Sorceress

Herní postavy, NPC postavy, žoldáci.

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:
Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 17.06.2011, 13:01 hod.

jj. Kdyžtak zabrouzdej na theamazonbasin.com na místní diskuzní fórum. Tam mnoho borců všechny tyhle věci testovali.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sorceress

Příspěvek od Welwet » 25.06.2011, 00:29 hod.

zajímalo by mě jakej ledovej štít používáte nejčastějí.

momochodem, druhej štít také mrazí úplně nebo jen chladí??

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Sorceress

Příspěvek od Slayer » 25.06.2011, 09:20 hod.

Frozen armor mrazí ale nedává damage
Shiver armor nemrazí ale zase dává damage - zpomaluje

Když hraju za sorceress, která má nějaké skilly v cold tree tak dám i do shiveru. Sice nemrazí, ale má větší def boost ( to damage je zanedbatelné, stejně tak jako rozdíl v bonusu do def :D )

Pokud hraju za sorceress, která žádny cold skill mít nebude, dám jen jeden bod do frozenu.

Jestli chceš hrát čistě fire nebo lighing tak bych doporučil jen do frozen armoru. Na shiver bys potřeboval 3 skill body jako prereq.
Když chceš hrát cold sorc, tak pak můžeš i do shiveru, má pak jen 1 prereq a to frozen armor.

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Sorceress

Příspěvek od Drakesis » 25.06.2011, 10:21 hod.

Rozhodně Frozen. Když se portíš omylem do bosspacku, který neni náhodou imuní na led, tak je to aspoň pěkně namrazí a můžeš pokračovat v portění. Shiver má to dmg zanedbatelné. Když už, tak Chilling, to má aspoň efekty, když tě napere ranged. 8-)

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sorceress

Příspěvek od Welwet » 25.06.2011, 10:54 hod.

Já musím souhlasit, shiver sice zmrazí a na lepším levelu na pěknou dobu, ale od toho je u sossy merc, nebo má na to jiné lepší kouzla...zato to zmražení může zachraňovat..

Uživatelský avatar
Slayer
Wraith
Příspěvky:183

Re: Sorceress

Příspěvek od Slayer » 25.06.2011, 21:19 hod.

Tak já jsem netvrdil že shiver > frozen
Spíš jsem jen napsal, jaký je mezi nimi rozdíl. Ten trochu větší defense boost, a cold damage u shiveru je zanedbatelný. Navíc se musí dát více pointů... ale 100 lidí 100 chutí.

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Sorceress

Příspěvek od Vorvy » 25.06.2011, 22:28 hod.

tak treba ja pouzivam shiver (nejlepsi def).. merce taham jen kvuli insight, jink ho nemam k nicemu.. vetsinou vsechno s tou svoji potvorou sundam driv nez se merc rozkouka >:D
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Welwet
The Butcher
Příspěvky:1085
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Sorceress

Příspěvek od Welwet » 25.08.2011, 21:45 hod.

trošku mě vrtá hlavou..build Blizz / Fb Mf má k FB maxovanou synergii meteor, není lepší firebolt? přece jen je to na MF postavu build dost náročnej na body, a 4 bod se myslím sakra hodí ne? nebo má snad Meteor nějaké zázračné využití, když nepočítám ball run?

a taky by mě zajímalo, u všech pure cold soss je většnou napsané cold mastery na konec, za to u půl/půl se do něj dává dost bodů...to mě taky není moc jasné .. :wave:

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: Sorceress

Příspěvek od raisen » 26.08.2011, 05:50 hod.

Tak meteor se více hodí na zabíjení Cold Imunne než Fireball. Má masivní damage. Je to jen na tobě, který si vybereš. Někdo používá Firebolt zase.

A kolik dost bodů se tam dává? Já jsem viděla build s jedním bodem u obou..
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Sorceress

Příspěvek od Kubis » 26.08.2011, 07:28 hod.

Welwet píše:trošku mě vrtá hlavou..build Blizz / Fb Mf má k FB maxovanou synergii meteor, není lepší firebolt? přece jen je to na MF postavu build dost náročnej na body, a 4 bod se myslím sakra hodí ne? nebo má snad Meteor nějaké zázračné využití, když nepočítám ball run?:wave:
Já hraju už docela dlouho na realmech Blizz/Fb Soso a hraju jí takhle..

