HC Oren - Trap assassin

Moderátor:Dark_Deamon

Ironfist
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2
HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Ironfist » 04.05.2011, 10:20 hod.

:wave: Už delší čas chodím sem na web, potažmo na fórum, ale nikdy sem nic nepřispíval. Teď jsem ale dostal chuť si poprvé zkusit HC a při té příležitosti se s vámi o tento zážitek podělit a v neposlední řadě získat užitečné rady zkušenějších :)
Tedy k věci: Po dlouhém rozmýšlení jsem zvolil trapassinku. Zaprvé proto, že za assassin jsem ještě nehrál a zadruhé, pokud mi něco neuniklo, tu v poslední době žádný HC story o trapce není a za třetí se mi zdá, že by pro ametéra jako já mohla být relativně životaschopnější, jelikož se nebude většinou pohybovat v první řadě.
Co se skillů týče, nejsem zatím moc rozhodnut, jak přesně je rozvrhnout a už vůbec netuším v jakým pořadí je maxovat. Můj prvotní plán je maxovat Fire blast, Shock web, Lightning sentry a Death sentry a doplnit družinu o jeden z možných klonů. Zde bych uvítal rady, protože se nemůžu rozhodnout. Pokut tomu dobře rozumím, warriorovi můžu vybrat dva skilly, které sám umím a master používá cokoli dle vlastního uvážení. Protože jejich pasti budou zcela jistě slabší a jejich počet je omezen na pět včetně jejich, chtěl jsem aby je používali co nejmíň a spíš používali hrubou sílu. Z toho plyne volba warriora, ale to bych musel sám investovat nějaké body do martial arts. Jako vhodná kombinace se mi zdá Burst of speed a Cloak of shadows, což by obnášelo pouze jeden bod navíc - BoS - prozože vše ostatní jsou prereq i pro warriora. Budu rád i za návrhy dalších alternativ tohoto buildu ;)


Titul: Destroyer
Jméno: Oren
Build: Trapassassin
Level: 48
Pravidla: verze 1.13 s PlugY, /players x, projít vše jednou (krom LK a Countness), untwinked
Postup: Akt 1 nightmare

staty:
Oren
Merc
skilly (mám +3 all skills):
Traps
Shadow Disciplines
výbava ja:
zbraň
štít
helma
brnění
rukavice
boty
opasek
amulet
prsten 1
prsten 2
výbava merc:
zbraň
brnění
helma
Naposledy upravil(a) Ironfist dne 16.06.2011, 07:56 hod., celkem upraveno 3 x.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od raisen » 04.05.2011, 10:45 hod.

Přeji Ti hodně štěstí a těším se na report :wave:
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od damagedeath » 04.05.2011, 11:26 hod.

Tak já bych se na dvojníka vyprd, je to na úkor damage pastí. Spíš pořeš merce, ať to tahá na sebe a házej jim pod nohy trapy...

Jinak také fandím a welcome!

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Fraxinus » 04.05.2011, 12:11 hod.

Také přeji hodně štěstí. ;)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Farlah
Quill Rat
Příspěvky:19
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Farlah » 04.05.2011, 13:48 hod.

Namísto BoS používej fade, tím spíš na HC. :wave:

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od damagedeath » 04.05.2011, 14:27 hod.

Tak já bych nedával ani jedno a pořešil bych to brněním Threasery (45 ias, 15 fade, venom, +2 skills)...úplně stačí.

Farlah
Quill Rat
Příspěvky:19
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Farlah » 04.05.2011, 14:59 hod.

A co ta Lem runa? Vim, není to moc vysoká runa. Teď jedu 5. akt nm a moje nejvyšší je hel, sice jsou resisty ucházející i bez fade, ale ten pocit bezpečí je s ním větší. :lol: A navíc se musíš ke spuštění fade z treachery nechat mlátit. :shock:

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Fraxinus » 04.05.2011, 18:14 hod.

Když bude mít štěstí :arrow: Hellforge
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Farlah
Quill Rat
Příspěvky:19
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Farlah » 04.05.2011, 21:14 hod.

A nebo chodit na countess, ale nevím jaký max. runy dropuje na nm. :{

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Fraxinus » 04.05.2011, 21:29 hod.

Mě z ní na NM vypadla nejvýše Ko-na Lem by potřeboval KOček 9. Spíš bych to viděl na kurast nebo tu Hellforge.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.05.2011, 22:02 hod.

