Xatrova počítačová poradna pro všechny

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546
Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Spellsword » 01.07.2011, 19:18 hod.

Pokud myslíš takty procesoru tak nejsnažžší je: Můj počítač - Vlasnosti. Tam už to najdeš.

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Welwet » 01.07.2011, 19:43 hod.

Myslíš takové to pěkné okénko jak je tam napsán win, ramky a tak..hmm tak bohužel ne, tam to fakt nemám..navíc mám nemčinu na noťasu, takže složitější pátrání moc nepůjde..

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Spellsword » 01.07.2011, 20:00 hod.

Tak třeba stáhni program CPU-Z. Ten ti ukáže všechna možná data o procesoru, RAMce, mainbordu atd.

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Welwet » 02.07.2011, 15:01 hod.

Dík moc..

docela mě to pomohlo, zjistil jsem že nemám tak hroznou slabotu jak jsem si myslel..bohužel, to pořád neřeší můj problém proč se mě tolik her seká nebo vůbec nejde hrát..
(odpověď asi znám..) :o(

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Welwet » 02.07.2011, 16:37 hod.

No, rád bych ti to řekl..ale musíš se mě zeptat přesněji a pokud je to v tom programu..jen vím že mám kolem 900 ramek..
a grafárnu ATI RADEON MOBILITY Xpress series 200

cpu mám údajně kolem 1700..pokud to chápu správně..

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 02.07.2011, 16:45 hod.

To sekání bude asi tou grafikou :(
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Welwet » 02.07.2011, 17:07 hod.

Je to možné, pořád mě rozhazuje u her jas, také mě rozhazuje ikony po ploše a mění rozlišení...hází různé chyby..ale teď mě hlavně vadí že mě blbne Mediavel Total war 1 a myslím že je to kvůli ovladačům zvuku nebo něčemu takovému, protože mě děsne blbne zvuk ..(jen u této hry) ..navíc to háče dole vykřičníky na něco se zvukem..po zapnutí mediavelu..

kromě toho, zvládám omnohem náročnější Rome total war úplně s přehledem..

mimochodem..mám prosím dotaz,..
Když člověk udělá formát na stroji který ho nezažil přes 10 let..a to ani defragmentaci, asi by se měl razantně potom zvednout výkon ne?? :o)

já jen že mám třeba 70 G na haru zaplácnuto nevím ani čím..registry jsou hrozné, nic nefunguje jak má..o jazyku win ani nemluvím..
navíc tu mám nasoleno spoustu špatně odinstalovaných her a programů..

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od kojot » 02.07.2011, 17:57 hod.

Tak na registry a na ty špatně odinstalovaný programy je dobrej CCleaner. Naformátovat je ale samozřejmě lepší, ale zase mnohem časově náročnější...

Já sem tím nedávno počítač projel a na disku se mi uvolnilo cca 4 giga...
Jinak je to otázka asi 2-3 hodin.
Obrázek

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 02.07.2011, 18:57 hod.

Reinstaluj to s tím, že kompletně naformátuješ disk a nastavíš si normální jazyk a uvidíš :D
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Welwet » 02.07.2011, 19:16 hod.

Vidíš, já taky používám CCleaner..s tím že, mě spousta lidí co se o počítače zajímá řekla že v mích rukách je to spíš dlouhodobě akorát podělávátko komplu.. :)

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 02.07.2011, 19:24 hod.

Tak CCleaner je n údržbu dobrej na průběžnou údržbu, ale když jsi 10 let nijak pc nečistil an inedefragmentoval, tak je fakt nejleší reinstal celého OS.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od kojot » 02.07.2011, 19:38 hod.

welwet: já rozhodně taky nejsem žádnej počítačovej mág, ale CCleaner používám už nějkou dobu a nikdy sem neměl žádnej problém.

xatra: určitě máš pravdu, ale komu se s tím chce crcat. To je práca na celej den... :)
Obrázek

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 02.07.2011, 19:44 hod.

