HC Kolij by Kolij (Median XL)

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462
HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od kolij » 26.05.2011, 17:56 hod.

Já vím, je to sebevražda a ztěží se dostanu k Baalovi na Normal, ale zkusit se musí všechno... :)

Jedná se o můj první HC příběh tak buďte shovívaví... :)

Pokud se nepovede, nezoufejte budu zkoušet dál HC postavy v Median XL
Hráno v beta patchu Omega 3 (patche budu s další verzí přepisovat)

Pravidla:
- untwinked
- opakované nájezdy Ano
- respec povolen, změna buildu ne!!!
- povolen Esc
- /players X povolen (ale pochybuji, že to budu potřebovat)
- Atma zakázána
- Hero editor zakázán



Postava:
Jméno: Kolij
Level: 19
Build: Wyrmshoter (dříve Dragonzon)
Zaměření: Wyrmshot (dříve Dragonforce)
Stav: DEAD

Tento build sem si vybral, protože útočí na dálku, zabíjí mimo obrazovku a samozřejmě multiple attack.

Jde se na to...

Můj příběh začíná v Rogue Encampment. Nahodil jsem players 8 a šel jsem vyčistit Blood Moor, po chvíli jsem našel tohle brnění, celkem potěšilo, ale žádná sláva. na Den of Evil jsem dal zpět players 1, a tím pádem se mi zhoršil drop. Po chvíli jsem se dostal k Burial Grounds, naštěstí před vchodem do lokace jsem našel Skill Shrine, tak to v okamžiku lehlo popelem. drop z Burialu potěšil :)
Dlouhou dobu jsem nemohl najít Waypoint v Stony Field, ale našel jsme ho. Naráz jsem se ocitl v Underground Passage, to bylo moje nejoblíbenější místo, protože tam byl zatím nejlepší drop, prvně sem si řekl, že to mám trochu z ruky... Ale po 3 minutách padl tento neobyčejný předmět :)
Zde přikládám stats u Bow a Staff.
Abych to moc nerozebíral, tak jsem v Dark Wood sebral svitek a s klidem v duši odešel do Tristramu, ale dlouho jsem se nezdržel kvůli Warlockům co stráží Tristram, používají naváděné Punishery, které mi sníží health orb na 1 life během okamžiku.

Konečné staty s lukem a se staff, zjistil jsem, že skill Apocalypse je také velmi silný a použitelný skill...

Pokračování

Teď používám skill Barrage než se dostanu k Wyrmshot.
Teď jsem jel jen na players 1, lehce jsem přešel Black Marsh a již jsem se ocitl v Tamoe Highland, kde mi dropl vskutku dobrý opasek. Barracks a Jaily jsem přešel uplně s přehledem. V Cathedral jsem měl problém s Gamma Field, který mi docela škodil, ale zato mi tu padla nevyužitelná hůlka, zabil jsem kozla a šel jsem do Catacombs. hned v 1.patře mi padla nádherná helma, která mi přidá damage a resistance...
Zbytek pater šlo bez obtíží. Catacombs level 4, Andariel byla celkem dost dotěrná, ale jak se mi dostali poison resist do mínusu, díky random resistance bonus, tak to bylo o fous. A náhle jsem objevil unikátní věc
viz. Obrázek Jakmile byly resistance v mínusu tak mi jed hned snížil životy k 1 life a do toho Meteor Shower a byl konec...

No nečekal jsem to tak rychlý... Jelikož jsem HC ještě nikdy nehrál tak už si dám větší pozor, no chce to jen zkušenosti...
Nebojte se Wyrmshot amu rozjedu znovu, protože věřím že má velkou šanci dotáhnout to hodně daleko...

Teď zkusím toho Meele Necromanta, jak mi zde bylo poraděno...
Naposledy upravil(a) kolij dne 28.05.2011, 08:30 hod., celkem upraveno 10 x.

Bartuc
Fallen Shaman
Příspěvky:73
Currenly, I'm playing:Diablo
Bydliště:Liberec

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od Bartuc » 26.05.2011, 18:04 hod.

Dávej si pozor ,na určitých místech se zjevuje takový bílý monstrum... když se priblížíš tak hned R.I.P. .. mně se to stalo s hardcore charakterem už 3x ..
--The sanctity of this place has been fouled--
I fear that the Lord of Terror wouldn´t come to my pc this year

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od kolij » 26.05.2011, 18:09 hod.