Blizzard 20
Ice Blast 20
Fire Ball 20
Meteor 20
Cold, Fire MAstery 1
Teleport, Static, Warmth 1

Zbytek skillbodů pak rozděluju do dalších synergií (Fire Bolt, Ice Bolt)

Meteor hlavně pro jeho obrovskej demage. Sice chvíli trvá než se ho naučíš používat, ale pak uvidíš jeho sílu.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 26.08.2011, 08:31 hod.

Pokud jsi někdy Welwete hrál ať už Diablo nebo warcraft nebo starcraft nebo cokoliv jiného po netu s 56kbps modemem a méně a k tomu mimo město, budeš to s Meteorem umět perfektně :lol:
Prostě to chce odhadnout, kde zrovna potvory budou za 2-3 sekundy.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: Sorceress

Příspěvek od Secondface » 22.11.2011, 13:11 hod.

Zdarec, potřeboval bych radu
one-hand hůlky se nedají craftnout že? pro sorcerres.

Jsem na hellu lvl 89 (hardcore) 4akt s only-fire (fire ball+meteor sosou a zasekl jsem se v Sanctuary před diablem nedokážu to tam vyčistit...

mám furt v ruce leaf... né že by byl špatnej to ne... :D snažím se poskládat phoenix(štít) kvůli -28% To Enemy Fire Resistance ale nwm co do druhé ruky,nic one hand pro sossu dobrýho jsem nenašel. V gamblu myslím onehand hulky nejsou nebo si nevzpomínám, že by byli a to jsem toho progemlil už sakra hodně :D

infinity pro merce se mi čekat nechce :D a stejně venom lordy to fire immunity nezbaví... i když co jsem se díval tak to je 12lvl -85% enemy ress.
This aura will break immunities, but when doing so will only function at 1/5 its usual effectiveness.
takže 17% ?
phoenix má -28% ale je otázka jestli to funguje na immune... nevíte?
no prostě fire vs venom lordi s knightama konec :D

hraju singl s runewords + větší truhla
nebo máte lepší nápad? co na ně? do ted jsem hrál spíš druida, barbara nebo assu takže jsem jejich immunitu nijak zvlášť neřešil :D
Naposledy upravil(a) Secondface dne 22.11.2011, 13:36 hod., celkem upraveno 1 x.
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 22.11.2011, 13:32 hod.

Takže:
Craftnout se dají pouze čarodějnické hole typu Staff. Orby ne.
Snížení odolností proti ohni funguje pouze na potvory, co nejsou imunní na oheň.
A chaos Sanctuary bude muset, pokud jsi čistá sorcka, zdolat nejspíš merc sám....takže potřebuješ trpělivost a spoustu prachů na oživování.
Na nightmare jsem s untwinklou enchantkou (téměř čistě jen fire dmg) navíc na players 8 čistil chaos sanctuary přes dvě hodiny.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: Sorceress

Příspěvek od Secondface » 22.11.2011, 13:49 hod.

Moc jsi mě nepotěšil ale díky takže phoenix né... jedině kdybych našel tuhle.. nebo něco podobnýho ale jak tak koukám s immune nehnu :D
Eschuta's Temper

Eldritch Orb
One-Hand Damage: 18 To 50
Required Level: 72
Durability: 30
Base Weapon Speed: [-10]
(Sorceress Only)
+1–3 To Sorceress Skill Levels (varies)
+40% Faster Cast Rate
+10–20% To Fire Skill Damage (varies)
+10–20% To Lightning Skill Damage (varies)
+20–30 To Energy (varies)
(Patch 1.10 or later)


ale o tom si můžu nechat zdát :D

spíš vypelšit merce... no.. sakryš :cry:
cos dělal proboha v 5 aktu? tam je lokací s příšerama immuních na fire snad ještě víc :D
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Fraxinus » 22.11.2011, 14:15 hod.

V 5. aktu na NM jsem začal bouchat frozen orb. Na hellu už pak s imunními až na pár výjimek nebyl problém. Viz zde
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od BliiNky » 24.12.2011, 12:37 hod.

