HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Moderátor:Dark_Deamon

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:
HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 06.08.2012, 08:26 hod.

O prázdninách je nuda a softcore mě přestalo bavit(pořád jen farmení a nakonec nic z toho), tak jsem se rozhodl pro HC char(první, se kterým to chci někam dotáhnout). Rozhodl jsem se pro kouzelnici, protože za ní hraji asi nejdéle. Chtěl bych dohrát alespoň normal, dál samozřejmě pokračovat budu(pokud se zadaří), ale nechci si do začátku klást velké cíle. Vidím to na stručný přehled, slohy mi nikdy nešly. Vybral jsem si Fireball+Frozen orb, nejsem žádný expert a hraju spíše agresivně, což se k HC moc nehodí, proto takovýto spec. Aby to nebyla zas taková nuda tak jsem si "přiostřil" pravidla. Screenshoty budou jakmile porajčuju rajče.

Jméno: Chciplotina
Skilly: Fireball+Frozen orb+synergie
Pravidla:
- D2 LoD verze 1.13
- /players x - povoleno
- Opakované nájezdy: ne (nepočítám, pokud se někam budu muset vrátit kvůli příběhu a něco mě bude obtěžovat)
- PlugY a ladder RW: ne (žádný Spirity/Insighty)
- ESC zakázán za účelem záchrany
- Žádný respec

Obrázek

Pozice: 5. Akt Nightmare dokončen

Statistiky

Výbava:
Zbraň
Štít
2. Zbraň
2. Štít
Tělo
Helma
Ruce
Pásek
Boty
Amulet
Ring1
Ring2

Odolnosti:
Fire: 75
Cold: 75
Lightning: 75
Poison: 64

Grand charmy:
+11% Lightning resistance
+12% FHR +4 Mana
+9 All resistances
+12% FHR
+19% Fire resistance
+28% Lightning resistance +25 Life

Large charmy:
+3 Strength +6% Cold resistance
+5 Strength
+15 Life

Small charmy:
+8 Life
+12 Life
+6 poison damage/3s +5% Cold resistance
+1-2 cold damage +6% Cold resistance
+8 Life +7% Poison resistance
+7% Poison resistance
+7% Cold resistance

Žoldák/Žoldačka:
Kyoko, rogue

Statistiky

Výbava:
Zbraň
Hlava
Tělo

Odolnosti:
Fire: 75
Cold: 75
Lightning: 75
Poison: 75

Obtížnost:
1. Akt Normal - players 8, Catacombs level 4 - players 1
2. Akt Normal - players 8, Duriel - players 1
3. Akt Normal - players 8
4. Akt Normal - players 8
5. Akt Normal - players 8
Cow level Normal - players 1
1. Akt Nightmare - players 8
2. Akt Nightmare - players 3, Duriel - players 1
3. Akt Nightmare - players 3
4. Akt Nightmare - po City of the Damned players 1, od River of Flames players 2
5. Akt Nightmare - players 1
Cow level Nightmare - players 1
Naposledy upravil(a) Asman dne 18.11.2012, 09:43 hod., celkem upraveno 21 x.

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 06.08.2012, 08:44 hod.

Tak na tohle počtení se těšim.. Taky ji teď mám a hned jak za ni dohraju normal na SC jdu zkusit HC.. Tak hodně zdaru :-)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od raisen » 06.08.2012, 09:49 hod.

Tak hodně štěstí a přeji ti, ať se dostaneš co nejdál :-)
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dark_Deamon » 06.08.2012, 10:03 hod.

Asman: Non Leader Runewords? Tak to bude dobrá sranda. Ale jednoruční hůlky pro Soso padaj taky celkem slušný. Navíc se dá brzo (během Nightmare) získat +2 Sorceress Skills, a když bude štěstí, tak třeba bude umět i něco navíc. Třeba Frozen Orb nebo něco jiného tobě potřebného :) Pokud by ses dostal daleko a budu ti fandit, aby ses dostal až na samej vrchol a padl ti Oculus, tak ho neber. Ten Teleport je na HC maximálně smrtící. 100x lepší by pro tebe myslím bylo sesbírat runy na RW "Heart of the Oak" Ko (18) + Vex (26) + Pul (21) + Thul (10), který dává +3 All Skills.