Runy u Countess:
Normal - max. Amn
Nightmare - max. Um
Hell - max. Gul

Farlah
Quill Rat
Příspěvky:19
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Farlah » 04.05.2011, 22:12 hod.

Na hell je snad max Lo, ne?
edit: No jasný ty tam máš drop z HF. :wave:

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od damagedeath » 05.05.2011, 07:47 hod.

Ano, má tam hellforge, u Komtesy je max runa na nm Ko a na hell jak říkáš Lo

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Dark_Deamon » 05.05.2011, 09:26 hod.

Omlouvám se za mystifikaci. To je tak, když se člověk o řádek přehlídne.

Uživatelský avatar
huibik
Fallen Shaman
Příspěvky:86
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Huibik#2776

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od huibik » 07.05.2011, 13:18 hod.

mno tak o trapke sp som rozmyslal aj ja, ale mi to trva, kym sa rozhodnem :D . btw, skilly by som maxoval presne v tom poradi, ako pises. a ako povedal DD, tak na wariora/mastera sa vykasli, aspon mas o robotu menej, netreba sa ti starat o to, ci zije, a ked uz ano, tak ci pouziva spravne skilly. budes mat kopec inych veci, co bude treba sledovat a davat si bacha na vlastny life. s tym mercom tj tiez pravda, staraj sa radesj o neho, tak ci tak by si ho mal, aspon mu mozes venovat viac svojej pozornosti, ved ti bude robit zivy stit. drzim palce

Ironfist
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Ironfist » 12.05.2011, 21:33 hod.

S ohledem na zkouškové nemám zrovna závratné tempo :roll: , ale konečně tu je 1. report:
AKT 1. NORMAL
Sotva jsem se objevil v tuláckém tábořišti, byl jsem zahrnut problémy místních obyvatel. Akara mě poslala vyčistit Den of Evil.... Hned u města nacházím exp. shrine a dále v Blood Mooru ještě dvě další a tak pro mě jeskyně neskýtá žádné nebezpečí a u Akary dostávám zaslouženou odměnu. O mé práci se dozvěděla Kasha - mám pro ni zabít Blood Raven sídlící na nedalekém hřbitově. Po cestě k ní nacházím svůj první charm a hned je docela užitečný. Blood Raven mě sice donutila skočit do města doplnit lahvičky, ale na víc se nezmohla a odměnou mi kromě lučištnice od Kashe byl i pěkný luk a opasek. Pokračoval jsem dále do divočiny a setkal se s několika legendami jako Bishbosh a Bonebreaker, slabými však jako čajíček. Cestou jsem našek další poměrně slušný charm a taky mně zamrzelo, že nejsem paladin. V cestě záchrane Caina stáli Rakanishu strážící portálové kameny a Treehead Woodfist bránící návod k použití, které jsem poslal do věčných lovišť. Portál byl otevřen a cesta ke Cainovi byla volná. Tedy vlastně až tak volná ne... Kovář Griswold byl v moci démonů a na pomoc si přivedl i bandu koster s fanatismem. Nic mu to však nebylo platné proti mému shock webu a já mohl osvobodit Caina. Nekterý z Griswoldových poskoků mně obdaroval užitečným prstenem. Brzy jsem dorazil k věži Countness a osvodil ji od posedlosti démony – smrtí samozřejmě. Darovala mi moji první runu. Před klášterem jsem nalezl pěkné rukavice a pak už jsem se po průchodu hlavní branou pustil do katakomb pod klášterem. V Barracks jsem nejprve poslal do pekel Smithe a následně vrátil Charsie kladivo. Její imbue si zatím schovávám na něco pěkného. V katedrále mě již očekával Bone Ash, ze kterého mi padl nový opasek. Jedním z méně příjemných soků byl tenhle šaman, ale byl jsem odměněn novým brněním. Následovaly souboje se dvěma nepříjemnými skupinkami a o kousek dál mi padl první unikát, který sem hned hodil na sebe. Bez dalších zmíněníhodných událostí jsem dorazil k Andariel, která mě nijak neohrozila, pouze jsem musel několát znovu vyvolat warriora. Bohužel, drop odpovídal vynaložené námaze.

Pokračování zase někdy příště :)

Ironfist
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Ironfist » 30.05.2011, 11:17 hod.