Brouzdal jsem si tuhle tak internetem a narazil na docela zajímavý build. Jedná se o Archer Sorc - jak název napovídá, čarodějka je zaměřena na používání luků.

Rozdělení skillů :

Enchant : 20
Warmth : 20
Fire Mastery : 20
Frozen Orb : 20

Existuje mnoho způsobů jak tuhle čarodějku hrát, mě ale nejvíce zaujal způsob Revive bow-sorcky. Jak na to? Odpověď zní - RW Harmony. Nevýhoda tohoto zaměření tkví v drahých opravách luku, pokud ale vlastníte velké množství chipped gemů a ort run, tak tento problém opadá. Napadlo mě tuhle postavu ještě obohatit o zlodějku z prvního aktu a runové slovo Edge a musím říct že je to neskutečný nářez. Jedná se v podstatě o takovou levnou levnou obdobu Revive necromancera, která má nevýhodu především v absenci kleteb, disponuje ale poměrně vysokým dmg z luku a hlavně teleportem, takže své revivy můžete dokonale kontrolovat.

Pokud jste milovníci tzv. "extraordinary" buildů, tak rozhodně doporučuji vyzkoušet, nebudete litovat :wave:

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Abuzus » 15.01.2012, 13:22 hod.

Prosím o radu, jak dáváte Duriela na normálu lvl 18?
Šel jsem tam s fire sosso, pravda bez bloku, 8 bodů Cold Nova, 4 Frozen Armor, zbytek FBall/Bolt, RW Leaf. Hloupě jsem mu chtěl sundat life pomocí Static, ale byl to 2-vteřinový boj. Stačí mít blok a FBall? Nebo jaké jsou Vaše zkušenosti. Až k němu to totiž celé procházela nějak moc hladce. Hlavně ta kombinace Novy a FBallu byla úžasně destruktivní.
Děkuji. Abu
Greenhorn s duší Throwera

Pseudopes
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Pseudopes » 15.01.2012, 13:54 hod.

Fire soso co má 8 bodů v Cold nově :-D To se hned tak nevidí...
jinak duriel se dává static fieldem a neustálým portováním se do města (hlavně za papírovou sosu), teleport je nutností a opasek narvaný TPčkama taky. Prostě sundej mu static fieldem na 30 procent, TP a dohealuj u Atmy, vlez tam portni se od něj, házel FB a teleportuj se kolem dokud tě nezasáhne, jakmile jo (předpokládám, že 1 shot není kill) TP do města, za Atmou a dohealovat se a opak výše... teleportuj se kolem dokola a vždy hoď 1-2 FB... a Duriel je rázem EZPZ

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Sorceress

Příspěvek od kojot » 15.01.2012, 14:12 hod.

A kde na to portění kolem vezme na 18lvl manu? Jinak taky myslím, že těch 8 bodů ve Frost Nově je chyba. Takhle ze začátku jsi to měl rvát všechno do FB. Duriel na normal je se sosou trochu oříšek no, prostě dycky tam vběhni, jak říkal Pseudopes tak Static Fieldem mu sundej HP co nejvíc a pak haž FB, jakmile ti zdechne merc, tak hoď poslední FB a TP. Tam oživ merce a znova.
Obrázek

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sorceress

Příspěvek od Abuzus » 15.01.2012, 14:23 hod.

1hit to nebyl, tak 2-3, zkusil jsem zaspamovat Static a nepovedlo se. Těch 8 do Novy je uznávám "dost", ale nechal jsem se unést tím, jak to spolu fachalo :-)
Falleni a kostry padali sami a ostatní se skvěle zaměřovali...

OK, takže v základu: bez bloku ANO, když se naučíš portit.
Tak to mně mohlo taky napadnout, že ten teleport tam není pro srandu. No nic.
Many bude dost, ta Nova si brala myslím 18 za hit, takže jsem cpal do Energy. Celé to počítalo s použitím Resetu Stats na cca 30lvl, jen toho Duriho jsem nějak podcenil.
Dám vědět. Zatím thnx.
Greenhorn s duší Throwera

Odpovědět

Zpět na „Charaktery“