Hodně štěstí ;)

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Fraxinus » 06.08.2012, 10:30 hod.

Dark Deamon: Ty máš hrozně skromné nároky...ideální by byla hůlka +3 to cold spells s +3 to FO a na switch Leaf s +3 to FW.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 06.08.2012, 11:05 hod.

Díky všem za podporu, snad to někam dojedu. Rajče se ukázalo, že bere akorát jpg, ale nikde jsem to tam napsané neviděl... Dark_Deamon: Oculus je ošklivost no, i když mě párkrát zachránil(a párkrát ne). Než mi padne Vexka bez opakovaných nájezdů tak budu buď mrtvej, anebo mrtvej :)

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dark_Deamon » 06.08.2012, 11:27 hod.

Asman: Aha, ty nebudeš opakovat nájezdy. To jsem přehlédl. Myslel jsem, že třeba tu The Countess budeš chodit. Pak by ta Vex nebyla až tak nereálná. Potom to je jak píše Frax.

Fraxinus: Já bych teda preferoval Orb + štít, protože Sosa to má s resistama fakt bídný. A na switch 100% hůlku s Lower Resist lvl 2.

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 06.08.2012, 11:59 hod.

1. Akt Normal

Zakládáme postavičku, nahazujeme pl8 a vyrážíme z kempu. Protože jsem nechtěl znehodnotit ani jeden skill bod, který by jinak přišel do Charged boltu, musel jsem se probojovat jinak. Jedna z prvních potvůrek mi vyhodila tohle dloubátko. Den of Evil šel plynule, ale jako na potvoru jsem potkal tyhle holomky, jejich odpor byl nakonec marný a do jednoho podlehli mému dloubátku.
Blood raven byla jako vždy otravná, nevěděla kam dřív a tak jsem jí musel přesvědčit, že přeze mě to nepůjde. Stavěl jsem se v kempu pro pomocnici a navštívil Mausoleum a Cryptu. Zde jsem zajásal po otevření bonusové truhly.
Při osvobozování Caina se nic zajímavého nedělo, bohužel. Postupoval jsem dále, přes temnolesy a černobažiny až do věže, ve které se chodí dolů místo nahoru. V jejím nejspodnějším sklepení jsem nepochopil větu mojí svěřenkyně "I hope to find other such treasures." když až na tento kamínek nic nenašla. Prošel jsem přes hory(Tamoe highlands) doly(Jail) až do katakomb(kradení kladívek modrým kovářům přeskočíme), kde jsem našel další kamínek a jednu nepříjemnou slečnu(její fotografie před smrtí se nedochovala). Myslím, že ten pásek už nebude potřebovat, takže od teď je můj. Warriv mě z kempu odváží pryč, má práce je zde dokonána
Naposledy upravil(a) Asman dne 10.08.2012, 08:58 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dark_Deamon » 06.08.2012, 12:22 hod.

Pěknej lighnting resist. Ten se ve 2. aktu bude hodit ;) Stejně jako 20 life z Hsarus' opasku.

EDIT: Jinak k těma nárokům...člověk přece musí mít ty nejvyšší. I když to je třeba hodně nereální, tak to neznamená, že to neni nemožný a stát se může cokoliv. Kor v Diablu. I proto třeba já věřím, že mi za tu Assu padne 3x Jah a já složím RW Last Wish. Je pravda, že s neopakováním runů se ta šance hodně snižuje, ale furt tu nějaká je :)

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 07.08.2012, 07:34 hod.

