Do you want instant kill?

Herní postavy či NPC postavy.
Uživatelský avatar
mes
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mes #2193
Bydliště:Blansko
Kontaktovat uživatele:
Do you want instant kill?

Příspěvek od mes » 03.01.2012, 06:22 hod.

Edit: decentne upraveno na popud ZeroOne. At zije spekulace!
Edit: upraven crit na popud diskuze. Spekulace umlcena.

Na ciste teoreticky krasny instant kill budeme potrebovat nasledujici:

1. Dvoumetroveho barbarskeho reznika s bicakama Arnolda Vajsbelocha.

2. Kruto prisne obourucni kladivo s +/- 320 DPS znacka "Me smash, you die!".
http://eu.battle.net/d3/en/item/schaeferss-hammer

3. Frenzy s Crimson runou (Maniac - 5 staku = +75% dmg!) - multiplikator vaporizer skillu. Pred pouzitim protrepat, doporucujeme petkrat!

4. Battle Rage jak jinak nez s Crimson runou (Marauder's Rage - +4% sance na crit a +40% dmg!) - dalsi multiplikator, ou je.

5. Weapon Throw s Golden runou (Dread Shot -tahle jatkovni sekyrka spotrebuje vsechnu fury a vypusti mocny aoe blow, ktery rozlozi na atomy vse v rozsahu 16 Jardu :)). Za kazdy bodik fury +6% weapon dmg. 110 fury = 660% wpndmg+180%wpndmg = 840%wpndmg!!!

6. Animosity - permanentne +20 fury.
7. No Escape - +15%dmg pro jiz zminenou sekerecku.
8. Ruthless - 5% sance na crit a 50% crit dmg - no nedej boze ze nam to critne :green: .

Kazdy si asi dokaze spocitat co nam z tehle patlaniny vzejde.
Pri 115% dmg boostu placneme velkym a tupym kladivem za 855% weapon dmg. Pokud dava crit 50% damaze tak s pasivkou Ruthless tu mame krasne cislo, ktere neni dale potreba komentovat >:o.
Obrázek

Berte v potaz pripadny gear zamereny na attack, precision a min/max dmg. Jen tak pro zajimavost, pouzity jsou runy 4teho ranku. 7dmy rank u WT by logicky mohl dat 9% = 1170%weapon dmg...to uz je kapanek sick bych rekl. Samozrejme i runy v Frenzy a Battle Rage budou lepsi, ale to uz je jiny pribeh.
Plus itemy, ktere nam budou pridavat fury budu vitany s otevrenou naruci.

Dekuji za pozornost a preji krasny den.
Naposledy upravil(a) mes dne 13.01.2012, 14:38 hod., celkem upraveno 9 x.
Čas je propast hluboká jak tisíce nocí , která do mě pohlíží marností každným dnem...a staletí plynou.
Obrázek

HC Inferno Diablo down

Mikro
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mikro#1307

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od Mikro » 03.01.2012, 09:39 hod.

no tak to joo:D uvidime co pude jeste craftnout
Obrázek

Uživatelský avatar
mes
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mes #2193
Bydliště:Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od mes » 03.01.2012, 20:08 hod.

No 19k bez gearu je kruty samo o sobe, ted jenom jak to bude fungovat v praxi :)
Čas je propast hluboká jak tisíce nocí , která do mě pohlíží marností každným dnem...a staletí plynou.
Obrázek

HC Inferno Diablo down

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od Garn » 03.01.2012, 20:50 hod.

Thanks for sharing. :) Číslo je to hezké, ale myslím, že budeš mít defense a armor a hp na to aby jsi i toto ustál. :)
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
mes
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mes #2193
Bydliště:Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od mes » 03.01.2012, 23:36 hod.

No problemo. Jasne ze defense a vitality budou v tomhle pripade hrat prim, ikdyz rana to bude obrovska (prece jenom 19k bez gearu, ehm). Vem si treba tuhle teoretickou situaci. Bude spousta lidi co bude hrat pvp jen pro odreagovani, pro zabavu, s tim ze nebude mit specialni PvP equip. Takze zadne maxovani vitality, defense, armor atd. Proste se pripoji do DM trosku si zaradit s PvM postavou. Ja myslim ze kdyz narazis trebas na socku tak ji zarazis do zeme a jaka jsi byla :). Mozna i nejakeho mini bosse v PvM, kdo vi.
Maxovat attack, precision a min/max dmg bude podle me v tehle kombinaci sileny, tak se nechme prekvapit. Mam takove neblahe tuseni, ze za 6-8 mesicu takovych videii na YT par bude.
Čas je propast hluboká jak tisíce nocí , která do mě pohlíží marností každným dnem...a staletí plynou.
Obrázek

HC Inferno Diablo down

Uživatelský avatar
Becrux
Quill Rat
Příspěvky:15
BattleTag:Becrux#2858

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od Becrux » 03.01.2012, 23:53 hod.