Akt 2
Vzhledem k tomu, že moje bezedná truhla přetékala gemy a rejuv. poty, odložil jsem Atminy prosby na později a vydal jsem se nejprve pro kostku... V Dry hills na mně čekal muj prvni setovy předmět –rukavice. O kus dál vydala nadějně vypadající kousky nabodnutá mrtvola, ale nic užitečného. V Síních mrtvých bylo dost živo. Nebo spíš mrtvo. Nicméně CoS to trochu uklidnil a pak už se žádné drama nekonalo. Na konci na mě čekala vytoužená Horadric cube a já se mohl pustit do transmutování a udělat si pořádek v truhle. Ve stokách mi padl setový amulet, který jsem nasadil. Radament měl sice množstevní převahu, ale nic platná mu nebyla a mně byl odměnou skill point (který jsem ušetřil na později, stejně jako mnohé před ním). Pokračoval jsem do pouště plné Skarabů a našel jsem pěkný prsten. V Maggot lair bylo opět chininu, ze by opancéřoval celou armádu, ale to už jsem měl v arzenálu Lightning trap, která se v uzoučkých chodbách ukázala jako velice efektivní. Dole byl zcela nečekaně Coldworm a Horadric staff. Kde přesně jsem našl tenhle prsten a rukavice se už asi nikdo nedozví, ale prsten u mě našel upotřebení. U Fangskina v Claw viper templu to bylo docela vostrý, ale podařilo se mi dostat do volnějšího prostoru a už bylo pouze otázkou času, kdy získám Amulet. V honbě za světlem jsem vynechal Ancient tunnels, ale to sem rychle napravil. Odměnou mi budiž tento amulet, který asi budu ješte nějakou chvíli využívat a setové brnko, které ale našlo upotřebení pouze v mé soukromé sbírce set itemů. V Paláci bylo bezpočet skeleton archerů a „velkých tlustých“, samozřejmě včetně bossů. Dostal jsem druhý exemplář setových rukavic, které tak místo do truhly putovaly Faře. V Arcane sanctuary dělal největší potíže merc, který se někde neustále zasekával (zejména v té části s optickým klamem schodiště to bylo o nervy), chudáka Summonera jsem zachytil až ve smrtelné křeči. Hned u portálu mně vítal setový opasek, putoval do truhly, o kus dál stihl podobný osut setové brnko. Chtěl jsem projít všechny hrobky, takže jsem narazil na mnoho zajímavých skupinek a bosů a nekteré jsem zvěčnil ( 4 screeny). Tento poměrně zajímavý amulet putoval do truhly pro případné použití v budoucnu. V poslední hrobce čekal Kaa, a po návratu do první, pravé, jsem si to rozdal na férovku s Durielem. Merc s warriorem dobře odtankovali, takže jsem do města musel pouze pro mana poty. Z dropu se ukázaly užitečné fisty, Manald mi bylo líto prodat, tak zůstal aspoň prozatím v truhle.

Mezitím než jsem zpracoval report, už jsem se dostal do LK, takže další by mohl být dřív než za dva týdny ;) A snad už se taky odhodlám doplnit i aktuální lvl a výbavu :)

Ironfist
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Ironfist » 03.06.2011, 08:36 hod.

Akt 3
Na začátku proběhlo neúspěšné gamblení s vidinou +skills fistů či coronetu, pořádné halapartny pro merce, nebo dobrýho rare plated beltu (mám sice dobrej, ale jen na dva řádky což mi sice většinou bohatě stačí, ale třeba u Mepha sem musel dvakrát do města pro mana poty, nenapadlo mě koupit do inventáře :D ). Bohužel stejně jako v průběhu celého druhého aktu a tak jako to následovalo celý třetí, mé prosby zůstaly nevyslyšeny. Fetishi přesto padaly jako hrušky a první serióznější soupeře přinesla až Spider cavern, kde jsem získal Khalimovo oko, i Jade figure. O kousek dál pi padl užitečný prsten, a amulet, který putoval do truhly (zatím shledávám užitečnějším 25% MF). Ze stereotypu mě vyvedla skupinka Gloamů s LI bossem, padl moc hezkej amulet, bohužel pro nekra... Ve flyer dungeonu bylo občas dost těsno a tak po mě zůstávala docela spoušt :twisted: Sebral jsem mozek a pokračoval do Kurastu. Padl setovej mečík, který putoval do sbírky. Před Kurastem mě prohnal Stormtree, ale vše vyřešila důrazná domluva. Lower kurast mě obdaroval unikátním brnkem (ident.), které jsem oblíkl. V bazaru padlo další hezkej armor- tentokrát setový pro barbara. Ve stokách jsem vyzvedl srdce, a taky nové botky. V chrámech jsem byl často hned po vstupu obklopen nepřátely, ale CoS je uklidnil a lightning a death sentry ve spolupráci s mercem, který to taky docela slušne kosí je sundali (akorát sem zapoměl screenovat :roll: ). Před Travincalem byl uvítací výbor, ale nějak jsme se nepohodli... Na Councils jsem naběhl dost bez respektu, což odnesl merc, takže jsem se stáhl, oživil ho a dorazil přeživší. U Mepha bylo taky dost horko, což odnesl merc usmažen v plamenech a blescích LE councilů. Jeden z nich dropl moji první Ort runu (jednu už jsem si vycubil). Mephisto nečinil žádné potíže, jenom jak jsem se zmiňoval, musel sem pro mana poty. Drop doplnil moji sbírku set itemů a v bedně jsem našel aspoň nové botky. A pak už jsem se vydal do horoucích pekel.