2. Akt Normal

Hned po příjezdu do města jsem se vydal do stok. Narazil jsem na nefungující waypoint. Asi to tak má být, po teleportu do města a rozhovorem s Atmou šel waypoint normálně vzít. Radament byl bez problémů, jeho poskoci mě skoro neobtěžovali. Vyhodil mi tuhle "nádheru". Další kamínek padl v poušti. To už mám 2 runy ze 6 na BotD, takže 1/3 :). Diablo 2 v akci, aneb nechoďte pořád doleva. Po cestě k amuletu u Fangskina mi padli ještě 3 nezajímavé kamínky(tady už jsem si říkal, že ty runy docela padají): El El Nef.
Fangskin netrpěl dlouho, prošel jsem palácem, Fireeye byl zrovna někde pryč, takže jsem poklidně prošel do Arcane Sanctuary. Tady mě čekal další kamínek(že už jich je): Tir. Padl i tento klacek, který používám na Kyoko.
Další blbosti padají: Ith, o minutu později 2xEth, druhá setovka, bohužel na nic a pro jistotu ještě jedna Eth, jako by jich nebylo málo.
Summoner se moc dlouho nesmál, Tal rasha hrobku jsem našel hned napoprvé, stejně jako místnost se stojanem. Po cestě mi z těch průhledných lítavých lítáků vypadli Eth+Ral a Eth+Tir. Z Duriela vytekly tyhle věci, z nichž je zajímavý akorát ring, který se mi nehodí.
Co mě na tomto aktu naštvalo, že jsem vygamblil na 2. pokus tuhle čelenku(50k ze 70 v háji) a poté mi z prvního moba vypadla tato helma... Z run z Tal rasha hrobky jsem si do tohoto klacíku postavil Leaf. Ve 3. aktu se bude hodit.
Naposledy upravil(a) Asman dne 10.08.2012, 08:58 hod., celkem upraveno 1 x.

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 08.08.2012, 11:07 hod.

3. Akt Normal

Na můj nejneoblíbenější akt jsem se netěšil, ale vše šlo krásně a rychle, malý hajzlíky jsem si držel od těla Glacial Spikem. Konečně mi padla Tal, takže jsem mohl složit Stealth.
Charsi mi ještě dlužila Imbue, tak jsem si řekl, že jí dám mojí stávající hůlku. Výsledek je dobrý, ale ten FB tam mohla nechat, mrcha. :) Padli mi tyto parádní ruce, hned jsem je vyměnil za ty z Den of Evil.
V LK mi padla podruhé zatím moje nejvyšší runa, Ral a z Councilu tento charm(za ten jsem hodně rád). V 1. poschodí Durance of hate jsem našel tento luk, pro mě bohužel k ničemu.
Trash před Mephistem byl na p8 tuhý, Bremm měl auru Might a Ghoul lordi u něj docela odolávali mému Fireballu. Mephista jsem chtěl tradičně vykoupat na schodech, ale blizzard mu nedával téměř žádné poškození.Asi za 30 vteřin jsem ho ustaticfieldoval a ufireballoval, opět na mě nic nepadlo. Alespoň mám 15k za ten palcátek. Během tohoto aktu mi ještě padl luk na lučišnici a vygamblil jsem si botky-viz přehled výbavy.
Naposledy upravil(a) Asman dne 10.08.2012, 08:58 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 08.08.2012, 18:34 hod.

Hůlka dobrá :-) další v plánu RW Leaf?
Štěstí přeje připraveným...

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 09.08.2012, 06:21 hod.

To už jsem postavil, viz konec 2. Aktu. Mám jí na weapon switchi, občas na ní přehodím, ale doufám, že mi Anya dá nějakou lepší hůlku, abych měl štít na NM(pokud se tam vůbec dostanu).

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 10.08.2012, 09:35 hod.