Mno já si myslím sice , že ANO dá to velkou ránu ale sehnat takovou zbraň zabere takového času a následně potom ANO kdyby jsi to měl , tipuju , že to bude tak 4x nerfnuté .
Ale jo pěkný nápad , good job ;).
Jednou budu obdarován mocí , i navzdory jakémukoliv postižení a předpokládám že se mi to splní.

My power....will be.... beyond anything you can fight!

Uživatelský avatar
mes
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mes #2193
Bydliště:Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od mes » 04.01.2012, 00:50 hod.

Uz jsem chtel psat ze se to tu hemzi pesimisty a zadny vizionar :) Ale neudelam to. Byl to spis sranda pokus a kdyz jsem do toho zabredl vic zacalo to byt vic a vic zajimavy/realny. Kdyz chces tohle sepsat jasne, ze tam nedas sedou zbran se zakladnim statem. Proto to top pro zednicke kladivko. Vec se ma tak, ze kdyz posbiras decent equip, enchanty, gemy tak ti bude klido stacit modra zbran se solidnim dps a porad vytvoris uctihodne cislo. Kazdopadner souhlasim s tebou, ze vse zavisi na pripadnem nerfu samotne runy do WT. :)

Priznivci IKcek a potazmo samotneho Barbara se mouhou tak maximalne modlit a verit, ze to nenastane.
Čas je propast hluboká jak tisíce nocí , která do mě pohlíží marností každným dnem...a staletí plynou.
Obrázek

HC Inferno Diablo down

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od Garn » 04.01.2012, 08:40 hod.

Vzhledem k tomu, že i v betě jsou vidka, kdy barb WT dal one-shot skeleton kingovi, tak si myslím, že nerf je nevyhnutelný. :D
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

ZeroOne
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od ZeroOne » 04.01.2012, 10:40 hod.

To mes: Trochu jsem se dival na tvou kalkulaci a z meho pohledu tam vidim par nesrovnalosti i kdyz se samozrejme muzu mylit.

1) Jednak ve vypoctu celkoveho DMG pocitas s bonusem +75% na zvyseni DMG s efektu runy u Frenzy. Tady si sice nejsem jistej ale podle popisu skillu a runy mi pripada ze v tomhle pripade se efekt zvyseni dmg tyka pouze pouziti skillu frenzy. Tj misto zakladniho frenzy utoku za 100% wpn dmg by utok pri 5 stacich byl za 175% wpn dmg.

2) Weapon Throw - pocitas bonus 6% za kazdy bod fury celkovych 120 fury. Ovsem jestli je zakladni fury 100 a diky pasivce mas 20 navic mas sice celkem 120 ale 10 te stoji pouziti skillu tim padem ja bych tu pocital jen se 110. Neboli 10 se pouzije na pouziti skillu a zbytek fury jde do bonusu tj. zminenych 110. Takze mi to vychazi na 660% bonus a 180% zaklad skillu weapon throw neboli celkove 840% wpn dmg.

Takze po techto upravach mi vychazi nasledujici:

Zakladni dmg se zbrani tebou zminenou a bonusem za Battle rage je 490.
DMG pri pouzi frenzy a maximalnim poctu stacku na bonus je 857,5
DMG pri pouziti Weapon Throw a maximalnich dmg z runy + efektu z pasivky je 4733,4.

Taktez jsem nekde slysel ze crit v zakladu zvysuje dmg o 50% ty mas v kalkulaci jeste zapocitanu pasivku na dalsi zvyseni o 50%. Tj. v tomhle pripade by pri crittu mel byt dmg zdvojnasoben neboli dmg pri crittu 9466,8.

Porad je to slusna rana a hodne toho jeste ovlivni staty na predmetech. Ale taky zatim nikdo nevi kolik zivotu budou mit monstra v PVE pripadne jakou redukci diky armoru / defense ziskaji a o kolik se tedy snizi rana kterou udelis.

Uživatelský avatar
mes
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mes #2193
Bydliště:Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od mes » 04.01.2012, 13:20 hod.

2ZeroOne: Zajimava spekulace, ale ja to preci jenom vidim takhle.
U popisku Frezny se doslova pise, ze: " Kazdy efekt Frezny zvysi tvou dmg o 15%". Neni tam napsane jen Frenzy, takze z toho usuzuju, ze efekt bude na celkovou dmg (to stejne jako v pripade Bash-Maniak). Kazdopadne jsem se na to uz na foru ptal a nikdo mi logicky nebyl schopny odpovedet, protoze to nikdo s jistotou nevi.
Co se tyce Weapon Throw, runu jsem pochopil tak, ze odpada zakladni dmg zbrane a je nahrazen vypoctem ze zbyvajici fury. Takze se skill aktivuje i v pripade 2fury s tim, ze da pouze 12%wpn dmg. Pokud by to bylo tak jak pises, celkova dmg by byla tim padem samozrejme jeste vyssi. Ale zase, nikdo to s jistotou nevi.

