mě by celkem ten tvůj nápad zajímal...
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Madus » 05.02.2012, 20:31 hod.

Ano bolo treba trocha rozmyslat len otazka je k comu to viedlo. Levelil si xcharov len kvoli tomu ze ti padla neaka bis vec s ktorou si predtym neratal (nemal). Od tohto modelu proste blizz upustil a uz pri prvom oznameni d3 splietali o respece, takze aj keby sme dnes mali atributy,traity, talenty apod aj tak by si ich mohol respecovat tak jak vsetko.
Skill tree bol v podstate to iste co su aktivne skilly teraz, len si vyberies co chces pouzivat a na ostatne kasles. Synergie ked si zle naroloval tak si spravil to iste ako pri atributoch ...

Proste blizz sa nasmeroval tak ze rollnes 1 classu a tu mas az dokonca.
Trapne achivmenty tento model len umocnuju.
Je to dumbing down a podpora lenivosti ale to mas uz v kazdej hre, generacie sa menia. Pre vacsinu minmaxerov by to vyhovovalo keby sa char mohol co najviac vytunovat len tych je dokopy mozno 10% z celej community a Blizzard by bol ten kto by musel riesit tisice mailov o drbnutych missclickoch na atributy od noobov.
Co si myslite preco sa da vo wowku vsetko zmenit frakcia,rasa,profesie,talenty...lebo deti ti budu plakat a blizz to musi riesit bo radsej to vyriesia ako keby mali stratit hraca.
Niekto by mohol oponovat ze D3 neni platena hra, blbost aj tu sa oplati drzal ludi vo velkom pocte lebo vela ludi = velka popularita = velky srs business = vela veci = vela transakcii v RMAH.

Buildy ci uz perfektne alebo experimentalne sa budu stale vytvarat akurat namiesto powerlvlovania toho isteho classu a nasledneho prehodenia celeho gearu z muly, budeme prehadzovat len runy a skilly.
Vsetko teraz stoji natom jak dobru itemizaciu vytvoria.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Javurek » 05.02.2012, 20:45 hod.

Já hrál právě nové postavy, protože začátky mě taky bavili. Začal jsem novou postavu, abych jel úplně jinak než předtím. Teď budou lidi mnohem méně začínat nové postavy.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od kojot » 05.02.2012, 20:50 hod.

Jo mě taky bavilo rozjíždět nový postavy. Ale v tom ti IMO nic nebrání. Postě až už tě nebude bavit hrát postavy, který máš rozjetý, tak je vymažeš a jedeš znovu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Programos » 05.02.2012, 21:05 hod.

Nemám v plánu nic mazat ale jinak souhlasím s Javůrkem, taky jsem rád dělal nové postavy a jel je jinak... Měl jsem klidně i tři druidy a pokaždé jsem si vybral jiného. Nicméně i tak se ty nové postavy zakládat budou, časem určitě. Protože jestli bude nějaká penalizace za přehození run, tak k tomu budem nuceni. Runy nejvyššího lvl asi nebudou padat na potkání a imo, časem, se vyplatí udělat novej char, než měnit každej tejden runy.
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od kojot » 05.02.2012, 21:09 hod.

Tak když si budeš chtít vytvořit nový chary, tak ty starý budeš moset mazat. Pokud se nepletu tak můžeš mít jenom 5 postav najednou.
Obrázek

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: za koho budete hrát v diablu3 a proč?

Příspěvek od Javurek » 05.02.2012, 21:28 hod.

A to je právě to, já ty staré nechci mazat. Proč bych to měl dělat, chci mít každou postavu na jiné situace, s tím se zase váže limit 10 postav, prostě mě to jejich omezování štve...

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“