4. Akt Normal

Sotva jsem vyšel z města, začlo přituhovat. Fireball už není co bývával, nevím, jestli je to vysokou odolností nepřátel, nebo jejich počtem životů. Po každých 10 potvorách jsem musel do města pro nové lahvičky. Soulové mi díky 75% LR nedávali skoro nic. Izuala jsem za boha nemohl najít, prolezl jsem 2x celé Plains of Despair. Pak mě napadlo vzít si Quest, po chvíli jsem ho našel. Díky tomu, že byl sám tak nedělal problémy. Z Hephasta nic, ale z moba vedle vypadl tento krásný charm. Proč je toho charmu na zemi jen půlka a proč mi vyhodila hellforge "less Diamond" a "hul" napíšu dolů. Těsně po Hellforge jsem dingnul 30-předem schované body šli do Cold Mastery, Fire Mastery a Frozen orbu. Pit Lordi, co jinak odolávali a musel jsem se zmrazovat Glacial Spikem a nechávat lučišnici od teď padali jak hrušky. Než jsem došel k waypointu tak jsem našel ještě Ort a další Thul. Protože jsem měl Ral a Tal v truhle tak mi nic nebránilo v tom složit Ancient's Pledge a tím si vyboostovat všechny odolnosti na plno. Tím jsem se i trošku zbavil strachu s Venom lordů a jejich inferna. Než jsem vstoupil do Chaos Sanctuary tak mi Gheed asi na šestý pokus hodil pěkné botky(nebo alespoň o dost lepší, než jsem měl). CS šlo pěkně, s plnými resisty jsem neměl žádný větší problém. Stejně jsem si ale nevěřil a udělal jsem si screenshot před případným posledním bojem(pamatuju si, že jsem s nimi měl velké problémy i na p1). Inspektor a jeho poskoci se ale zaměřili na lučišnici, která hodně dlouho odolávala, umřela tam jen jednou. A když už se ke mě ten šikula dostal, tak ani inferno nepoužil, zbabělec. Diablo mi při static fieldování neubral pod 3/4 života. Loot(vlevo Diablo, vpravo Infector) stál za prd až na tu dírku(+1 poison and bone skills)-všechno přišlo zpeněžit. Doufám, že mi padne alespoň něco v 5. aktu, takovýhle nanicovatý drop jsem snad ještě neměl.

Ohledně screenshot bugů. Hraju přes emulátor na Linuxu, při focení se mi hra minimalizuje(proto nemám obrázky z bojů) a proto se nejspíš špatně vykreslí obraz(většinou fotím 2x nebo 3x jednu věc, aby to bylo bez bugů, i přes to se to ne vždy povede).

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dark_Deamon » 10.08.2012, 09:58 hod.

Zatím ti to pěkně odsejpá :) V 5.aktu se snad poštěstí. Pokud ne na itemy, tak začnou padat aspoň lepší runy. Hodně štěstí s dropem od Baala. Už si ani nepamatuju, kdy sem někdo dal screen dropu, kterej by za něco stál. Myslím od tohoto fešáka.

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 10.08.2012, 18:27 hod.

Fajn počtení, těšim se na 5. akt a držim palce
Štěstí přeje připraveným...

Asman
Doom Knight
Příspěvky:466
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Asman » 15.08.2012, 10:25 hod.