Akt 4
Na začátku jsem si opět trochu zagemblil. bezúspěšně, ale potěšila mě Lower resist wandka. Sice ješte nemám lvl (36), ale to se časem poddá... Hlavně abych si na ni pak občas vzpoměl :D Peklo se ukázalo být o třídu těžší než 3. akt. Nepřátelé sice stále padali dost rychle (zejména ve chvíli kdy zemřel nekdo výdržný ve středu hloučku :D ), ale jejich útoky, zejména pak inferno, byly podstatně citelnější. Mercovi jsem konečně vygemblil trochu použitelnější zbraň, ale už jsem měl naplánovanou výměnu (viz dále). Souboje s Burning souls vytvářely v okolí velmi vysoké napětí, ale mě nijak neohrožovaly. Izual měl hodně tuhý kořínek, sice nikoho z mé posádky neohrožoval na zdraví, ale souboj trval dobře dvakrát tolik co s Mephistem. Unikát sice z principu potěšil, ale využitelnost nulová, takže šel pryč. O kus dál padla prvníAmn runa. V Městě zatracených pak unikátní štít, který jsem si díky modům rád nasadil místo zřídka využívaných fistů a dokonce i block se o něco zvedl. Našl jsem 2x socket. halberd a tak merc dostal nove pižlátko. U řeky ješte přituhlo, ale ani Hephastovi se mě nepodařilo ohrozit přímo na životě. Hellforge mně dala Thul runu. V hromádce kostí ležel unikátní opasek, který mě zlákal svými rezisty, 50% dmg to mana a jedním řádkem navíc. FHR jsem obětoval, neboť zatím není příliž potřeba. V Chaos sanctuary už hra konečně dostala grády. Blesky a kletby lítaly, mrtvoly bouchaly, shadow warrior přestal ustávat souboje a jednou jsem se dokonce preventivně stáhnul. První ze strážců přišel na řadu Infektor. Tam už jsem prchal zcela nedobrovolně... Merc po chvíli padl a jedině CoS mi umožnil proběhnout do volného prostoru, kde jsem naházel pasti a portl do města oživit merce. Po návratu jsem našel jen zbytky infektora a asi 3 roztroušené lordy. U Viziera to bylo jako obvykle podstatně jednodušší. Vizier se sice schovával a unikl tak CE z death sentry, ale pak jsem si ho vytáhl a brzy bylo po všem. Pak jsem si ovšem při prohlížení dropu přehazoval skilly a kombinací Alt+F4 jsem si Diablo úspěšne vypnul, takže Chaos sanctuary jsem si musel projít znova. Tentokrát se vygenerovala tahle banda, ale oni i zbytek ChS mě tentokrát odsýpali rychleji. Vizier se tentokrát neschovával a tak padl spolu se svými. I u Infectora to proběhlo o něco klidněji a tak zůstal už jen Lord de Seis. Z počátku jsem měl trochu respekt, ale jak padl první, bylo po všem. Jak byli namačkaní u merce tak death sentry provedla rychlý proces... Samotný Sais pak není ničím. Země se zatřásla a ukázal se Diablo. Merce jsem oživil jednou a pak jsem to vzal na vlastni bedra. Uhýbal jsem jeho kouzlům a průběžně doplňoval LS. Vydržel sice hodně, ale vzhledem k tomu že jeho bleskům jsem se bez potíží v bezpečné vzdálenosti uhýbal a ostatní útoky nejsou tak silné, spotřeboval jsem za tu dobu všehovšudy 1-2 HP poty. Drop opět přinesl dva nové set itemy do sbírky, ale nic co bych mohl obléci.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od damagedeath » 03.06.2011, 10:19 hod.