Co se tyce toho, ze crit v zakladu zvysuje dmg o 50%. Hm chtelo by to odkaz na tuhle informaci, protoze moc nechapu proc zrovna o 50%. Ve vsech hrach co jsem mel tu cest zkusit byl bonus vzdy dvojnasobny, dale 2,5x s tim ze sance se rapidne snizila a na 3x bonus byla sance samozrejme minimalni.

Kazdopadne diky za reakci.

PS: jinak tady mate odkaz na video, ktere zminoval Garn. Skill je samozrejme bez runy a vse se odehrava pred patchem 5. Enjoy!

Edit: kdyz nad tim ted premyslim, tak jsi ASI mel pravdu v tom ze bych mel pocitat, pouze s 110 fury pro WT a pripocitat tech 180% k 660%. Konecne jsem si prelozil runu u WT detailne. Uvodni post jsem upravil vcetne tabulky.
Naposledy upravil(a) mes dne 04.01.2012, 14:05 hod., celkem upraveno 2 x.
Čas je propast hluboká jak tisíce nocí , která do mě pohlíží marností každným dnem...a staletí plynou.
Obrázek

HC Inferno Diablo down

ZeroOne
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od ZeroOne » 04.01.2012, 13:43 hod.

Kazdy mame jiny pohled na to jak ty skilly budou fungovat a dokud nebude moznost je vyzkouset asi tezko se dopatrame pravdy. Ale duvod proc jsem svoje uvahy a vypocty postavil zrovna takto byli:

V zakladnim popisu frenzy je zmineno - Swing for 100% wpn dmg. Frenzy attack speed increases by 15% with each swing. Runa jeste navic prida k tomu efektu zvyseni rychlosti taktez navyseni dmg.
Ale z toho textu bych to chapal prave tak ze veskere ty efekty se tykaji nasledujiciho Frenzy attack.

Obdobna situace je i u Weapon throw - u runy je psano ze spotrebuje veskerou zbyvajici Fury a zpusobi dalsich 6% wpn dmg za kazdou fury takto spotrebovanou. Z toho mi pripada ze se normalne odpocita 10 fury za samotny skill a pote dojde ke spotrebovani zbyle fury a navyseni o 6% za kazdy jeji bod.

Posledni veci kterou jsem zminoval ze je mozna jinak byl dmg pri critu. Opravdu jsem to nekde slysel nebo cetl ze v zakladu je crit navyseni dmg o 50% ale uz si nepamatuju o jaky se jednalo zdroj. A netvrdim ze mam v tomhle pravdu.

Uživatelský avatar
mes
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mes #2193
Bydliště:Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od mes » 04.01.2012, 14:08 hod.

WT jsem upravil podle tebe, v tomhle mas pravdu. S Frenzy si stale nejsem jisty a nechavam to zatim pri starem, to stejne u critu.
Čas je propast hluboká jak tisíce nocí , která do mě pohlíží marností každným dnem...a staletí plynou.
Obrázek

HC Inferno Diablo down

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od Abuzus » 04.01.2012, 17:41 hod.

Takže si připravte prachy. Odhaduji, že Javurek ten bác-hammer najde do dvou měsíců od vydání D3 :-)
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od Garn » 05.01.2012, 12:46 hod.

@Zero: Hezké postřehy, taky mi tam pár věci ještě nesedí, ale nechci být prudič. :D

S critem je to tak, že v základu dá +50% damage. S Ruthless tedy +100% demižón. A 7000 bez critu není zas tak strašný, když můj DH na last patchi se slušným gearem na 13. levelu měl skoro 2000. :) Na to, že je to legendary weapon to není zas tak hrozné. Ale zase z gearu není problém i na betě vytáhnout +150% damage (přes stat attack).

Osobně si ale myslím, že víc než takovýto one-awesome-godsucking-madafaka-blow bude mnohem silnější jet na attack speed vzhledem k tomu, jak to kosí můj DH a jak to kosil Javorův frenzy-barb... S dvouručkou v betě se dostaneš někde na 40-60 dps, sice máš masivní aoe damage a všechno setneš na ránu, ale když máš dual-wield a nějaký as bonus a +x-y demižón, tak není problém se dostat někam ke 150dps. V betě v tom moc rodzíl není, pořád dáváš všemu IKčka, ale když přijdeš ke kingovi, tak můj DH ho sešrotí za 3 sekundy.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Vendetta
Gorebelly
Příspěvky:231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BALROG #2851

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od Vendetta » 05.01.2012, 12:56 hod.