5. Akt Normal

Tady jsem strávil času asi jako při 3. a 4. aktu dohromady. Jednak jsem chtěl trošku naexpit, ale také jsem se bál jeskyní a celkově všech nástrah tohoto aktu. Začátek šel dobře, sice mi přišlo, že katapulty střílejí mnohem častěji než jindy, s plnými resisty byli spíš na okrasu. Shenk padl rychle, žádný problém nevznikl. Eldritch vyhodil tuto pěknou hůlku, já ale zůstal u své kvůli většímu poškození. Frigid Highlands celkově byla jedna z nejlehčích lokací. Demon Tricksteři, jinak otravní malý hajzlíci šli na 1 Frozen Orb dolů, expů bylo požehnaně. Co mi pořád vrtá hlavou je nesmyslné osvobozování vojáků, asi nejméně logická věc v Diablu. Namakaní barbaři v chatrné ohrádce z klacíků čekají, až jim rozlomím dveře, aby si mohli hodit portál domů. Zaprvé by dvířka mohli rozlámat sami a za druhé, portál jde použít i uvnitř ohrádky. No nic, po osvobození všech jsem se stavěl v Abbadonu a Pit of Acheron, kde mi padl tento charm.
Cestou k Threshovi mi padla zatím nejvyšší runa-Dol. Samotný Thresh socket mi pak daroval celý Full rejuv+docela dobré házítka. Těsně před Anyou jsem uviděl tuhle čelenku. Reakce? Jóó. Identifikace. Néé. Frozenstein nekladl větší odpor, celá Frozen River byla ale nepříjemná. V té době slabý Fireball a odolnosti proti chladu postup značně zpomalovali. Scroll na resistance ani nebyl potřeba, ale když už jsem ho měl tak jsem ho i použil. Anya mi za záchranu dala "pěknou.. odměnu", nevděčnice. Po cestě k Nihlathakovi to docela padalo, bohužel jsem tyto poklady musel nechat na zemi. Nihlathaka jsem se bál, kvůli špatným zkušenostem z hellu, ale na normal mě jeho Corpse Explosion jen lehce lechtalo, nehledě na to, že si moc nezabouchal. V jednom z pater mi padlo tohle parádní prkénko. Pak jsem ale udělal jednu z největších chyb-gamblení+kupování lower resist hůlky. Vyhodil jsem si tento charm, společně s mým +7FRW +21 LR na zem a gamblil. Jako obvykle nic, tak jsem zkoušel hůlky. Tuto jsem našel myslím, že u Drognana. Po návratu k Anye jsem na zemi marně hledal moje charmy, než jsem si uvědomil, že jsem mezitím asi 3x relognul kvůli té pitomé hůlce. Teď mi to tolik nevadí, ale na NM mi mohli zachránit život... No nic, v Glacial Trail mi vypadla Amn, nejdřív jsem chtěl složit RW Edge pro lučišnici. Nakonec se ukázalo, že je ladder, tak si bude muset počkat na něco jiného. Kromě 2. štítu a pěkného, pro mě neužitečného charmu se už nic zajímavého nedělo. Došel k Ancům a jako ve 4. aktu před Infectorem, jsem si udělal fotku před případnou smrtí. Příprava byla důkladná, nakonec se ale ukázala jako zbytečná. Celý boj trval asi 10 vteřin způsobem Lower resist a Static Field, než jsem si stihl všimnout, tak byli dva ze tří na podstavci, poslední dostal 3 Firebally a konec. Spotřeboval jsem 2 Healing Potiony a 1 Full rejuv. Level jsem nedostal. Ve Worldstone keep jsem chytil ošklivý spawn-Death lordy. Díky jejich Frenzy a nezmrazitelnosti to byli zatím nejtěší monstra co jsem potkal. Level 3 mi přinesl Tancred cepín a Mana ring(doufal jsem, že padne, padl mi zde i s mou první sorckou). Baalovy miniony jsem chtěl vyzabíjet všechny, nakonec jsem ale Minions of Destruction zaparkoval. Baal byl ustaticfieldován, odměnou byl zatím první unikát. Pokud by neměl nároky na dexterity tak bych si ho i nechal. K tomu docela pěkné drápy, no, pro mě zase nic... Obrazovku s titulem bohužel nemám(štve mě to >:'( ), Alt+Tabnul jsem a po návratu do hry tam bylo menu-budete se muset spokojit s obrázkem v úvodním příspěvku :). Pokud by to někoho zajímalo tak tady jsou jednotlivé větve skillů. Toto je moje první HC postava s titulem, jsem nadšen :). Bez HC příběhů bych se k tomu asi nikdy nedokopal.

Uživatelský avatar
raisen
Adviser
Příspěvky:2330

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od raisen » 15.08.2012, 10:47 hod.

Velká gratulace k titulu! :-))
HC grál: 537/516 (-21)

Uživatelský avatar
Dragonius
Minion of Destruction
Příspěvky:933
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Louny

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Dragonius » 15.08.2012, 10:57 hod.

Taky se přidávám ke gratulacím :-)
Štěstí přeje připraveným...

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: HC - Chcíplotina (FB/FO Sorceress)

Příspěvek od Fraxinus » 15.08.2012, 11:14 hod.

Taky gratuluji, ještě je před tebou dlouhá cesta. ;)
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Odpovědět

Zpět na „HC příběhy“