Xatrova počítačová poradna pro všechny

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Joko
Gorebelly
Příspěvky:217
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Gluttony#2845
Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Joko » 19.07.2011, 21:42 hod.

nějak jsem nepochopil jak ji změřit

edit1:právě jsem zjistil že mám starý ovladač na graf. k. z roku 2003 a nejnovější pro tuhle je z roku 2008

EDIT2:tak jsem použil program EVEREST a zjistilo mi to jenom tyhle teploty:
Základní deska 38 °C (100 °F)
CPU 37 °C (99 °F)
Aux 63 °C (145 °F)
WDC WD1600BB-00FTA0 34 °C (93 °F)
"Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou." - Gen. George S. Patton

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 19.07.2011, 22:15 hod.

No teplotu změříš úplně jednoduše-nainstaluješ jeden z programů hwmonitor nebo cpucool a tam ti to ukáže gpu temparature nebo něco v tom smyslu a to je teplota grafiky(gpu čipu). Jenomže u těchto straých grafik může být problém, že neobsahují čip co to měří teplotu grafického čipu, měření teploměrem u gpu je nepřesné a nebezpečné(zkrat).

A ovladač rozhodně updatuj, ale jen ze stráněk výrobce. A co máš za CPU? Jestli AMD 2jádro tak tam může být problém s timerem, který nápadně připomíná ten tvůj


Jo a máš tam teploty všeho(hdd, aux-zdroj, základovku, cpu) ale jenom ne grafiku :cry: Na tu nvidii zkus rivatuner, tam je to taky jednoduchý měření :D
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Joko
Gorebelly
Příspěvky:217
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Gluttony#2845

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Joko » 19.07.2011, 22:20 hod.

Intel(R) Pendium(R) 4 CPU 3.00GHz (2 CPUs)
"Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou." - Gen. George S. Patton

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 19.07.2011, 22:22 hod.

a ta teplota na grafice?
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Joko
Gorebelly
Příspěvky:217
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Gluttony#2845

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Joko » 19.07.2011, 22:28 hod.

mame tady pomaly internet takze to teprve stahuju

EDIT1:tohle je moje diagnostika z RivaTuner:ZDE

EDIT2:po nainstalování novějšího ovladače grafické karty(samozřejmě ze stránek nVidie) se nic nezměnilo

EDIT3:právě jsem si všimnul toho že když přesouvám okno(např. internetu) tak se to rozšíření mění když mám horní lištu okna nahoře jsou vidět dole vlevo 3 ikonky na hlavním panelu když ji přesunu dolu jsou vidět jenom 2 ikony
"Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou." - Gen. George S. Patton

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Spellsword » 20.07.2011, 13:03 hod.

Psal jsi, že je problém s monitorem, takže bych možná nehledal problém v grafice. Většinou je na monitorech tlačítko "Auto", které automaticky nastaví zobrazení. Ale spíš si myslím, že se ti prostě rozbil monitor a chce to koupi nový.
Pokud máš možnost připojit k PC cizí monitor/notebook, zkus to.

Ještě by pomohlo udělat screenshot obazovky a postnout to sem. (klávesa PrtSc nahoře vpravo na klávesnici, pak v Malování Ctrl+V a uložit.)

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 20.07.2011, 13:47 hod.

@bubu:Ano, tlačítko auto už zkoušel, a nepomohlo, takže se mu může přehřívat grafika (proto teplota ), může mít špatný vga kabel nebo monitor.

@spellsword:s tím print screen je to dobrej nápad, jak jsem ale psal bubu tak se prvně snažím vyloučit grafiku, protože v těchto starých kousků je přehřívání celkem časté, zvláště když vezmeš v potaz stáří grafiky.

@Jolo:sorry, ale já v mobilu fakt výsledky z rvt neotevřu, napiš teploty
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Joko
Gorebelly
Příspěvky:217
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Gluttony#2845

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Joko » 20.07.2011, 15:14 hod.

Teplotu to tam asi nepíše(nikde ji nevidím).
Screen se mi nedaří uploadnout.
Zkusíme jinej monitor, ale až pojedem za máminou kamarádkou,od který si ho půjčíme.
"Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou." - Gen. George S. Patton

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od homer_cz » 20.07.2011, 15:35 hod.

Jak vypadá obraz než naběhne windows?
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

Uživatelský avatar
Joko
Gorebelly
Příspěvky:217
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Gluttony#2845

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Joko » 20.07.2011, 15:40 hod.