Myslíš Witch? zjevuje se jen v určitých lokacích ke konci aktu... je to Minigames Quest...který přidává +1 increase maximum skill level k uber class charmu.

Bartuc
Fallen Shaman
Příspěvky:73
Currenly, I'm playing:Diablo
Bydliště:Liberec

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od Bartuc » 26.05.2011, 18:15 hod.

A dá se zabít? Mně se objevil v Black Marsh na druhý obtížnosti a když jsem se priblížíl tak jsem ripnul.. On mi prakticky zabil všechny moje hardcore chary :(
--The sanctity of this place has been fouled--
I fear that the Lord of Terror wouldn´t come to my pc this year

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od kolij » 26.05.2011, 18:18 hod.

Zabít se nedá... ale dám ti sem návod co s něma udělat ;) -> http://modsbylaz.14.forumer.com/viewtopic.php?t=18457 zde je všechno co bys měl vědět :)

Bartuc
Fallen Shaman
Příspěvky:73
Currenly, I'm playing:Diablo
Bydliště:Liberec

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od Bartuc » 26.05.2011, 18:24 hod.

8-) Thank you. A držím palce abys neripnul alespoň před Baalem :)
--The sanctity of this place has been fouled--
I fear that the Lord of Terror wouldn´t come to my pc this year

Farlah
Quill Rat
Příspěvky:19
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od Farlah » 26.05.2011, 20:42 hod.

Tak teda držím palce, to já si na HC v Medianu netroufnu. :D

Uživatelský avatar
Tabul
Wraith
Příspěvky:159
Bydliště:Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od Tabul » 26.05.2011, 21:03 hod.

Tak to ti držim palce, doufám že vybiješ alespoň nějakej uber na hell! Jinak gl až budeš u hraběnky ;)

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od kolij » 27.05.2011, 12:43 hod.

Díky, hned jak dojdu dom tak podám první info o kousku 1.aktu ať je co číst, ale budou to dobré zprávy :) a snad se toho dočkám ňákýho uberu... tipuju že mě sejme witch nebo warlock :D

tencanek
Quill Rat
Příspěvky:49

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od tencanek » 27.05.2011, 13:01 hod.

Mé pokusy o untwinked HC v Medianu (P1) dopadly zhruba takto:

Melee barb - level 4, zařval v den of evil
summoner barb - zařval u countess
trap rat druid - opět zařval u countess
poison sosna - chybama se člověk učí, takže jsem countess vynechal a zařval pro změnu u smitha

Takže to byly mé čtyři první a definitivně poslední pokusy o HC v Diablu vůbec:-)

Bartuc
Fallen Shaman
Příspěvky:73
Currenly, I'm playing:Diablo
Bydliště:Liberec

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od Bartuc » 27.05.2011, 13:08 hod.

Mě 4 x sundala Witch .. a to jsem se jenom přiblížil ..A zdá se mi že Countess zesílá neco na corpse co tě hned zabije..
--The sanctity of this place has been fouled--
I fear that the Lord of Terror wouldn´t come to my pc this year

tencanek
Quill Rat
Příspěvky:49

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od tencanek » 27.05.2011, 13:18 hod.

Bartuc: Taková ta černá šleha? To se jmenuje "deathstrike" a dává to dost silnou magic?/physic? damage, tenhle skill používá priestess(merc, Akt1) a brotherlaz(poslední boss). Taky se ještě může objevit jako oskill na craftovaných bows(tam je slabej) a jako proc na naginata setu pro assasinu(tam je hodně dobrej).

Bartuc
Fallen Shaman
Příspěvky:73
Currenly, I'm playing:Diablo
Bydliště:Liberec

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od Bartuc » 27.05.2011, 13:24 hod.

tencanek: Jo.To mi taky sundalo mého summonera na 2. obtížnosti... Nestihl jsem utéct... :OXO :OXO :OXO
--The sanctity of this place has been fouled--
I fear that the Lord of Terror wouldn´t come to my pc this year

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od kolij » 27.05.2011, 14:31 hod.

AKTUALIZACE PRVNÍHO PŘÍSPĚVKU 27.5.2011

tencanek
Quill Rat
Příspěvky:49

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od tencanek » 27.05.2011, 15:17 hod.