Garn píše:Vzhledem k tomu, že i v betě jsou vidka, kdy barb WT dal one-shot skeleton kingovi, tak si myslím, že nerf je nevyhnutelný. :D
Garne ale zober si zasa s druhej strani ze je tiez polno videi kde DM s rapidom sundal kinga tiez na jeden spam skillu , to by som neriesil ono pokial bude balanc vzajomne a s kadzej postavy sa bude dat vytrieskat urcite zaujimavy build ale nato potrebujes skvely gear , dobru gunu do ruk a runy a vediet ten char build hrat tak sa daju robit veci ...

Inac dorbra a zaujimava teme ... kedze je u mna top 1 barbar s riadnym puskometom v rukach sa uz tesim ked to bude u mna v kompu a budem zavyslacit .... dikes a som rad ze sa tu aj niekto zaujima o game mechaniku nie len napraskat skilly runy a nazvat to buildom ... na par vinimok samozrejme az neurazim .

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od Garn » 05.01.2012, 13:06 hod.

Však jasně, taky v betě nemají monstra defense a armor a tak...navíc všechny itemy jsou under construction. Osobně si myslím, že to dopadne tak, že dojdeš za Diablem ve IV. aktu a budeš critovat za 50 000 000 a Diablo bude mít 100 000 000 HP, 50% redukci dmge a 75% redukci physical damage k tomu. :D
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
mes
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mes #2193
Bydliště:Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od mes » 05.01.2012, 18:58 hod.

Opravil jsem crit v tabulce a snad uz to bude v poradku. Kdyz tak prudte :).
Mam dotaz ohledne vypoctu wpndmg pri pouziti dvou zbrani. Pocita se z main handu nebo ze souctu obou zbrani?

Edit: 2Vendetta: puskomet! Dokazes to prelozit do cestiny? Neco jako masomlejn? :green:
Čas je propast hluboká jak tisíce nocí , která do mě pohlíží marností každným dnem...a staletí plynou.
Obrázek

HC Inferno Diablo down

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od Garn » 05.01.2012, 22:05 hod.

Počítá se z té zbraně, kterou zrovna mlátíš - mlátíš na střídačku levou a pravou.

S tím, že co borci říkali, tak když máš dual wield, tak máš hidden +15% attack speed bonus a 2h weapon mají asi +20% dps, které není tak moc hidden.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
JokerLuk
Wraith
Příspěvky:145
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Joker#2578

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od JokerLuk » 06.01.2012, 01:35 hod.

A jak tj. u skillů s tím dual wieldem? Např. Hammer of the Ancients 180% poškození...tj. z main zbraně, průměru, nebo nějak jinak? Každopádně jestli se to vypočítá pouze z jedné zbraně, tak o to víc bude na pováženou, jestli nevzít Two-Hand skrz damage (skills né dps). K tomu směřuje ještě jedna má otázka. Dual wield - 15% attack speed...jde někde zjistit, které skilly u barbara mají fixní casting a které ovlivní attack speed?

Uživatelský avatar
mes
Fallen Shaman
Příspěvky:52
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mes #2193
Bydliště:Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Do you want instant kill?

Příspěvek od mes » 06.01.2012, 02:51 hod.

2Garn: Jo o tom jsem slysel. 15%attack speed pro dual wield souhlasi. Ale tusim, ze pro 2h weapon to bylo myslim 30-35% dmg, ale nejsem si jisty, mozna to mezitim zmenili.

A ted se nabizi otazka proc to takhle vubec je? Ti co budou pouzivat mec+stit (offhand) budou znevyhodneni? Vzdy tomu bylo tak, ze ti co meli 2h zbran meli logicky vetsi dmg (vetsi cisla s vetsi prodlevou) a ti co meli 2 zbrane sekali rychleji (mensi cisla, ale rychleji), protoze 1h zbrane maji logicky rychlejsi utok. Ve finale si dal v obou pripadech za xxx dobu stejny dmg done. Tak proc ty buffy? Nejak mne unika smysl...

2JokerLuk: Podle toho co psal Garn tak me napada jedine. Tvuj Barb bude rezat moby, levou sekne za normal attack, pak pouzijes HotA a pravackou "jakoby" vypali ten skill. Takze dmg se bude pocitat ze zbrave v prave ruce? Nebo?
Čas je propast hluboká jak tisíce nocí , která do mě pohlíží marností každným dnem...a staletí plynou.
Obrázek

HC Inferno Diablo down

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“