@kojot: W7 máš nainstalované za 20 minut, XP zhruba za hodinku a půl, tak nevim co řešíš

@welwet: CCleaner ti eozhodně nic v pc nepokazí, pokud si dáváš pozor co mu zaškrtáváš, protože jinak ti může omazat třeba něco co nechceš :(
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od kojot » 02.07.2011, 19:57 hod.

No naistalovaný je to za chvilku to je pravda, ale než si tam nainstaluju všechny programy který používám (AutoCAD trvá cc 1,5 hod, Civil tak 2,5 hod, Scia Engineer další hodina) a hry který hraju, tak sem rád, že to za ten den stihnu. Ale je pravda, že to providelně každej rok o prázdninách podstupuju, aby se mi noťas moc nezasí*al.
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Fraxinus » 02.07.2011, 20:01 hod.

Ono stačí jediné: neinstalovat každou kravinu, dávat si bacha na to, aby se ti společně s někrterými programy nenainstalovaly hovadiny typu askbar, icq toolbar apod., pravidelně promazávat cookies a temporary internet files a dočasné soubory. A reinstall není nutný ani po xx letech.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 02.07.2011, 21:04 hod.

@Fraxinus: Když myslíš...nechci se hádat, ale win se tak za*írají tmpčkama, registry se nádherně fragmentují, systém se zpomaluje a ani CC tomu už moc nepíchne :(
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Welwet » 02.07.2011, 21:15 hod.

On je docela problém že já pořádně nevím co CCleaner dělá..navíc tím že vymaže hodnotu z registrů se nic nespraví,..druhej den je to zase stejné..

Já souhlasím s Fraxem, že nejlepší si neinstalovat tyhle břečky..bohužel někdy to jde dost blbě, protože plno dnešních programů má v sobě tyhe břečky už v základu..

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Fraxinus » 02.07.2011, 21:39 hod.

Xatra: Ve složce win jsem soubor *.tmp našel jen jeden jediný. A dalších několik desítek ve složce Appdata, a ve složce Temp, kterou promazávám pomocí programu "Čištění disku" pravidelně tak jednou za 2 měsíce.

Jinak: Dokázal jsem žít a přežít s kompem, co měl v sobě 6 let Windows 98 a navzdory psím kusům, co jsem s nimi vyváděl a na údržbě, kterou jsem dost zanedbával, jsem je ani jednou nemusel přeinstalovat, i přes brutální errory, co některé aplikace dokázaly vyprodukovat. A byl jsem s tím spokojený. Když jsem objevil po asi 3 letech užívání editor msconfig a regedit, dokázal jsem 2 a půl minuty načítání widlí stáhnout na zhruba 45 sekund...pamatuju, že když to bylo nové, naběhlo to za asi 30 sekund.
Nejhorší systém pro mě byl, je a bude Windows XP. Přestože se uměl jako první systém vcelku dobře vzpamatovat z errorů a nepadal často, dost se samozanášel a abych ho udržel provozuschopný (rozuměj nevyhozený z balkónu), musel jsem jednou za 14 dnů promazávat tempy i složku prefetch, která nadělala přes svou údajnou užitečnost více škod než cokoliv jiného...winy nabíhaly díky ní šíleně dlouho .
Se sedmami jsem spokojen velice. Mám je instalnuté přes rok a půl a s pravidelnou údržbou tak jednou za měsíc až dva frčí podobně k mé spokojenosti jako win 98.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 03.07.2011, 18:46 hod.

@ Fraxinus: Ano, winXP sou samoza*írací, ale on už ten systém má v takovém stádiu rozkladu a navíc německy :)
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Spellsword » 03.07.2011, 19:07 hod.

K tématu: Víte jeký rozdíl je mezi Windows XP a jablky? Jabka padají jen na podzim. :D
I když to spíše platí pro Visty...

Nezpomalil se někomu z vás po Windows Update komp? Mě se totiž po posledním oficialnim updatu boot systému nehorázně zpomalil. Navíc zapnutí kompu je mnohem pomalejší a ikonky se načítají déle. Jediná dobrá věc na tom je, že se mi teď nezasekává Diablo :D

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“