Je jak jsem jiš říkal roztáhlej a zdeformovanej(rozšíření/zužení).
"Žádnej bastard ještě nevyhrál válku tím, že by zemřel pro svojí zemi. Vyhrál ji tak, že donutil jinýho pitomce, aby on zemřel pro tu svou." - Gen. George S. Patton

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od homer_cz » 20.07.2011, 15:44 hod.

Tak to vypadá opravdu na to že monitor se vydal do věčných lovišť...
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 20.07.2011, 17:13 hod.

@jolo:Monitor, vga kabel nebo gpu, vyluč monitor s kabelem, když to bude dělat pořád tak je to grafikou. A je vymalováno ;-)
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Krolth
Gorebelly
Příspěvky:302
Bydliště:On the planet Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Krolth » 20.07.2011, 18:49 hod.

Zdravím Xatro,
nedám dopustit na starý ntb od IBM, Thinkpady, měl jsem už jich asi 5, většinou ty nejkvalitnější - Téčka. U toho posledního co teď mám (T42, starý asi 5 let) se mi ale zlomil kloub (musel už být nějaký jetý, když jsem ho kupoval. Ten kloub, kudy vede napájení, datový kabel a kabely od antény k wifi). Zhruba rok jsem ho používal se zlomeným kloubem a nějak jsem se nemohl dostat k tomu sehnat nový a vyměnit ho. Tušil jsem, že za chvíli se ty kabely o tu slitinu odřou a bude hotovo. Což to by ještě šlo, ale ten den právě přišel asi před týdnem a je to někde na základce, špatný dotyk nebo poškrabané cesty a jakmile se s ním trochu pohne, display přestane fungovat a notes kompletně zamrzne. Na základovce jsem nic nenašel, ani kabely co do něj vedou nejsou jakkoliv poničené, takže v podstatě to ani nejde opravit. A měnit základku se mi fakt nechce, jen sehnat ještě kvalitní by možná stálo víc, než celý notebook. Takže jsem si řekl, že konec, že už musím pořídit něco nového. Samozřejmě se mi ale do ničeho jiného než zase do IBM, dnešního Lenova, nechce. A miliony v ruce také nemám, takže si nemůžu zas tak moc vybírat.

Takže se Tě chci zeptat - nemáš zkušenosti s tou novou řadou Thinkpad Edge? Přemýšlel jsem o tomhle:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=90067 - E420s
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=90074 - E420

Nedržel jsi je někdy v ruce (nebo kdokoliv jiný na fóru), neviděl jsi ho u někoho nebo tak? Co jsem tak slyšel, tak oproti starým Thinkpadům od IBM je tohle v podstatě odpad, ale zároveň zase špička dnešní doby vzhledem ke kvalitě ostatních značek.
Dík.

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od kojot » 20.07.2011, 19:40 hod.

Krolth: Thinkpad Edge má jeden můj známý a nemůže si ho vynachválit. Je to sice sice plasťák jako dneska už prakticky všechny nb, ale opravdu festovní. Nikde nic nevrže, neklape apod.
Jinak z těchot dvou bych ti doporučil určitě ten první. Co jsem slyšel tak Intel core i-3 z hlediska výkonu nic moc a z hlediska poměru cena/výkon je to ještě horší. V téhle cenové kategorii jsou jednoznačně výhodnější procesory od AMD.
Já když jsem si kupoval noťas tak jsem taky původně chtěl od IBM, ale nepodařilo se mi sehnat pro mě přijateln model s numerickou klávesnicí, což je pro mě hodně důležité, ptotože nb používám hodně na práci v programech jako AutoCAD, Scia, Civil 3D apod., kde bych se bez numerické asi zbláznil :lol: . Takže sem se nakonec uchýlil k HP a jsem taky velmi spokojen. Jak s výkonem, tak s kvalitou zpracování.
Obrázek

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 20.07.2011, 20:03 hod.

tento měl učitel na střední, přeinstalovával jsem mu tam win, je to plasovej, hnusnej(záleží na vkusu), pevnej, prostě klasickej lenováckej ntb, ale těch 14" je proti 15,6" docela rozdíl, i když se to nezdá. Nevýhoda je ale ta cena , core i3 není tak výkonné, ale zase ta grafika je více než slušná...jestli fakt chceš něco fakt lenováckýho, malýho, přenosnýho, a máš prachy tak máš zelenou
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Krolth
Gorebelly
Příspěvky:302
Bydliště:On the planet Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Krolth » 20.07.2011, 21:20 hod.