Vidím, že ty nové ropuchy v tristramu jsou opravdu lahůdka. Být tebou, jel bych na HC melee necra - zezačátku má hodně live, skvělý crowd control skill, summony a slow/reanimáty jako skill. Sice melee, ale to je u act bossů v medianu výhoda.

Zrovna zkouším jet twinknutou amazonu na p8 a i tak je to těžké, protože než dostaneš dragonforce, máš k dispozici víceméně jen barrage, což je docela s*it, neboť s ním stejně útočíš na blízku. A když už dragonforce dostaneš, máš málo many, takže ho stejně nemůžeš spamovat, stejně jako pounce u spearzony. Melee chary mají v medianu obrovskou výhodu v tom, že mají skill na masivní zvýšení defense. To ranged a caster chary prakticky nemají(jen warp armor u sosny a to stejně nemáš, když nejedeš lightning tree)

Nebo místo melee necra melee sorcku, má taky pasivní skill na +live a má naprosto nejvyšší ničivost/výdrž ze všech charů, co jsem kdy v medianu hrál. Nejen, že má u mě nejvyšší "čistivost" duncraigu, ale v pohodičce zvládne i bremmtown(čili tankuje parádně). A to nejen end-game, ale devastuje to už od doby, co vygambluješ/dropneš první warp blade(což je záležitost cold plains)

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od kolij » 27.05.2011, 17:02 hod.

AKTUALIZACE PRVNÍHO PŘÍSPĚVKU 27.5.2011

tencanek
Quill Rat
Příspěvky:49

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od tencanek » 28.05.2011, 01:08 hod.

Tak abyste věřili, že nekecám, tak jsem se hecnul a proti mému odporu rozjel HC tu melee sorcku. Pochopitelně už zaklepala socketed rare bačkorama, ale to až u těchto fešáků: http://img862.imageshack.us/img862/6128 ... ot042k.jpg Level 42, na sobě měla jedinou tiered unique a to Warped Blade(T3), které jsem složil receptem na dělání unique z vygamblovaného T1 warp blade. Celý první akt jsem jel na P8 včetně Andariel a maxoval moonstrike, living flame, illumination a warp armor. Nevýhoda tohoto buildu je jedna - je tak silný a rychlý, že se klidně ženete doprostřed chumlu a pár bladestormů ho vyčistí během pár vteřin(někdy jen jedné vteřiny na P1), takže si zvyknete na pocit nesmrtelnosti a najednou bum a ležíte ve s*ač:-)

Takže jak říkám, tenhle build prostě šlape od začátku do konce - během cold plains/stony field nahrabete pár šlupek na gamlovaný warp blade u Gheeda a pak jen buříte a sbíráte unique.

Farlah
Quill Rat
Příspěvky:19
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od Farlah » 28.05.2011, 19:18 hod.

Tak, že meele socka je drtič ví snad každý kdo se o median trochu zajímá. :)

tencanek
Quill Rat
Příspěvky:49

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od tencanek » 28.05.2011, 22:32 hod.

No a přesto, jak je to OP build, je v omega patchi(beta 3) ještě víc posílen:

-zesílené warp armor
-ve fire tree je pasivní illumination nahrazeno aktivním skillem, co zvyšuje elemental damage)
-ztráta physic damage v z illumination je vyřešena zesíleným moonstrikem
-čímž zbyde dost bodů na namaxování bladestormu

mato
Wraith
Příspěvky:167
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Kolij by Kolij (Median XL)

Příspěvek od mato » 29.05.2011, 11:57 hod.

HC na Mediane je trošku bláznovstvo samo o sebe:D Akože obdivujem tých čo to skúsili. Po prvé Median sa stále mení každým patchom. Nemôžeš vedieť či ti náhodou nezmenia úplne skill na ktorý si zameraný. Ďalej UQ. Ak chceš mať riadne silnú postavu v Mediane musíš plniť UQ. A väčšina sa nedá prejsť bez RIPnutia. Plus tie Witchky krepé. A ďalšie monštrá ktoré ťa dokážu dať na jednu dve rany a ani ich v dave nezaregistruješ.

No je to sranda:D Plus tak ma napadlo že celkom adrenalín by bol ísť HC barbara zameraného na BLOODHATRED. :)
mato - simple

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“