Jde to dobře jak koukám, držím palce a pěsti zíroveň, jen k tomu dia dropu: death´s set je jeden z nejlepších (zejména kombo pásek rukavice) setů do startu pro meele chary.

Ironfist
Quill Rat
Příspěvky:48
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: HC Oren - Trap assassin

Příspěvek od Ironfist » 13.06.2011, 11:07 hod.

Akt 5
Jako tradičně v 5. aktu začaly zkušenosti stoupat raketovým tempem. Za Bloody Foothills dva a hned na Arreat Platteau další dva levely. Ne o moc hůř to šlo i dál, takže má síla rychle vzrůstala a já se v průběhu celého aktu necítil nikde v ohrožení života a tak jsem občas situace i podcenil, ale nikdy nic co by nespravil Super healing potion. Ale vezmu to postupně :) . V Bloody Foothills jsem ocenil nejprve Amn runu. O kus dál mi padl druhý exemplář Isenhart´s Cage. Shenk sice nic uzitečného nedal, ale kousek bokem mě velmi potěšil teto setový štítSigon´s Guard. V Abbadonu dropla další Amn runa a tenhle amulet, který by mohl najít využití na nightmare. Thresh Socket nic nedal, ale našel jsem dvousocketovej circlet, vycubil Sol a udělal si Lore. Zároven jsem poprvé prubnul craft – dobré, ale nepoužitelné :evil: . Frozenstein Anyu neochránil a odměnou mi byl další nepoužitelný odpad... Už jsem začínal zoufat, že snad na NM budu mít jako primární zbran LR wandku. Našel jsem taky zatím asi nejneužitečnější unikát... O kus dál ale potěšila první Shaelka a o kousek dál tyhle setový rukavičky. To mě vedlo k výměně MF botek a rukavic za dva díly Sanders setu. Dál po cestě padly mnou nepoužitelné unikátní botky a meč. O něco užitečnější se ukázalo tohle rare brnění, kterému jsem obětoval unikát s CBF, který dostal merc. Cestou k Nihlahtakovi jsem našel druhou Shael, useless unikátní kopí a Sol runu. Nihlahtakovi jsem z mrtvol nadělal kaši takže potíže nečinil. Progemblil jsem další statisíce a jediným „výsledkem“ byl tento Amazon circlet. Zato jsem dostal do třetice Isenhart´s Cage. Ancients jsem nechal na players 8, neočekával jsem smrtelné nebezpečí – přecijen je to normal, co bych dělal potom – ale pro jistotu jsem volné místo v invu zaplnil heal a mana potama. To se ukázalo jako zbytečné obavy, stačil mi jediný mana potion... Worldstone keep nepřinesla nic extra a tak jsem se dostal až k Baalovým minonům. Colenzo, Achmel a Bartuc byli otázkou ani ne 5 vteřin. Ventar vzdoroval asi 10, Listerovci díky knockbacku (neutvořili houf) a hodně HP byli trochu serióznější co se výdrže týče, ale opět nebyli nijak nebezpeční (přecijen mám cca 700HP :twisted: ). Při sbírání dropů mi udělaly obrouvskou radost tyhle fisty. Konečne nemám zbraň v ruce jen na okrasu. Samotný Baal byl neškodný, jak je vidět na screenu. I s takovýmto přístupem bez přílišného vyhýbání mi stačilo po dvou HP a MP potech. S dropem to nebylo úplně slavné, ale Dol dobrá a i The Jade Tan Do by mohl příležitostně najít využití. Nakonec historické foto u Worldstone a hurá na nightmare.

Co se týče výbavy, statů a skillů, tak po vstupu na NM mám
staty:
Oren
Merc
skilly (mám +3 all skills):
Traps
Shadow Disciplines
výbava ja:
zbraň
štít
helma
brnění
rukavice
boty
opasek
amulet
prsten 1
prsten 2
výbava merc:
zbraň
brnění
helma
Naposledy upravil(a) Ironfist dne 16.06.2011, 07:55 hod., celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“