Super hoši, dík moc.

Uživatelský avatar
Konig
Gorebelly
Příspěvky:320

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Konig » 21.07.2011, 01:20 hod.

xatra: Tak, když jsi ten ajťák, tak si teda rýpnu.

E420s je perfektní notebook, který je naprosto stylový a celý z kovu. Tak si říkám WTF, když píšeš, že je to plasťák.

E420, bez s, je to samé (záleží na konfiguraci pochopitelně), ale se znatelně lepší cenou. Není totiž z kovu, ale z plastu, a tedy vnější zpracování není tak dobré.

Nicméně i tak je to kvalitní notebook, vnější stránka ntb je v rámci ceny skvělá, nikde nic nevydrže, a má to úžasnou klávesnici, a skvělý tp.

i3 je pochopitelně slabší než ta i5, hodně ji chybí TB, ale na většinu aplikací i her, ti ta i3 bude bohatě stačit. Full HD zvládne hravě bez akcelerace.

Tedy - E420 je v poměru cena/výkon v 14'' provedení to nejlepší co se dá na trhu sehnat. Konkuruje mu jen TimelineX 4820TG, ale Acer je neskutečný sh*t, který bych už si nikdy nevzal. A je úplně jedno jestli je to TimelineX série, nebo obyčejný Aspire/TravelMate.


(tohle téma se ke mě dostalo náhodou až teď, jelikož radit rozhodně nepotřebuji, ale rýpu na základě tvé věty, která na mě působila neskutečně arogantně, na začátku tématu: "Jako studující ajtík ti můžu slušně poradit")
Untwinked & 1.13 Only

GUARDIAN GandalfBily; Hammerdin - level 81
GUARDIAN EXPENDABLE; Werewolf - level 84
GUARDIAN ImmortalCINDER; Werewolf - level 87 - HC Trio with PL8 always
GUARDIAN Windlord; Winddruid - level 82 - 1.14d

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 21.07.2011, 03:43 hod.

Tak to s tím plastem mi ujelo, sorry :-( A že je stylový ? Mě teda nepřijde. . . A řada timeline od acer mi rozhodně nepřijde zmetková, kamarád právě jeden má už rok, žádný problémy, zpracování a výkon luxusní
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Krolth
Gorebelly
Příspěvky:302
Bydliště:On the planet Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Krolth » 21.07.2011, 10:30 hod.

Konig: Díky. O výkon mi zas tolik nejde (tedy myslím na hry), na počítači především pracuji, ale jde mi hlavně o kvalitu. Hodně ho převážím, proto chci, aby vydržel i horší podmínky.
Takže já myslím, že tohle moje téma je uzavřené. Díky za rady všem.

Uživatelský avatar
Konig
Gorebelly
Příspěvky:320

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Konig » 21.07.2011, 12:41 hod.

xatra:

Před rokem a půl jsem sipořídil Aspire Timeline 1810TZ, ten mi však nevydržel skoro ani rok, a dostávám Aspire TimelineX 1830T. Důvod? Během toho necelého roku jsem na notebooku měl 4 uznané reklamace. Acer mi tedy dává na výběr, buď vráti peníze, nebo dají nový notebook.

V dobre víře beru 1830T. Během půl roku (to už se dostáváme do dnešní doby), mám opět 4 reklamace, a momentálně čekám na vyjadření Aceru.

Otec má rovněž Acer, TravelMate TM8172T, a během necelého půl roku již byl také v servise.

Takže ... nevím, kolik zkušenosti máš s Acerem ty, ale tady jsou mé.

Krolth: Pokud ti nejde ani tak o výkon (jakože zahraješ si s tím i tak velice dobře, já jen, že v té ceně, jsou výkonnější ntb), jako spíš o kvalitu, určitě ber Skovou verzi ;)
Untwinked & 1.13 Only

GUARDIAN GandalfBily; Hammerdin - level 81
GUARDIAN EXPENDABLE; Werewolf - level 84
GUARDIAN ImmortalCINDER; Werewolf - level 87 - HC Trio with PL8 always
GUARDIAN Windlord; Winddruid - level 82 - 1.14d

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“